Keresés

Részletes keresés

pimre Creative Commons License 2022.12.04 0 0 159

Nagyon köszönöm. Sikerült.

Előzmény: m54-b (158)
m54-b Creative Commons License 2022.12.04 0 0 158

 

Széthúzod a két oszlopot és jól látszik az eredmény.

 

 

 

 

Előzmény: pimre (156)
m54-b Creative Commons License 2022.12.04 0 0 157

 

Az lesz a hiba szerintem, hogy nem hagytad meg az eredeti nevet (lásd fenti ábra).

 

Ez lett az eredmény, ha ott van:

 

Előzmény: pimre (156)
pimre Creative Commons License 2022.12.04 0 0 156

Sziasztok, használja valaki a TC-ben a csoportos átnevezés funkciót?

Most próbáltam először, de nem jött össze. Szerettem volna a fájlnevek elejét meghagyni, és a _NoPassword helyett  _OCR-t fűzni hozzá. Ehelyett a teljes nevet elrontotta. Az első talált névnél mindent törölt, csak a pontot és a PDF-et hagyta meg, tehát a fájlnév .PDF lett (Nem is gondoltam, hogy ez is egy használható fájlnév választás lehet), amikor a folytatást kértem, akkor (2).PDF stb névre nevezte át a többit. Amikor pedig az automatikus átnevezés elől kivettem a pipát, akkor a következő hibaüzenetet adta: Hiba: vastaggal írt fájlokat nem lehet átnevezni:

 

 

Mit rontok el?

wiesel Creative Commons License 2021.08.06 0 0 155

Eööööhmmm...... Napközben egy egyszerű mappa-megosztással sikerült orvosolni a problémát... :D

Előzmény: wiesel (154)
wiesel Creative Commons License 2021.08.06 0 0 154

Üdv a Fórumnak!

 

Teljesen amatőr kérdéssel fordulok a nagyérdeműekhöz.

Két, gyakorlatilag egymás mellett levő gép között szeretnék nagyobb adatállományokat megosztani, erre (számomra) a legegyszerűbb megoldásként a TC FTP-szervert találnám.

Hálozati rendszer wi-fi alapú - már amennyiben van jelentősége.

 

Hogyan álljak neki a lokális rendszer létre hozásának?

 

Válaszokat előre is köszönöm! Üdv,

wiesel

lxt Creative Commons License 2020.08.20 0 0 153

Amennyiben nem mint Rendszergazda indítod a TC programot (és nem a jogosultsági körödbe tartozó mappákban ügyködsz), akkor ez valahol érthető.

De ez csak egy tipp – ami pláne nem segít rajtad, ha (a TC programtól függetlenül) bármelyik mappában, szabadon garázdálkodhatsz. Egyébiránt: nincs ilyen beállítási lehetőség (miért is volna?).:-)

Előzmény: kacagógerle (152)
kacagógerle Creative Commons License 2020.08.07 0 0 152

Köszi!

Első körben én is gondoltam rá, de reménykedtem hogy van valami beállítási lehetőség.
Sajnos mivel céges gépről van szó, nincs lehetőség másik verzió felrakására.:-(

Előzmény: XNC (151)
XNC Creative Commons License 2020.08.07 0 0 151

Én azt gyanítom, hogy nem ugyanaz a verzió van fenn a két gépen.

Előzmény: kacagógerle (150)
kacagógerle Creative Commons License 2020.08.07 0 0 150

Sziasztok!

Szeretnék mappákat létrehozni a meglévő fájloknak. Rákattintok a fájlra, majd F7, megjelenik az "új könyvtár" ablak, de sajnos üres. Pár éve egy másik gépen ha megjelent az ablak, akkor ott látható volt egyből a fájlnév mint leendő mappanév, tulajdonképpen ugyanaz lenne a mappák neve mint a fájloké.
Azért lenne jó ha már egyből ott lenne a fájlnév(mappanév), mert nem kellene újra bepötyögni.

Már napok óta keresem ezt a beállítást, de sajnos nem találom. Ha valaki tudna segíteni megadni a beállítási helyet, nagyon megköszönném.

Köszönöm előre is!

kisbetu Creative Commons License 2020.03.17 0 0 149

két hét karanténba vele!

Előzmény: XNC (148)
XNC Creative Commons License 2020.03.17 0 0 148

Nem árt vigyázni ezzel a progival.

A neten több helyen találtam vírusos telepítőt.

Tami06 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 147

A Commanderen belül azóta sem találtam megoldást, de úgy néz ki, ez a progi elég ügyes: Auslogics Duplicate File Finder :)

Előzmény: Tami06 (146)
Tami06 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 146

Sziasztok!

