Keresés

Részletes keresés

Neblax Creative Commons License 2012.04.12 0 0 407

Ysu írt régebben egy nagyon jó összefoglalót a Firefly világáról:

http://firefly.scifi.hu/firefly/a-sorozatrol/185-a-firefly-nyomaban

 

Ha konkrétan arra gondolsz, hogy konkrétan a Firefly történetén belül évekre, eseményekre lebontva mik történtek, sajnos egyelőre még nincs. Ilyenre gondolsz?

http://www.mts.net/~arphaxad/firefly.html

Előzmény: Törölt nick (406)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.12 0 0 406

firefly.scifi.hu nem találtam leirást az univerzum történetéről vagy történelméről ilyesmit hol találok?

Köszi válaszaitokat.

Neblax Creative Commons License 2012.04.11 0 0 405

StalkerNZ: sajnos jogi okok miatt az oldalról nem tölthetők le a képregények.

 

Ha esetleg bármi problémát találtok az oldalon, vagy esetleg javaslatotok van, ne tartsátok magatokban a dolgot. :)

Előzmény: Törölt nick (404)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.11 0 0 404

Megnéztem az oldalt nagyon jó és időszerű be is regisztráltam de a képregények hogyan érhetők el??

stopposbácsi Creative Commons License 2012.04.11 0 0 403

Nagyon jó honlap. Olvasom is a cikkeket.

 

Nem nézem a Castle-t, de ezt a részt meg fogom. :)

Előzmény: Neblax (401)
Aragorn83 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 402

Köszi, hogy említetted a weblapot. Beraktam ismét a kedvencek közé. :)

 

Anno én is írtam 3 rész hogyvoltját, de befejeznem már nem sikerült...

De most a weblapod révén fedeztem fel, hogy végül más ismét átvette a stafétát és megírta a lezárást és pluszban még Serenety-t. Örülök neki! :)

Előzmény: Neblax (401)
Neblax Creative Commons License 2012.04.10 0 0 401

Azért azt jó látni, hogy még mindig sikerül a sorozatnak újabb és újabb rajongókat maga köré vonzania.

 

StalkerN7: esetleg olvashatod a képregényeket, ha még nem tetted meg, az is le fog kötni pár órára, és megtudhatsz belőlük további érdekes információkat. Ebből a szempontból az egyik legjobb a The Sheperd's Tale, amiből végre kiderül Book lelkész múltja.

 

Aragorn83: látom még mindig nem felejtettel el a sorozatot, ha jól emlékszem, régebben Te is többször látogattad a firefly.scifi.hu-t.

 

Meg is jegyezném, hogy a hónap elején teljesen megújult a fent említett honlap, akinek van kedve, böngéssze át, és véleményezze. Ez is csak azt bizonyítja, hogy én sem tudom megunni a sorozatot. :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.08 0 0 400

Azt még megértem hogy olyan sorozatokat vágtak el a 2000 évek elején mint a Crusade (Babylon 5 folytatása) meg az Odüsszeia 5

de, hogy a Fireflyt miért azt nem értem?!. Egyszerűen meghaladja a korát. NAgyon jó az alaptörténet, a részek, a karakterek nagyon egyediek, egyszerüen csodálatos. Komolyan ezeket a kalandokat elnéztem volna sokáig. Szerintem ebben az univerzumban is lehetet volna létrehozni akár több párhuzamos történetet mint a Star Trekben sőt lehetett volna olyan sikeres mint a Star trek.

Aragorn83 Creative Commons License 2012.04.07 0 0 399

Üdv a csapatban! :)

 

Egyébként a sorozatot adó csatorna, a Fox ítélte halálra a sorozatot. A mai napig dühös vagyok rájuk ezért. Mert rengeteg potenciál volt a sorozatban...

Törölt nick Creative Commons License 2012.04.07 0 0 398

Hát én csak most 2012-ben jutottam el oda hogy megnézzem a Fireflyt. Hát ez igen, nagyon tetszett. Már ledaráltam jó pár sci-fi sorozatot (Star Trek, Babylon 5, BSG stb.) nem is értem hogy anno hány jóval silányabb sci-fi sorozat megélt több évadot,  és egy ilyen kultikus sorozatot ilyen gyorsan elvágtak. Ezt nem értem pedig ennél a sorozatnál éreztem először hogy akár 20-30 évadot is megnéznék. Hát Firfly rajongó lettem!!!

Pelican Creative Commons License 2011.03.05 0 0 397
Előzmény: Lord Heckmann (391)
warr Creative Commons License 2011.02.23 0 0 396
stopposbácsi Creative Commons License 2010.12.27 0 0 395

Süti. :)

Előzmény: Aragorn83 (394)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.12.26 0 0 394

glad Creative Commons License 2010.11.27 0 0 393

Ó hogy szakadna rá a sok baromság arra aki ezt a döntést a fox-nál meghozta!

