Keresés

Részletes keresés

Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.26 0 1 117

Előzmény: Nikolas Pe (116)
Nikolas Pe Creative Commons License 2017.01.17 0 0 116

Héten tető alá megy nemsokára jönni fognak a friss képek, ezidáig nagyon tetszetős, ugyanakkor semmin nem spóroltam minden bele lett rakva. Ez az amikor az ember magának építi az otthonát!

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.26 0 0 115

http://www.ytong.hu/ytong_agyagtulajdonsagai_1499.php

 

Okozhatnak-e károsodást az Ytong felületeken a különböző időjárási hatások?

A leginkább veszélyes időjárási hatás az eső lehet, mely a falazatba beszívódva annak hőszigetelő hatását jelentősen csökkentheti, ezzel egyidőben - mint minden építőanyag - térfogata és nyomószilárdsága kis mértékben ugyan, de változhat. Ezek nem jelentik közvetlenül az építőanyag károsodását, de az ilyen jellegű változások nem kívánatosak. A tapasztalat azt mutatja, hogy csak víznyomás hatására tud az építőanyag szerkezete olyan mértékben telítődni, hogy abban a fagy károsodást okozzon.

 

és ez az Ytong!!!

Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.26 0 0 114

Az alsó sor Ytong Forte vagy Ytong Starter legyen a hőhídvédelem végett.

Hány sor magas lesz neked? Nálunk 16 jó magas és az Ytong koszorúelem ment rá.

Előzmény: qwer1234 (112)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.26 0 0 113

Nyugodtan falazhatsz vele, elvileg az Ytong sem fagyálló, mégis hány ház áll télen mindenféle fedés nélkül a maga alap gyári formájában.

No meg ott a másik módszer fagyállót kell keverni vízhez és akkor nincsen gond igaz lassabban húz meg, de meghúz.

Ha ügyesek a szakemberek akkor 10 nap alatt fel tudnak falazni egy 150m2 házat, aztán már jöhet a koszorú.

Nekem is november végén kb egy hónap múlva kezdi ka tetőt rakni, jelenleg még a válaszfalakat rakják a kőművesek.

Alig lehetett ideimádkozni őket.

A vágás sem túl költséghatékony dolog, de ezt majd tapasztalni fogod.

 

 

Előzmény: qwer1234 (112)
qwer1234 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 112

Elvileg jövő héten. Majd meglátjuk milyen lesz az idő.

Előzmény: MG/x2 (111)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 111

akkor indul a falazas? :-D

juj de izgi!!! majd tolts fel kepeket ! :)

Előzmény: qwer1234 (109)
zöldeskékeks Creative Commons License 2016.10.25 0 0 110

Ami meg a falra megy az kiszárad.

 

Azért annyira nem fagyérzékeny, hogy a csapodó esőt se bírná.

Előzmény: qwer1234 (109)
qwer1234 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 109

A takaráson gondolkodtam, hogyan is oldható meg, hogy ha esik az eső, akkor ne legyen vizes a fal amíg nincs tető fölötte:

-venni kell gv35-ös bitumenes lemezt, ez a legolcsóbb, kb. 5-6 ezer Forint.

-szét kell vágni hosszában 2 vagy 3 részre, attól függően, hogy milyen vastag a fal.

-föl kell rakni. opcionálisan össze is lehet hegeszteni a csatlakozási pontokon.

 

Így ha esik az eső, akkor a fal teteje védve van, a technológiai lyukak nem töltődnek meg vízzel. Ez fontos, mert az már szét tudja repeszteni a téglát ha megfagy. A fal oldala is védett, mert a lemez nem fog a falra ráfeküdni oldalt, hanem valamennyire attól el fog állni. Így egy vízorr jön létre és szépen lecsöpög a csapadék a fal mellett. A sima nejlon ezért nem annyira jó.

qwer1234 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 108

Felhívtam a zöld számot és azt mondták, hogy nyugodtan lehet falazni 5 fok felett. Első 1-2 napban ne fagyjon, hogy a cement megkössön a habarcsban, de utána akár fagy is érheti. Érdemes még a falat takarni, ha nem kerül rá a koszorú egyből. Az msz szabvány szerint nem fagyálló a silka, de az 200Pa nyomás alatt vizsgálja a fagyállóságot. Normál légköri nyomáson kb. fagyállónak tekinthető.