A kérdés ismét a dupla / azonos fájlok keresése.
Ha adott mappákon belül keresek, működik, (Parancsok/Keresés/Bővített/Azonos fájlok keresése) de ha mindkét oldalon csak mappák vannak, nincs találat, hiába van belül egyező tartalom.

(A konkrét eset:
A "Zene" mappában vannak eredetileg letöltött zenék és válogatásmappák, amiket a zenelejátszóra másoltam. 10 év alatt szép mennyiségű válogatásmappa keletkezett, de ezekben akár máshol elő nem forduló zenék is lehetnek, tehát nem akarom egy az egyben törölni őket.
Tehát a feladat a következő: a "Zene" mappán belül kéne egyezéseket keresni. )

Úgy emlékszem, mintha lett volna valahol olyan opció, hogy egy adott mappa belső mappáinak a tartalmát egymás alá kiteregesse - mintha össze lenne ömlesztve a fő mappa összes tartalma, almappák nélkül. Ezen gondolom működne.

Várom az ötleteket, előre is köszi :)

74_Bálint Creative Commons License 2016.01.19 0 0 145

A WIN7-t WIN 10-re frissítettem. Azóta TC-vel nem tudok törölni sem F8-cal, sem kijelölve Del-lel.

Törléskor a TC lefagy és csak a Windows újraindításával tudom újraéleszteni. A megjelenő hibaüzenet a következő (sajnos amit én nem értek):

---------------------------
Total Commander 7.56a
---------------------------
Fatal error in delete thread, aborting!
Access violation at address 000035F4. Read of address 000035F4
> Windows 7: 6.2 6.2 (Build 9200)

Please report this error to the Author, with a description
of what you were doing when this error occurred!

Windows exception: C0000005
Stack trace:
000035F4
6ADB31 65E2EA 6603AD >4175D0 403618
Raw:
6ADB31 65E2EA 6C2487 6603AD 4175D0 403618

Press Ctrl+C to copy this report!
---------------------------
OK
---------------------------

 

Mit tudok tenni?

Köszönettel:

Bálint

 

zoolio2 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 144

Üdv, 8.50-es 64 bites verzióban nem jelenik meg egy adott meghajtón vagy mappán végrehajtott jobbklikk után a 'Keresés' funkció, csak a 'Parancsok' menüben. Régebbi verziókban ez benne volt és nagyon megszoktam, nagyon hasznos volt. Tudja valaki, hogy elő lehet-e hozni ezt a lehetőséget? Előre is THX.

New Bart Creative Commons License 2014.07.24 0 0 143

https://ipon.hu/utils/MultiCommander

Bunuel Gambit Creative Commons License 2014.07.16 0 0 142

Én is megpróbálkozom vele.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.14 0 0 141

Nem ismerem, de pillanatok alatt letöltöttem a portable verziót:

 

http://multicommander.com/downloads

 

Elindítottam, megnéztem. Többit ki kell tapasztalni.

Előzmény: Bunuel Gambit (140)
Bunuel Gambit Creative Commons License 2014.07.14 0 0 140

Üdv. Ki tudja, a MutiCommander miben más, mint a TC?

Camedia_index Creative Commons License 2014.07.12 0 0 139

Helló!

 

A Total Commander 8.51a-hoz telepítettem a Total Android WFX File System plugin-t. A telefon Samsung Galaxy Ace 2, USB kábellel csatlakozik a géphez (+ Wifi). A plugin az IP cím  megadása után "Device is offline" hibaüzenetet ad. Tud valaki megoldást?

 

Köszönöm

Pater Pirandello Creative Commons License 2014.03.28 0 0 138

Felhoznám a topikot. Furcsa, hogy 2 éve nem hiányzik senkinek.

teasenhate Creative Commons License 2012.09.18 0 0 137

hello

nekem olyan gondom van, illetve nem túl nagy gond, de a tc generalt magának rgy F cserelheto lemez meghajtót, mikozben nekem nincs olyan, az intézoben se látni, meg ugye ki is írja mikor ranyomok, hogy nincs ilyen

ilyenkor mit lehet kezdeni és miért csinálja?

Doky586 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 136

"Nem írható a wcx_ftp.ini. Szüntesd meg az írásvédettséget. Na most én szüntettem az írásvédettséget, de hiába"

Nálad hol van ez az ini file? melyik könytárban? Ha a programfiles alatt van akkor ott nincs jogod, hibásan lett telepítve.

 

jó módszer az uninstall, de utána a legfrissebb 32bitest tedd fell (8.01). és amikor kérdezi hogy hova tegye az ini fileokat akkor maradjon az amit javasol (azaz a users mappa).

