Keresés

Részletes keresés

thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.20 0 0 44

Azért Basil Poledouris zenéje ami a második részben hiánycikk volt, most visszahozott egy kis hangulatot.

 

Egy méltó lezáró moziváltozatban én is egyetértek.

 

"Sajnos nem volt annyira népszerű film mint amennyire jó volt!"

És tele van kihasználatlan lehetőségekkel, kijönne belőle egy nagyon jó film.

Előzmény: Ns Online (43)
Ns Online Creative Commons License 2005.06.18 0 0 43

Hát a 3-ik részt nagyon eltolták és gondolom a 4-ik rész is ilyen vacak !

A sorozat szintén gagyi !

Az első és második rész viszont nagyon jó.

A történet jó! A romlott jövőt nagyon jól visszadja gondoljatok pl a zúzdára.

Sajnos nem volt annyira népszerű film mint amennyire jó volt !

 

Megérdemelne egy méltó lezáró részt persze Verhoeven-nel és Peter Weller-rel !

thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.18 0 0 42

Fogalmam sincs. Én csak abban reménykedek, hogy nem lesz annyira gagyi.

 

 

Ma este harmadik rész.

Előzmény: Kukipapa - az eredeti (41)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.17 0 0 41
:)

De szerinted mi lesz? Lenyelik a többi részt?
Előzmény: thefilmmaker (40)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.17 0 0 40
Hát, mikor Robo felkiáltott, kicsit megijedtem. 1987 óta változtak a dolgok, csak szét ne csesszék nagyon.
Előzmény: Kukipapa - az eredeti (39)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.17 0 0 39

Hopp, még egy lehetőség:

 

Hivatalos oldal (?): http://www.scifi.com/robocop/

 

4 epizód, átlagban 93 perc / darab (a linkek az előzetesre mutatnak):

 

1: Dark Justice: http://www.scifi.com/robocop/mov01.html

2: Meltdown: http://www.scifi.com/robocop/mov02.html

3: Resurrection: http://www.scifi.com/robocop/mov03.html

4: Crash and Burn: http://www.scifi.com/robocop/mov04.html

 

Úgyhogy ezek szerint utána jön a Robotzsaru 5, 6, 7 is, minden szombat este - vagy azokat elfelejtik bemutatni :)

 

Az előzeteseket megnézve én azt hiszem, kihagyom, pedig már fellelkesültem.

Előzmény: Kukipapa - az eredeti (38)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.17 0 0 38
Na, csak beazonosítottuk :)

http://imdb.com/title/tt0220008/

Szóval vicces: ez egy mini-sorozat, összesen 375 perc (tehát eredetileg kb. 4-6 részből állhatott), ebből vágtak össze 91-et? :O

A Robocop 4 egyébként a project címe volt, akkor sem ez a végleges címe, hanem amit te is írtál. :)
Előzmény: thefilmmaker (37)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.17 0 0 37
22:00, Szombat (június 25.), TV2
 
Robotzsaru 4. - Sötét igazság
(Robocop: Prime Directives) IMDb

 

kanadai akciófilm, 91 perc, 2000
18 éven aluliak számára nem ajánlott

rendező: Julian Grant
forgatókönyvíró: Joseph O'Brien
operatőr: Gerald R. Goozee
díszlettervező: Andrew Hull
jelmeztervező: Judith England
zene: Norman Orenstein
producer: Julian Grant
látványtervező: Tim Boyd
vágó: David Ransley, Bill Towgood

szereplő(k):
Page Fletcher (Alex J. Murphy/RoboCop)
Maurice Dean Wint (John Terrence Cable/RoboCable)
Maria del Mar (Sara Cable)
Geraint Wyn Davies (David Kaydick)
Leslie Hope (Ann R. Key)
Anthony Lemke (James Murphy) Erre a filmre eddig 6 szavazat érkezett.

