Keresés

Részletes keresés

BéDéKá Creative Commons License 2016.03.22 0 0 252

Utcanévváltozások Ungváron a „dekommunizáció” jegyében

Kárpátaljai érdekességek: Lenon utca? Kárpátalján új erőre kapott a „ dekommunizáció ”, azaz a szovjet időszakból maradt utcanevek megváltoztatása. A 90-es években, a Szovjetunió megszűnése után a legtöbb kommunista nevet megváltoztatták , de furcsamód sok a mai[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Szajci Creative Commons License 2016.03.15 0 0 251

érdeklődni szeretnék, hogy működnek ezek az iránytaxik (marsrutkák)? Beregszászból szeretnék elmenni Munkácsra. A sofőrnél kell jegyet venni? fix a jegy ára vagy meg kell állapodni sofőrrel?

Szajci Creative Commons License 2016.03.15 0 0 250

köszi, mindjárt meg is néztem Ungvárt és Munkácsot :) Úgy néz ki, hogy áprilisban megyek ki egy hétvégére.

Előzmény: BéDéKá (249)
BéDéKá Creative Commons License 2016.03.05 0 0 249

Felkerült Kárpátalja a Google Street View-ra

Végigfotózta a Google Kárpátalját , már indulhat is a virtuális túra. A Google a nyáron kezdte meg a szükséges panorámaképek elkészítését, a fotók pedig mostantól elérhetőek a rendszerben. A virtuális túrán elindulók bebarangolhatják Kárpátalja nevezetességeit és[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2016.02.08 0 0 248

Hirdetési lehetőség:

Online hirdetés: KÁRPÁTalja.net

Kárpátalja: Hirdetés - online hirdetések megjelentetése kárpátaljai témájú honlapokon - felhívás, szolgáltatások, internet marketing: télikertépítés Online hirdetés lehetősége a Kárpátalja blogon és a kárpátalja.net oldalain. A http://karpatalja.blog.hu/ webhely és[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2016.01.18 0 0 247

Kárpátaljai sikerek a Reblogon

Immár harmadik alkalommal lett díjazott az Origó hírportál blogrendszerének pályázatán Horváth Csaba Kárpátaljáról . Ez alkalommal a Reblogmaraton néven futó verseny közélet kategóriájának olvasottsági versenyét nyerte meg posztjával. Az Ukrajna blog az ország aktuális[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2015.12.08 0 0 246

Készül az új Beszkidi alagút Kárpátalján

A jelenlegi Beszkidi alagúttól mintegy harminc méterre épül az új, Kárpátalját a Lembergi (Lvivi) területtel összekötő vasúti alagút . Az alagút teljes építési költsége eléri a 102 millió eurót – nyilatkozta az „ Interbudtunel” építésvezetője. A Beszkid alagút[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2015.11.25 0 0 245

A történelmi múlt tárgyilagos feltárását célozza ez a kiadvány, amely már megrendelhető a kiadó honlapján és rövidesen a könyvesboltokba kerül. Az ironikus cím ne tévesszen meg senkit, korabeli okiratok patetikus-hazafias és enyhén képzavaros szóhasználatát vette át:

Kárpátalja „visszatér a Magyar Szent Korona testébe"

Rövidesen megjelenik Fedinec Csilla A Magyar Szent Koronához visszatért Kárpátalja c. könyve - ajánló Hogy mi történt Kárpátaljával az 1938. november 2-ai első bécsi döntés következtében? „A Magyar Szent Koronához visszacsatolt felvidéki területeknek az országgal[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2015.11.08 0 0 244

Ungvár és környéke - 1922

Ha csak egy szót fűzhetnék hozzá ehhez a páratlan dokumentumértékű, 93 esztendős filmhez, alighanem Balogh Edgár nem sokkal korábbi szociográfiai útirajzának a címéből venném ezt a kifejezést: Szegényország. ??????? ?? ???? ???????. 1922[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2015.09.17 0 0 243

Munkalehetőség Nyugat-Magyarországon

Munkalehetőség Nyugat Magyarországon - kiemelt kereseti lehetőség  - ingyenes szállás biztosított  - hazautazás támogatása  -  m űszakpótlékok    - teljesítménybér  - cafeteria  - 3 vagy 4 műszakos munkarend  - hosszú távú[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2015.07.11 0 0 242

Ungváron háromszobás lakás kiadó

Ungváron kiadó lakás A kárpátaljai Ungvár város központjában - Bercsényi utca - új, berendezett és felszerelt lakás, csakis leinformálható igényes bérlőnek hosszabb távra kiadó - piréz identitású pályázók előnyben. Kiadó lakások Kárpátalján, Ungváron. -[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Szajci Creative Commons License 2015.05.23 0 0 241
BéDéKá Creative Commons License 2015.03.29 0 0 240

A beregszászi nagyzsinagóga

zsinagóga - beregszász - kárpátalja - zsidóság - nagyzsinagóga - kárpátalja zsidósága - kép, fotó, képeslap, fénykép, vizuális örökség Beregszász, Verbőczi (Werbőczy, Verbőczy) tér [később Kossuth Lajos tér], 1938 . Szemben a beregszászi nagyzsinagóga épülete[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2013.09.17 0 0 239
Hobbiciklis Creative Commons License 2013.03.18 0 0 238

Szép napot!

