Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.08 0 0 148
És ami mégszebb (avagy most hörögjetek, Orbán "újraállamosításától" agymenést kapó szocikák!! : DDDDDDDDD)

"Azonnal Csányi Sándort, a MiZo egyik meghatározó tulajdonosát hívta telefonon tegnap délután Toller László, Pécs polgármestere, amikor megtudta, hogy bejelentették, a 350 dolgozó közül még szeptemberben 238-at leépítenek a pécsi üzemben. De Csányitól csak a már ismert tények ismertetését hallhatta. Azt az elképzelését nem vetette fel a főtulajdonosnak, amit később lapunkkal közölt. Eszerint már ma egyeztet a közgyűlési frakcióvezetőkkel, majd még szeptemberben közgyűlés elé akarja vinni azt a kezdeményezését, hogy szerezze meg Pécs városa a MiZo telephelyét, a gyártósorokkal együtt, s vállalja magára az üzemeltetést.

Természetesen ez csak akkor lehetséges – s Toller ezt szeretné –, ha mindent térítésmentesen kapnának meg a jelenlegi tulajdonosoktól.


http://www.dunantulinaplo.hu/index.php?apps=cikk&d=2005-09-08&r=2328&c=448215
Előzmény: kábelbúvár (144)
ex_lx Creative Commons License 2005.09.08 0 0 147
A tejiparban tényleg van némi verseny (már/még).
Előzmény: Jroux (145)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.09.08 0 0 146
Majd elaggya a gépeket + a telket....
Előzmény: Jroux (145)
Jroux Creative Commons License 2005.09.07 0 0 145
A jelek szerint sokkal nehezebb a tejüzemből nyereséget kihozni, mint az OTP-ből.
Előzmény: kábelbúvár (144)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.09.07 0 0 144

Az Új MiZo Rt. 238 dolgozójától válik meg október végétől és befejezi a tejtermékek gyártását Pécsett – jelentette be a tejipari vállalat üzemi tanácsának elnöke.

Priol Tamás elmondta: a döntésről a cég vezetése hivatalosan, írásban is tájékoztatta a szakszervezetet és az üzemi tanácsot. A lépést a cégen belüli racionalizálási folyamat, a veszteséges működés javításának szükségességével indokolták.
mno

enginer86 Creative Commons License 2005.06.19 0 0 143
A szarhegyire, legalábbis egyesek arra blaziroznak:-)
Előzmény: kábelbúvár (136)
Jroux Creative Commons License 2005.06.19 0 0 142

Valóban egy nemes cselekedet azokhoz képest, akik semmit sem adnak (vissza).

Csak az jutott eszembe, ha nem szakították volna ketté az országot és nem lenne ilyen sok szegény ember, talán jótékonykodásra sem lenne szükség.

Előzmény: matej nyikolajevics (93)
pikdáma Creative Commons License 2005.06.18 0 0 141
Orbán nem hiába bíztosította be magát Tokajban.
Ha jön a Csányi ME-nek, neki még mindig ott a szőlészet!
Előzmény: weibeeng (140)
weibeeng Creative Commons License 2005.06.18 0 0 140
Ugyan már, Vityka Bostonba szokott ilyen tipusú géppel röpködni.  A szőlőbe gumicsizma és pajero illik.
Előzmény: özv. Bitera Sándor (134)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.06.18 0 0 139

Mi a baj a Falconnal/Sólyommal?

 

Semmi.

 

Lehet, hogy a közt. elnököt is kisegíti majd.

 

Ha lerobban az AN-26....

Előzmény: zömi (138)
zömi Creative Commons License 2005.06.18 0 0 138

Üdv.

 

Mi a baj a Falconnal/Sólyommal?

 

Turulmadár = Kerecsensólyom

Előzmény: kábelbúvár (133)
Ponta Zire Creative Commons License 2005.06.18 0 0 137

A hitelkamatokat már emelték egyes konstrukciókban.

