Keresés

Részletes keresés

Bmrenault Creative Commons License 2024.03.29 0 0 39237

Ahol jelzi a készenléti dolgait azon általában van egy dátum is.

18 as az új 185 de az nem aluflux. A tied régebbi lehet. tán 15 sö.

Ha van multimétered mma módba nézd meg a kivezetéseken hogy van e feszültség, ha van akkor a csipeszes kábeled szart be.

Másik hogy ha nincs gari felnyithatod és belenézhetsz hogy a csatlakozások okék e.

Előzmény: cool13 (39236)
cool13 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 39236

Ez az. Nem tudom ez melyik lenne.

Előzmény: Bmrenault (39235)
Bmrenault Creative Commons License 2024.03.29 0 0 39235

ha első széria, akkor panel hiba. javítás anno 50e ft volt.

Előzmény: cool13 (39234)
cool13 Creative Commons License 2024.03.29 0 0 39234

Kedves Mindenki! Iweld 185 aluflux gépem megadta magát. Látszólag minden jó de nem húz ívet egyik módon sem. MMA/MIG. Nagy a baj? Mi szokott lenni a baj ilyenkor?

Laci-59 Creative Commons License 2024.03.06 -3 0 39233

Mértem a sima impulzus áramigényét. A 70A hegesztés dp esetén 110A- os kilengéseket mér a lakatfogó. Mivel öreg a kismegszakitóm,ezt nem szereti,vagyis leold.  A sima impulzus esetén a 70A ,kb 105 A mérést eredményez,vagyis ez esetben a sima impulzus működik. Végeredményben a dp funkciót aluhoz javasolják,ehhez meg elég a 60A is.

A gép áramigénye 16.5 - 32A ig van.

A 400v- os gépem sercinti a nagyob varratokat,ez a 235 meg kiseb munkákhoz tökéletes.........

Köszönöm a sok segitséged..........

Előzmény: (M)Ákos (39230)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39232

Szinte biztos, hogy más a frekvencia. A hang is más, meg nézd meg pl. ezt 21:20-tól, a videón a csíkozódás (interferencia) is beszédesen ugrál. Ha lesz időm, bedobom majd a hangot hangszerkesztőbe, aztán ránézek. 🙃

https://youtu.be/Yp23P2L86lY?si=zJTFFzW7eugcBFJI

Egyébként a varrat elején meg végén még el is mászik a frekvencia, ha jól hallom.

Előzmény: Xabi_1 (39228)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39231

Már írtam, de megint. A gép okos. A gép magától tudja, hogy a beállítások alapján milyen feszültségeket használjon az alap- és csúcsáramnál. Ezt te %-osan el tudod tekerni (BU és PU). De miért akarsz ebbe belenyúlni, amikor 0%-on (azaz a gyári beállításon) gyönyörűen dolgozik.

Hogy segítsek elképzelni. SYN MIG-ben beállítasz egy A-t vagy anyagvastagságot. NEM állítod el külön a feszültséget. Hegesztesz, fasza minden, egyenletes sercegő hang, stb. Utána belenyúlsz, és letekered a feszültséget, pl. 3 Volttal. Mi lesz ebből? Géppuska hang meg galambszar varrat, me’ a kissebb feszültségen nem tud rendesen megolvadni a huzal. Na most, ha a BU-t vagy a PU-t elpiszkálod DP-ben, akkor hasonló lehet belőle. Próbáld ki egyébként, én is ki fogom. Mert a (szándékosan) elrontott dolgokból is tanulni lehet. Tolj egy jó kis DP hernyót PU és BU 0%-on, aztán piszkáld el mondjuk a BU-t -30%-ra. A dupla impulzus gyengébb szakaszában valaminek történnie kell. Pl. elkezd fröcsögni.

Előzmény: Laci-59 (39229)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39230

Szerintem átlag áramot mutat a gép, amikor beállítod.

Itt vannak az ábrák a könyvből.

Felül a sima impulzus. Példa: 100 A van a gép kijelzőjén, valójában meg pl. 50-150 között ugrál. Nem tudom a pontos értékeket, csak példának írtam.

