Keresés

Részletes keresés

PuPu Creative Commons License 2005.06.18 0 0 85

Zöldségeket beszélsz...

:O)))))

Előzmény: Törölt nick (78)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 84

én tudok különbséget tenni, még akkor is, ha két dolog merőben eltérő.

akkor is tudom, hogy _nekem_ melyik a jobb, melyiket szeretem jobban.

 

ha fáradt vagyok, jobban szeretek aludni, mint lecsót enni:)

Előzmény: Ghanima (80)
PuPu Creative Commons License 2005.06.18 0 0 83

Volna egy javaslatom, ha nem tucc mit kezdeni a szabadidőddel...

:O))))

Előzmény: Hösurg21 (69)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 82

persze, abban van igazság, hogy ha tudományos céllal végezte a besorolást, akkor valszeg megpróbált a legobjektívebben hozzáállni a különbségek taglalásának.

de ugye az ember alapvetően szubjektív lény.

meg "aljas" és általánosít is.

 

én is.

 

ha engem seggberúgnak az utcasarkon hétfő reggel, majd kedd reggel is, akkor szerdán már nem megyek arra, esetleg ha nincs más útvonal, akkor nagyon igyekszem és fogom a seggem. ha még így is seggberúgnak, akkor negyedik nap csak teszek már valamit ellene. _tendencia!_

 

úgy gondolom, aki nem általánosít, az vagy hazudik, vagy roppant buta.

Előzmény: Ghanima (79)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 81

Az a baj, hogy eddig altalaban nem jutunk el, mert igy szokott lenni, hogy:

 

Gipsz Jakab -  Kepzeljetek, felismertem egy retket a feherrepak kozott, es ..

Media - ANTIRETEKISTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Zoldsegellenes bunok elkovetese van kilatasban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Ghanima (80)
Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 80
Szerintem legföljebb annyi mondható, hogy elképzelhető,  miszerint lesz olyan médium, amelyikben valamely szerző antiretekistának kiállt ki egy ilyen felfedezőt. Mások, máshol esetleg azt írják, nahát! milyen érdekes, van retek is? És az milyen? Meg is kóstolhatjuk és majd kiderül, hogy tényleg más az íze. Biztos, hogy az az íz nem jobb a fehérrépa ízénél, hanem más...
Előzmény: Törölt nick (78)
Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 79

Az attól függ, milyen összefüggésben alkalmazta. Gyanítom, hogy ha tudós volt, akkor is gondolkodhatott felőle legalább két módon:

- korának tudományos szintjén besorolást végzett, amiben nem vezette semmiféle előítélet

- korának mindennapi, szokásos szintjén akár azt is gondolhatta, hogy azok a csoportok, amelyeket külső jegyek alapján definiált, azok ippeg pl. alacsonyabbrendűek, mint az ő saját csoportja.

 

Ha nem tudós volt, hanem - teszem föl - japán hivatali ember a Tokugavák idején, akkor egyszerűen három csoportot állított fel japán, kínai, barbár (persze emellett a japánon belül továbbiakat és akkor még a gyakorta (le)vadászott ainukat nem is említettem).

Előzmény: irnik (77)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 78
a baj az, hogyha kijelented, hogy van retek, es meg tudod kulonboztetni a feherrepatol, akkor mar antiretekista vagy a mediaban.
Előzmény: irnik (77)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 77

aki először ki merte jelenteni, hogy vannak rasszok, az vajon rasszista?:)

 

pedig ő is külső jegyek alapján ítélt...

Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 76
Höhö, én meg ezt nem olvastam el időben... :-)
Előzmény: Törölt nick (67)
Hösurg21 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 75
Köszönöm nemeslelkű mellékotyogásod.
Előzmény: Törölt nick (72)
Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 74

"Pontosan. Kinai az, aki kinainak vallja magat." - írod (26-ban). Ha pedig Jackson annak vallaná magát, és valaki azt kétségbe vonná, akkor két lehetőség adódik:

- papírokkal alátámasztva felmutatja, hogy a dédanyja egy Los Angelesbe mosónőnek beállt han-kínai lány volt, akit egy délceg fekete matrózlegény meglátott a gőzmosodában... stb.

