Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.22 0 0 29

Ja, és van online befektetős cucc is, ingyé.

 

en erre gondoltam

lehet online venni -adni bf alapokat asszem

Előzmény: Z1z0u (28)
Z1z0u Creative Commons License 2005.09.14 0 0 28

haca:

 

Köszi az infót, csekkoltam! Felhívtam őket és az van, hogy van egy folyószámla szerű cuccuk, ami mögött bef.alap van, ezért jó a kamata és lehet mozgatni a pénzt rendesen. Ami a gáz, hogy dombornyomott kártya jár hozzá és emiatt le kell tenni 50e HUF óvadékot...

De létezik sima befektetés is, de azt majd csak holnap tud elmesélni a megfelelő személy...

Ja, és van online befektetős cucc is, ingyé.

 

-Z

Előzmény: Törölt nick (25)
Z1z0u Creative Commons License 2005.09.14 0 0 27
Hát fater magyarázta, hogy ő szokott Kecskemétre járni az MNB-hez és ott szokott venni papírokat. Nincs vételkor díj, nincs visszaváltáskor díj, valamint ingyen átutalják lejáratkor a lóvét egy megadott szla-ra... Csak ezzel az a gáz, hogy foglalkozni kell vele lejáratkor, stb.
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 26

Az eléggé fals info az MNB-ről. Egyáltalán nem vezetnek számlát magánszemélyeknek vagy vállalkozásoknak, ennek megfelelően tőlük nem is fogsz tudni vásárolni. Inkább kereskedelmi bankoknál próbáld szerintem ...

Előzmény: Z1z0u (24)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.10 0 0 25
Előzmény: Z1z0u (24)
Z1z0u Creative Commons License 2005.09.10 0 0 24

Igen, köszi, ezt épp ma én is megkukkantottam. Mondjuk nem drága, de fater azt mondta, hogy szerinte a MNB-nál vegyek értékpapírokat, mert ott nincs szlavezetési díj, meg vétel- és eladáskor sem számítanak fel lóvét. Felmentem az MNB honlapjára, de nem nagyon találtam utalást a papírvásárlásra...

 

Előzmény: Barlow (23)
Barlow Creative Commons License 2005.09.10 0 0 23

Felhívom a figyelmedet, hogy az OTP-nél sem ingyenes a számlavezetés.

 

"Az OTP Bank egy számlatulajdonos számára maximum két értékpapírszámlát tart nyilván. A bank nyilvántartja a számlatulajdonos értékpapírjait, teljesíti megbízásait, és szolgáltatásaiért díjakat számít fel, melyek mértékét a mindenkor hatályos "az OTP Bank Rt. Értékpapír üzletági szolgáltatásainak díjtételeiről" szóló Hirdetmény tartalmazza."(https://www.otpbank.hu/otpportal2000/)

 

A Rád vonatkozó rész:

Számlavezetési díj:

OTP alapok befektetési jegyei: 100 millió forintig évi 0,11%, min. 250,-Ft negyedévente

Előzmény: Z1z0u (17)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.09 0 0 22

"Kis összegről van szó, ezért nem annyira lényeges a hozam"

 

rossz hozzaallas

 

10 forint haszon is haszon!!!!

 

igen is lenyeges

semmi mas nem olyan lenyeges

Előzmény: Z1z0u (21)
Z1z0u Creative Commons License 2005.09.09 0 0 21

Kis összegről van szó, ezért nem annyira lényeges a hozam, az viszont inkább, hogy a költségek ne vigyék el a hasznot...:)

 

Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.08 0 0 20

megalapozott valasztasnak tunik.

 

azert javaslom, hogy idonkent vizsgald felul mas alapok hozamait is.

mondjuk evente egyszer-ketszer.

 

sok sikert

 

udv

h

 

 

Előzmény: Z1z0u (19)
Z1z0u Creative Commons License 2005.09.08 0 0 19

greta:

 

Köszi a segítséget!