Alul a dupla impulzus. Ahogy látod, az is ilyen ugráló áramerősséget használ, de kétféle van ezekből. Példa: az egyik 50-100 A között váltakozik, a másik meg 100-200 A között. Ezek ismétlődnek, akkor “táncol” a huzalod vége. A gyengébbik szakasz a bázis vagy alap áram, nem tudom melyik kifejezés helyes. Az erősebbik a csúcs áram. Amit állítasz az Ip-p paraméterrel az az, hogy ezek eltérése %-ban mennyi legyen.

A számokkal ne foglalkozz, csak írtam valamiket példának.

Mivel csutkára tekerve is engedi a pulzálást a gép, szerintem ezt azt kell, hogy jelentse, hogy a szempillantás 100-ad részére felmegy a pillanatnyi áramerősség pl. 300 A-ig is. Megint csak hasaltam egy számot.

 

A faszi videójáról ismét:

Morogtál, hogy nem adta meg a beállításait.

Mondtam, hogy a videóból ki lehet pecázni a fontosabbakat.

Aztán leírtam a megoldást, azaz hogy tudtad volna kitalálni.

Olvasd vissza légyszi, nem írom le megint.

 

Mekkora és milyen karakterisztikájú kismegszakítót vert le a gép?

Vásárlás előtt beszéltem egy iWELD kereskedő ismerőssel, és ő magától rákérdezett, hogy mi a helyzet nálam, mert ezek a 200 A körüli DP gépek szeretik lecsapkodni a 16 A kismegszakítót.

Úgy vettem meg a gépet, hogy kint az óránál lévő konnektorból fog menni, ami előtt csak a fő bizti (32 A, B karakterisztika) van. Már csináltam 4 mm2 kábeles hosszabbítót is hozzá.

Előzmény: Laci-59 (39225)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39229

Nagyon köszönöm az irásaid,igy már kezdek világosan látni.......

Szerintem Bázis áramnál is akkora a hz,mint csúcsáramnál. Ezek feszültségét viszont lehet állitgatni. Lehet,hogy Ákos is jól saccolt,vagyis 0  értékre tippelt. Működik is,és szép,fröcskölés nélküli a varrat környéke is. Te ezt a két értéket módositanád e?

Rájöttem egy turpisságra. El lehet térni a synergiától,és még migsyn esetén ez + 15% ,de DP esetén ez is job,ha nulla.

A cseppes,vagy permet szerű varrat épités nagyon tetszik. Az Ip- p 40%- os értéke ezt szépen kihozta. Ezt is köszönöm Ákosnak........

Van az iweld240- es gép.

Egyre inkáb arra hajlanék,hogy veszek egyet. Szerintem komoj járgányok ezek,a 240- esnek ugyanaz a menüje mint a 235- nek. Ezért is,meg a 4görgős toló miatt,meg ebbe befèr a 15kg- os cséve.......

Sajnos sokáig tartott,még megyőződtem,vagy agyilag is felfogjam a rendszert,bocs másoktól is,higy fárasztó voltam......

A te segitséged is kösz...........

Előzmény: Xabi_1 (39227)
Xabi_1 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39228

Rosszul írtam: A bázis áram esetén kisebb lenne a frekvencia...

Előzmény: Xabi_1 (39227)
Xabi_1 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39227

Ami nekem érdekes lenne, hogy a bázis és a pulz rész belső frekvenciája mennyi. Olyan mintha a bázis áram esetén nagyobb lenne a frekvencia mint a pulz alatt.....

Előzmény: Xabi_1 (39226)
Xabi_1 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 39226

Valami ilyesmit képzelj el:

Van egy frekvenciád ami meghatározza a periódus hosszát. Ha 1Hz=1 másodperc.

A periduson belül %-osan ki tudod választani a pulzáló időt illetve a bázis áramhoz tartozó pulzáló időt.

A periduson belül ki tudod választani a pulzálás átlag áramerősségét  a bázis áramhoz képest, illetve a bázis áram áramerősségét.

A többi dolog "titkos", a hegesztőgép software határozza meg pulz frekvenciát 3-300 Hz, illetve a bázis áram frekvenciát. Illetve a pulzálás csúcs áramerősségét.

