Keresés

Részletes keresés

morzsavadász Creative Commons License 2005.03.31 0 0 30
nekem megvolt. Péter és a fóka talán a cím?
Előzmény: Professzor úr_ (29)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.31 0 0 29
És a jegesmedvével mi a helyzet?

Ha már, jegesmedve, edmlékeztek A fehér fóka c. képregényre (egyszeri kiadvány) a '80-as évek második feléből?

Egy kisfiú (talán Peter) a vakációt a nagyapjánál tölti egy északi szigeten. A sziget fókáit a prémvadászok fenyegetik, azonban a jegesmedve, valamint Peter és a nagyapja segítségével sikerül megmenekülniük.
Előzmény: lujza777 (24)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.31 0 0 28
Most, hogy sikerült beazonsoítani a filmet, áttérhetünk a következő a napirendi pontra: a megtekintésre.

Talán vmelyik tévécsatornát kellene bombázni e-mailekkel.
hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 27
ez az. bátorságpróba, meg Lonlonnak hívták, ezertutiszázalék.
Előzmény: darklight (26)
darklight Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26
Asszem ez lesz az! Tovább kutakodva ezt találtam az előbb említett filmről: rottentomatoes Nyersfordításban ezt írják róla: "A mese a Medve királyság panda hercegének, Lonlon-nak az izgalmas történetét követi nyomon. Amikor Lonlon elbukik a bátorság próbáján, száműzik a boldog királyságból. Lonlon végül megtalálja az erőt, hogy szembenézzen a veszéllyel és hogy igazi hős váljon belőle.." Ez legalábbis beleillik abba amire én emlékszem. Gondolom a film utolsó jelenete, ( a vízesésen-felmászós) szólhat arról, hogy mégiscsak sikerül teljesítenie a bátorságpróbát... :-)
Előzmény: darklight (25)
darklight Creative Commons License 2005.03.27 0 0 25
Elindultam ezen a "Yugo Ashikawa" nyomon és ezt találtam: The Panda's Great Adventure A rendezőt ugyan Yugo Serikawa-nak hívják, de a cím és a készítés időpontja (1973) akár stimmelhet is...
Előzmény: morzsavadász (16)
lujza777 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 24
Konzultáltam apuval és Ő azt mondta úgy emlékszik, hogy nem volt hosszú, tehát az 53 perc reális. Nem Tora volt a kis bocs? Nem biztos.
Előzmény: Professzor úr_ (19)
lujza777 Creative Commons License 2005.03.25 0 0 23
" (...)annyira emlékszem, hogy valami vízesésen fel kellett mennie. "
Igen ez az, úgy emlékszem ez volt a végső próbatétel!!
Előzmény: Professzor úr_ (15)
hoppa_hoppa Creative Commons License 2005.03.23 0 0 22
igen, nekem is rémlik valami... de én ezt a moziban láttam. Nem emlékszem szinte semmire, csak arra, hogy tényleg nagyon sírós volt (én nem sírtam!! nincs rá tanú :)) és hogy az első sorokban ültem, úgyhogy egyfolytában felfelé kellett néznem, megfájdult a nyakam.
Előzmény: Professzor úr_ (15)
ARic Creative Commons License 2005.03.23 0 0 21

taotao:

http://www.zeichentrickserien.de/taotao.htm

 

ez sorozat volt (én erre emlékeztem) de akkor ez nem az, amit te keresel...

Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 20
Leszámítva természetesen azt az 1 oldalt, ahol ezt az infót olvastuk.
Előzmény: Professzor úr_ (19)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 19
Ezt már én is megtaláltam korábban, de az 53 perc gyanúsan kevésnek tűnt, míg a rendező nevére egyetlen találat sem volt.

Előzmény: morzsavadász (16)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 18
Passz.
Előzmény: ARic (14)
morzsavadász Creative Commons License 2005.03.23 0 0 17
iiiigen, és talán Tintin volt a lány (v az anya?)
Előzmény: ARic (14)
morzsavadász Creative Commons License 2005.03.23 0 0 16

Panda Maci kalandjai

színes, szinkr. japán rajzfilm, 53 perc

rend.: Yugo Ashikawa

 

ennyi sikerült :) megyek vissza dolgozni, mert aztán sírhatok én is a hegyormon :)

Előzmény: morzsavadász (13)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 15
A panda.lap.hu-n van egy Panda maci kalandjai hivatkozás, de a lap nem működik.

Részlet egy origo fórumról:

"Volt nagyon régen egy rajzfilm, hónapok óta a címén gondolkodom. Segítsetek léccíí! Egy panda maciról szólt, és annyira emlékszem, hogy valami vízesésen fel kellett mennie. És a vízesésnél sziklák voltak. Azon ugrált felfelé. Egyszer majdnem leesett."

Ez lenne az?
Előzmény: morzsavadász (12)
ARic Creative Commons License 2005.03.23 0 0 14
a panda neve! (?)
Előzmény: Professzor úr_ (11)
morzsavadász Creative Commons License 2005.03.23 0 0 13
Előzmény: morzsavadász (12)
morzsavadász Creative Commons License 2005.03.23 0 0 12

sztem Pandamaci kalandjai. de keresek szorgalmasan.

közben pedig ilyen gyöngyszemekre bukkanok :)

Előzmény: Professzor úr_ (6)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 11
?
Előzmény: ARic (9)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.03.23 0 0 10
Mikor a pandák voltak a tévében
én apámmal a várost jártam serényen
hazaérve hajlékomba
már megvolt az első bomba
melyet aztán követett még kettő
s lekerült fejemről a kendő.
ARic Creative Commons License 2005.03.23 0 0 9
TAOTAO?!
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 8
Lehet. A pandák is Kínában élnek. Ugyanakkor a japánok készítettek abban az időben világhírű rajzfilmeket. (Pl. A hattyúk tava.)
Előzmény: darklight (7)
darklight Creative Commons License 2005.03.23 0 0 7
Én is emlékszem rá, én még moziban láttam. :-) De hogy mi a címe... Nem lehet hogy nem japán, hanem kínai?
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 6
Nekem sikerült visszatartani a sírást. Egy 8 éves férfi nem engedheti meg magának, hogy bőgjön.:-)

A címére nem emlékszel?
Előzmény: morzsavadász (3)
ARic Creative Commons License 2005.03.23 0 0 5
Előzmény: Professzor úr_ (2)
Wolfhauser Ottokár Creative Commons License 2005.03.23 0 0 4
0 pandás japán rajzfilmet láttam.
morzsavadász Creative Commons License 2005.03.23 0 0 3

kiskoromban lgbb 3x láttam, és mindig jókat bőgtem rajta, szégyen-nem szégyen, ez van :))) főleg a végén, amikor áll az anyja a sziklaormon és búcsúzik.

 

a sztorira egyébként nem nagyon emlékszem, valami ronda nagy medve el akarta pusztítani kis hősünket, aki ennek ellenállt + egy pandanőt is importált valahogy. a végén pedig elindult a felnőtté válás felé :) k.va jó kis mese volt, nagyon tetszett :)

Előzmény: Professzor úr_ (-)
Professzor úr_ Creative Commons License 2005.03.23 0 0 2
Az melyik?
Előzmény: ARic (1)
ARic Creative Commons License 2005.03.23 0 0 1
nekem rémlik a sztori, nagyonis; nem kérdezed meg a nosztalgiás topikban??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!