Előzmény: MG/x2 (107)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 107

hivtam az uf szolgalatot is 06 37 328 023 de mar ott sem vettek fel.

Majd irj, mit tudtal meg ! :)

Előzmény: MG/x2 (106)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 106

Mi is (jovore) oktoberben fogjuk elkezdeni, bar csak az alapot, mire jonnek a falak az december lesz, vagy januar, ugyh nagyon erdekel h mit mondtak!

Szerintem hivd fel oket, kerdezd meg:

SILKA Mészhomoktégla-gyár
Iszkaszentgyörgy Hrsz.082/4

Postacím:
H-8043 Iszkaszentgyörgy, Pf. 9

Tel: +36 22 801 200
Fax: +36 22 801 202

Előzmény: qwer1234 (105)
qwer1234 Creative Commons License 2016.10.24 0 0 105

Sziasztok!

Mi mostanában rendeltük meg a mészhomok téglát (25-öst), amiből már kiszállították az 1/4-ét, azaz 21 raklapot. Nézem az időjárást és nem tudom, hogy bele merjünk-e vágni a falazásba idén még? Azt írja az adatlap, hogy ez a tégla nem fagyálló, de vajon lesz-e baja a falnak, ha a tető előtt még kap jelentős csapadékot meg mínuszokat? Tető csak valahol december tájékán várható.

MG/x2 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 104

Koszonom h leirtad!

Kicsit felek belevagni, mert ropkodnek a penzek... Mi meg csak a teleknel tartunk, de itt is sok rejtett koltseg van, amire nem szamitottunk. Hat mi lehet egy epitkezesnel ... Nagyon orulnek ha a silkaval szerzett tapasztalatok mellett ezeket is megosztanad, csak h ne szamoljuk el nagyon magunkat. Sztem hasonlo meretu hazunk lesz :)

Mi ugy tervezzuk, h az also szint 90-100 nm kettonknek, a felso szint valamivel kisebb, ott csak a 3 gyerekszoba, furdo, es egy kis tarsalgo nekik. Also szinten kis terasz, a fenti nagyobb lenne. Akkora, amelkora a ket szint nm kulonbsegebol megmarad. 

Ti is csokosok vagytok? ;)

Az a terv, h a haz alapvetoen nagyon jo minosegben keszuljon el (alap, falak, nyilaszarok) az also szint megusse a csokos 90 nm t, legyen kesz a konyha, furdo, egy 12 nm nel nagyobb szoba, es megkapjuk a lakhatasit. A tobbit meg majd befejezzuk, ha kicsusznank a koltsegvetesbol. A felso szint ugyis evekig raer, mert nagyon picik meg a gyerekek. 3-4 evig meg ugysem mennek fel kulon aludni..

Banknal meg nem voltunk egyeztetni, ezert nem tudom, jol gondolom ezt igy?

Előzmény: Nikolas Pe (103)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.15 0 0 103

Jó, ha embernek ilyen jó kőműves ismerősei vannak:) Szerintem is nagyon drága nálunk a sima téglát- 2400-2600Ft/m2, a Silkát az én kőművesem annyiért rakta mint az Ytongot 3000Ft/m2. Hozzáteszem ez sem volt túl olcsó kifizetni meg pláne nem...

Én jó áron kaptam, a Xellás területi képviselő projekt árat adott, hozzátette Vas Megyében a tégla színe piros. Ez jogos, mivel az emberek árérzékenyek. Mi is azok vagyunk, de így még nem lett olyannyira jelentős a többletöltség. Neked is keresned kellene egy területileg illetékes képviselőt és lehet tud segíteni neked is.

A mi házunk 150m2 körül alakul nettóba a bruttó 200m2, már több mint 100m2 betonnál tartunk..... Azért ez sem gyenge.

De én az alapon sem spóroltam meg az alapba került cement mennyiségén, 275kg/m3 cement ment bele az alapba és a fogadószintbe is, a koszorúba C32, lépcsőalapba C16.

A fuvar viszont több mint a tégláé a súlya végett. 1 raklap majdnem 1 tonna, nagyon kemény, és a 30-asból kevés is van rajta.