 

A lényeg hogy időben nem folyamatos nagy áramerősség csúcsokkal ugyan annyi energiát (munkát) tudsz végezni mintha folyamatos áramerősséggel hegesztenél.

 

Miért jó? Ez egy hosszabb story, de acélnál például így kis anyagvastagságnál a rövidzárlatos hegesztés helyett az impulz miatt kis cseppesbe tudsz átjutni ami nem fröcsköl, pozíció hegesztésekhez is használható, a hőbevitelt jobban tudod szabályozni stb.

 

Pulz

Előzmény: Laci-59 (39225)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.05 -2 0 39225

Látom,hogy megint kifárasztottalak,bocsi.......

Bázisáram...... nem értem.....

Ez az az A érték,amit kijelez Tick,vagy pótméter beállitásakor...?

Nem értem a négyszeres adat kiszámitását sem.....

Ez azt jelentené,hogy egy szakinak számológépre is szüksége lehet,ha külömböző A értékekkel dolgozik......?

Vagy pl jelenleg beállitottam 65A potival,nem cur,és nem tick móddal...... Könyörgöm hegesztünk egy A nevű elnevezéssel,ennek miért adtak még másik neveket is....? Azért,hogy ténylegesen hüjét csináljanak belőlem.......!?

Ha már A  - er. A dp ingadozási módja lecsapta az autómatám......mindezt 65A hegesztőáramnál.......! Mi fog történni,ha 90A körülire állitom.......!?Igy már kezdem érteni,hogy mások miért nem szeretik a permetszerű technikát......!?

Előzmény: (M)Ákos (39220)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 39224

Igazad lett,és kösz,az Ip-p feltekertem 40%,igy a huzal játéka kb 3mm-re nőtt !Nem hiszem el,lesz ebből valami.........!

Most igaza lehet Ityának,ez a bolond még kilenc után is villog.........!!!!

Előzmény: (M)Ákos (39221)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 39223

Pontosan......awihoz hasonló a fém folyása,és pont ezért kell az iv hosszának váltakozni ! A mai filmem iv csóváját figyeld meg.Érdekes a 2800-as gép,rákapcsoltam a DP funkcióra,és az első varrataim vannak a filmen. Egy szóval semmit sem kellett ide , meg oda csavargatni,én ezt furcsálom a 235 esetén. A filmem varatánál is állitást kellett volna,mert folyékony gömböt terelt magaelőtt. Szerintem ez vagy reve,vagy hibás állitás végterméke !!! Hogy mit,és hova kell állitani,nos ez itt a kérdés !

Előzmény: (M)Ákos (39221)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.04 -1 0 39222

A 2t vel kapcsolatban,jó,és rosz az érzésem. A jó az,hogy a 2t funkciónak nincs hibája,mert lám,működik DP esetén,tehát egyetlen hibát sem csinált,kb 15 varat kezdés esetén. A rosz,pedig az,hogy igazuk lehet a társaknak...Idézem : "észrevette" Akkoriban,amikor ezt feszegettem,valamelyik társ ezt irta a másiknak ! És még utána szoftver kifejezés is szavukba került,tehát jogosan feltételezhető,hogy a gép szoftverhibás,amit még a gyártó sem javit.......Ők tudták a gép hibáját,és mégis piacra dobták !!!! Engem akkoriban ez bosszantott,mert komoj pénzt fizettem érte,és elküldtem szervizbe,ott HIBÁTLAN szót irtak az átvizsgálást követően,pedig a filmem linkjét is odacsomagoltam !!! Itt kezdődik a MAGYAR hozzáállása az ipari hulladékkal kapcsolatban !!! Bocsi,az Ityától,tudom,hogy hüjézni fogsz,de sajnos tényeket irtam !!! Amellett,hogy a gép (és mások ilyen számozású gépei is) más funkciókban hibátlan,ezért jó gépnek mondható.Mert a mai világban ritka emberfia használ manuális mig módot !!! Hát ezért hibátlan az,ami valójában javithatatlan , fődarab cserére szorulna !!!!!

 

Na de térjek vissza a mába. A 2t-nek örülök,mert pl DP állásnál hibátlan.