Ha esetleg még nem értesültetek róla, olvassátok el:

 

 

Szvoboda-felvonulás fáklyákkal Beregszászon

Március 17-re virradó éjjel, egy Szvoboda-tagokból álló közel száz fős aktivista-csoport, fáklyákat gyújtottak, majd azokkal járták Beregszász utcáit. Felkiáltásokkal riogatták az ittenieket - Egy nyelv, egy nemzet, egy haza - Ukrajna!, Beregszász - ukrán város!, Volosin és Bandera - Ukrajna hősei!, Jegyezd meg idegen, itt a gazda az ukrán!, Budapest - bánd meg bűneidet! - írja a http://transkarpatia.net/.

15-én hasonló akciót hajtottak végre Ungváron, ahogy tavaly Munkácson is.

Mikola Sztaroszta, a Ruszin Mozgalom egyik vezetője szerint a Szvoboda ilyen akciói nemzetek közötti konfliktusokat provokálnak Kárpátalján és morálisan feljogosítják az itteni ruszinokat, magyarokat és egyéb nemzeteket az ukránellenes hangulatra.

A ruszinoknak, magyaroknak, románoknak, szlovákoknak, németeknek és más nemzetiségűeknek egyesíteniük kell erőiket, hogy az ide behozott galíciai fasiszta banditák hasonló meneteléseit megakadályozzák kárpátaljai városok utcáin - fejezte be Sztaroszta.

 

 

 

...az az óriási probléma ezzel, hogy strucc politikát folytatnak ay itteni hírportálok és persze ez által bátorodnak fel az e efféle kis tüntető csoportocskák, mert ugye ha nem lett belőle botrány,  akkor folytathatják tovább...

jakkk Creative Commons License 2012.08.14 0 0 236

Üdvözletem mindenkinek!

 

Idén is indul a tárgyban szereplő vidék magyarlakta területeire a Kárpátalja Expressz!

 

Az útvonal ezúttal fordított, mint a korábbi években, az irány Budapest - Debrecen - Nevetlenfalu - Beregszász - Csap - Sátoraljaújhely - Budapest

 

Egyedülálló eljutási lehetőség Kárpátaljára, színes programokkal.

 

A középső nap fő programja a II. Felső-Tisza Vidéki Magyarok Találkozóján való részvétel lesz.

 

Várnak minden érdeklődőt!

 

Tudnivalók itt: http://www.jakadam.hu

 


 

Időpont: 2012. szeptember 7-8-9. péntek-vasárnap

 

Jelentkezés itt: http://www.info13.hu/karpatalja/

 

perge Creative Commons License 2012.06.06 0 0 235

hi,

EB kapcsán történt esetleg útépítés/felújítás Záhony-Lvov vonalon? Köszönet!

R.mihaly Creative Commons License 2012.03.15 0 0 234
Asszem, nem.
Előzmény: kézm (232)
BéDéKá Creative Commons License 2012.03.05 0 0 233

nem.

Előzmény: kézm (232)
kézm Creative Commons License 2012.03.01 0 0 232

Sziasztok!

Izára készülök, és az lenne a kérdésem, hogy ott is beszélnek magyarul?

Várom válaszotok.

További szép napot mindenkinek

Előzmény: R.mihaly (185)
BéDéKá Creative Commons License 2012.01.18 0 0 231

Ha leányvállalata van Kárpátalján és transzferárakben kereskedik, bizalommal fordulhat ide:

 

Transzferár nyilvántartás

kézm Creative Commons License 2012.01.11 0 0 230

Én is készülök, hogy Husztra ellátogatok. Bevallom kicsit tartok attól, hogy szétszedk az autót a határon, az útviszonyokról nem is beszélve. Néztem a térképen Tiszabecsnél is át lehet menni a határon. Ott is ugyan olyan rossz a helyzet az utakon mint ha a 41- es en mennék át Beregsuránynál?