Dupla súly, 1 Silka 30-as 32kg, 1 normál tégla 14 ha jól rémlik.

A Silkához kellett vágógépet is bérelni, a kőműves hozta, nekünk mázlink volt csak napi 5eFt volt, így is 60eFt, ha bérled 6500+áfa+ a kopás ára (mm-enként 20+áfa)

25öset mintha lehetne roppantani és el lehet kérni a Silkától.

Előzmény: MG/x2 (102)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.12 0 0 102

Ehhez a lemezalaphoz kegyetlen sok betont elhasznaltak... Masreszt olyan sok foldrenges nincs nalunk :)

Az biztos, hogy nekunk sem lesz ilyen! A mi telkunk raadasul kb 30% -os lejtesu (viszont korpanoramas), ugyh ez maris megduplazza az alap koltseget. Gerendahaznal pilleres alap, de gondolom a nehez Silkanal mar csak a hagyomanyos alap johet szoba. Na mindegy, az alap, a falak, a teto a legfontosabb. Azon nem szabad sporolni. A tobbi meg elkeszul idovel :)

A nm arat nem az alapteruletre ertettem (mert ez nyilvan az igenyektol fugg) hanem a falak nm arara. Tehat h az arlistajukban feltuntetett 22307 ft/ nm arral szamoljak (+ szallitas) ?

 a masik, h a komuves ismerosunk kb 4000 ft/nm  mnkadijat mondott silkara, phorothermre meg 3200 at. Ahogy neten szetneztem, ettol szinte csak olcsobbat talaltam. Szted?

Előzmény: Nikolas Pe (101)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.11 0 0 101

Sziasztok!

 

Megpróbálok egyszerre válaszolni mindenkinek.

 

Előreláthatólag nyár elejére készülünk el, anyagi okok miatt, a tető november végén kerül fel rá, utána tudjuk elindítani a dolgok folytatását.

 

Nekem a födémbe lesz 40cm szigetelés 20cm a födémben (fa födém lesz) ott táblás kőzetgyapot, és 20cm lesz a gipszkarton felett, de ott a tekercses mivel jobban össze lehet passzintani.

HA annyi pénzünk lett volna akkor én lemezalapban gondolkodnék, de az költségesebb, de ugyanakkor földrengésbiztos is.

https://www.youtube.com/watch?v=xOC4kw4OVLY

A földet el kell távolítani 40cm mélyen fel kell tölteni stb....

Hővisszanyerős szellőztetés a legolcsóbb megoldás, iylenkor az ablakokat lehet fixre építeni ami költségtakarékosabb és minden szellőztetés központilag valósul meg. No nekünk egyenlőre anyagi okok miatt ilyen nem lesz:)

 

m2 árként én most bruttó 180eFt kalkuláltam, remélem kijön ennyiből, de én szervezek le mindent, ez nem a kivitelezői ár! Ugyanakkor sokkal több és jobb minőségi cucc van /lesz benne mintha generállal csináltattam volna, no meg az áfából visszajöhet max 5MFt.

A forma az árat igen jelentős szinten befolyásolja, mi ezt figyelembe vettük a tervezésnél, egyszerű forma olcsóbb költséghatékonyabb kivitelezés.

A Silka drága kellene keresned egy területi képviselőt a Xellánál aki tud neked projekt árat adni a teljes rendszerre.

A válaszfalak nekünk Ytongból lesznek, nem akarom a villanyszerelőt szívatni meg drágább lenne a munkadíj.

 

Remélem nem maradt ki semmi...

 

Palási Creative Commons License 2016.10.11 0 0 100

 A házad mikorra lesz készen ??

Előzmény: MG/x2 (93)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 99

Kerdeznek meg :)

Sokat /de nyilvan meg nem eleget / olvastam a temaban. Az elhelyezkedes, fekves, tajolas vilagos.

Ablakokbol a muanyag kizarva, fat szeretnek.

Teto? Itt mit kene figyelembe venni tervezes soran? (marmint a passzivhazat illetoen). A fodemnel?

Gondolom a fodem szigeteles is legyen jo vastag. De mibol? Milyen vastag?

