Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.14 0 0 85
Hogy lehet megállni az olyan fixis géppel, amin se első se hátsó fék nincs? Ha elkezded hátratekerni akkor az mennyire megbízhatóan fékezi le a gépet? :)
Előzmény: mEdvE (84)
mEdvE Creative Commons License 2005.10.11 0 0 84
Meg. Viszont ennek ellenére - vagy épp ezért? - IMÁDOM. A fixizés eddigi kb. 4 hónapja alatt többet tanultam a kerékpározásról és a kerékpárról, mint az azt megelőző 4 évben (na jó, kis túlzással). Folyamatosan tanít, én meg folyamatosan próbálok tanulni. Igen szigorú tanár, mert minden hibát azonnal megtorol, és az edzéseken sincs lazítás. Cserébe olyan intim viszony alakul ki az ember és a gép között, ami már-már perverznek is nevezhető. Egy szóval: vattafíling.
Egyébként olyan lehet ez, mint az autósok között az alfás: elég rossz híre van a régebbi típusoknak, a tulajok szentségelnek, hogy ez is elromlik, az se jó, de ha megkérdeznéd, a világ minden kincséért sem cserélné le másra, vagy ha igen, csakis egy másik Alfára. Hát így vagyok én is ezzel :-)
Persze néha sok, vagy másra vágyom, akkor ott a monti vagy a trekking, azzal lehet hegyet mászni vagy kirándulgatni. Viszont most készül a téli edzőbicikli - egy régi monti vázra, ami hogy-hogy nem, "véletlenül" vízszintes csúszópapuccsal rendelkezik... :-)
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.11 0 0 83
Megszenvedsz ezzel a fixivel :)
Előzmény: mEdvE (81)
kivi Creative Commons License 2005.10.10 0 0 82
Sajnos igaz.
Előzmény: mEdvE (81)
mEdvE Creative Commons License 2005.10.10 0 0 81
Naagy nagy pirospont a Zöld Pontnak!
Mindenféle fixis nyűgömmel kerestem fel a pajtásokat ma reggel, nem az a srác volt bent, akivel eddig találkoztam, hanem egy másik. Az agy felől hallatszó gyanús zajokra csak annyit mondott "ez csak a lánc" (csehszlovák, bocsánat, cseh szupergyártmány), hogy így zörög, az agynak semmi baja nem lehet, másik láncot nem tud adni, mert most nincs nekik (állítólag PC-1-est hónapok óta nem lehet kapni, boltosok, igaz ez?), a hátsó kerék centrírozását holnapra vállalták volna. Hát jó, nem muszáj dolgozni, ha nem akarnak.
Átbattyogtam ZP-be, Zoli fogadott bánatos szemekkel (lehet, hogy csak korán kelt :-)), előadtam a problémát, rögtön előszedett egy noname láncot, hogy próbáljuk ezzel, szétszedte a régit, közben lazított az agyon lévő csavaron, mert picit szorult, az 500 forintos lánc felhelyezésével a zajok nagy része valóban megszűnt (eddig is kerepelt valamennyire). Ezután - mivel épp kicsi volt a forgalom a boltban - beállította, megolajozta a fékeimet, a stucnit, centrírozta a hátsó kereket, mindezek végén a kalkulált munkadíjból rögtön saját maga lealkudott 100 Ft-ot :-)
Viszont menetes fogaskerekük (és szorítógyűrűjük) továbbra sincs, ezt valahonnan máshonnan fogom továbbra is beszerezni... vissza a pajtásokhoz? :-))
gyrk Creative Commons License 2005.10.03 0 0 80
meg kell találni vele a hangot. aztán míg szerel átküld szembe a kakukkba, hogy igyál egy fröccsöt meg egy unikumot helyette is. aztán átjön ő is, mert "meg kell várjam, hogy megszáradjon a festék" :))
Előzmény: -Henger- (79)
-Henger- Creative Commons License 2005.09.29 0 0 79

Én is voltam.

 

Hát, van ott pár ínyencség. Túlnyomórészt retro országútik, a legújabb monti kb. 10 éves. Első pillantásra szimpatikus a bolt. Remek választék, és az eladó is ért hozzá.

Rögtön kinéztem egy Bianchit. :)

Előzmény: mEdvE (64)
kivi Creative Commons License 2005.09.28 0 0 78
Ugyanolyan csavar, mint ami a hátsó váltónál van a bowdenen.
Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.28 0 0 77
Jól látom, hogy a bowdenfeszességet is lehet ezeken állítani?
Előzmény: gyuri62 (76)
gyuri62 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 76

Ilyen a kütyü, a váltókar bakra lehet felcsavarozni

 

 

Előzmény: Törölt nick (74)
vito__27 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 75
egy új bowdennel + a vázváltó helyére tesznek egy csavarszerűséget
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.28 0 0 74
Vázváltós bringára lehet cuccolni fékváltókart? A bowdent hogy lehet elvinni?
NAVIGATOR Creative Commons License 2005.09.28 0 0 73
Arra mondatra bökjél rá (Fejlesztés alatt).
Előzmény: vito__27 (66)
kivi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 72
Látod, pedig én direkt megkérdeztem, hogy a pedálmenetek környékén minden oké-e. :-) De a fő, hogy elmúlt a zaj.
Előzmény: alu-sas (71)
alu-sas Creative Commons License 2005.09.27 0 0 71

Úgy tűnik, hogy a pedálok recsegtek a hajtókarokban. Pedig alig bírtam kitekerni öket, alá kellett támasztani és az imbusz kulcsra egy méteres csövet dugtam erőkarnak mire nagy nehezen megmozdultak. Jól bezsírozva visszatettem és úgy néz ki elmúlt a zaj. Persze mindezt az után, hogy az új szerszámommal szakadás határig húztam a lánctányér csavarjait. :)

Fölösleges kiadás: 1 db monoblokk, 1 db TL-FC20, 1 levél nyugtató.

