Keresés

Részletes keresés

Tamás Creative Commons License 2005.06.30 0 0 144
Oké, Te most egy lehetséges kiadatási akadályról beszélsz (ami egyébként megoldható, mert legfeljebb az amik becsszóra megígérik, hogy nem fogják kivégezni :-D), de én egyelőre még csak a szándéknál tartottam...
Előzmény: Antisystem (139)
UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.30 0 0 143
Vagy csak azt fogja bizonyítani, hogy az USA kormányzat nemcsak odahaza, meg a nemzetközi viszonyokban, hanem a szövetségesein keresztül is a törvénytelenséget favorizálja.
Előzmény: capture the flag (142)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.30 0 0 142
Az olasz igazságszolgáltatás újra hülyét csinált magából.
Előzmény: UtherPendragon (141)
UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.30 0 0 141
A definite maybe:

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2005/06/29/AR2005062902971_pf.html
Előzmény: AAAaaa (138)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.30 0 0 140
Hát igen, a jog errefelé mindig felülbírálja az igazságot.
Előzmény: Antisystem (139)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.30 0 0 139

Egy jó okot mondj, hogy miért ne adjuk ki nekik, ha éppen nálunk van?

 

Kedves jogász fórumtársam, hát azért, mert mondjuk a tetves erővel szemben is jogkövetni akarunk, és ugye Magyarország nem adhat ki senkit, ha fennáll a veszélye az illető halálra itélésének. Tehát demonstráljuk, hogy a szabályoktól még a fenyegető erő se tud eltéríteni. Ezt azért írtam pont, mert szerintem jó tesztje annak, hogy valakit tényleg a jogpozitivizmus vezérel-e.

 

ÜdV

 

Előzmény: Tamás (135)
AAAaaa Creative Commons License 2005.06.30 0 0 138

http://www.aljazeera.com/me.asp?service_ID=9015

 

Italy knew about CIA plot to kidnap the Imam

 

??? Igaz? Hamis?

Előzmény: UtherPendragon (137)
UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.30 0 0 137
A topik témája nem a te szívszakadásod, vagy az egyiptomi bérkínzás, hanem Olaszországban a CIA által elkövetett emberrablás.
Előzmény: capture the flag (136)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.30 0 0 136

"and sending him to Egypt, where he reportedly was tortured"

 

Megszakad érte a szívem.

Előzmény: UtherPendragon (134)
Tamás Creative Commons License 2005.06.30 0 0 135

Elvileg viszont akár... Legalábbis szerintem elvben pont annyira emberi élet ezé a két tagé is, mint Ferencz Ferdinándé:)))

 

Hát pedig nem. Ferenc Ferdinánd a trónörökös volt, ergo személye egyet jelentett az Osztrák-Magyar Monarchiával. Így az ellene végrehajtott merénylet a Monarchia elleni támadásnak volt minősíthető, különösen, hogy a szerbek megtagadták a Monarchiától az ügyben való nyomozás jogát, ami miatt megindult a háború.

 

A két németet meg jogszerű eljárásban ítélték jogszerű büntetésre.

 

Még csak kicsit se hasonlít a két ügy.

 

Nézd, ezek a "mások a szabályok" szerintem attól elfogadható érv, aki pl minden erejével megakadályozta volna, hogy OBL-t (ha éppen nálunk van) kiadjuk az USA-nak.

 

Egy jó okot mondj, hogy miért ne adjuk ki nekik, ha éppen nálunk van?

 

Vigyék a francba, zabáltassák, őrizzék ők, és robbantsanak Washingtonban a hülye harcosai, hogy kiszabadítsák. :-D

Előzmény: Antisystem (133)
UtherPendragon Creative Commons License 2005.06.30 0 0 134
USA Today:

Italy to seek extradition of CIA agents

ROME (AP) — Italy is preparing to request the extradition of 13 purported CIA officers accused of kidnapping a terrorism suspect and secretly transporting him to Egypt, a court official said Tuesday.

Prosecutors also have asked the help of Interpol in tracking down the suspects, all identified as U.S. citizens, said the official who asked that his name not be used because the investigation was still under way.

The 13 were accused of seizing Osama Moustafa Hassan Nasr, known as Abu Omar, on a Milan street on Feb. 17, 2003, and sending him to Egypt, where he reportedly was tortured, according to Milan prosecutor Manlio Claudio Minale.

The U.S. Embassy in Rome and the CIA in Washington have declined to comment.
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 133

Most indítsanak háborút két elítélt gyilkos miatt?

Mint az előbb is utaltam rá, az csak a legeslegvégső, gyakorlatilag szóba se jövő eset. Elvileg viszont akár... Legalábbis szerintem elvben pont annyira emberi élet ezé a két tagé is, mint Ferencz Ferdinándé:)))

 

Nézd, ezek a "mások a szabályok" szerintem attól elfogadható érv, aki pl minden erejével megakadályozta volna, hogy OBL-t (ha éppen nálunk van) kiadjuk az USA-nak.

 

ÜdV

 

 

 

 

Előzmény: Tamás (129)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 132

Ezt most tényleg köszönöm, igen, ez az az ügy.

 

ÜdV

Előzmény: capture the flag (130)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 131

Az a jelen kérdésben tök mindegy, egyébként ha jól rémlik gyilkoltak.

