Keresés

Részletes keresés

gerincvedelem Creative Commons License 2012.01.09 0 0 37

www.gerincvedelem.fw.hu

 

Melles-leg-nő Creative Commons License 2011.10.25 0 0 36

Szia!

 

Balatonfüredre,Deszkre,attól függ merre élsz..

Jobbulást!

Előzmény: alma83 (25)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2011.10.25 0 0 35

..ohh igen,látom,hogy Miskolci vagy.

Azt szeretnéd,ha az otthonodba kijárna vagy betudsz menni pl a kórházba tornára?

Van aki segítsen Neked?

Előzmény: fémecske (32)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2011.10.25 0 0 34

Kedves Bandi!

 

Avval,ha beadod a fellebbezésed,nem vesztesz semmit!

..bár most,hogy szigorítottak a feltételeken,sokat visszadobnak,és az a baj,hogy a valóban beteg embereket is lapátrateszik,a szimulánsok meg a hattyú halálát ellejtik,és maradnak a korábbi ellátás szerint:(

 

Előzmény: bandi0499 (29)
Melles-leg-nő Creative Commons License 2011.10.25 0 0 33

Kedves Fémecske!

 

Ehhez szükséges lenne,hogy megadd a település nevét ahol élsz.

Privát keresel gyógytornászt?

Mert otthoni szakápolás keretében a háziorvosod is elrendelheti és az ingyenes.

Jobbulást!

Előzmény: fémecske (32)
fémecske Creative Commons License 2011.10.22 0 0 32

Mozgássérült vagyok! Nyitott hátgericcel születtem. Mind két lábam le van bénulva, és eldeformálodva. Jobb térdem nemtudom kinyujtani. Gyógytornászt keresek, aki segíten, tornásztatná merev béna lábaim. Email címem: efnagypenge316@gmail.com ui: Kérem segítsenek!!!

fémecske Creative Commons License 2011.10.22 0 0 31

Mozgássérült vagyok! Nyitott hátgericcel születtem. Mind két lábam le van bénulva, és eldeformálodva. Jobb térdem nemtudom kinyujtani. Gyógytornászt keresek, aki segíten, tornásztatná merev béna lábaim. Email címem: efnagypenge316@gmail.com ui: Kérem segítsenek!!!

fémecske Creative Commons License 2011.10.22 0 0 30

Előzmény: fémecske (27)
bandi0499 Creative Commons License 2011.10.14 0 0 29

Üdv!

Egy kis segitséget szeretnék kérni!

Múlt hónap végén lejárt a rehab járadékom,amire adtam be egy új igényt, voltam orvosszakértői bizottság előtt is, a napokban kaptam kézhez a határozatot amelyben elutasították a kérelmem, indoklást (olvasható,értelmeset) nem találtam,csak az idevonatkozó törvény van kimásolva.

Viszont több hibát is találtam: az orvosszakértői véleményen a véleményezés jogcíme ez volt: új rokkantsági nyugdíj ( holott én nem is ilyet kértem,hanem csak rehabot), valamint a háziorvos neve sem az volt a papíron, ami az én háziorvosom neve, a többi adat stimmelt.

A hölgy azt mondta  a nyugdíjfolyosítónál hogy ezek nem befolyásolják a határozatot, szerintem akkor sincs ez így rendben, az lenne a kérdésem érdemes-e emiatt fellebbezni a döntés ellen.

 

Valamint a határozatra azt írták: az egészségkárosodás kezdő időpontja 2011.okt.3. Ami megintcsak téves mert 1993 óta vagyok beteg.

De pontos okott a hölgy sem tudott telefonban adni miért nem kapom meg a rehabot,amikor minden feltételnek megfelelek úgy gondolom.

 

Köszi a válaszokat!

 

eznemjo Creative Commons License 2011.10.04 0 0 28

Az lehet, hogy Budakeszi jó, de mi a legrosszabb tapasztalatokat szereztük. A vegyes mozgásszervi rehabot erős fenntartásokkal ajánlom.

Tizenhat

fémecske Creative Commons License 2011.09.29 0 0 27

41 éves mozgássérült fiatalember vagyok. Miskolcon lakom. Mind két lábam le van bénulva, jobb térdem nem tudom kinyujtani. "Gyógytornásznőt" keresek, nem baj ha nem szakképzet! Nagyon jó lenne ha valaki tornásztatná deformált lábaim. Segítséget kérek!! Írj: bizalommal mindent megbeszélünk. Email címem: efnagypenge316@gmail.com

fémecske Creative Commons License 2011.09.29 0 0 26

41 éves mozgássérült fiatalember vagyok. Miskolcon lakom. Mind két lábam le van bénulva, jobb térdem nem tudom kinyujtani. "Gyógytornásznőt" keresek, nem baj ha nem szakképzet! Nagyon jó lenne ha valaki tornásztatná deformált lábaim. Segítséget kérek!! Írj: bizalommal mindent megbeszélünk. Email címem: efnagypenge316@gmail.com

alma83 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 25

Üdv Mindenkinek!

