Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.14 0 0 100
A vatera.hu- n van Justin Mamis könyv, kezdőknek és haladóknak is jó a technikai elemzésekhez elsősorban.
BreakDown Creative Commons License 2010.02.13 0 0 99
Sokat megrendeltem az amazonról, de néhányat kiemelnék, amik igazán segítettek:

- David Landry on Swing Trading;
- Marcel Link: High Probability Trading;
- Schwager Market Wizard könyvei;
- Alan Farley: The Master Swing Trader;
- Bulkowski: Enciclopedia of Chart Patterns;


Ha hosszabb távú kereskedési stratégiát nézünk, akkor:

- Ferri könyvei az alapokról, ETF-ekről,
- Gerald Appel könyvei az ETF befektetésről
balacy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 98
Nem konkrétan könyvajánló, de talán hasznos lehet. Gery (opcioguru) a színvonalas 2008.-as munkáját most ingyenesen letölthetővé tette.

Aki opciokkal szeretne foglalkozni, annak sokat segít ez - kb. 250 oldalas - mű, de másoknak is hasznos lesz.

****

Most, hogy közeleg a 2009-es év vége a teljes 2008-as tudásanyagot tartalmazó OG PDF-et megkapod ingyen!
Ez minden publikált cikket és bejegyzést tartalmaz 2008.12.31-ig, ami több mint 200 oldal!

Mindezért cserébe egy kérésem lenne csak: küld tovább mindenkinek a linket, akit érdekelhet a tőzsde és több mint 200 oldal értékes tudásanyag. Mivel a PDF anyag elég méretes (több mint 20Mb), annak továbbküldését nem javaslom. A 2008-as anyag letöltése mostantól mindenki számára ingyenes, csak regisztrálnia kell és már töltheti is le. A regisztrációt is egyszerűbbé tettem, mert akinek van facebook felhasználója, nem kell külön itt is regisztrálnia, azzal is be tud lépni és le tudja tölteni.

És végül a link:
http://www.opcioguru.com/og-pdf-tudasanyag
(az OG PDF demo képre kell kattintani a letöltéshez - bejelentkezés szükséges hozzá)

A 2009-es tudásanyaggal kibővített OG PDF upgrade továbbra is megrendelhető ugyanezen az oldalon.

****

Előzmény: balacy (97)
balacy Creative Commons License 2009.12.08 0 0 97
Nemrég kaptam meg a M. Castorina: Day-trade kereskedés egyszerűen című könyvet, postával együtt 3150-volt.

Aki vételben gondolkodik, annak azt tanácsolom, hogy ne vegye meg. 60-70oldal A5 méretben, semmi érdemi információt, ötletet nem tartalmaz, sem mentális, sem TA területen. Általánosságok, azok is pár szóban. Én csalódtam benne.
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 96
Lehet, hogy elfogult vagyok? Ááá nem, nem, kizárt :)

"... az egész életét úgy alakítja, hogy útbaejti a tűzhelyboltokat"
Mivel saját elhatározásból nem alkalmazott, így muszáj - volt - neki.
(Magyar viszonylatban persze nem minden ötlete alkalmazható, de nem is ez a lényeg, hanem a látásmód)

Mindkettő rövid könyv (én is arra a kettőre gondoltam, amit Sly Thug kiemelt), néhány nap alatt kiolvashatók, add oda a diákoknak, aztán beszélgessetek róla :)

Vezértéma: több "income" legyen, mint "liability".
Előzmény: uhu20 (95)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 95
Jó, hát látom ez a Kiyosaki-téma érzékeny pont nálad....ígérem, többet nem szidom!! :)

A 3-as pontoddal egyetértek, de persze nem is erre, vagy az ezekhez hasonló dolgokra gondoltam.

A 2-es pontoddal is egyetértek....és elismerem, hogy régen volt a kezemben a könyv és akkor is eleve viszolyogva forgattam. :) A hasonlatodat folytatva, nekem a könyv alapján az jött le, hogy ez a Kiyosaki az egész életét úgy alakítja, hogy útbaejti a tűzhelyboltokat meg minden egyebet....éretd. Mintha én azért lennék itt a fórumon, hogy - miután írnék mély, bölcs hsz-okat (ehhez nyilván használnék szakirodalmat, hírleveleket, vagy néha szakértőket), ügyfeleket toboroznék magamnak, nyilván úgy, hogy ez a moderatúrának se tűnjön fel.

(Persze nem vagyok ügynök, szóval ez a veszély eleve nem fenyeget. )
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 94
(off)
Egyébként épp' ezért lenne jó elmozdulni a fogyasztási és vagyonadó felé a jövedelemadó helyett.
(/off)
Előzmény: Törölt nick (93)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 93
Jajj, csak nehogy elmenjen más kedve is :)

1) nem emlékszem olyan részre, ahol mások elesettségét használta volna ki, ha volt ilyen akkor sorry, nekem kimaradt.