Most úgy néz ki, hogy mondjuk egy OTP Optima, Maxima, Quality vagy Paletta Alap lenne a jó választás, mert a következők lennének a feltételek

 

- összevissza és keveset akarok tenni rá. Általában havonta és 5-10e HUF-ot szeretnék tenni rá, de ne legyen megkötve a kezem

- nem érdekel az életbiztosítás része

- ne legyen havidíj (szlavezetés, stb) az összeg kicsinysége miatt

- nem akarok hozzányúlni csak elvileg 18 év múlva. Mivel kicsi az összeg, nem is akarom bolygatni menet közben, nem kell hitel se rá.

- nem szeretnék foglalkozni vele, ráteszek lóvét és kész. Ne kelljen szórakozni vele időnként.

 

Ami a kockázatot illeti: olyan 50-50-re gondolnék állampapír és részvény arányban, de nincs konkrét preferenciám. Részemről tökéletes lenne a tiszta állampapír is...:)

 

-Zizou

 



 

Előzmény: greta36 (18)
greta36 Creative Commons License 2005.09.08 0 0 18
Szia! Én ebben a témában dolgozom, és szívesen segítenék neked. Mivel egyik pénzintézetnek sem vagyok elkötelezve, biztos lehetsz benne, hogy nem azért javasolok neked valamit, mert az nekem jó. Ebben a témában legalább 2000 féle termék van a piacon de az, hogy melyik lenne számodra a legoptimálisabb függ néhány dologtól, például attól, hogy  mi a fontos neked  és milyen arányban mint például a rugalmasság (ha olyan élethelyzetbe kerülsz, hogy épp nem tudsz fizetni  tudsz-e szünetet tartani), vagy épp likviditási gondjaid vannak lehet-e erre kölcsönt felvenni, vagy ha épp több pénzed van ebben a konstrukcióban extrább hozamot termelni. Mi fontosabb a biztonság tuti leírt és bevállalt kevesebb hozam, vagy  hajlandó vagy valamelyest kockáztatni nagyobb hozamért (ez egyébként hosszú távon általában be szokott jönni), érdekesek-e, az adókedvezmények vagy sem. Szóval ezeket kell figyelembe venni és ehhez igazítani azt, ami számodra a legjobb, mert egyszerre minden nem működik.
Előzmény: Z1z0u (17)
Z1z0u Creative Commons License 2005.09.06 0 0 17

feldobom, hátha érdekel valakit.

 

Felhívtam Concorde-ékat és ami hátulütője a dolognak az az, hogy havi 590Ft a szlavezetési díj, ami gáz, mert eleinte kevés lóvét (=5e HUF) akarok havonta félretenni és ez nagyon megdobja a költségeket.

 

Viszont csekkoltam az OTP értékpapírszámláját is és ott a szlavezetés ingyé van, valamint az egyszeri ráutalás (Optima, Maxima, Quality és Paletta esetén) 200 HUF. Tehát jobban járok ezzel szerintem. Bővebb infó:

https://www.otpbank.hu/alapkezelo2001/online/index.html 

Előzmény: Törölt nick (15)
Z1z0u Creative Commons License 2005.08.31 0 0 16

Hehh, ez gyors volt :))

Köszi az infót! A jÓTéPé folyószámla mellett asszem van valami értékpapír-számla is, majd mingyá megsassantom, meg persze csekkolom a Concordiát is.

 

-Zizou

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.31 0 0 15

az en velemenyem szeinrt a legjobb lenne, ha nyitnal egy ertekpapair szamlat es az erre a celra szant osszeget oda rakod minden honapban, vagy ket-harom havonta

 

javaslom megfontolasra:

www.cd.hu

 

alapnak pedig a concorde2000 alapot

ez egy vegyes alap

 

http://www.cd.hu/fw/vis/alapok_info.html?symbol=CONC.+2000

 

amikor az alapba raksz penzt, annak nincs koltsege

 

Forgalmazási jutalék Vétel: 0,-Ft,

joval olcsobb, mint egy eletbiztositas

 

es termeszetesen emellett kothetsz egy kockazati eletbiztositast is, ha ugy gondolod.