 

Szívműtét után hova érdemes menni leginkább rehabilitációra?

Köszi a válaszokat

snapszika Creative Commons License 2011.04.18 0 0 24

Helló!

 

Nem tudom, hogy mi a problémád, de tényleg teljes szívemből kívánok javulást.

Szerintem az egyik legjobb rehab . intézet Budakeszin van.

Igaz, hogy nem egyszerű bekerülni, de ha sikerül, akkor van remény.

 

Csók: pistike

Előzmény: ennmary (18)
snapszika Creative Commons License 2011.04.18 0 0 23

Szia!

 

Ezzel már igen, de idő igényes lesz, tehát kezdjétek el mielőbb kijárni a hivatalos utat.

Legalább három hónap az átfutási ideje.

Minden orvosi papírra szükség lesz és az a legjobb, ha minél rosszabbakat tartalmaz a zárójelentés.

 

Üdv.  Pistike

Előzmény: finci67 (11)
snapszika Creative Commons License 2011.04.18 0 0 22

Tisztelt Olvasók!    Előre is köszönünk mindent.    Tisztelettel:  Székely István      ----- Original Message ----- From: Székely István To: Székely István Sent: Friday, April 15, 2011 11:12 AM Subject: magamnak

Van még egy oldal: segítség, Havellant Béla.  www.sportmotor.hu


Sziasztok!

Nem akarunk különösebb monológokat hozzáfűzni. Az oldal azért készült, hogy a balesetes kollégákat, illetve a fiatalokat támogassuk (pl.: jogosítvány letételhez kiegészítés). 

Bármelyikőtöknek balesete lesz, és éppen tolókocsiba kerül, elgondolkodhat rajt, hogy mihez is ért egyébként. Vezetéshez. Láb nélkül már kicsit nehezebb. 

Szóval egy lehetőséget kínálunk némi segítség nyújtásra. Legyen az egy 160 Ft-os sms, vagy 1.000.000 FT.
A befolyt összeget, aztán szétosztjuk a fent említettek között.

Természetesen tárgyi felajánlásoktól sem zárkózunk el, persze, aki erre szánja magát próbáljon hasznos dolgot felajánlani egy pályakezdőnek, vagy egy balesetet szenvedett kollégának.

Ha úgy tetszik ez "a kamionos alapítvány" lesz.

Ezt az e-mail-t kaptuk.
"Tisztelt Ügyintéző! 

Lenne egy pár kérdésem, mivel nem értek az ilyen jellegű dolgokhoz és hát előre az ember ilyenre nem is szokott készülni. 
Van egy sógorom, 31 éves.
Kb. 8 éve járja kamionnal europa országait. 
Viszont történt egy súlyos baleset, 2010. dec.05-én. 
Igaz ez motorbaleset. 
Ezen a napon mennie kellett volna már pakolni, a másnapi induláshoz, de úgy döntött, hogy még motorozik egy kicsit. 
Hát ez nem jött össze, karambolozott és nagyon megsérült. 
Több műtéten esett át, többek között koponya műtéten is. 8 hét kóma után felébredt, jelenleg rehabilitációs kórházban fejlesztik Budakeszin.

Már több mint egy hónapja én és a párom foglalkozunk vele a család részéről, mivel mi Budaörsön lakunk.
Az a nagy gondunk, hogy már a mi és a szülei anyagi ereje is elfogyott. 
Mely módon kérhetnénk segítséget bárkitől, ill. hova fordulhatnék a problémánkkal, bízva abban , hogy találok olyanokat, akik hajlandóak segíteni? 
Mindent szívesen fogadnánk, akár tárgyi, akár anyagi segítség. 
Most már szájon keresztül enni tud, de tolókocsiba kényszerült.
Egyenlőre olyan mint egy nagy csecsemő. 

Segítségként, egy-két jó szó, útbaigazitás, ill. annak az ismertetése is jól jönne, hogy ilyen esetben mire van lehetőségünk.
Amennyiben tudnak kérem segítsenek, már az is nagy segítség, ha tovább küldik ezt a levelet. 

A sógorom neve: 
Havellant Béla Lakhelye: 3023. Petőfibánya, Ifjuság utca 4. 
Előre is köszönök minedent és várom válaszukat. 

