Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2007.01.26 0 0 68
biztos mindenkinel mas es mas,van akinek ez fekszik.....az en gyerekem,mikor elvalasztotta otthon a nyuszit ugy,hogy nyus-zi,szotagolva kerhette meg a vacsorat is Zsolnay modszer ide vagy oda...tud is szotagolni
Előzmény: nagynejenes (67)
nagynejenes Creative Commons License 2007.01.26 0 0 67
A kisfiam most elsős és Zsolnay- módszerrel tanul,nem igazán boldogul vele.Érdemes iskolát váltani vagy meg fog tanulni ezzel a módszerrel helyesen írni és főleg szótagolni!!??Nagyon tanácstalan vagyok még a módszert sem ismerem 100%-ban.
nita8612 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 66

13 évvel ezelőtt a mostani Kassák Lajos Gimnáziumba jártam (akkor még Általános Iskolaként is működött). A Zsolnay-módszerrel tanultunk, s szerintem nagyon jó.

Az alapokat és a kommunikációt egy életre megtanulja az ember.

Mi nagyon szigorú tanítási rendszerrel,s gyerekcentrikus tanárokkal találkoztunk,de tulajonképpen ezt csak pozitívan lehet felfogni...főleg akkor jut ez eszembe,amikor látom a mostani kisiskolásokat trágár módon beszélni, s 7 évesen mobiltelefonnal a kezében rohangálni egy iskola folyosóján. A keresztfiam most 3.osztályba jár,s bár ő jó tanuló,a többi nem Zsolnay-módszerrel tanuló diák 90%-a nem tud helyesen írni,egy kicsit is szépen olvasni,mint ahogy azt az ő korukban kéne.

Egyre több tanár türelmetlen velük,s ha vmi gondjuk akad a tanulással,nem hajlandók elmagyarázni szépen a tananyagot. Nálunk,ha kellett 40-szer is elmondtak vmit (bár ez nagyon ritka volt),de mindenki egy életre megjegyezte.

Nagyon nehéz megfelelő iskolát találni a gyermekeknek, de aki Zsolnay-módszerrel tanítót választ,nagyon jól jár.

Persze ehhez gyermekcentrikus tanár,szorgalmas gyermek és amennyire lehet türelmes szülő szükséges.

szomorce Creative Commons License 2006.08.07 0 0 65
Előzmény: Ágibági (-)
nomad von Fblodilovich Creative Commons License 2006.07.25 0 0 64
Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok, de hátha. :) A kedvesem az első évfolyamba járt, melyen alkalmazták a Zsolnay módszert, még 79-ben. Készült akkoriban a módszerről egy film is, melyen háttérbejátszásként szerepeltek a gyerekek, köztük ő is. Kiváncsiak lennénk rá, ha esetleg ha valaki tud linket ahol kapcsolatba lehet lépni Zsolnay körével, örülnénk neki. :)
andudi Creative Commons License 2005.03.31 0 0 63
Köszi,várom:))
Előzmény: Törölt nick (62)
andudi Creative Commons License 2005.03.30 0 0 61
A Kossuth érdekelne ,irhatod mailben is.Köszi:))
Előzmény: Törölt nick (59)
AArt Creative Commons License 2005.03.29 0 0 58
Sok sikert az iskolához, bármilyen is legyen a szisztéma! Egyébként annyira nem is jöttek rossz vélemények, mint amennyire számítottam rá -- a jelek szerint tényleg nem is annyira vészes ez a módszer. :) (Nálunk is csak a magyar volt a zsolnais, én azt is hittem, hogy ez kifejezetten egy magyaroktatási módszer. :-o )

Helyesírni meg megtanul a csemete, ha (tisztességes olvasnivalót) olvas, az a legkevesebb...

AA.
Előzmény: Törölt nick (56)
andudi Creative Commons License 2005.03.29 0 0 57
Bp. XV. ker-ről tudsz valamit ez ügyben?
Előzmény: Törölt nick (56)
zergeboglar Creative Commons License 2005.03.29 0 0 55

sziasztok

kicsit beleolvastam a témátokba, és csak saját tapasztalatból annyit, hogy én nem utálom hogy oda jártam.

1981-ben voltam elsős, tuti sokat változott azóta. de én iszonyúan szeretek és sokat is olvasok. Szociológiát végeztem, ami híresen nagy mennyiségű olvasást jelent, ebből a szempontból semmi hátrányom nem volt, sőt.