Most néztem meg elöszőr a sorozatot és a végére értem. :-(

rgranc Creative Commons License 2010.10.22 0 0 392
http://www.petitiononline.com/firefly1/
http://www.petitionspot.com/petitions/revivefirefly

De persze ha a fészbuk a szent grál, a végső megoldás mindenre, nyugodtan csinálj...
Előzmény: Lord Heckmann (391)
Lord Heckmann Creative Commons License 2010.10.21 0 0 391
Kéne csinálni angol nyelvű "folytassák a firefly-t" fészbukk oldalt... meglátjuk mennyi lájkja lesz... és ha sok, elküldjük a készítőknek, hogy mennyi lenne a nézettsége...
River Tam Creative Commons License 2010.09.08 0 0 390
Az a Castle epizód nekem is feldobta a napomat, mikor először láttam... sőt, másodszor is.
Előzmény: stuncenpudli (389)
stuncenpudli Creative Commons License 2010.09.08 0 0 389
Hihetetlen a legdurvább, van egy sorozat amibven ugyebár a főszereplő ugyanaz mint a fireflyban, nevén Nathan Fillion, ez a Castle bizonyára hallottatok róla.
Először láttam a firefly és valami hihetetlen élmény volt a film még hagyján de a sorozat valami hatalmas kultusszá nőtte ki magát és még mindig nem akarják feléleszteni.
Erre mit hallok a Bing Bang Theory közben, hogy megemlítik a Firefly-t méghozzá nem is akárhogyan, hogy sheldon a szabályzatba beírta hogy minden péntek a Firefly-é ugyanis még 10 évig biztosan megy az a sorozat, persze ez humor de akkor is megemlítették, most meg a Castleben a 2. évad 6. részében halloween van és beöltözik a fireflyos ruhájában, és kérdezi a lánya hogy most miért mert 5 éve is ebben a ruhában volt, mondta hogy ő űrcowboy, és áááhhh nem is ugyanaz a csatorna csinálja ezeket a sorozatokat amelyik a firefly csinálta az egy dolog hogy kult lett, de hogy már más sorozatokban is felemlítik, én nagyon bízom a folytatásban! Ne adjuk fel van még remény! :)
stopposbácsi Creative Commons License 2009.11.30 0 0 388
Végülis egy két órás filmbe sok a 9 főszereplő. Ezért kellett kiválasztani kettőt. De azt a kettőt legalább jól választották. Wash kinyírása tényleg durva volt, de mivel ugye ez a sorozat lezárásának készült én utána nagyon be voltam szarva, hogy ki hal még meg esetleg. Ilyen szempontból viszont nagy húzás volt.
Előzmény: mondial (385)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 387
kicsit olyan érzésem volt többszöri megtekintés után mintha több részt, vagy egy komplett évadot sűrítettek volna bele az alkotók egy kicsit zanzásítva a filmbe...
epizódokban adagolva lett volna mit kibontani, több részen keresztül húzni a szálakat, de ezen már kár rágódni...
tényleg sajnálom hogy így elkaszáltak egy karakteres nem besorolható és főleg nem a tömeg ízlésére gondolva kilúgozott eredeti ötletet...
Előzmény: Törölt nick (386)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 386
Így van, a Serenity inkább lett akcófilm, sajnos. Megvannak benne a Firefly mélységesen emberi mozzanatainak és fergeteges fapofájú humorának a nyomai, de csak a nyomai. Én igazi erényének főleg azt láttam, hogy elvarrta a szálakat, no meg legalább egy kicsit folytatta a Fireflyt.
Előzmény: mondial (385)
mondial Creative Commons License 2009.11.27 0 0 385
spoileres leszek

a serenityben inkább a cselekményen van a hangsúly, nem a hangulaton, ami miatt a firefly-t leginkább szeretni lehetett. minél több dolgot akartak lezárni és erre szükség volt a 2 órára. így kimaradtak a kötelező Jayne szopatások, a Kaylee féle édi-bédiségek. Inara tulképp lefokozódott mellékszereplővé, ahogy a lelkész még azzá sem
ezzel együtt nekem a film is tetszett
a "levél vagyok a szélben, levél vagyok a szélben" hatalmas:)
hatalmas fekete pont Wash kinyírásáért, tényleg semmi értelme nem volt
és akkor már a filmet sem folytatják tutira?
Habmalac Creative Commons License 2009.08.30 0 0 384

Nathan Fillionnak szüksége van most a "barnakabátosok" szavazatára!

 

 

szavazni itt

 

(20 percenként lehet szavazni)

 

és itt a kérése

 

 

amúgy nyomja a twittert rendesen, vannak jó szövegei. érdemes követni. (angolosok előnyben :)

 

Habmalac Creative Commons License 2009.08.30 0 0 383
k
stopposbácsi Creative Commons License 2009.03.23 0 0 382
Hát ha valaki jól bevált, akkor azon minek változtatni. Amúgy ismerve a magyar tévéket, úgy sohanapján. Nagyon sok jófajta sorozatot sosem vetítenek itthon. Persze vannak alternatív módok a megnézésre. :)
Előzmény: Qiny (381)
Qiny Creative Commons License 2009.03.22 0 0 381

Most néztem meg a fotókat. Kezd nagyon érdekelni a film. Mikor vetítik nálunk? Ha jól veszem észre Joss Whedonnak vannak kedvenc szinészei, akikkel szivesebben dolgozik,mint a többiekkel.

stopposbácsi Creative Commons License 2009.03.16 0 0 380
Amúgy is Whedon bácsi most pont ezt csinálja

http://www.imdb.com/title/tt1135300/
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.14 0 0 379
Ha ezt az áprilisi tréfát olvastad, akkor sajnos elfelejtheted:
http://www.sfportal.hu/firefly-folytatas-troublesome-times.scifi
Előzmény: Qiny (378)
Qiny Creative Commons License 2009.03.14 0 0 378

Most olvasom, hogy talán folytatják a Firefly-t. Ha nem az eredeti gárda játszik benne,akkor szerintem nem lesz az igazi.Bár én sajnos nem láttam a sorozatot ,egyre kiváncsibb vagyok rá, a Serenity-ből kikövetkeztethetem, milyen jó lehetett. El sem tudom képzelni a folytatást Adam B. és Nathan F. és a többiek nélkül.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!