 

ÜdV

Előzmény: unnamed (127)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 130

Rablógyilkosok voltak.

Az ügy azonban ettől kissé bonyolultabb. Németország először le akarta bombázni Pearl Harbort, végül mégis inkább a nemzetközi bíróság elé vitte az ügyet.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/LaGrand_Case

Előzmény: unnamed (127)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 129

Már ne haragudj, de az általad felsorolt lépések nemzetközi jogsértés esetén elfogadhatóak, azonkívül olyanok is vannak köztük, ami akkor sem ("Ki lehet utasítani az összes amerikai állampolgárt" - mire föl? A német jogszabályok tiltják az ilyet...).

 

Most azért, mert az USA-ban mások a szabályok... bocsánat, de hát ő is egy szuverén állam, vagy mi a szösz. :-)

 

Most indítsanak háborút két elítélt gyilkos miatt?

Előzmény: Antisystem (126)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 128
Ma nagyon humorodnál vagy! :-)))
Előzmény: Antisystem (126)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 127
Amúgy mit műveltek azok a németek?
Előzmény: Antisystem (119)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 126

Az elv kedvéért, de az csak a legeslegvégső eset. Előtte van sok-sok lépés. Ki lehet utasítani a követet. Az amerikai katonákat. BT elé lehet vinni a dolgot. Vízumkényszert lehet bevezetni. Ki lehet utasítani az összes amerikai állampolgárt. Stb. Persze ennek csak akkor lenne értelme, ha egész Európa (vagy legalább az EU) együtt lépett volna fel.

 

ÜdV

Előzmény: capture the flag (121)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 125
Amint olvashattad korábban, én is esetenként feltűnően engedékenynek tartom az usák hadbíróságot.

Btw. becsületedre legyen mondva, álltad a szavad. ;)
Előzmény: AAAaaa (122)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 124

Csatlakozom. Azon kívül meg fogadjunk, hogy annyira a német kormány is épp magasról letojta, hogy mit csinálnak két olyan izével, örültek neki, hogy nem kell majd kajáltatniuk őket, csak hivatalból kellett egy kicsit pattogni.

Előzmény: capture the flag (121)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 123

"a környék legerősebb kankutyája"

Ja, a kiskutyák irígysége...

Előzmény: Antisystem (119)
AAAaaa Creative Commons License 2005.06.29 0 0 122

Na jo megrendult, de nem ingott meg.

O :)))

Előzmény: unnamed (120)
capture the flag Creative Commons License 2005.06.29 0 0 121
Mért, mit kellett volna csinálni? Megtámadni Amerikát két elítélt gyilkos kedvéért?
Előzmény: Antisystem (119)
unnamed Creative Commons License 2005.06.29 0 0 120
A bunteteseket nezve szerinted meginog a hitem?

Nem én írtam (ezek szerint elhamarkodottan), hogy:

Az en hitem meg fog eroteljesen rendulni, ha hozol egy olyan esetet, ahol amerikai katona, kulfoldon, nem amerikai ellen, sulyos balesetet vagy koztorvenyes bunt kovetett el es jogerosen, az eset sulyat tekintve 'normalisan' eliteltek.

Szvsz gyilkosságért első fokon, majd jogerősen 45 év kényszermunka, az abszolút 'normális' büntetés.
Előzmény: AAAaaa (115)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 119

Elhiszem, hogy szerinted rájuk férne ez meg az, de én valahogy nem hiszek benne, hogy bárkinek a lelkébe taposás bármire is megoldás lenne.

Tudod, az esetek 99%-ban én se, ellenezni szoktam mindenféle erőszakot. De tapasztalatból tudom, hogy ha a környék legerősebb kankutyája már teljesen el van szállva magától, annak csak egy kiadós verés segít annak felismerésében, hogy az egész világ mégse őérte van.

Az amerikai igazságszolgáltatás nálam akkor verte ki a biztosítékot, amikor 2 német állampolgárt (német tiltakozás ellenére) kivégeztek. Valahogy akkor igen szégyelltem hogy európai vagyok, annak a kontinensnek a lakója, amelyik ezt a diplomáciai hisztizésen túl eltűrte.

 

ÜdV

Előzmény: Tamás (116)
Antisystem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 118

Az utolsó mondatodban 100%-ig egyetértünk.

 

ÜdV

Előzmény: capture the flag (112)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 117

Hát most úgy helyből kb. ötféle forgatókönyvet tudnék írni neked, hogy milyen jogszerű katonai magatartás eredményeképpen maradhat néhány halott gyerek a környéken, sajnos.

 

Mivel nem ismerjük a tényállást, szerintem ezt hagyjuk.

Előzmény: unnamed (114)
Tamás Creative Commons License 2005.06.29 0 0 116

Elhiszem, hogy szerinted rájuk férne ez meg az, de én valahogy nem hiszek benne, hogy bárkinek a lelkébe taposás bármire is megoldás lenne.

 

Nem oldana meg semmit, a normálisabbja már úgyse lesz normálisabb, a hülyébbje előtt viszont még mindig korlátlan lehetőségek állnak a továbbhülyülésre.

 

És mondjuk ez mindenhol igaz.

Előzmény: Antisystem (107)
AAAaaa Creative Commons License 2005.06.29 0 0 115

A bunteteseket nezve szerinted meginog a hitem?

 

Kosz a linket.

Előzmény: unnamed (98)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!