A helyesírás tényleg gázos volt, de a lexikális tudásomból, még évekig eléldegéltem középiskolában is.

zergebogi

andudi Creative Commons License 2005.03.27 0 0 53
Tehát sok a készségfejlesztés,ezt akartam irni:O)
andudi Creative Commons License 2005.03.27 0 0 52
Bocs,a fele lemaradt:irtak olyanok is akik már felnöttek és ezzel a módszerrel tanultak,és nagyon jól megállták a helyüket a komolyabb felső iskolákban,a tanár örült mikor megmondták ,hogy ilyen módszerrel tanultak.Állitólag sok is,a képességfejlesztés és a müvészeteken keresztüli oktatás és folyamatosan felzárkoztatják a lemaradozókat.
Előzmény: Törölt nick (49)
andudi Creative Commons License 2005.03.27 0 0 51
Na itt vagyok,tehát az volt a vélemény ,hogy nagyon fontos apedagógus elhivatottsága,felkészültsége ,egy fejlesztőpedagogus szerint az egyik legkiméletesebb modszer . A részletek itt találhatók:http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?bw=&forumid=44376&forumuser=&id=57&page=1&step=2
andudi Creative Commons License 2005.03.27 0 0 50
Ott többen támogatták,mint ellenezték,de az volt a fő vélemény ,hogy a tanitónéni személye fontosabb mint az,hogy milyen módszer szerint tanit.De majd mindjárt átfutom ujra és visszajövök:))
andudi Creative Commons License 2005.03.27 0 0 48
Sziasztok!Az én kisfiam is most lesz elsős és én is Zsolnay-s iskolába szeretném iratni.Nekem a barátnőm ajánlotta a tanitó nénit,a kislánya most negyedikes nála,ő indit első osztályt szeptemberben.Nagyon meg van elégedve a tanitó nénivel,bár az kislány kifejezetten jóképességű ,remélem nekünk is beválik majd a kicsit szétszórt fiamnál.A nyilt napon megnéztünk a kisfiammal egy magyar órát,a gyerekeken látszott,hogy élvezik az órát,nagyon aktivak voltak és szépen dolgoztak.Amugy az nlcafe-n én is inditottam régebben erről a támáról egy topikot.
csodibogi Creative Commons License 2005.03.25 0 0 46
Butaság sztem, hogy itt az olvasás miatt hibáztatjátok a módszert. Attol, hogy egy gyerek zsolnais, még tökéletesen megtanulhat olvasni...
Csakata Creative Commons License 2005.03.24 0 0 45

Hát igen, a lecke miatt a sok könyvet haza kell vinni, a szekrényben (biztonsági záras! Tudjátok mennyi hozzá egy kulcs?...) legfeljebb az énekfüzet meg a tornacsuka hagyható.

Mindig az a füzet, stb. maradt a suliban, amelyikben épp a lecke volt, azt mondtam, hozd haza fiam, mindet, az a biztos. Kissé megnyugtatott, mikor láttam, a többi szülô is erre a következtetésre jutott.

Előzmény: GameBoy (42)
Csakata Creative Commons License 2005.03.24 0 0 44

A gyerekemnek kellett szótagolni, elég hosszú ideig. De mondták is, hogy nem tisztán Zsolnai, akkor lehet, hogy ezért? Mondjuk, tudnak is olvasni rendesen.

Előzmény: GameBoy (37)
Csakata Creative Commons License 2005.03.24 0 0 43

És akkor most le is buktam, mert a múlt évben, tehát másodikban nem tünt fel, pár hete láttam:)))

Előzmény: Törölt nick (40)
GameBoy Creative Commons License 2005.03.24 0 0 42

Igen-igen... A gyereknek szerintem ettől elaprózódik a figyelme. Ebből ő nem állít fel magában rendszert. Átláthatatlanná teszi, hogy hova is akar eljutni a tanárnéni ezzel a sok papírtömeggel.

Meg, ugye a gyerek gerince bánja a sok cipekedést...

Előzmény: Csakata (16)
GameBoy Creative Commons License 2005.03.24 0 0 38
Azért szívvel lélekkel való oktatás nem a módszertől függ. Nyelvészetileg meg a szótagolásosnak van értelme. A szóképolvasás az angolhoz kell. A magyarban kifejezetten szükséged van a szótagolásra, szerintem. Különben hogyan is tanulánd meg a szótöveidet?
Előzmény: csodibogi (11)
GameBoy Creative Commons License 2005.03.24 0 0 37

Azt szeretném hozzátenni, így átolvasatlanul, hogy senki ne engedje a gyerekét Zsolnay módszerrel tanulni. - Nagyon rossz.