De én maradok az S2t - nél,mert szerintem akár sg2,vagy alu esetén is a dp jó lehet,fröcskölés mentesen dolgozik,talán füst az elmondható a varrat környezetében.

Hogy az Ip-p állitaná e a (igy tudom mondani) huzaljátékát,nem hinném !Ma próbáltam,és aszem irtam is,az iverejének lett erőseb hangja,ha 50%-ra állitottam,vagyis igaz amit irnak róla,a beolvadásért felelős,de lehet,hogy megkeveredtem,a Duty -ra irták,hogy a szélesség növelése a beolvadást növeli.

Szerintem a huzal játéka is kifog bukni,ez a baj,hogy ha egyiket állitom,ez a másik rovására mehet. És ez mind azért van,mert nincs leirva a mi nyelvünkön,hogy mikor mi fog történni ,ha le is irták,számomra nem érthető !!!

Ezért lesz majd jó,ha te is próbákat teszel,mert más az ami betű formájában van,és egészen más ennek a gyakorlati formája....

Abban is igazad van,hogy a pisztoj haladását szaggatni kell. A hz ritmusát kell felvenni szerintem.

 

Holnap,ha ráérsz kapcsold be manuális mig-re és 2t-re.

Ha akár egyetlen ivgyújtás hibát is észreveszel,a te géped is eme funkcióban selejt !Csinálj rövid pöttyöket kb fél percenként.

Bocs,ha néhol negativumba keveredtem !

Előzmény: (M)Ákos (39220)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.04 0 0 39221

folyt.

 

Ahogy olvasom, DP-nél nem feltétlenül a pikkelyesedés a lényeg, de kiemelik, hogy akár AWI jellegű szépségeket is lehet csinálni vele. A másik, talán fontosabb előnye a hőbevitel kontrollálhatósága (pl. vékony anyagok), pozícióban hegesztés, stb.

Szerintem a “huzal végének ingadozása” az Ip-p paraméterrel növelhető, ha jól gondolom.

A BU-t kevered a Burn beállítással! A fickónál a huzal visszaégés (a hegesztés végén kilógó huzal hossza) volt -7%-on.

A megerőszakolást úgy értettem, hogy olyan dolgokat állítottál el, amiket nem kéne. Nem túlterhelésre gondoltam.

Előzmény: Laci-59 (39218)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.04 0 0 39220

Hurrá, hogy megy 2T-vel.

Azért írtam, hogy ha mindenképp S2T-ben akarod, akkor a HotI, EndI paramétereket tedd 100%-ra, az EndT-t meg feltétlenül vedd minimális időre, különben a gomb elengedése után tovább fog hegeszteni. És akkor így az S2T is olyan lesz, mint a 2T. Mert a kezdő meg befejező áram is 100% lesz. Remélem, érthető.

 

A pikkelyesedésnél itt jön az, hogy próba híján egyelőre (részben) passzolok.

De nekem az tűnik logikusnak, hogy így lehetne jobban látható:

- Freq minél kisebb - több idő telik el a dupla impulzusok között,

- Duty szintén kicsi - a nagyobb áram van a rövidebb ideig,

- Ip-p nagy - nagy a különbség az áramok között.

MMA-ban ezt próbálgattam, és mintha így lett volna több pikkely. De nagyon rövid volt a próba, úgyhogy ez nem 100% biztos!

Áh, a pisztoly mozgatással is lehet trükközni.

Nézd meg a sokszor linkelt videót, közelíts rá a faszi kezére.

https://youtu.be/-m2TUtdFtjc?si=G4WBSTHCqMyT3Suq

Jé, a csúcsáramnál egy helyben van a pisztoly, a bázis áram közben halad tovább.

Ha már ez a videó, meg amit találós kérdésként feltettem róla a “nem írta le a paramétereket” hozzászólásodra reagálva:

- Ip-p: 50% (maximum) - ez feltételezés,

- Freq: 1 Hz, hiszen pontosan 40 mp alatt pontosan 40 dupla impulzust lehet megszámolni,

- Duty: 20%, a videót belassítva és időt mérve a bázisáram ideje 4-szerese a csúcsáramnak.

 

folyt.köv.