Hocserelo. Na ebben a temaban meg abszolult jaratlan vagyok.

Ezket a szempontokat figyelembe veve Neked milyen lesz a hazad?

Előzmény: Nikolas Pe (95)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 98

Irtad, h a tomege miatt valasztottad a Silkat. Ugy erted h a hotarolo es hangszigetelo kepessege miatt?

Igen, latom h az ytong + multipor hoatbocsatasi tenyezoje lehet 0,9 de ha mar a 0,14 is passzivhaz, akkor minek? Nyaron nincs 50 , telen meg -40 fok, h ez a 0,9 behozza az arat. Vagy megis megeri?

En laktam ytong hazban, /igaz az nem volt szigetelve/ es olyan erzes volt, mint egesz evben satorozni... nem beszelve a peneszrol.... Gondolom lehet belole jot is epiteni, de engem nem gyozott meg...

Hol tart most az epitkezes?

Ha publikus itt, ha nem, akkor privatban meg tudnad irni, h milyen nm arakkal kalkulaljak?

22307 ft az ytong.hu n  a 0,14 et tudo 25 silka, 30 multipor. A tuzepes ehhez kepest dragabban adja? Vagy olyan mint a konyv ara, ami a boriton van, annyiba kerul, a tobbit meg leboltoljak egymas kozt? :-P

Fogalmam sincs, azert kerdem :) Erdemes tuzepeket hivogatni a legjobb ar miatt, vagy a gyartotol kozvetlen rendelni?

Mivel valtoznak a szabalyok, par even belul mar csak kozel 0 energas hazakra adnak engedelyt, igy igen, mar most passzivhazat tervezek. Halo, nappali, konyha a deli es nyugati oldalon, a tobbi helyiseg pedig keleten. Eloszoba, kamra eszaki oldalon. Sok uveg felulet, es a teto kinyulasa a nyari nap ellen.

Eddig gerendaban gondolkoztam, de a hagyomanyos falazoelemek tobb lehetoseget adnak az epulet idomait illetoen. Legutobb ez a haz mozgatott meg :) (ez is ytong.hu-rol).

ha nem is ekkora sugaru korben, de mindenkepp nagy szabadsag erzes a tervezes soran, hogy nem csak szogletes formakban lehet gondolkodni :)

Hogy halad az epitkezes? Varom a kepeket !! :)

Előzmény: Nikolas Pe (97)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.10 0 0 97

Tiszta sor....az Ytong oldalán láttam Ytong lambda+30Multipor 0,09 értéket tudó falat, az de kemény:)

Csupán arra lennék kíváncsi ki tudja megfizetni

http://www.ytong.hu/1269.php

De ez csak tipp, a Silkát a tömeg miatt választottam, hátránya, hogy drágább maga az anyag és a rakása is, ráadásul a vágásához is speciális eszköz szükséges, de megoldották:)

 

Előzmény: Korundos (96)
Korundos Creative Commons License 2016.10.10 0 0 96

De jól meg lehet közelíteni. Csupán pénz kérdés !

Előzmény: Nikolas Pe (95)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.10 0 0 95

Szia!

 

Most gondolkodom a 25 vagy 30-as on.

Megkértem már az árajánlatot kíváncsian várom a fejleményeket.

Amennyiben passzív házat szeretnél azt ez elejétől kezdve úgy kell tervezni, elhelyezkedés, fekvés, ablakok, hőcserélő, tető, födémszigetelés stb.

 

Hagyományos szerkezetből nem lehet passzív házat csinálni.

Előzmény: MG/x2 (90)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 94

na ez a harom kep ami meg erdekes. 25 silka + 30 multipor egyik esetben 0,14 , masik esetben 0,17 et tud, a harmadik kepen meg nincs multipor 30 cm. es ezek ytongos, gyartoi oldalak.

..?...

MG/x2 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 93

A szalma is szoba jott (de mar olyan reg, h el is felejtettem a felsorolasbol). Valoban egeszseges, termeszetes, de azert annyira nem idotallo. Sok benne a riziko. Azert allok most a meszhomoktegla mellett, mert nagy nyomoszilardsagu, es nem szeretik sem az egerek, sem a gombak. Raadaskent a tuz sem! :)

A korund teglarol most olvastam, es hat... a legkevesbe sem neveznem termeszetesnek... :(

Olvastam a porusbetonrol is, amit regen gazszilikatnak hivtak, es nyilvan fejlodik a tudomany, de koszonom szepen (amiket irtak rola...) , ugy dontottem maradok a meszhomokteglanal.