Tisztelettel: Székely István 
"

Kértünk bizonyítékot, hogy mindenkiből elkergessük az átverés gyanuját. Ezt kaptuk.
Van egy-két kép, abból az időszakból, amikor még egészséges volt és küldöm a jelenlegi képeket is.
Mivel még kórházi kezelés alatt áll, így nincs jelenleg a birtokomban kórházi papír.
Viszont átküldöm az igazolványai másolatait, úgy is azt írta, hogy utána tudnak nézni.
A baleset, 2010. dec.05-én történt a heves megyei Petőfibányán. 
Az agyi és koponya műtétet a miskolci kórházban hajtották vére rajta, Csókay doktornál. Jelenleg Budakeszin van a rehabilitációs intézetben.
Egyenlőre a párom számla számát tudom megadni, ő a nővére, mivel még nincs gyámoltatva.
Kóczián Éva OTP 11773425-01356380

Üdvözlettel és köszönettel: Székely István

Ui:
Van egy kép, amin be van törve a kamion ablaka, ez nem baleset, hanem ez fogadta a Cora áruház parkolójában, miután a vásárlást befejezte.
Illetve egyszer egy szlovák parkolóban találkoztunk vele, ő az, akinek copf-ba van a haja.
 "

Közben telt az idő amíg a szolgáltatókkal, és technikai dolgokkal foglalatoskodtunk.

Néhány változtatást kértek:

Eredeti:
Már több mint egy hónapja én és a párom foglalkozunk vele a család részéről, mivel mi Budaörsön lakunk.

Változtatás:
Február elsejétől mi foglalkozunk Bécivel a család részéről, természetesen a szülei segítségével, akik rokkant nyugdíjasak.

Eredeti:
Most már szájon keresztül enni tud, de tolókocsiba kényszerült.

Változtatás:
Most már minden élelmiszert szájon keresztül fogyaszt, a szondát eltávolították.
Tolókocsis rászorultsága van, igaz lassan rolátorral közlekedni tud.

Eredeti:
Egyenlőre olyan mint egy nagy csecsemő.

Ezt a mondatot teljes egészében kérem törölni, mivel azóta már tényleg volt jelentős javulás!!!

Ezt szeretném még behelyezni:
Április első hetében a rehabilitációs intézet haza adta kb. két hónapos időtartamra, bízva abban, hogy a négy hónapos fekvés és kórházi kezelés után bizonyára pozitív hatással lesz rá az otthoni légkör.
Több mozgás, családi kör, gyógytornász valamint a régi környezet, a régi ismerősök.


Itt vannak a képek, és igazolvány másolatok.
Jelenleg ide tudunk gyűjteni: "Annyit ad az élet, amennyit beleadsz!"Ide várjuk az sms-eket.

FONTOS: az sms szövege ennyi legyen:
kamion tamogatas
(szókőzzel és ékezet nélkül!)

  • 90/612-404 (160 Ft + ÁFA)
  • 90/642-404 (250 Ft + ÁFA)
  • 90/643-404 (400 Ft + ÁFA)
  • 90/619-404 (800 Ft + ÁFA)
  • 90/619-904 (1600 Ft + ÁFA)
Választható, ki mennyivel szeretné támogatni a kezdeményezést. Értelemszerűen az adott telefonszámra küldött sms ára a zárójelben szerepel. Az sms-ek árai magyar forintban értendőek! ( HUF ) Sms szolgáltatónk : www.netfizetes.hu Bárkinek problémája akadna az sms elküldése során, kérjük azonnal jelezze azt az sms szolgáltató felé!
Hétköznap 9-23 óráig elérhető ügyfélszolgálat :
Telefon: 0670/297-2357
E-mail:: info@netfizetes.hu
Levelezési cím:
Netfizetés.hu Kft
1704 Budapest
Pf: 59.
Számlára Utalás Az utalásokat erre a címre várjuk: 
Juhász attila
Bank: Erste 
Bankszámla: 11600006-00000000-29086148 
Kérjük, hogy a megjegyzés rovatba ezt tüntessétek fel: CamionDriver.hu - Támogatás
A vállalkozói tevékenységet ezen a linken tekinthetitek meg a félreértések elkerülése érdekében! KésőbbiekbenAdunk egy címet is ahova várjuk a tárgyi felajánlásokat. 



Köszönettel:

CamionDriver.HU

 

fairytale Creative Commons License 2011.02.04 0 0 20

Sziasztok! Rehabilitációról érdeklődnék.