Delta City büszkesége, a Robotzsaru már a tizedik születésnapját ünnepli, az egész város hálás neki, hiszen sikeresen tartja féken a bűnözést. Lourdes és Sandra eközben egy terroristával próbál közös nevezőre jutni, aki egyelőre nem hajlandó tárgyalni velük és nem akar semmilyen kompromisszumot kötni. Az OCP Fogyasztói Termékközpontnál közben nagy gondok vannak, a cég ugyanis a pénzügyi összeomlás szélén áll, ám ismét van egy korszakalkotó tervük: létrehozni egy gépet, aminek önálló gondolatai vannak. Mielőtt tehát a Delta felszámolja őket, meg akarják valósítani az álmukat, a SAINT nevű gondolkodó robotot. Cable-ről pedig kiderül, hogy ő a Delta főnöke és egyben a rettegett Csontgépezet is, aki sok terrorcselekmény miatt felelős...

thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.15 0 0 36

Én úgy láttam vágatlan volt, a vagdosás az RTL-klub szokása. Ha kinn van a 18-as karika, fölösleges. Kicsit ütött-kopott volt a kópia, de egy részben nem vagyok biztos. Amikor Murphy-t szitává lövik, úgy emlékszem Louis odamegy hozzá, ahogy ott fekszik, de ez most nem volt benne. Talán olyan rossz volt a kópia hogy kivágták, de durva mindenesetre nem volt. Ha volt egyáltalán, vagy csak rosszul emlékszem. Ugyebár ez az első részből volt.

Reklám az meg volt dögivel.

 

Előzmény: Kukipapa - az eredeti (35)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.15 0 0 35
Ja, kényszerítettem magam, hogy ne nézzem meg őket most.

Ezeket normál minőségben kell látni, nem kocka-képen, amelyről lemarad az eredeti kép fele, 10 percenként 15 perc reklámmal, teleaggatva a kép különböző logókkal (18-as karika, TV2, Megasztár 2 óra múlva, BB már csak 18 nap stb.).

Tényleg, ezúttal hányszor tíz percet sikerült kivágni a filmekből? Vagy lement vágatlanul?
Előzmény: Agassi Fan (34)
Agassi Fan Creative Commons License 2005.06.15 0 0 34
Az 1-2 részek nagyon jók!
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.14 0 0 33

Szóval a Robotzsaru 4 valójában egy pilótafilm, ami van is, meg nem is van is. Ezért írtam ellenvéleményt, mert ha valaki beírja ide, hogy látta, minden bizonnyal látta, csak épp ő sem tudta hogy az-e, vagy nem-e az-e. De ha neked van igazad, akkor végülis mindkettőnknek-hármunknak igaza van, csak senki nem tudta biztosan.

 

Robocop 4

Part film, part series.

Előzmény: Kukipapa - az eredeti (32)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.14 0 0 32
...az egyik hosszabb részt...

Pontosítok: tehát az első "prototípus" rész járhatott így, amely 90 perces volt, azt követte 22 db egyenként 44 perces epizód.

Ezek a sorozatok ugye úgy működnek, hogy csinálnak egy részt, megnézetik a tesztközönséggel, és ha tetszik nekik, forgatják a többit. Na, ez a bizonyos első teszt-epizód volt 90 perces, és szerintem ezt nevezték át Robocop 4-nek.
Előzmény: Kukipapa - az eredeti (31)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.14 0 0 31
Lehet hogy annyira népszerűtlen volt, esetleg csak TV-ben játszották. De hogy akkor mit keres egy magyar videótékában???

Az imdb.com-on rajta vannak a csak TV-számára ill. az egyenesen videótékába készülő filmek is (példának ld. Starship Troopers 1-2), és tapasztalataim szerint az imdb megbízható forrás. Márpedig ott nincs 4. rész, ellenben van egy sorozat, melynek szereplői megegyeznek a tékában levő résszel.

