Keresés

Részletes keresés

harpokratesz Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1279

nem, ma sehogy, mh-en vagyok. itt le van tiltva minden.

 

 

Előzmény: NICK (1278)
NICK Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1278

tudunk most valahogyan gyorsabban kommunikálni?

 

bárhogyan, tel, msn, skype......

Előzmény: harpokratesz (1277)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1277

elég jók, tényleg. én mondjuk már nem követem a mostani visual kei bandákat, annyi van belőlük, inkább a régieket ismerem, akik közül sajnos sokan feloszlottak már, az örök No. 1-3. a Malice Mizer, a Kagrra és a Phantasmagoria volt. utóbbi szerencsére reinkarnálódott a két vezető taggal, LIN néven fut most. na, mindegyiküktől borsódzik a hátam, annyira zseniálisak zeneileg + a látvány, kosztümök :) Mostaniak közül a D a favorit, mint már említttem, a Kagrra is leállt, nem tudom végleg vagy csak szünetelnek. a Versailles-ért nem vagyok oda, de kinézetileg ők is csúcs. 

 

Milyen koncertszervezővel állsz kapcsolatban?, csak mert én azzal, aki most A Miyavi-t szervezte. ők hoznának több jrock bandát is szívesen, mindig engem kérdezgetnek a zenekarokról. a Concerto a másik, ők szervezik a Diesel-es koncerteket, a harmadik a soundofjapan szervezések, ezek általában az A38-on vannak (lásd. -OZ-; Mono; stb.).

Amúgy idehozni csak akkor lehet valamelyiket, ha éppen EU turnéjuk van, csak egy-két

országba nem fognak jönni, ahhoz Japán túl messze van, nem érné meg nekik.

Előzmény: NICK (1274)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1276

az Oke One Rock hasonló ehhez, és még jobb is :)

Előzmény: metálfarkas (1254)
metálfarkas Creative Commons License 2011.04.15 0 0 1275

Sziasztok újra. :) Nyitottam egy Uverworld témát kb. egy hete. Csak sajna még mindig egy üzenet van.

:S

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9207957

NICK Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1274

Kiwamu, a BLOOD gitárosa a mentoruk.

 

pár dal:

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: harpokratesz (1273)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1273

lix?????????  - ilyet még nem hallottam! :)

Előzmény: NICK (1271)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1272

inkább ne kerüljön át sehova, jó az a Club202, tán a legjobb. persze, szerintem is nagyobb lesz az igény rá.

Előzmény: NICK (1270)
NICK Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1271

igen reeves művész úr produkciója az ok. :)

 

lányomnak kb. egy évvel ezelőttig épp ez a 3 banda volt a top kedvence, asszem épp ebben a sorrendben :)

 

jelenleg a matenrou opera a no.1.

 

hogy kikjönnek nyáron azt még nem árulta el a szervező.

én a lix-et próbálnám hozni, jönnének is, de egyedül még nem csináltam ilyet...

 

diru tutinak tűnik.

 

Esemény:Dir En Grey

Mikor: 2011.08.18 

Hol: Club 202 - Budapest

Előzmény: harpokratesz (1267)
NICK Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1270

sztem esélyes, hogy át fog kerülni a helyszín majd, mint a versailles is pl., vagy tán miyavi első koncertje is.

Előzmény: harpokratesz (1269)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1269

Na, itt van minden konkrétum a Diru koncertről. április 15-től árulják a jegyeket, és bizony jó előre meg kell venni, mert egy kisebb klub-ban lesz, mint a Diesel, csak 300 férőhelyes.

én más japán koncertet nem látok eddig, már hogy más is jönne.

 

http://www.last.fm/event/1903157+TOUR2011+PARADOX+OF+RETALIATION

Előzmény: harpokratesz (1267)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1268

Mucc-ról változatlan a véleményem, ők régen jobbak voltak, én láttam a korábbi összes koncertjüket dvd-ről, úgyhogy ezért tudom összehasonlítani a mostanival. sajnos az utóbbi pár évben lájtosabbra vették magukat, pedig régebben jól odamondogattak.

a 3D-re, akiket alább említettem, mint legkedvencebbek most, na rájuk ez pont nem érvényes, pedig ők sem ma kezdték. náluk pont fordítva, jobbak most, mint régebben.

Előzmény: NICK (1266)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.11 0 0 1267

tényleg a filmhez jött az ex KAT-TUN gyerek? én csak saccoltam :)

 

Dir en grey-t az én szervezőirodám ígérte, amennyiben Miyavi másodszor is sikeres lesz itt nálunk (pénteken lement), akkor tuti biztos jönnek. majd rákérdezek mi van.

van már időpont és helyszín?

nálam most így áll a sorrend, a 3 legkedvencebb jrock bandám:

1. Dir en grey

2. D'espairsRay

3. D

(már csak a D-t kell idecsalogatni valahogy :)

 

Dir en grey az Uroboros album óta csak zseniális zenéket csinál, a legújabb Lotus kislemez-től is majd elájultam, annyira gyomorforgatóan katartikus. ők nagyon fajsúlyosak és mélyek, az énekes Kyo egy ISTEN. szeretem, mikor művérrel kenegeti magát koncerten :)

 

melyik banda jön még nyáron?

Előzmény: NICK (1265)
NICK Creative Commons License 2011.04.10 0 0 1266

 

épp most hallgatom vissza a Mucc koncert setlist-jét....