Előzmény: Törölt nick (219)
BéDéKá Creative Commons License 2011.12.26 0 0 229

Az év könyve lett a kétnyelvű Kárpátalja-monográfia

Az év legjobb könyve lett Kárpátalján a régió történetét magyar és ukrán szemszögből interpretáló, két nyelven kiadott tanulmánykötet ukrán változata. Az idei év legjobb kárpátaljai könyvéért járó díjat a legnagyobb ungvári könyvesboltban rendezett ortodox[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2011.12.26 0 0 228
BéDéKá Creative Commons License 2011.11.07 0 0 227

Kárpátaljai turisztikai honlap - magyarul is

Magyarul is olvasható Kárpátalja új internetes turisztikai portálja Megkezdte működését Kárpátalja többnyelvű internetes idegenforgalmi portálja, amely a Magyarországgal szomszédos ukrajnai megye legátfogóbb turisztikai információs forrása. A[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

BéDéKá Creative Commons License 2011.11.07 0 0 226

Nem árt, ha a kárpátaljai vállalatok, amikor Magyarországi cégekkel kötnek szerződést, tisztában vannak a transzferárazás fogalmával. A téma legjobb oldalai a Google listában:

Top 10 - transzferár nyilvántartás

Haladunk, haladgatunk. Bár a támogatott (x) oldal  épp most esett vissza a 4. helyről a 6-ra, azért bizakodom. Hiszen a raj erősödik.

Az általam készített vagy támogatott oldalak az inkognitó-módban történt Google.hu keresés szerint ma, 2011. november 6-án, Chrome keresővel:

Első tábla:

Transzferár dokumentáció - EU TPD

Transzferár nyilvántartás | Transfer Pricing Hungary (x)

 

Második tábla:

Transzferár - EU TPD

Transzferár - - BDK Online

Transzferár nyilvántartás - BDK BÁZIS BLOG

Transzferár nyilvántartás - bdk

 

Harmadik tábla:

BDK SEO: Transzferár nyilvántartás

 

Negyedik tábla:

Transzferár nyilvántartás / Keresőmarketing - Balla D. Károly

 

Hetedik tábla:

UrlGuru - Adó - BDK SEO: Transzferár nyilvántartás

 

Kilencedik tábla:

transzferár_nyilvántartás - Transzferár dokumentáció - EU TPD

Tovább »

forrás: Blogspot.com

BéDéKá Creative Commons License 2011.11.04 0 0 225

Egy Piréz Kárpátaljáról:

 

Pirézségem története

Én, az első piréz

Emlékezetes tény: 2007. március 7-én piréznek nyilvánítottam magam. Tettem ezt abból az okból, hogy az előző napi sajtóhír szerint a magyar lakosság részéről nőtt a pirézekkel szembeni elutasítás. Ezzel a bejelentéssel én lettem az Első Piréz. Bár példámat később többen követték, mozgalmak és szövetségek indultak (ezek gyakran hamar ki is fulladtak), elsőségemet senki sem kérdőjelezte meg, így az ideig-óráig tartó fellángolások mellett nem csupán elsőségemet, hanem piréz állandóságomat is megtarthattam.

És mivel semmilyen mozgalomhoz és kollektív pirézséggyakorló csoporthoz nem csatlakoztam, így megmaradtam abszolút magánpiréznek.

2009-ben egy számomra ismeretlen blogger elindította a Pirézblogot. Ebben fontosnak gondolta hangsúlyozni, hogy "A blog semmilyen kapcsolatban nem áll Balla D. Károllyal". Pár remek közéleti cikket írt, aztán hamarosan elhallgatott. Pár havi szünet után aztán törölte blogját, így felszabadult a pirez.blog.hu domain - hát rácsaptam. Azóta a pirézség eredetébe is betekintést engedő Piréz Blog fontos közlőhelyem, életrajzaim némelyikében pedig nem mulasztom el megjegyezni, hogy nem csupán posztumusz író, hanem Első Piréz is vagyok.

Aktuális piréziánus akcióm:

MERT PIRÉZNEK LENNI JÓ. Tovább »

forrás: Blogspot.com

BéDéKá Creative Commons License 2011.10.22 0 0 224

Az internet Kárpátalján - 10 éve

A kis számok törvénye »…a Kárpátalján készülő magyar honlapok összességüket tekintve jóval „kulturáltabbak” a nagy magyar átlagnál. A kijelentés talán meglepő, és mielőtt sietve tényekkel próbálom igazolni, már most jelzem, hogy, furcsa ellentmondásként, ennek[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

R.mihaly Creative Commons License 2011.09.09 0 0 223
Kedves Jakóts Ádám!
Örülök, hogy ellátogatnak Nagyberegre is, 10-én vagyis holnap, falunapot rendezünk, én is ott leszek a családommal, lehet hogy össze is futunk.
Tisztelettel, Rágyik Mihály.
Előzmény: jakkk (211)
zandy11 Creative Commons License 2011.08.25 0 0 222

Sziasztok!

Megpróbálom itt is,hátha valaki tud segíteni. Keresem Ungváron Severa Katalin szül. Úr Katalint. Esetleg ha valaki ismeri szóljon. vagy 20 éve nem találkoztunk,és szeretném megkeresni.

előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!