2) a kocogás útvonalát nem az emberek behálózására használja, hanem arra, hogy rendesen szét tudjon nézni egy olyan környéken, ahol ingatlant akar venni és adott esetben alkalmi vételt találjon. Ha Te lakást/házat veszel (vennél, főleg befektetési céllal), akkor rögtön az elsőt megveszed, amit meglátsz? Bizonyára nem. Hanem keresgélsz, szétnézel, stb. Csak Te bizonyára leragadnál a hirdetéseknél és véletlenül sem kopognál be egy neked tetsző házba (aminek ablakában vagy kertjében az ELADÓ felirat van kitéve), csak mert az esti kocogás alkalmával vetted észre vagy a délutáni bevásárláskor.
Én pl. tűzhelyet akarok mostanában venni, számtalan helyre elmegyek szétnézni, érdeklődni, ezek szerint, a "munka után hazavezető utamat úgy alakítom, hogy behálózzam az eladókat" Há' persze...

3) És az adó kérdést hagytam a végére.
Különösebb filózás nélkül megemlíteném, hogy - ha emlékszel még rá -, korábban többször elmondtam és számokkal alátámasztottam, hogy mindenki jobban járna, ha a kamatóadót nem közben tételesen kellene megfizetnie egy befalapos kisbüfinek, vagy épp' Mari néninek, aki évről évre leköti a pénzét a bankban, hanem csak a végén (pénzkivétkor, hosszabb időszak végén, stb). Ez az egyik előnye az UL-nek: az adó összegét be tudod fektetni.
Ezért merültem bele a BZ témába is. Jól "kicsalom", megforgatom és 10 év múlva adózva hazahozom. stb.
És igen, sokáig nem fizetnék adót, valóban. Csak egy adott periódus végén sokkal több pénzem maradna úgy, hogy többszörös összegű adót is fizetek be. Nem értem, hogy egy számolni tudó embernek ez miért probléma :) ?

Persze az államnak meg kell a folyamatos bevétel ezt is megértem... de ezt parazita viselkedésnek minősíteni, tulajdonképpen kikérem magamnak ;p)
Előzmény: uhu20 (89)
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.05 0 0 92
szóval itt van az ajánlott (? :D) könyvlista, amik beszerezhetőek a nagyobb kiadóknál vagy könyv áru

uhu20:
ez nem tudom mennyit ér, sztem jó lenne egy olyan honlapot csinálni ahol a könyveket rendszereznénk, is írnánk róluk egy kicsit, hogy mire számíthat aki majd olvassa.

Tőzsdések:
André Kostolany A pénz és a tőzsde
André Kostolany Tozsde szeminárium
Edvin Lefévre Egy Spekuláns fejegyzései
Jesse Livermore How to trade
Robert G. Hagstrom Warren Buffett portfólió
Joe Ross Trading manual
John C. Hull Opciók, határidős ügyletek és egyéb származtatott termékek
Mark Tier A Gazdaggá Válás Útja
Peter Lynch Sikerrel a tőzsdén
Roger Lowenstein Tőzsdeguruk tündöklése és bukása
Chartcenter tőzsdei elemzés
brokerkepzo.hu tananyaga
portfolio.hu füzetek


gazdasági témában:
Dr. Huszti Ernő Banktan
Illés Ivánné bankmenedzsment
Chikán Attila Vállalatgazdaságtan
Philippe Jorion Value at risk
Soros György A 2008 as válság és következményei


vállalkozás, pszihológia és egyéb témákban ezek:
Bryan Tracy Vallalkozas és uzlet
Brian Tracy Ütőképes Üzletkötés
Brian Tracy Személyes Hatékonysag
Brian Tracy Önerőböl Milliomos
Brian Tracy Business school
Napoleon Hill A nehézségek nagy haszna
Napoleon Hill A Siker Titka a PLB
Napoleon Hill Gondolkozz es gazdagodj
Robert T. Kiyosaki Gazdag papa gazdagsági elvek
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Nyilatkozatok
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Adóssag Kalauza
Robert T. Kiyosaki Mielőtt Feladnád az Állásodat
Robert T. Kiyosaki Gazdag papa befektetési tanácsai
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Prófécia
Robert T. Kiyosaki_ _Gazdag papa Sikertörténetei
Robert T. Kiyosaki Gazdag Papa Szegény Papa
Robert T. Kiyosaki_ _Gazdag papa Üzleti iskola
Robert T. Kiyosaki_ _Visszavonulni fiatalon és gazdagon
Robert T Kiyosaki A cashflow négyszog
Ron Holland Beszélj és gazdagodj
Allan Pease, Barbara Pease A testbeszéd enciklopediája
Allan Pease Testbeszéd
Pease Allan Kérdezni tudni kell!
Dale Carnegie Sikerkalauz 2
Hetvegi Milliomos Gondolkodasmod
Időzites Az Ingatlanpiacon
Michael E. Gerber A vállalkozás mítosza
T. Harv Eker A Milliomos Elme Titkai
Talalj ra pofozd ki add el profitalj
Timothy Ferriss 4 Óras Munkahét
Tonk Emil Üzleti Patika
Robert G. Allen Passzív jövedelem források
Keith Ellis Csodalampa
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.05 0 0 91
ebben viszont igazad van, ha mindenki használná becsuknák a kiskapukat. de be kell látnunk ügyeskedés nélkül nehezen lehet haladni. és ha kevesebb adót is fizet az elején, mire milliomos lett már lényegében többet mint az átlag. én bennem is felmerült ez amit leírtál, de aztán gondolkodtam, hogy nem véletlenül hadják nyitva a kiskapukat, akarják, hogy gyorsabban fejlődjön a cég, mert hosszútávon az jobb az államnak is. most ez az én tippem, lehet teljesen másért hagyják nyitva :D de tény hogy nem azért vannak kiskapuk, mert ne tudnák betömni azokat.

