Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

E9Matyi Creative Commons License 2019.05.22 0 0 288

Kedves veterán Colt tulajdonosok!

 

Idén is megrendezésre kerül a Japtimers közösség nagy sikerű Tavaszi Találkozója. 
Egy tökéletes lehetőség a főként veterán korú japán járművek tulajdonosainak, hogy a mai "online" világban személyesen is megcsodálhassák egymás járművét, megnézzék az apró részleteket, megszagolhassák az adott évtizedek jellegezetes illatait, hallgassák a különféle motorok muzsikáját vagy éppen érezzék a különféle járművek időutazásokat idéző rezdüléseit. 
A barátias elhivatott légkör természetesen lehetőséget ad akár mélyre nyúló szakmai vagy éppen könnyed humoros eszmecserékre is.

 

Amennyiben jelen közösség értékes találkozóinak, eseményeinek időpontjával nem ütközik, sok szeretettel várjuk minden kedves "veterán" - Japtimer, illetve klasszikus - JapClassic járművet és tulajdonosát!

Időpont: május 25., Szombat

Gyülekező, útvonal, program, eddigi résztvevők: https://japtimers.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=384

Kérjük a jelentkezéseiteket az előbbi linken adjátok le a jármű típusával és az ételválasztásotokkal egyetemben.

 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.04 0 1 287

Úgy látom itt csak kérdések vannak,válasz nincs!

Lafka Creative Commons License 2019.03.28 0 0 286

Sziasztok!

Adott egy 99' colt 1.3 B. 55Kw. Hol találom benne az utastérszűrőt?

Köszönöm

A.J.74 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 285

Szia! Mi lett ennek a hibának az oka? Megoldódott? Nekem ugyan ez van, csak a kocsi nem megy sehova. Köszi.

Előzmény: kovacszol (260)
csocseszaz1 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 284

most olvasom Meg van még? mi lett a sorsa?

Előzmény: antó (87)
Eszter93 Creative Commons License 2019.01.19 0 0 283

Sziasztok  

 

Mitsubishi colt cz3 2006os, 1.1es motorral. Kigyullad az aksi lámpa (ez tudom mire utal) de ami a legfurcsább hogy az alapjárat annyira ingadozik hogy a kocsi 5 percenként lefullad. Ezelőtt gyulladt már ki a check engine lámpa is, olyankor mindig kicsit lomhább az autó de következő indításnál semmi gond és a lámpa is elalszik 2 nap alatt. Az ingadozás probléma tegnap jött elő, most a lámpa nem gyulladt ki.

 

Valami ötlet? 

Kulimász2 Creative Commons License 2019.01.15 0 0 282

Sziasztok!

 

CZ3, 1.1, 75 LE.

Van egy 1500 és 2000 fordulatszám közötti erős, csapágyszerű búgó hang a motorból. Hidegen erősebb, melegen halkul. Egyértelműen a motorból jön, váltó, difi kizárva. Ékszíjat levettem, a búgó hang maradt, tehát a segédberendezések is kizárva. Az lenne a kérdésem, hogy hol van még golyóscsapágy a motorban, ami ilyen hangot adhat pl. a vezérműnél esetleg van?).

pinoccio52 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 281

Sziasztok!

Honnan lehet megkülönböztetniazt, hogy ClearTech technológiával készült az 1.3 Invite Coltom 2013 júniusi és Svájcból hoztam. Az előző tulajdonos forgalmijában az  van beírva, hogy  Mitsubishi Colt 1.3 CT Az ülésfűtésen kívül full extrás, még telefonkihangosító is van benne.

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.12.15 0 0 280

Vidd el a Mesterhez Érdre. Ő az egyetlen, aki tutira megoldja az időszakos problémát az országban

 

http://nipponauto.hu/elerhetoseg

Előzmény: EsztiColt (279)
EsztiColt Creative Commons License 2018.11.21 0 0 279

Sziasztok ! 2005 -ös Coltom van és sajnos valami megmagyarázhatatlan jelenséggel találkoztam. Néha -néha  kigyullad  check engine lámpa! 

Elvittük villamosságoshoz és nem talált semmit. Van valakinek ötlete, hogy még mit lehetne vele kezdeni  ? 

Köszönettel :Eszti

-=robespierre=- Creative Commons License 2018.11.09 0 0 278

Sziasztok vettem egy 1.3 coltot. A vízhőfok visszajelzést hol találom?

oroszandris Creative Commons License 2018.09.13 0 0 277
Előzmény: csillapongi (272)
Mithsuko Creative Commons License 2018.09.06 0 0 276

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni.