 

Előzmény: Laci-59 (39218)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 39219

Majd figyeld meg az iv ingadozását. Ez valójában huzal ki-be járás,és ennek hiányát látom a 235-ös gépnél !

Ez iweld2800-as gép,és 3-4mm-ert ingadozik a huzalvég.

A 235 esetén,ha mindent nullára állitok,nincs ingadozás,ahogy tegnap állitottam,ez esetben is max 1mm lehet az ingadozás.

És ennek állitása hozná létre a pikkelyesedést,legalábbis szerintem......

 

https://www.youtube.com/watch?v=DAN7wpFiTEY

 

A 235-nél 13 funkció állitható DP esetén,a 2800-asnál 3,vagy négy. Lám ez utóbbi működik,a 235 nem működik !!

Előzmény: (M)Ákos (39217)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.04 -2 0 39218

Hurrá,tényleg működik 2t- vel,ráadásul dp módnál nincs ivgyújtási hiba..... Kössz a tanácsod.

A 100% Hott- ot pont ezért állitottam,de e szerint ez is felesleges volt.

Az a Endi nem állitható 20% alá......,a Hott időt is azért állitottam,hogy legyen az ivgyújtás kiélezve,mert igaz a 0.1s kevés,de ez azt jelentheti,hogy ez a funkció be van kapcsolva. Ez akkor van kikapcsolva,ha 0 értékdn van.

 

Tehát visszaállitottam a javaslataid szerint,de a pikkelyesedés még várat magára,mert olyan sima a varrat,mint migsyn esetén.....

Próbaként feljeb vettem a duty- t , hallhatóan erőseb lett az iv hangja,de a pikkelyesedés még mindig nincs.

Ez a duti egyébkén 80%- ig állitható......

Ezt visszavettem 25%- ra,és feljeb tekertem az Ip- p- t 25%- ra. A pikkelyesedés ez esetben sem alakul ki.......

Amit tegnap irtam adat listát,nos ezek esetén a hegesztés közbeni huzalvég ingadozás kb 1.5mm re létre jött.....

 

Mivel ugye van a nagy gépem,és ennek is van dp funkciója,ez esdtben a huzalvég ingadozás kb 3- 4mm.......

Szerintem itt keresendő a 235 esetén a pikkelyesedés elmaradása. Nem tudom,hogy hol a hiba,tehát a huzal ingadozást melyik háttér állitás szabályozza...... Próbaként a BU- is ezért vettem vissza -5%- ra.....

Épp a te utolsó filmed tanácsára a tag - 7%- ra állitotta ezt,amikor a függőleges varratot alulról kezdte......figyeld csak meg,mert sajnos rövid ideig mutatja,ugyanakkor a többi beállitását elsumákolta.......

 

Szerintem a gép nincs megerőszakolva,ha az s2t vel megy.......!

A gép akkor van túlterhelve,ha 200A környékén terhenlénk folyamatábannnnnn!

De erre oda figyel a hőkioldója,és a 16 A - os kismegstakitó is.....!

Előzmény: (M)Ákos (39217)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.03 0 3 39217

Normális hangon tudunk infót cserélni. Máshogy nem. Moderáld magad légyszi.

Miért kéne feltétlenül a S2T pisztolyvezérlés DP-hez?

Itt van a könyvből a megfelelő rész.

2T a hagyományos, az S2T meg ahogy le van írva, azaz lehet állítani kezdő- meg végáramot.

Ugye acélról beszéltünk. Annak tudtommal nem kell odadurrantani nagy árammal kezdésnél, meg visszavenni a végén. (Alunál meg tudtommal pont így érdemes.) Szóval, acélnál miért ne mehetne a 2T, azaz a hagyományos pisztolyvezérlés. Amíg nyomod a gombot, addig hegeszt a gép a beállított értékekkel, aztán kész.

Nem azt írtad korábban, hogy csak sima MIG módban van ívgyújtás hiba? Na mindegy.

Ha az S2T-t használod, több dolgot tudsz elcseszni a beállításokkal, azért javasoltam a 2T-t.