Én azt gyanítom, hogy az egyik hosszabb részt (volt egy 90 perces epizód) átkeresztelték marketingfogásból. Azok után, hogy a "Drunken Master"-ből képesek voltak "Részeges karatemester"-t csinálni, ezek az emberek bármire képesek. :)

Egyébként az általad linket fórumon is csak a kívánságukat fejezik ki a beírók, hogy jó lenne, ha készülne 4. rész, de nem állítják, hogy lenne.

Ha valaki többet tud, szóljon.
Előzmény: thefilmmaker (30)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.14 0 0 30

Én is utánanéztem a neten, nem sok mindent találtam Van itt egy fórum, angol, de szó van benne a 4-dik részről is:

http://www.universalpictures.com/flixmixmb/htdocs/Forum2/HTML/001922.html

pl.:

Topic:   ROBOCOP the buzz
Member posted June 19, 2002 01:39 PM            

i like movie ROBOCOP was cool i like part 1,2 far better but part 3. was ok has anyone see it i hope they make robocop part 4.

 

Lehet hogy annyira népszerűtlen volt, esetleg csak TV-ben játszották. De hogy akkor mit keres egy magyar videótékában???

Előzmény: Kukipapa - az eredeti (29)
Kukipapa - az eredeti Creative Commons License 2005.06.13 0 0 29
Elég meggyőző a kép a Robocop 4-ről, de én nem találom nyomát az imdb.com-on.

Rákerestem a feltüntetett színészekre, de azok csak a sorozatban játszottak.

A sorozat oldala az imdb-n: Robocop [TV-Series 1994-1995]

Nincs nyoma, hogy lenne negyedik rész. Tévedek?
Előzmény: Jimmy Neutron (18)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.11 0 0 28

Mindenesetre ennek már újból Basil Poledouris írta a zenéjét. Már csak attól is jobb.

 

Az első részből néhány csipet:

 

http://www.moviegrooves.co.uk/shop/robocop.htm

Előzmény: Steffi21 (27)
Steffi21 Creative Commons License 2005.06.10 0 0 27
De nem tetszett a 3 rész. HA nem lesz jobb a tvben, akkor lehet megnézem.-)
Előzmény: thefilmmaker (26)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.09 0 0 26
Akkor felidézheted, mert a TV2 leadja a harmadik részt is jövő szombat este.
Előzmény: Steffi21 (25)
Steffi21 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 25
Nem is emlékeztem hogy Lewist megölik benne....
Előzmény: Earthrage (22)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.06 0 0 24

CINEMA 05/6:

 

A KÉPREGÉNY SÖTÉT LOVAGJA:

 

...Miller közben Hollywoodban is kipróbálta magát, ő írta a Robotzsaru-filmek forgatókönyvét, am a filmezés során szerzett negatív tapasztalatai során úgy döntött, hogy saját képragényeit sosem engedi megfilmesíteni. Ezen Rodriguez rendező tudott csak változtatni, és a Sin City végre a vászonra kerűlt. A film sikerének köszönhetően Miller a jövőben talán megengedheti magának, hogy diktáljon Hollywoodban. A pletykák újjabb rendezői és forgatókönyvírói tervekről szólnak, de Miller természetesen a képregényt sem heggyja cserben...

Előzmény: Earthrage (22)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.06 0 0 23
Hát a tv sorozatban tényleg nincs jellemző brutalitás. De az az idő előrehalattával úgyis gyengűlni fog. Pl. ma már lövöldözős jelenetet a filmekbe, főlegy így a Mátrix után, ugyan minek? Az akciófilmek is változnak. A 80-as években péppé lőhettél valakit a kamerák előtt, ma már ez nem jellemző, a 90 években kezdett gyengűlni. De a robotzsarunak még ott van a testi ereje, azzal még lehetne valamit kezdeni. Nem nagyon használták ki. Egyszer elhajlított egy puskacsövet, átütött néhány falat ököllel, azt annyi. Pedig tele van lehetőségekkel.
Előzmény: Earthrage (22)
Earthrage Creative Commons License 2005.06.05 0 0 22

Amennyire én tudom a harmadik rész nem a forgatókönzy miatt bukott meg,csakhát rá kellett fogni valakire a dolgot...Bár nem éppen egy karakterszerep de Peter Weller hiánya érezhető,szerintem ez is hozzájárult a sikertelenséghez.És miért is kellett kinyirni Lewist az első tiz percben?