Egész évekkel maradnak le az olvasási írási és egyéb tanulási készségek terén a kisdiákok.

Nekem két öcsém vesztett rajta éveket. Nem jó. Azért van a szótagolva olvasás, hogy a gyerek megtanulja a helyesírást. Hogy a szavakat végig olvassa. A Zsolnay miatt "a szóvégek eltűnnek a gyerek szeme elől" és nem tanul meg helyesen írni.

Csakata Creative Commons License 2005.03.24 0 0 36

Nem is értem, hogy ugyanaz a t.néni, aki Móra Ferenc szókincsét tartja követendő példának, az hogy diktálhat ilyen szót a füzetbe?:)))

A fő, hogy a gyerek tudja miről van szó. Én már nem megyek azért egyetemre, hogy a harmadikba járó kölköm füzetét olvasgassam.

Előzmény: Törölt nick (35)
Csakata Creative Commons License 2005.03.24 0 0 34
Konkrétan ezt a szót, hogy "predikatív", ezt láttam leírva harmadikas gyerekem nyelvtanfüzetében...:)))
Előzmény: Törölt nick (33)
Zsuzsó Creative Commons License 2005.03.24 0 0 32

Csakata: mailtem...

Safi: köszönöm a hsz-odat, nyitott szemmel és füllel fogok járni, ha lesznek nyilt délelőttök, meglátogatom őket.

Zsuzsó

csodibogi Creative Commons License 2005.03.23 0 0 31
Tényleg sakk ez volt a rémálmunk a suliban:)no meg a barkácsolás... a tankönyvek meg a hozzájuk tarozó Képes vagyok rá (?) cimű füzetecske is ismerős, bár némely könyv színvonala tényleg túllő egy kicsit a célon, de egy jó tanitónő tud belőle szortirozni. Én bizony érettségi előtt is előszedtem az alsós nyelvtankönyvem, mert hihetetlenül jól benne volt az anyag! A természetismeret könyvet meg az író -állítolag- a főiskolai jegyzeteiböl ollózta össze, hááát hetedikben én is az orvos anyukám segítségével kellett, hogy ezt-azt megértsek belőle...:)
Csakata Creative Commons License 2005.03.23 0 0 30

Én kiváncsi lennék, hogyan jutalmaz egy t.néni. Találkoztunk ilyennel: "megvan a 10. pirospont? De sajnos elfogyott a matricám, most nem kapsz".  Vagy másik t. néni kék tollal adta a "pirospontot" én meg (kis túlzással) majdnem megnyúztam a gyereket. Később odaírta, hogy "ez piros":)))

Arról meg, hogy valaki hogyan büntet, ne is beszéljünk. De ezt csak gyerektől lehet megtudni... Pl. Szamárpad, elsőben, októberben... Kiközösítés : t.néni megtiltja a többieknek, hogy X (6 éves!!!) gyerekhez szóljanak...Ezek nagyon durva dolgok, és nem csak arra a gyerekre nézve, aki a szamárpadban ül...

Na, Kata néne rémmeséit abba is hagyom.

Előzmény: Törölt nick (29)
Csakata Creative Commons License 2005.03.23 0 0 26

Hát nem tudom... De nincs NYIK, meg KVK, vagy vizuális izé. Magyar, rajz, természetismeret. Dráma órán játszanak, gyakran a levegőn. Olyasmi játékokat, amiket nagy cégeknél nagy pénzekért csapatfejlesztő-tréningnek adnak el.

Azt látom, hogy a gyerekek harmadikban tanulják gyakorlatilag a teljes magyar nyelvtani szabályrendszert. Ezt pl. sokallom. Az olvasmány sokszor történelmi tárgyú. Ez nekem nem tetszik, de a fiamnak igen. És véletlenül se haladnának sorban:)))

Na, ha vége lesz a szünetnek, mert nálunk már egész héten szünet van, akkor utána járok, hogy is van ez?

Előzmény: Törölt nick (19)
Zsuzsó Creative Commons License 2005.03.23 0 0 25

Csakata: :-)  később mailek, most mennem kell a kicsivel vonatozni:-)

Zsuzsó

Előzmény: Csakata (24)
Csakata Creative Commons License 2005.03.23 0 0 24
Én is.
Előzmény: Zsuzsó (23)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!