 

 

A paraméreteket nézve:

 

Itt most van egy kezdő áramod (HotI) 100%-on 0,1 mp-ig. Ez így olyan, mintha nem is lenne, hiszen utána is 100%-on megy tovább a hegesztés. Azaz, csak majdnem olyan, mert a kezdő áramnak a feszültség korrekciója (HotU) el van piszkálva 5%-ra. Azaz azt mondod a gépnek, hogy a kezdésnél az általa optimálisnak vélt feszültséghez képest adjon rá még +5%-ot. Levenném 0%-ra.

 

A végére be van állítva egy 20%-os végáram (EndI - kráter töltés), de az időt, amíg ez tart (EndT), azt nem írtad. Ha a 20%-os EndI-t átállítod 100%-ra, akkor a vége is olyan lesz, mintha nem lenne külön végáram beállítva. Az EndU legalább 0%-on van, tehát ott nem akartál beleszólni, hogy a gép más feszültséggel próbáljon megfelelő ívet fenntartani. Ja, ez csak akkor lesz olyan, mintha nem lenne végáram, ha az idejét (EndT) szintén valami minimális értékre veszed.

 

(Ezt a fenti 2-t azért írom, hogy ha mindenképp az S2T-t akarod használni, akkor így meg tudod erőszakolni a rendszert, mintha sima 2T pisztolyvezérlésed lenne. Ha nem tévedek.)

 

A BU is el van piszkálva, azaz megint csak meg van erőszakolva a gép által ideálisnak gondolt ívfeszültség DP-ben az alap (kisebbik) áramnál. Visszatenném 0%-ra.

 

PU ugyanez, annál a dupla impulzus csúcsáramának feszültség korrekciója van elpiszkálva. Visszatenném 0%-ra.

 

Ip-p kicsire van állítva, azaz dupla impulzusnál a 2 áram között alig van különbség. A példa kedvéért 100 és 105 A váltakozik. Ha valami látványosabbat (pikkelyeket) szeretnél, állíts nagyobb értéket.

 

A kedvedért meg a kíváncsiság kedvéért bekapcsoltam a gépemet, amin még nem nagyon piszkáltam el semmit.

BU, PU, HotU, EndU = mind 0%-on van gyárilag. De miért is lenne máson. Ezek már olyan finomhangolások, amikhez tényleg olyan hegesztő kell, aki nagyon látja meg érti, hogy mi történik, és adott esetben tökéletesíteni tudja a gép gyári okosságait. Ráadásul 2 percig nyomkodtam a gépet, mire rájöttem, hogy találom meg ezeket. Lusta voltam a könyvet lapozgatni. Nem véletlenül vannak eldugva ezek szerintem. De most már tudom, hogy hova. Egyébként így utólag logikus helyre. :)

Előzmény: Laci-59 (39216)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.03 0 0 39216

Köszönöm az irásod,valamilyen szinten igazad is van......és bocs,ha negativum érzetűen irtam.

Néztem a filmed,sőt nagyon sok filmet néztem már ez ügyben. Sajnos nagyon ritka ember ir beállitási értéket.......

 

Ma délelőtt,azért is bekapcsoltam. A lenti táblázatom adatai igy módosultak.

BU - 5%

Burn 3% 

Cur 75  és amit a gép kiir 17.7v és a korekció -5%

Duty 25%

Endi 20%

Endu 0

Freq 1.0

Hotl 100%

Hott 0.1s

Hotu 5%

Ind 0

Ip- p 5%

Pu 5%

 

Lehet,hogy igazad lehet a 2t illetően,de én úgy tudom,hogy akár a syn mig ,de a dp egészen biztos,hogy az s2t funkciót kéri......!Esetemben a 2t funkció kizárt,hisz láthattad az ivgyújtási hibáról a filmem.......Szerintem a 2t funkció a manuális mig- hez való. Amellett a manuàlis mig esetemben megy az s2t- ről is,sőt ezen hibátlan az ivgyújtásom.

 

Ezek a fenti állitások szerintem megközelitik a szénacél dp mig beállitásait. Tudtam jóval nagyob sebességgel haladni a tolós varratiránnyal. A varrat nem volt hiányos,és az enyhén látszódó pikkelyek hegyes szögűek voltak.......

 

Mégegyszer bocs,ha néha kiakasztalak,ne add fel,mert szükségünk van egymás tapasztalatára.......