- a meghatódott kínai kormányzat fölajánlja neki a kínai állampolgárságot... és azzal az lesz.

Vagy ott van Fischer esete: vajon minek vallhatja magát mostanában?

- amerikainak

- zsidónak

- ha feleségül veszi azt a japán nőt, aki hajlandó lett volna rá, hogy ne toloncolják ki, akkor japánnak

- izlandinak.

És mi van akkor, ha mind ennek (sic) gondolja, érzi magát, csak éppen mint - szvsz. - minden emberi lény, szeret az épp esedékes jobb helyzetbe kerülni.

Mennyi "indián hercegnő" van mostanában az USÁ-ban, meg olyan, aki 18-ad, vagy kevesebb részben valamelyik törzs leszármazottja, de ma büszkén állítja, hogy ő aztán aaaaakkora dakota (csak a vicc kedvijér!, hogy én is Orbánozzak egyet...), odzsibvé, tlingit, irokéz. Ha a XX.sz. legelején élt volna, elbujdoklik szégyenében!

 

Előzmény: Törölt nick (65)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 73

ezen vigyorogni viszont olyan, mint...

mindegy, te is tudod szerintem.

Előzmény: Törölt nick (72)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 71

mielőtt kapnék:

tájékozottabb

Előzmény: irnik (70)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 70

türkmén? miért ne lehetne?

 

de ha kicsit tájékozottab lennél, tudnád, hogy a "török" hódoltság idején balkáni népek muzulmán vallást felvett egyedei voltak a nyakunkon 150 évig.

Előzmény: PuPu (60)
Hösurg21 Creative Commons License 2005.06.18 0 0 69
Vigyorogsz a megerőszakolt magyar nőkön, émelyítő alak voltál, vagy és leszel hízlaltpúpos.
Előzmény: PuPu (60)
Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 68

Arra még nem gondoltál, hogy elképzelhető, miszerint az ember - mint olyan - összetett személyiség (na, jó legyen példánkban: identitás - még ha ezt a szót esetleg nem is ismeri)??

Amikor 1989/90-ben kiment a "magyar" Ausztriába, mihelyst meglátta a "magyar, ne lopj!" táblácskákat egyes boltokban, rögvest csak angolul vagy németül szólalt meg...

Amikor Erdélyben szorongatták a románok a magyarokat (Sütő Andrásék esete) a magyar-cigányok mentek a segítségükre íly szavakkal: "Ne féljetek magyarok, megjöttek a cigányok". És segítettek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 67
Felreneztem, azt hittem, arrar a hozzaszolasomra reagaltal, ahol leirtam, hogyan allapitom meg valakirol, hogy azsiai.
Előzmény: Törölt nick (65)
irnik Creative Commons License 2005.06.18 0 0 66
helyesbítenék. nem fehérnek hívnak minket, hanem parasztnak.
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 65
Nem kinaiakrol beszeltem, hanem azsiaiakrol. Hogy azon belul hova valo, azzal mar gondban lennek.
Előzmény: Ghanima (63)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 64

A Klemanovics valoban szerb, de nem tudom, mikor kerultek ide. Az egyik nagyszulom magyarositotta Kovarira. A Medveczky nem vasarolt nev, regi csalad, cimere is van. Az en csaladomban az egyik legregibb ag.

Az Ávár-t nem tudom, fogalmam sincs az eredeterol.

A Lukacs az magyar. Illetve annyit tudok, hogy a csaladnak ez az aga egy Etrekarcsa nevu telepulesrol jott trianon utan Vas megyebe, amit most Etrove Krocany-nak hivnak sajnos. Ott viszont tobbszaz evig elt. Az egyik akban van tot, egy masikban meg osztrak. Ennyit tudok mindossze. Viszont ezt a keveredest nem tudom egy identitasban osszegezni, csak abban, hogy magyar. Annak ellenere, hogy van benne minden, akar a csalamadeban, en nem tudok mas identitast a magyar ele helyezni.