Adott egy 2006os colt cz3,1,3as benzines,95L.

Kb egy hónapja tönkrement a hütőventillátor,kikopott a fix csapágy rész és elolvadt az alaplap ami a szénkeféket tartja,a 40A biztositékot leolvasztotta.Gondoltam veszek egy új ventit és cserélem a biztit és kész,de sajnos az uj ventivel is kiverte a biztit.Az új ventinek közvetlen áramot adva működik,ha venti nincs bekötve az áramkörbe akkor a bizti sem olvad le.

 

Szóval:bizti,relé,vezetékek rendben,venti közvetlen az aksira kötve rendben.

Ha valakinek van valami ötlete azt nagyon megköszönöm!

madbalee Creative Commons License 2018.08.28 0 0 275

"cikázott a km óra."

 

Ez mit jelent pontosan?

Előzmény: Szálkai Noémi Lilla (274)
Szálkai Noémi Lilla Creative Commons License 2018.08.27 0 0 274

Sziasztok! Én még új vagyok itt és nehány napja a 98-as kis coltomhoz érkezett egy fiatalabb tesó, egy 2005ös Colt CZ3. Lenne egy olyan problémám, hogy a fedélzeti computer nem világít (ha fényszorót kapcsolok se) és az időt sem tudom beállítani, illetve azt tapasztaltam, hogy amikor lezártam az autót, akkor zölden világított a kijelző, de semmit nem mutatott. Nem jártam még így. A volt tulaj azt mondta, ő be tudta állítani az órát.

 

Továbbá, cikázott a km óra. :( 

 

Valaki tud segíteni, mit tehetek az ügy érdekében vagy hogyan tudnám  beállitani?

 

Előre is köszönöm. 

K.Zoli. Creative Commons License 2018.08.14 0 0 273

Facebook csoport Mitsubishi Colt (adok, veszek, segítség).

Előzmény: csillapongi (272)
csillapongi Creative Commons License 2018.08.14 0 0 272

Keresek a Mitsubishi Colt CZ2 2008.IV. kocsimhoz rádió beszerelő keretet. Van ötletetek? A sima Colthoz való nem jó. Köszönöm!

Kovi27 Creative Commons License 2018.08.08 0 0 271

Sziasztok!

 

A napokban vàsároltam egy Mitsubishi Coltot. 2006 os évjàrat 1.3 motorral. A probléma a következő:

Gyujtàst ràadom automatikusan kapcsolja a tompitottat, az index karon kivan kapcsolva és vilàgítàs de vilàgít. Hogy tudnàm ezt kikapcsolni? Illetve van valami tipushiba amire figyelnem kell?

Mennyire megbizható ez a motor? Tudomàsom szerint làncos a vezérlése mennyi a csere periódus?

Vàlaszokat előre is köszönöm

FIATowner Creative Commons License 2018.07.26 0 0 270

Colt 1.1 invite 2007, klímája rossz. Még nem derült ki mi a baja, de felkészülve a legrosszabbra keresgéltem klímakompresszort. Jelenleg egy DENSO 447220-9687 van benne és sok helyen azt írják, hogy az alábbiak is megfelelnek, mert csereszabatosak:

 

DENSO

447220-9682

447220-9683

447220-9684

447220-9685

 

Ez valóban így van? Miben térnek el ezek az egyes típusok azon túl, hogy az utolsó számjegyük más?

Ramona0303 Creative Commons License 2018.07.20 0 0 269

Sziasztok!

A mai napon vettem egy 2011.es Mitsubishi colt 1.1 cleartec típusú gépkocsit mely Start Stop rendszerrel ellátott. Amikor felnyitottam a motorhaztetőt akkor szembesültem vele hogy nem olyan akkumulátor van benne ami Start Stop hoz kell. A szerelő azt mondta hogy agm akkumulátor kell bele. Az interneten olvasgattam és találtam agm illetve efp típusút. Csak azt nem tudom hogy melyik kell bele. Esetleg ha valaki tudná azt megköszönnem.

Továbbá észrevettem hogy a jobb első kerékjarati burkolaton azba kis fedő(pattintos ) hiányzik. Tudja valaki esetleg hogy olyat lehet e külön venni és nem kompletten az egészet.

Köszönöm előre is. 

K.Zoli. Creative Commons License 2018.07.17 0 0 268

Ez engem is érdekelne, nehéz beszerezni!

Előzmény: tarczi888 (267)
tarczi888 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 267

Kedves fórumozók!