Előzmény: Mamka82 (135)
Mamka82 Creative Commons License 2012.09.17 0 0 135

Sziasztok! Pici segítség kéne, látom itt többen is értetek a TC használatához... FTP kapcsolatot szeretnék létrehozni, de nem engedi a rendszer, láttam már mások is írták ezt a problémát, de nem igazán tudom kihámozni a válaszokból hogy mi is lehet a megoldás. Tudnátok Nekem segíteni ebben? A hibaüzenetem: Nem írható a wcx_ftp.ini. Szüntesd meg az írásvédettséget. Na most én szüntettem az írásvédettséget, de hiába, mikor újra beléptem ismét védettnek jelölt ezt-azt és persze hogy nem engedte hogy kapcsolatot hozzak létre. TC 7.55a van a gépemen, (ha minden igaz), én nem annyira értek hozzá, segítenétek megoldani hogy kapcsolótni tudjak? Elég fontos lenne, már azon gondolkodtam hogy törlöm ezt a TC-t és letöltök egy régebbit, talán akkor jó lesz, mert ez a problémám azóta van mióta újratelepítettég a gépem... Légyszi segítsetek Nekem... Előre is köszönöm! Anita

Doky586 Creative Commons License 2012.08.12 0 1 134

Megoldva.

a wincmd.ini -be manuálisan be kell írni egy plusz sort: "VistaDelete=0"

Menüből nem állítható át.

Előzmény: Doky586 (133)
Doky586 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 133

Sziasztok. Win7 home pr 64 -re feltelepítettem a Total Commander 8-as verzióját.

Ami furcsa hogy file törlésekor feldob a rendes TC törlés ablaka fölé egy wines ablakot jóváhagyásra. íme:

 

a beállításokban a másolás/törlésnél mindegy hogy a legfelső (általános módszer) vagy az alattalevő (alap módszer) van kiválasztva -ugyanúgy csinálja.. ez 32 és 64 bites TC esetén is megjelenik ezen PC-n.

Hogy tudnám eltüntetni ezt a felugró ablakot ??

 

Másik PC-n TC7-el ugyanígy Win7HP64 semmi felugró ablak nincs. Ezt szeretném látni a fenti helyett:

 

Már sok éve telepítek és használok TC-t de ilyennel még nem találkoztam.

 

 

Doky586 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 132

Sziasztok. Win7 home pr 64 -re feltelepítettem a Total Commander 8-as verzióját.

Ami furcsa hogy file törlésekor feldob a rendes TC törlés ablaka fölé egy wines ablakot jóváhagyásra. íme:

a beállításokban a másolás/törlésnél mindegy hogy a legfelső (általános módszer) vagy az alattalevő (alap módszer) van kiválasztva -ugyanúgy csinálja.. ez 32 és 64 bites TC esetén is megjelenik ezen PC-n.

Hogy tudnám eltüntetni ezt a felugró ablakot ??

 

Másik PC-n TC7-el ugyanígy Win7HP64 semmi felugró ablak nincs. Ezt szeretném látni a fenti helyett:

 

Már sok éve telepítek és használok TC-t de ilyennel még nem találkoztam.

 

kem0001 Creative Commons License 2010.11.27 0 0 131

Hali. Kapcsolathívási hibát ír az ftp totalcommander-ben amikor felakarok csatlakozni. Próbáltam áttenni passzív módba de az sem segített. Mi lehet a gond? AVG tűzfalat használok mellette

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.06 0 0 130
A TC induláskor alapesetben a registry-ből olvassa ki az .ini fájlok elérési útját:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Ghisler\Total Commander

Két .ini fájl van, egyik beállításokhoz, másik az FTP-adatokhoz. Ha valami okból nem tudja elérni az ini-fájlt, elvész minden beállítás, de anélkül is elindul a program. XP-nél ilyenkor menthet a Windows könyvtárba új .ini-fájlokat, Win7-nél viszont ezt nem engedi rendszer, hozzáférési jog hiányában. Hogy a meghajtók nálad mit kavarnak az egészben, azt most innen nem tudnám megmondani, valami magyarázat bizonyára található rá.

De van lehetőség a TC részére meghatározni az .ini-fájlok keresési helyét, az indító parancsikon segítségével. Ilyenkor a registry-vel nem foglalkozik. Egy példa:

D:\Programok\TC\totalcmd.exe /I=D:\Programok\TC\tc.ini /F=D:\Programok\TC\ftp.ini

Tehát esetemben a Programok\TC mappában helyeztem el mindkét .ini-fájlt. Ez azért jó, mert a Windows formázása után is marad minden. Láthatóan egyszerű:

I: beállítások
F: FTP beállítások

...elérési útvonala.
Előzmény: clonee (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!