 

Még egy apróság,bár jelentéktelen.

A gép áramigénye migsyn esetén 75A- nál  10A körüli.

Dp esetén a 75 A hegesztőáram kérte a 16A értéket. De a legérdekeseb viszont az,hogy ez esetben a lakatfogóm 105A mért..........még synmig esetèn pont azt mérte,amit ki is jelzett az lcd.....

De a dp mérés sem hinném,hogy hiteles,mert az impulzus akár a lakatfogót is meghüjitheti.........

 

Ha teheted,mielőb teszteld a géped..........és jegyzeteld papirra az adatokat........

Előzmény: (M)Ákos (39214)
Bmrenault Creative Commons License 2024.03.03 0 0 39215

Én már régóta mondom neki hogy adok neki egy trafóst cserébe :D.

Te géped mikor térül meg?? Na naaa??

 

 

 

Előzmény: (M)Ákos (39214)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.03 0 3 39214

Ha tovább nyomatod ezt a fröcsögős stílust, akkor én segíteni se próbálok. Így se érdemled meg.

Mondtam, hogy 2T-ben próbáld, mert fingilingim sincs, hogy a le- és felfutásra mi van beállítva a gépeden. Ha hosszabb idő, akkor ilyen rövid varratnál lehet, hogy csak a felfutás megy végig. 2T!

Függőleges felfelére is jó a DP. Biztos egy videót se néztél meg, amit linkeltem.

“Valamin csavartam…” - inkább nem írok rá semmit.

“S2T javasolt” - nem feltétlenül. Aluhoz igen.

Sajnálod az elpazarolt anyagot meg energiát? Akkor hogy vársz eredményt? 2 vödröm van eddig tele összetaknyolt vasdarabokkal. Az egyik, amikor MMA-t tanultam, a másik vödör a porbeles/tömör huzal. Lesz még, amikor DP-t gyakorlok. Ez pazarlás? Nem. A gyakorlat megszerzéséért nem. Forintban? Úgy igen. De ingyen akarsz tudást, gyakorlatot szerezni? A sült hal is repüljön a szádba, vagy hogy gondoltad?

Nem, senki nem fogja leírni, hogy azokat a DP paramétereket hogy állítgasd. Me’ azt neked kell megérteni és kitapasztalni, aztán úgy állítod, hogy megfelelő eredményt kapj.

Felesleges hápogás 184: tizedes anyagvastagságot is be lehet állítani vagy kerek Amperre beállítva olyat mutat. Kérdés: ugyanazt a beállítást szoktad használni tompa varrathoz meg belső/külső (élben illesztett) sarokhoz? Akkor nem lehet, hogy pont előny, hogy 3 mm anyag esetén 3 / 3,2 / 2,8 beállítás is van, he? Magyarul: örülj neki, hogy ilyen finoman állítható a gép!

Vannak lehetőségeid a gépeddel, szerintem tapsolnánk, ha bármelyiket meglépnéd: eladod, elajándékozod vagy összetöröd nagykalapáccsal. És akkor nem kéne ezt a sok háborgást tovább olvasnunk. 3 év után igazán beláthatnád, hogy feladta neked a leckét a gép. Nem tudod, de nem is akarod megérteni, hogy mi mire való rajta.

 

Előzmény: Laci-59 (39211)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.02 -1 0 39213

A lényeg,hogy a gép jó,mert reagál az állitásokra.

Jelenleg napolom a csavargatásait,más dolgom van.

Egyszer úgyis rájövök,hogy mi miért,és vagy mi a titok nyitja.......

Magamtól jövök rá,ez előny,mert igy nem felejtem el.......

 

Meg számitok Ákosra is,mert lám gyakorlatias álitás nélkül,használható adatot irt......mert végül is a gép hegesztett.

A pikkelyes varrat még ezután jön,ha ő is gyakorlatból is látja a tüneteket.......

Előzmény: Bmrenault (39212)
Bmrenault Creative Commons License 2024.03.02 0 0 39212

Us szabvány is más az europai meg a Kináii.

3mm es cucchoz jó a 2,8 as beállitása. 6.4mm sincs.