 

A múlt héten szert tettünk egy 2009-es Mitsubishi Colt 1.3 Inform-ra. Az autó lekövethető előélete ellenére sajnos nincs meg a kezelési útmutató. A márkakereskedőnél nem tudok venni, az interneten nem találtam semmit...

Tudna valaki ebben segíteni?

 

Köszönettel,

Dani

Lewo91 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 266

Sziasztok!

 

2006-os Mitsubishi Colt-hoz (CZ3) keresek gyári rádiót. Főként mp3-ast. Ha esetleg lenne valakinek eladó, az kérem jelezze nekem. Köszönöm!

Hornet63 Creative Commons License 2018.06.02 0 0 265

Szép napot

2005 colt elektromos kapcsolási rajzot keresek.Vagy ha megtudjátok mondani.hogy a szivargyújtó honnan kap áramot?

A biztosíték jó,a biztosíték tábláig már nem megy áram.

Köszönöm a választ.

Ciboney Creative Commons License 2018.05.13 0 0 264

Sziasztok! Tudtok ajánlani Pesten 2007-es Colthoz értö szakít? Vagy kivel van jó tapasztalatotok?

Előre is köszönöm  

Csaba0811 Creative Commons License 2018.04.20 0 0 263

 2005-ös MITSUBISHI Colt 1.5 DI-D Invite ajtóinak belső műanyag borítása kezd kopni és fel hólyagosodni.Ezt hogy lehet javítani vagy lehet csak azt a részt cserélni vagy kárpitozni?                       

BlueJohnnie Creative Commons License 2018.03.16 0 0 262

Sziasztok,

Remélem van köztetek olyan aki tud segíteni. Adva van egy 2007-es CZ3-as 1.5 benzin/gáz Colt. Dugóba csorogva, egyszer csak letiltja a kocsit (max 40 Km/h és fordulat is alig). P0222 és P2135-ös hibakódokat dobja. Már kapott új akkumulátort, katalizátort és fojtószelepet, de a hiba még sem oldódott meg.

attilajózsa Creative Commons License 2018.03.15 0 0 261

Köszi a választ. Arra már én is rájöttem, hogy a fedélzeti számítógép kiírt adatai nagyon sokszor nem fedik a valóságot, ezért én is az elfogyasztott üzemanyag mennyiség és megtett km. osztásából számolgattam... A magas fogyasztáshoz nagyban hozzájárult az is, hogy a munkahelyem 4 km.-re van a házamtól és ez kevés ahhoz, hogy a motor be tudjon melegedni ráadásul elég nagy hidegek is voltak.... de közben még rájöttem a valódi hiba okára is és leírom hátha valaki ugyanígy jár mint én és akkor tudja orvosolni. Szóval: van egy cső a levegőszűrő és a turbó között, egyszerű gumi cső kb. 30 cm., nem is tudom miért kerül 15000 ft-be... na ebbe a csőbe, közvetlenül a turbó előtt, bekötődik még egy cső, ami azt hivatott szolgálni, hogy az úgynevezett karter gázokat bevezesse a szívó rendszerbe. Ennél a bekötésnél nekem ez a gumi szépen elpuhult és szét szakadt, ennek következtében pedig a motor úgy is hozzájutott egy kis levegőhöz, hogy arról a légtömeg mérő nem szerzett tudomást(mivel a szakadás a légtömeg mérő és a turbó között volt) és ezáltal az üzemanyag keverési arányok nem sikerültek a legjobban. Most megragasztottam amíg nem érkezik meg az új cső és már is látványos a javulás pedig nem is sikerült 100%-ig megragasztani.

Előzmény: K.Zoli. (259)
kovacszol Creative Commons License 2018.03.13 0 0 260

Sziasztok!

Egy 2009-es robotizált váltós Coltom van. Ma háromszor csinálta azt, hogy menet közben a műszerfalon a sebességfokozat jelzőn a 0 elkezdett villogni, és sípoló hangot adott.

Tudna valaki segíteni, hogy ez milyen hiba lehet?

Köszi

K.Zoli. Creative Commons License 2018.03.13 0 0 259

Gondolom a computert nézed ami nem biztos hogy pontos. Telitanktól telitankig nézd meg a beletankolt litert oszd el a megtett kilóméterrel x 100.

Nekem télen 7-re jött ki a nagy hidegekben, most hogy jó az idő úgy látom simán 6 körül lesz város-autópálya vegyes használatban. ja és 1.3 benzin.

 

Előzmény: attilajózsa (258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!