Előzmény: kivi (70)
kivi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 70
OK, csak azt hittem eltévedtél. :-) Végül is mi okozta a recsegést?
Előzmény: alu-sas (69)
alu-sas Creative Commons License 2005.09.27 0 0 69

Bocs, de amúgy is volt dolgom a kerékvárban, és ott megoldódott a szerszám probléma is.

Azért kösz a segítséget meg a jó tanácsokat!

 

Előzmény: kivi (68)
kivi Creative Commons License 2005.09.27 0 0 68
(Vártalak ma, de nem jöttél.)
Előzmény: alu-sas (67)
alu-sas Creative Commons License 2005.09.27 0 0 67

Kerékvár

Körbetelefonáltam egy csomó boltot, hogy hol lehet kapni shimano TL-FC20 lánctányér szétszedőt. A legjobb esetben is holnapra tudtak volna beszerezni kivéve a kerékvárban ahol ugyan szintén nem volt raktáron de a szerelő odaadta az övét azzal, hogy majd holnap hozat magának másikat.

Na azért ez már vevőcentrikus hozzáállás.

vito__27 Creative Commons License 2005.09.27 0 0 66
nem mukodik az a weblap, amire a hirdetés hivatkozik. illetve fejlesztés alatt
Előzmény: mEdvE (64)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.23 0 0 65
Ez tényleg az ő hirdetése :) Most, hogy eszembe juttattad asszem el is nézek hozzá mostanában :)
Előzmény: mEdvE (64)
mEdvE Creative Commons License 2005.09.23 0 0 64
Gyerekek, Dollinger úr rátalált az internetre! :-)
http://bikemag.hu/apro/detail.php?siteid=51196
Most pedig elhúzok a pajtásokhoz állványért és szerszámért...
gyrk Creative Commons License 2005.09.19 0 0 63
van még egy elég jó módszer. fogsz egy élesre köszörült vésőt, lehetőleg kőművesvésőt, rá a sodronyra és kalapáccsal - jó nehézzel - egy nagy svuggal rácsapsz. ez a klasszikus tüzép-telepi módszer, nekem elég jól szokott működni.
Előzmény: apuka_b (61)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.19 0 0 62
Hogy lehet valaki ekkora piti tróger? Ellop egy szerszámot egy szervízből...
Előzmény: kivi (59)
apuka_b Creative Commons License 2005.09.19 0 0 61
Nekem bejött, hogy vágás előtt egy menet szigszalaggal betekerem. És vágáshoz inkább ollószerűen működő vágóeszközt használj, ne csípőfogót. Megkockáztatom, hogy erősebb körömvágó ollóval próbálkoz, ha feleséged-barátnőd-anyukád nem figyel. :-)
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.19 0 0 60
ha rojtosodás ellenére is be akarnád fűzni, sztem vegyél egy adag pár forintos bowdenvéget (kis fém kupak), amit rápréselsz, oszt jólvan.
Előzmény: Törölt nick (56)
kivi Creative Commons License 2005.09.18 0 0 59
Valahogy így, pedig nem is egyedül voltam. Amikor bejött letettem a pultra. Ő kérdezett ezt+azt, nézett felniket, meg gumikat, majd amikor kiment, a fogó már nem volt ott. Ja, és a megrendelt felniért sem jött vissza...
Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 58
Eellopta?! De hogyan? Amíg a boltban nem figyeltél egy pillanatra, zsebrevágta?
Előzmény: kivi (57)
kivi Creative Commons License 2005.09.18 0 0 57
Egy jó bowdenvágó tényleg sokat segít. Nem olcsó mókat, mert 5 ezer alatt nem nagyon vannak tartós és minőségi darabok. De egy egyszeri beruházást mindenképp megér.

Tavasszal az egyik "vevőnek" úgy megtetszett a miénk, hogy el is lopta.
Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.18 0 0 56
Jó ez a házi szerelés, én is gyakran csinálom, csak az a baj, hogy eleinte mindig úgy jársz majd, hogy valamilyen szerszámod nincs, ami kéne :) Ezen már szerencsére túl vagyok, beszereztem az alapvető dolgokat a szereléshez. Már csak egy erős bowdenvágó kéne, mert a csípőfogóm nem nagyon szereti, és nem is mindig vágja elsőre, olyankor meg rojtosodik, és többé-kevésbá b*szhatom is a bowdent, ha nem bírom befűzni :)
Előzmény: mEdvE (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!