 

udv

Balazs

Előzmény: Z1z0u (14)
Z1z0u Creative Commons License 2005.08.31 0 0 14

Helló!

 

Szeretnék az újszülött lányomnak valami takarékossági életbiztosítást kötni. Valami kis kezdőrészletre gondoltam (mondjuk 5e HUF/hó) ami menet közben lehet több és mondjuk 18 éves korában megkapja a lét.

A biztosítás része nem is érdekelne, tehát inkább valami gyűjtögetős számla lenne a legjobb, amire folyamatosan utalgatok és a lóvét valami vegyes portfólióba fektetik.

Tudtok ilyet?

 

-Z

jay_75 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 13

nem is értelek most már. aszittem hozamokról beszélünk. mutass egy olyan időszakot az elmult 2 évben amikor a kötvény többet hozott a részvénynél (általában). de ha 10-et nézel (amennyiről kb ezek a biztosítások szolnak) akkor végképp nem értem az 1-1 évet.

Előzmény: tar21 (12)
tar21 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 12
Na de hát itt 1-1 év hozamáról beszélünk, nem az elmúlt fél évről, amiről még nem is láthattunk hozamkimutatást.(Ja és csak kötvény meg elég rizikós.)
Előzmény: jay_75 (11)
jay_75 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 11

lehet, bár nehéz elninni amikor a tőzsde több mint duplázott....

Előzmény: tar21 (10)
tar21 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 10
Azért az utolsó 3 évben az állampapír hozta a legjobb hozamot az összes konstrukció közül.
Előzmény: jay_75 (9)
jay_75 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 9

régi konstrukció valóban nem is lehet tőle többet várni.. ha kiszámolod, hogy mennyit vontak el biztosításra, mert ilyen olyan tartaléknak, akkor megkapnád azt az összeget amit valóban befektettek.  Innentől csak képzeld el, hogy nagyából az egészet állampapírba fektetik ami nem hoz az infláció fölött sokkal..

szerintem még szép eredmény hogy legalább azt visszakapod amit befizettél.

(vannak olyan biztosítási szerződések amikből 20-40%-ot is biztosításként elvonnak a befizetésekből - ilyenkor csak a fennmaradó 60-80% "dolgozik")

Előzmény: Lavina999 (8)
Lavina999 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 8
fasza
Előzmény: tar21 (7)
tar21 Creative Commons License 2005.04.04 0 0 7
Az enyém most jár le a hónap közepén, és az értesítésben megküldött összeget éri, ami valóban nem sokkal több mint a befizetett összeg.
Előzmény: Lavina999 (6)
Lavina999 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 6

Hát én is ezzel kezdtem, de akkora mellédumát már régen hallottam pedig ....

 

Konkrét számot az istennek sem mondanak most, bezzeg a kötéskor :-)

 

x millió tuti, de akkor még nem is számolták az inflációt - ez volt a duma

 

most meg az utolsó értesítés szerint a pénzem alig több mint a befizetett összeg

 

Ezért vagyok egyre kiváncsibb

 

Előzmény: jay_75 (5)
jay_75 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 5

Hát szerintem sétálj be a megfelelő pénzintézethez és kérdezd meg. Meg kell tudják mondani mennyit fog érni a kötvényed amikor lejár, legalább is egy kb értéket kell tudjanak mondani. De legalább is egy támpontot tudnak mondani majd.

 

Előzmény: Lavina999 (2)
Lavina999 Creative Commons License 2005.03.31 0 0 4
???
Előzmény: Neocortex (3)
Neocortex Creative Commons License 2005.03.31 0 0 3
hgtdf
Lavina999 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 2

nem

 

 a családban le fog járni néhány ilyen biztosítás és arra vagyok kiváncsi mire számíthatok Ft-ban :-)

 

mennyit költsek el előre :-)

Előzmény: jay_75 (1)
jay_75 Creative Commons License 2005.03.29 0 0 1
életbiztosítást szeretnél kötni?
Előzmény: Lavina999 (-)
bindera Creative Commons License 2005.03.28 0 0 0
0 ennyit ér

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!