Másik hogy ha nem jó amit csinálsz akkor finomhangolod azt a szájbatekert gépet.

 

 

"Én ennyit szántam most rá erre a motivációra,én ez idáig töb időt,és rezsit pazoltam el,mint amit eddig a pár év alatt a gép érdemleges munkát végzett volna........."

 

Minek vetted meg? Költöi kérdés még mindig.

egy hóóót buta géppel is tudsz alut hegeszteni, innét kezdve neked tök felesleges volt egy ilyen gép.

Ahol melozól mért nem viszed be megnézetni a kollégákkal?

 

Előzmény: Laci-59 (39211)
Laci-59 Creative Commons License 2024.03.02 -3 0 39211

Úgy kezdem,hogy mintha irtam volna nem rég,hogy a 235gép minden háttér adatát nullára állitottam,és mégis hegeszt....Hát ezért is irtam,hogy jó gépek. Bár van olyan is,hogy nem is lehet nullára állitani. Nem is ez a lényeg.......

A te adataid közt is volt nulla,a gép mégis hegesztett. Igaz,a " hal" pikkely nélküli,vagyis a hernyó,vagyis a legfelső varrat.Téves volt egyik irásom,dp alkalmas fentről lefele pozicióra is,bocsi......

Valamin csavartam,nos laposab lett,de a varratból hiányzik némi vas.....Ez a középső varrat.

A harmadik Synmig, 105A,és igaz ez sem pikkelyes,mert nem is kell oda pikkely......!

Ja,ha majd te is próbálgatod, S2t a javasolt synergiához,és Dp- hez is.

Én ennyit szántam most rá erre a motivációra,én ez idáig töb időt,és rezsit pazoltam el,mint amit eddig a pár év alatt a gép érdemleges munkát végzett volna.........

 

Viszont van egy megérzésem.......ide fog tévedni a ferdeszemű gyártó,és a szerencsétlenkedésem láttán,kinyomtatja a lapom,és kifogja tölteni a gép összes funkciójàhoz a szájb..........ott számértékeit........

Azt irták.meg mondták,hogy ez a gép anyagvastagság beütését követően onmagát beállitjaaaaa!

Csak elkúrtak egy tényt,nincs 2.8mm vastagságú anyag,amihez ugye kb 120A dukálna.........

Hát ez a bibi,és innéttől kezdve a szuper gép,amit profiknak találtak ki,megbukott........

De ezt a buktát a vaskereskedésre is lehet fogni,mert nem árulnak 2.8mm falú vasanyagot........!

 

Bocsi mindenkitől,nem volt szándékomban őrültködni,csak sodródtam az iweld235 lelkével a mocsokbaaaaaaa!

Előzmény: (M)Ákos (39205)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.02 0 0 39210

Itt a Gorilla 235 könyve, ha javasolnál neki valamit. A 10. oldaltól vannak a paraméterek elnevezései, de berakom képekben is.

https://www.eurosmart.hu/wp-content/uploads/2023/04/GORILLA-POCKETMIG-240-DP-XL-manual.pdf

 

Előzmény: Xabi_1 (39201)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.03.02 0 0 39209

Hajrá.

A Duty állítgatásánál pl. látnod kéne a hátoldalon a hőbevitel eltéréseket. Áttüremkedik a varrat, vagy a másik véglet, hogy kékülés sincs.

Ha látod-érted, hogy hogy működnek a beállítások, akkor le tudod másolni, amit a fickó csinál.

https://youtu.be/-m2TUtdFtjc?si=iEbj6b7nUPfdV1LE

Azaz, hiába nem árulta el a beállításait, mégis meg tudod állapítani.

Segítség: számolni kell meg időt kell nézni a videóban, bizonyos helyen lelassítani.

Feltételezzük, hogy a PU / BU korrekciós értékeit ő is 0%-on hagyta.

Meg azt is feltételezzük, hogy az Ip-p szélső értékre van tekerve. A másik 2 paraméter pontosan megállapítható a videóból!

Előzmény: Laci-59 (39207)
Bmrenault Creative Commons License 2024.03.02 0 1 39208

Alig várom.

Előzmény: Paco155 (39203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!