 

A betétekre meg az MNB alapkamata az útmutató, ha jól tudom. Mondjuk, abban nem gátolja meg őket senki, hogy már 20000 Ft-ra is a lehető legmagasabb kamatot adják, ne csak 5-10 milliótól.

Előzmény: a cigányok sátora... (135)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.06.18 0 0 136

Érkezés: 8:30 Sárazsadány

 

OK, de melyik terminálra érkezik ?

;-)

Előzmény: özv. Bitera Sándor (134)
a cigányok sátora... Creative Commons License 2005.06.18 0 0 135

Leülünk kártyázni?

(Tudok "fincsit" osztani, a fájer mindíg nálam van.)

Halálra nyerem magam, majd nagylelkűen, adok valami kis alamizsnát és én vagyok a jócsávó.

 

Csökkentsd Cs a fizudat (meg a haverokét) és emeld meg a kamatokat.

özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2005.06.18 0 0 134

Titkos részlet az OTP-Csányi Airline 2006-os menetrendjéből:

 

Indulás:  8:05 Alcsút

Érkezés: 8:30 Sárazsadány

 

:o)) 

kábelbúvár Creative Commons License 2005.06.18 0 0 133

Azé van stílusérzékük.

 

Falcon  = Sólyom.....

;-)

Előzmény: kábelbúvár (132)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.06.18 0 0 132

 

Várszegi mögött nem illik lemaradni.

 

Nagyon....

Előzmény: Or Kán (130)
Ponta Zire Creative Commons License 2005.06.18 0 0 131

Csodálkoztam a beszédén!

 

... mer'... (magyarul: mert)

... azér'... (magyarul: azért)

... e'mondtam ... (magyarul: elmondtam)

 

Intelligenciát pénzen nem lehet venni! Bár ezt megtanulhatná magyarul helyesen mondani 50 éves korára. Remélem, az "aszongya" nincs a szótárában!

Előzmény: Pozorvlak (127)
Or Kán Creative Commons License 2005.06.18 0 0 130
Jótékonykodott egyet magával is, na.
Előzmény: kábelbúvár (129)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.06.18 0 0 129

Az OTP Bankcsoport megvásárolt egy Falcon 900 EX típusú repülőgépet - erősítette meg Németh Miklós, a hitelintézet projektfinanszírozási és akvizíciós igazgatója az MTI-nek a Népszabadság értesülését. A kisgép Magyarországra érkezésének konkrét időpontjáról nem kívánt nyilatkozni, csupán annyit közölt, hogy erre várhatóan júliusban kerül sor.

INDEX

 

1 : 1

 

;-)

Előzmény: zömi (-)
Pozorvlak Creative Commons License 2005.06.17 0 0 127

Már késő.... hét elején megvettem.

Hát, inkább az jöjjön be.

 

Csányi számomra egy fekete ló, biztos jó üzletember (és jókor jó helyen volt), de ettől még nem biztos, hogy jó politikus, pláne ME lenne belőle. Assz'em nem kell példákat mondani...

Előzmény: Or Kán (126)
Or Kán Creative Commons License 2005.06.17 0 0 126
Akkor ne vegyen?
Előzmény: szutyok (125)
szutyok Creative Commons License 2005.06.17 0 0 125
Ez a tegnapi nyilatkozat nekem nem úgy hangzik, mintha ő valami új, középen álló pártformációban gondolkodna, sokkal inkább az Orbán féle egységkormányban.
Előzmény: Or Kán (124)
Or Kán Creative Commons License 2005.06.17 0 0 124

"Ergo ha a közeljövőben alakítani egy nagyjából középen elhelyezkedő pártot (direkte nem említem a "centrumot"...), akkor akár még ME is lehet belőle 2006-ban."