A negyedik résznél szörnyen érezhető a tvsorozathangulat...a sorozatra addig annyira jellemző brutalitás teljesen elmarad,helyette kegyetlenül gyenge párbeszédeket kapunk...tv-s forgatókönyviróktól(nem egy Sopranos,haha!)

Frank Miller különben a 3-as után megfogadta hogy nem dolgozik többet az álomgyárnak...nem tartotta be,szerencsére!

Steffi21 Creative Commons License 2005.06.04 0 0 21
Ma lesz a 2 rész!! Ezerszer láttam, de szerintem ma is megnézem. A 3. részt is láttam, amiben repül, de az elég gyenge lett. A 4ről én sem hallottam semmit sem..
Jimmy Neutron Creative Commons License 2005.06.04 0 0 20
A 3-4. részre már nem nagyon emlékszem.
Ha jól tudom a harmadikban már repülni is tud és két nindzsarobot ellen harcol, a negyedikben meg átprogramozzák vagy beadnak neki valamit és ellenség lesz.
Bár nem biztos, a negyedikre emlékszem legkevésbé.
Előzmény: thefilmmaker (19)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.04 0 0 19
Hát látod nálunk ilyen filmek nincsenek a tk-kban. Na és milyen volt?
Előzmény: Jimmy Neutron (17)
Jimmy Neutron Creative Commons License 2005.06.03 0 0 18
Előzmény: Jimmy Neutron (17)
Jimmy Neutron Creative Commons License 2005.06.03 0 0 17
Van 4. rész.
Vagy 5 éve vettem ki a videótékástól.

Előzmény: thefilmmaker (4)
Earthrage Creative Commons License 2005.06.03 0 0 16
Érdekes...
Előzmény: thefilmmaker (15)
thefilmmaker Creative Commons License 2005.06.03 0 0 15

Robotzsaru 3.

 

Bíró Péter

Ritkán fordul elő az ilyen filmek esetében, hogy a folytatás jobban sikerülne, mint az első rész. És ekkor még nem beszéltünk ama bizonyos első darabok minőségéről, mivel az végképp használhatatlanná relativizálná az alul- és felülmúlás amúgy sem szigorúan tisztázott fogalmát. Ha a Robotzsaru I. nem volt igazán eredeti, sem ötletét, sem kivitelét tekintve, a harmadik tisztességesen hozza ugyanezt a formát.

Az akció- és érzelemdús film a jövő század Amerikáját vetíti elénk, ahol az Üzlet, a Pénz már odáig vetemedik, hogy százezreket akar kitelepíteni, hogy a felszabadult területen felépítse a tökéletes, nyomor és bűnnélküli várost (lásd: A Pusztító). Túl hidegháborún, oroszokon a szorongás immár új arcot, formát ölt az amerikai film tudatalattijában: a szálak egy nagyon hatalmas, nagyon gonosz japán ember kezében futnak össze. A robotzsaru természetesen a Jó oldalán avatkozik a küzdelembe, és a maga lassú, de kíméletlen módján végül győzedelmeskedik is.

A film egyik gyakran visszatérő konfliktusa abból a kettősségből adódik, hogy a főhős elpusztíthatatlan géptestében emlékező és érző emberi agy működik. Az alkotók egyértelműen és talán kissé egysíkúan azt sugallják, ez szánalomra méltó állapot, nem gondolva azokra a halandókra, akik esetleg sóvárgással tekintenek egy ilyesfajta rozsdamentes, elnyűhetetlen öröklétre.

 

filmvilag.hu

______________________________________________________________________________________

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!