Előzmény: PuPu (60)
Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 63

Kínai... Mibe fogadunk, hogy ha melléd áll egy "kínai" és veletek szemben felsorakozik másik 20 "kínai", akkor neked mindegyik "kínai" lesz, a melletted álló viszont különösebb gond nélkül meg fogja neked mondani, hogy melyik "han" és melyik nem...

Egyébként ennyit az "ázsairól" is... Tudod, az európaiak, meg az indiánok.

Előzmény: Törölt nick (26)
PuPu Creative Commons License 2005.06.18 0 0 62

Nem, csak leegyszerűsítettem a problémát, hogy te is értsed...

:O))))

Előzmény: a cigányok sátora... (57)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 61

"Teljesen igazad van  Magyrországi névben eleve bnne van az elhatárolódás tőlünk igaz magyaroktól."

 

Nem igaz, hogy nem erted, mirol van szo. Ezek nemzetkozi vallasi szervezetek magyarorszagi tagozatai. Semmi kozuk a magyar identitashoz. (marmint a szervezetnek, es nem a tagoknak)

Előzmény: drzyx (50)
PuPu Creative Commons License 2005.06.18 0 0 60

No látod.

Ez a Klemanovics mingyárt, - szerbnek, vagy horvátnak tűnik.

Az Ávár sem magyar név, a Medveczky meg valószínűleg jó rénusi forintokért vett névnek tűnik...

Hol találsz itt magyart?

nekem az egyik ősöm ciprusi volt állítólag, - a nevében is viselte a származását.

Ez az ország átjáróház, - és akkor még nem is  esett szó jobboldali barátainkról , az  általuk nagy  bőszen hangoztatott több tízezer megerőszakolt magyar anya leszármazottairól, - lehet itten még türkmén is közöttünk...

:O)))

Előzmény: Törölt nick (55)
Ghanima Creative Commons License 2005.06.18 0 0 59
És akkor még az alantabb megidézett magyarországi svábról nem is esett betű... :-)
Előzmény: drzyx (50)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 58

"A cigányt, ha megkérdezed, akkor magyarnak vallja magát."

INkabb kerdezd meg te.

 

"Amit mond, - az a lényeg, - és ez rád is vonatkozik. "

 

na jol van akkor.

Előzmény: PuPu (56)
a cigányok sátora... Creative Commons License 2005.06.18 0 0 57

"...Amúgy pedig az aki Magyarországon született, a szülei magyar állampolgárok, az anyanyelve magyar, a kultura, amelyikben felnőtt magyar, magyar iskolába járt, magyarok a dalai, a gondolatai, - ugyan, szerinted milyen nemzethez tartozik?..."

 

 

Értem már.

 

A magarországi cigányok, (...jaj meg ne sérccsemmá űketet: romák) azok magyarok.

OK.

Az erdélyiek, a vajdaságiak, a kárpát-aljaiak, felvidékiek, kivándoroltak világszerte meg nem.

(Az általad leírtak pedig stimmelnek rájuk)

 

Ez is OK?

Előzmény: PuPu (32)
PuPu Creative Commons License 2005.06.18 0 0 56

Bakker, a cigányok kétharmada azt sem tudja, eszik vagy isszák az identitást, nem hogy helyezgetné ide-oda...

A cigányt, ha megkérdezed, akkor magyarnak vallja magát.

Magyar cigánynak.

Vagy újmagyarnak...

Amúgy én sem úgy alkotok véleményt a vitapartnereimről, hogy ki mit mond magárol.

Amit mond, - az a lényeg, - és ez rád is vonatkozik. 

:O))))

Előzmény: Törölt nick (52)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.18 0 0 55

Aki elsore eszembe jut.

Juhasz

Klemanovics - kesobb Kovari

Medveczky

Lukacs

Ávár

Vass

 

Egyelore ennyi jutott eszembe

Előzmény: PuPu (51)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!