 

És egy mai (tegnapi) hír:

 

"Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója gondolt már rá, hogy bizonyos feltételekkel, "egy szakértői kormányban, amelynek feladata a gazdaság rendbetétele" lenne, "válságmenedzserként" politikai szerepet vállal. A bankár csütörtök este az RTL Klub Házon kívül című műsorában beszélt - a többi között - politikai befolyásáról és terveiről."

 

Vegyél hétvégére egy lottót...:-)

Előzmény: Pozorvlak (118)
dekóder Creative Commons License 2005.06.17 0 0 123

Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója gondolt már rá, hogy bizonyos feltételekkel, "egy szakértői kormányban, amelynek feladata a gazdaság rendbetétele" lenne, "válságmenedzserként" politikai szerepet vállal.

 

Csányi az ország válságmenedzsere lenne?

soltika Creative Commons License 2005.06.17 0 0 122
Nem ez a lényeg, Csányi "elvtárs" ezt a felajánlást pont az adóbevallás idején tette, kvázi ennyivel több nyereségadót kellet volna befizetnie:-)))
Tehát ha nem tesz egy alapítványt, akkor elveszi tőle az állam. Így viszont a Csányi "etás" mivel valszeg ő osztja a pénzt az alapítványban, ha ügyes akkor még a java részét vissza is szerezheti.
Ügyesen ki van ez találva.
Előzmény: zömi (-)
TaXiN Creative Commons License 2005.06.17 0 0 121
A köztisztviselők évente kapnak egy összeget, ami a kötelező bankon keresztüli fizetésátutalás költségeit finanszírozza.
Előzmény: én12 (113)
ilyen ez a popszakma Creative Commons License 2005.06.15 0 0 120

"opciós" részvényjuttatási megállapodásának jogosságát, mely megállapodást Csányival még a magyar állam kötötte állami tulajdon terhére.

 

Erről adj meg valami forrást, kérlek! Némileg szkeptikus vagyok abban, hogy a magyar állam több, mint 10 éve Csányi vezérigazgatói szerződését úgy alkotta volna meg, hogy az rögzítette volna a 2005-ös (!) konkrét kondíciókat is.

 

És még ha igazad is lenne: nincs jelentősége annak, hogy milyen szerződést kötött az állam anno Csányival, mivel az Rt. közgyűlésének joga van akármikor megváltoztatni bármit a társaság működési körében, így a vezérigazgatóra vonatkozó határozatokat is...Azaz biztos lehetsz abban,  hogy az elmúlt 10 évben minden opciós részvényjuttatás, amely Csányit megillette, az OTP tulajdonosai többségének teljes egyetértésével történt.

Előzmény: Or Kán (119)
Or Kán Creative Commons License 2005.06.15 0 0 119

Döbbenetesen lenézed te az ide irogatókat/olvasókat, ha egy 2005-ös tulajdoni megoszlással akarod igazolni az 1992-ben OTP bankvezér lett Csányi évi több milliárdos "opciós" részvényjuttatási megállapodásának jogosságát, mely megállapodást Csányival még a magyar állam kötötte állami tulajdon terhére.

 

:-(

Előzmény: ilyen ez a popszakma (115)
Pozorvlak Creative Commons License 2005.06.15 0 0 118

Néztem Csányit a Friderikusz műsorában.

Aztán azon gondolkodtam, nem lehet véletlen, hogy egy ilyen - eddig a nagypolitikába be nem avatkozó - személy épp ilyenkor, amikor minden párt népszerűsége a béka segge alatt van, tesz egy ilyen látványos gesztust.

 

Ergo ha a közeljövőben alakítani egy nagyjából középen elhelyezkedő pártot (direkte nem említem a "centrumot"...), akkor akár még ME is lehet belőle 2006-ban.

A népszerűsége növelésének - különösen a rosszabb helyzetű társadalmi rétegek között - ez egy kiváló eszköze.

Ráadásul neki egy csak zsebpénz, hiszen az 1 Md-nak csak a kamatait osztogatja szét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!