72 éves apukám Parkinson-kóros, és most már abban a stádiumban van, hogy anyut féltjük. Egyrészt fizikailag sem bírja már nagyon a gondozását, másrészt apunál az utóbbi hetekben éjszakánként előjöttek agresszív pillanatok. Anyu már félt az éjszakáktól, többször kellett segítséget hívnia, majd a mentőket. bevitték a kórházba, a Bajcsyba, mert oda tartozunk. (Azóta is haragszik anyura, amiért kórházba vitette). De már ki is volt száradva, mert inni sem volt hajlandó. eldobta a poharat, durva volt.  Ott azt mondták, el kell döntenünk, tudjuk-e vállalni az otthoni gondozását, mert gyakorlatilag magatehetetlen. Anyut nem akarjuk kitenni ennek. A kórházban azt mondták, elindítanák a Bajcsy két rehabilitációs részlegébe a felvételt, a Gizellába és a Paulába. Most attól félünk, ezek azok a tipikus elfekvő helyek, ahol egyáltalán nem foglalkoznak a betegekkel, csak hagyják őket vegetálni. Viszont nem vagyunk gazdagok, így egy drága otthon sajnos szóba sem jöhet. 

Segítséget szeretnék kérni, ki tudja, milyen ez a két otthon, a Paula és a Gizella? Illetve milyen otthonok vannak, ahol egy parkinson-kóros beteget fogadnak, és normálisan foglalkoznak vele, ahol rendszeresen lehet látogatni.

 

Hozzá teszem, bár az eszünk azt mondja, egy otthon a jó megoldás, főleg anyu egészsége miatt, a szívün egyelőre ódzkodik ez ellen. nem tudjuk, mit lehetne tenni!

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

ennmary Creative Commons License 2010.08.04 0 0 18
hali..
több műtétem volt - lesz , asszem ... :) még várat magára mert most döntenek leszet -e. De a rehabot egyetlen egy orvos sem említi nekem , sőt a kontroll olyan kötelező mutaványnak bizonyul, hogy fáj látni nem átálni, a dokihoz demegy a beteg - kérdés:jobban van ? na ja hát ezért jöttem meg vár rám a műtét .
Nagyon el vagyok keseredve miven a dokikon nem látom az empátiát, csak ha mutatnék valami féle hálát"-borítékot"- nos ebben nem tudok beszálni mivel eddig 2 volt hogy 3 munkahelyem volt most az állapotom miatt 37.000.- / hó kell megéljek
ez a művészet..
mit nekem fájdalom - ez már kín -

A szükséges kezelések szóvak még váratnak magukra......
rci Creative Commons License 2010.02.16 0 0 17
Reméljük hogy nem. Gyógyulást kívánok az édes apukádnak!
Előzmény: Hogyaszongya (16)
Hogyaszongya Creative Commons License 2009.12.26 0 0 16

Hátha valaki elolvassa..

 

Édesapámat 40 éves gyomorrákkal műtötték: Gyomor ki, lép ki, hasnyálmirigy fele ki,

rekeszizomszár jobb oldalon ki,nyelőcső fele ki, és összekötve a vékonybéllel.

 

Inzulinos lett a műtét után+ annyi pszihocuccot szed( antidepi,nyugató, altató) mint egy kórterem.

 

Fogyott 25 kilőt, minden evés után félkómás állapotban van, és attól retteg hogy 1 év rokkantnyugdíj után januárban munkaképessé nyívánítják.

 

Szerintetek?

 

Köszönöm

 

J.Kinga

Rugovics úr Creative Commons License 2009.05.03 0 0 15
2009.05.10.-én délelött a győri állatkert mellett megrendezett Kisállat Kiállításon fogyatékkal élő gyermekeknek rendezünk pónilovagoltatást és állatsímogatást!

  Mint az köztudomású, a fogyatékkal élő gyermekek mentális és fizikai fejlődését nagyban elősegítik a terápiás állatok. Sajnos anyagi és egyéb problémák miatt az ilyen gyermekeknek csak a töredéke jut olyan helyzetbe, hogy a gyógyulásukat nagyban elősegítő állatok közelségébe jusson, ezért a kiállítás rendezősége célul tűztük ki, hogy ezt lehetővé tesszük a számukra. Az Emberek az Állatokért Alapítvány speciálisan képzett, terápiás kutyákat hoz a gyermekeknek erre az alkalomra. Ezeket a menhelyes kutyákat ott a hejszínen örökbe lehet fogadni.