Egyszeruen minden kivansagomnak megfelel! :)

Termeszetes, gyartasa kornyezetkimelo, nem tartalmaz vegyianyagot, kivalo hotarolo, nem egheto, kivalo nyomoszilardsagu, hangszigetelo. Ha jol tudom valamennyi parat magaba sziv, nem peneszedik.

Mar csak a kotoanyag kerdeses. Mert a multipor szigeteloanyag ugyanez, csak porozus.

A gerendahazaknal pl. az volt (az egyik) problemam, h a szigeteloanyag is roskad, es hohidas lesz az epulet. A multipor viszont stabil.

Előzmény: Korundos (92)
Korundos Creative Commons License 2016.10.09 0 0 92

Van még a szalma és a korund tégla !

Előzmény: MG/x2 (90)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 91

pontosabban hazepites elott allunk :) csak mar keso van... :)

Előzmény: MG/x2 (90)
MG/x2 Creative Commons License 2016.10.09 0 0 90

Szia Nikolas!

 

Mi meg hazepites elott jarunk. Egyelore tajekozodom a kulonbozo falazatok elonyeirol-hatranyirol.

Szoba jott tegla, blokk, ko, domb, ronk, gerenda, ytong, legutobb a meszhomoktegla. Google kereson keresztul talaltam a hozzaszolasaid.

Legfobb szempontok szamomra, hogy az epulet egeszseges legyen, a para ne rekedjen meg, csapodjon ki, ne peneszedjen, ne melegedjen at konnyen, es persze a hangszigeteles. Nyilvan az ar sem elhanyagolhato, de minimalis plusz raforditast meger, ha a kovetkezo 50 evben elegedettek leszunk a valasztasunkkal :) Az egyik hozzaszolasodban ugy lattam, nem kiemelkedoen dragabb a meszkotegla a phorotermhez kepest. A vazlatos alaprajzokat mar elkeszitette az epiteszunk, bar gerendara. A komuves ismerosomnek mondtam a meszkoteglat, o a tuzepeshez iranyitott, aki meg a porfixet javasolja, mert jo aron van. Megneztem egy bemutatkozo videojukat, amiben azt mondjak h eromupelletbol( jol ertettem?) aluminium, meg mesz keverekebol van. Hat nekem ez eleg bizarr. Magyaran ipari hulladek ujrahasznositas? Bizonygatjak mennyire egeszseges, es nem radioaktiv, de valahogy van egy rossz erzesem. Persze nem ertek hozza. De h aluminium legyen az egesz hazban? Az acel szerkezetu (konnyuszerkezetes) hazakkal kapcsolatban is pont ilyen erzesem van. Kicsit olyan mintha egy nagy radioantenna lenne a haz. A fa, es a ko meg foldel.

Kicsit hosszu lett a bemutatkozo gondolatsor, de a lenyeg, h orommel olvasnam a hozzaszolasaidat, tapasztalataidat a meszkoteglaval kapcsolatban.

Ill. meg egy kerdes: nem gondolkoztal egy kicsit vastagabb multiporon? Ugy latom h a szigeteles 0,19 re jon ki. (?)

 

udv.: Gabo

Előzmény: Nikolas Pe (89)
Nikolas Pe Creative Commons License 2016.10.03 0 0 89

Ytong U zsalu, a legalsó meg Ytong Forte tömörebb és ebből következik nagyobb a teherbírása.

Maga az épület magassága meglehetősen nagy a koszorú 340-en van 12sor+koszorú. A belmagasság 270 vagy 275 lesz még átgondolom, lehet a nappaliban magasabb. Kap egy erős 40cm-es födémszigetlesét a tető a magasság a puffer miatt lett kialakítva.

Előzmény: építkező11 (88)
építkező11 Creative Commons License 2016.10.02 0 0 88

A legfelső sor az micsoda?

Előzmény: Nikolas Pe (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!