 

http://www.setlist.fm/setlist/mucc/2011/diesel-club-budapest-hungary-33d2d885.html

 

tán a legjobb jrock koncertélményem volt eddig.  az időpont miatt nem volt gigászi tömeg, meg tán amiatt is kicsit, hogy nem az a tipikus fangirl zene... :)

Előzmény: harpokratesz (1244)
NICK Creative Commons License 2011.04.10 0 0 1265

de igen. :)

 

elvileg hivatalos, h a dir en grey is jön hozzánk.

 

ahogy elnézem náluk a jó és a borzalmas dolgok keverednek rendesen... :)

 

meg lm.c is lesz újra tán. az ő bulijuk tavaly tecc. asszem épp ma egy éve volt.

 

plusz még egy csapat jön valamikor június-július környékén, de még nem lehet tudni kik...

Előzmény: harpokratesz (1264)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1264

és mit csinál itt, ha nem zenél?  csak nem a Keanu Reeves filmhez jött ő is, mert abban japán színészek alakítanak és a téma is japán?

Előzmény: NICK (1262)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1263

sajnos biztos nemcsak az ő hozzátartozója a földrengés (de inkább a cunami) áldozata, több zenész is a veszélyeztetett területeken született, pl. Sendai-ban. az áldozatok nagy része idős ember, akik nem tudtak időben elmenekülni. :(

Előzmény: NICK (1260)
NICK Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1262

épp most hallottam, hogy Akanishi Jin Pesten van... :))

NICK Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1261

sajna a terjesztés soxor nem lustaság hanem inkább pénz kérdése manapság már...

Előzmény: harpokratesz (1258)
NICK Creative Commons License 2011.04.09 0 0 1260

alice nine is jó banda valóban.

shou nagymamája épp most halt meg ahogy tom a földrengés miatt.

Előzmény: metálfarkas (1259)
metálfarkas Creative Commons License 2011.04.07 0 0 1259

Sziasztok újra. :) Bekerült a kedvenceim közé az Alice Nine. Valami csodás számai vannak annak az együttesnek, csak......... azok a fanvideók hááát.......... a fanvideók többsége annyira homokosnak állítja be az együttest. :/ Holott mennyire jó banda!

Az a ding ding dong című szám, hát.......... őszintén......... az honnan van? Mi benne az ázsiai? Nem igazán veszem észre rajta............. Van egy olyan fanvideó ami alatt az a zene szól. Meg találtam a youtubeon a Narutoból bevágásokat ugyanazzal a ding ding dong zenével alatta........... Tényleg, mi abban az ázsiai? Ugyebár semmi ázsiait nem hallok benne, vagy talán.......... az az egyetlen olyan benne hogy ding ding dong........? :) Annak van némi ázsiai hatása, de amúgy....... :/

harpokratesz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1258

lehet tejeszteni a hírt (ha már a szervező cég nem nagyon veszi a fáradtságot) pl. ezeken a helyeken:

 

- www.soundofjapan.hu   (japán jpop és jrock zenével foglakozó oldal)

- www.mondomagazin.hu  (japán pop-kulturával foglalkozó oldal: manga, zene)

- last.fm  (zenei rádió, zenész profiloldalakkal, zenei eseményekkel)

- facebook 

 

Előzmény: NICK (1257)
NICK Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1257

igen, az könnyen meglehet, hogy sokan nem tudtak róla...

 

szted mi a legjobb módja ha valaki egy ilyesmi eseményt szeretne promotálni?

Előzmény: harpokratesz (1256)
harpokratesz Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1256

nekem is egész jónak tűnt a videó alapján, mint alább is írtam. főleg, hogy az egyik nagy kedvencem D-re hasonlít. :)

 

szerintem sok jrock fan nem tudott erről a buliról, gyengén volt propagálva.

Előzmény: NICK (1255)
NICK Creative Commons License 2011.04.02 0 0 1255

azt kell mondjam, hogy a jrock fan-ok közül sajnálhatja aki nem látta-hallotta az orochi tegnap esti koncertjét... ;)

 

annyira jók voltak, hogy csak lestem... :)))

Előzmény: NICK (1249)
metálfarkas Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1254

Olyasmi együttest, mint az Uverworld, nem tudna valaki ajánlani? Techos vonások lennének benne meg rap.

Kb. ilyenre gondolok:

 

metálfarkas Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1253

Új énekessel? Én úgy tudom, hogy csak Miku volt / jelenleg is ő az egyedüli énekes.

Előzmény: harpokratesz (1251)
harpokratesz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1252

A japán földrengés és cunami áldozatainak megsegítésére megmozdultak a legnagyobb japán pop-rock celebek is, adományok gyűjtése és segélykoncertek formájában.

Elsőként Ayumi Hamasaki, Yoshiki, Gackt, Miyavi kezdeményezett akciókat, amihez több neves jrock banda is kapcsolódott.

 

Info: http://www.jame-world.com/uk/themes-852-japan-earthquake-2011.html

harpokratesz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1251

az An Cafe-t kedvelem, de még a régi énekessel, az újat nem ismerem.

Előzmény: metálfarkas (1247)
harpokratesz Creative Commons License 2011.03.27 0 0 1250

Orochi-ról még sose hallottam, de nem rossz. eléggé a D nevű visual bandára hajaznak, főleg a második klip emlékeztet egy hasonló D klip-re, de az utóbbiak félelmetesen profik mindenben. őértük a németekhez is átmennék, ott most csak 4 koncertjük lesz, a lead gitárost meg hazahoznám a zsebembe :)

amúgy a fiatalok közt, most a PIKO nevű szépséges fiúcskát csípem a legjobban, a hangja egészen egyedi, olyan magas hangokat tud kiénekelni, ami csak a nőkre jellemző.

Előzmény: NICK (1249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!