   A rendezvényre több fogyatékkal élő gyermek szülei, valamint a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Intézmény és Gyermekotthon pedagógusai 14 halmozottan fogyatékos kisgyermeket hoznak pónilovagolni és állatokat simogatni. A rendezvényen szívesen fogadunk minden fogyatékkal élő gyermeket és a szüleiket, akár előzetes egyeztetés nélkül is. A pónikat és a többi állatot, a felszereléseket és a személyzetet mi biztosítjuk a számukra ingyen. Kérjük, hogy aki bármiben a segítségükre tud lenni az a helyszínen ajánlja azt fel!

 Telefonos infó: 06 70 380 1557

Törölt nick Creative Commons License 2007.11.16 0 0 13

Sziasztok!

Gerinc fájdalmakkal tegnap voltam a "Bizottság" elött . (sérv egyenlőre nem műthető) Tudnátok nekem segíteni abban , hogy melyik Bp-i idegsebészeti kórházban rövidebb a várólista? Nemrégiben valamelyik híradóban  volt egy hölgy akinek segítettek, de én vadbarom nem írtam fel a kórház címét. Jelenleg az Amerikai útra járok. Az ORFI-ba meg torna stb, kezelésekre. Úgy érzem az Amerikai úton a pénz dominál (az nekem sajna nincs), Köszönöm a segítségeteket előre is!!!

 

Donyta Creative Commons License 2007.07.22 0 0 12
Mindenképpen! Az összes kórházi anyagot bemásolva, az eredetieket beadni. A példányokról igazolást megtartani. Már rég elkellett volna kezdeni. Nem azért, mert lemaradtál, hanem mert a várakozási és elbírálási idő húzódik, főleg nyáron. Munkahelyek igazolási, ami alapján kiszámítható lesz a r.nyugdij megállapítása, fontos! Ha idejében kezdted volna el, azonnal kapnád a táppénz után a nyugdijad ésa munkahelyi végelszámolást is! Itt megkapod a tp.-t, a bentmaradt szabikat kifizetik, és aztán automatik a nyugdij. Csak be kell jelenteni és igazolni, hogy a munkahely megszünt táppénzes lenni! Ne kell félni a Igazságügyiektől, nem piszkok, /nagyon kivétel/ de az nem is maradhat ott. Viszont nagyok a szigorítások és elég nehéz magas kategóriába kerülni. A mostani állapotod adja meg az irányt. Legyél " ügyes" !
Előzmény: finci67 (11)
finci67 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 11
Sziasztok!
Nemrég átestem egy kétoldali tüdőembolián+tüdőinfarktuson, tudtok segíteni, információt adni, hogy ezzel lerokkantosítható egy ember?
Májustól sajnos táppénzem sem lesz , júniustól állásom sem.
Feleslegesen nem teném ki magam a sokszor-ahogy hallani, megalázó tortúrának.
Köszönök minden infót!
tengelic35 Creative Commons License 2007.03.23 0 0 10
Kedves fórumozók. Egy 16 éves mozgássérült barátomnak szeretnék olyan fejre szerelhető manipulátort szerezni,amivel billentyűzetet kezelhet,és esetleg ecsetet mozgathat. Pillanatnyilag az orrával fest . Roppant tehetséges,de lassan lekopik a bőr a nózijáról:)
tusika Creative Commons License 2007.03.17 0 0 9

Tisztelt Sorstársak!

Kardosné Moldvai Tünde, IV. éves szociálpedagógus hallgató vagyok. Szakdolgozatom témája: a mozgássérültek jogainak érvényesülése a munkaerőpiacon. Kérem, segítsék munkámat egy kérdőív kitöltésével. Aki érintettnek érzi magát a témában, és van mondanivalója, kérem adja meg e-mail címét, vagy jelentkezzen fel msn címemre, hogy elküldhessem a kérdőívet!

 

Köszönettel: Kardosné Moldvai Tünde

e- mail: tusi75@freemail.hu

msn: ugyanaz

Deibler úr Creative Commons License 2005.05.08 0 0 6
Ebben a topikban a rehabilitáció olyan kérdéseiről esik szó, amelyre még nem nyílt külön topik.
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.16 0 0 5
0 ilyet tudok
Előzmény: feccenet (-)
nextdoor Creative Commons License 2002.11.07 0 0 4
szia, az én kisfiam amolyan esik-kel gyerek volt (egy kicsit többet esett, mint kelt), szóval vmi egyensúlyprobléma, és megtanult lovagolni és jól helyrejött
most gördeszkázik:(((
Előzmény: mollyan (2)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.07 0 0 3
Ha Budapesten élsz, jelentkezz a nemzeti lovardában Sztaikosz Ilonánál, ő szerintem eligazít.
Előzmény: mollyan (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!