a könyvlistát kicsit átszerkesztem és betolom újra, ne legyen ennyire torrentes kinézete :D
Előzmény: uhu20 (89)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 90
Most nézem, törölték.

Sly Thug, szerintem rakd vissza, persze csak a könyvlistát, a kiadó által kritizált rész nélkül. Mert attól, hogy nekem nem tetszik pl. a Kiyosaki, attól még jó lehet másoknak.
uhu20 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 89
Re Sly Thug & Watch,


Kisütött a könyvből, legalábbis számomra, az ügyeskedés. Azaz, nem, na jó, nemcsak az, hogy valaki ügyes....hanem a pejoratív értelemben vett ügyeskedés.

Mert természetesen nem törvénysértő, ha valaki a legális kiskapukat kihasználja. Nem törvénysértő, ha valaki kihasználja más, mások elesettségét és így tesz szert előnyökre. Nem törvénysértő, ha a valaki a kocogását, ill annak útvonalát is úgy tervezi, hogy behálózza az embereket. Ugyanakkor nekem nem szimpatikus a dolog.

A parazita-hasonlatot is erre értettem: a Kiyosaki által felvázolt viselkedésminta akkor működőképes, a a társadalom egy kis része teszi ezt. Ez a kis rész nem fizet rendesen adót, a többiek rovására, stb stb. ha mindenki ezt tenné, már nem működhetne a dolog.
Előzmény: Sly Thug (87)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 88
Hmmm..... jó meglátás, hogy igazából Kiyosaki mind a négy felvázolt jövedelem(ember)típusa elég sok munkával jár vagy legalábbis jó sok munkával kezdődik :)
Előzmény: Sly Thug (87)
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.04 0 0 87
érdekes hogy ez jött le neked, lehet az elején kedvcsinálónak írt hasonlókat, sok könyvet így lehet eladni. sztem inkább a valóságot ábrázolta, ha neked dolgoznak nyilván jobban jársz mintha, te dolgoznál másnak. de ha neked dolgoznak, nem azt jelenti hogy neked semmi tennivalód, kérdezz csak meg egy vállalkozót :D minél kisebb a vállalkozás annál több melója van :D persze ki lehet nőni és igazi C típusú vállalkozássá fejleszteni, de abban is sok munka van ami később termeli a pénzt és ki lehet terjeszteni a korlatokat

általában tényleg a C és B negyedet részesíti előnyben, de mindenkinek magának kell eldönteni melyik negyedet érzi magáénak, mert mint előttem is írták mások a tulajdonságaik. nyilván akik ebben a topicban vagyunk főleg B negyed érdekel minket.
és megnézed a B negyedben is elég sok meló van az elején, mert a B a befektetés rövidítése. de itt is később megengedheted magadnak, hogy kiterjeszd a korlátokat.

Az Alkalmazott és Egyéni vállalkozónál meg az a baj, hogy elérik a korlátokat, vagy rosszul kezelik a pénzt, vagy mindkettő :D Egyszerűen megvan az adott munkájuk és nem bírják magukat sokszorosítani, míg a C típusú vállalkozásoknál tulajdonos leszel ha beindítod és akárhány más ilyen típusú vállalkozást hozhatsz létre, még alkalmazott ként nem lehetsz egyszerre több helyen, E negyedes vállalkozóként pedig te szaktudásod a termék amit eladsz, magadat sem tudod sokszorozni.

talán így ketten kétféle módon leírtuk, lehet érthetőbb lesz, mi így látjuk, lehet te vagy mi értettünk félre valamit :)
Előzmény: uhu20 (85)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 86
Megkockáztatom, hogy a "parazita-ideológia" nem "benne" fogalmazódott meg, hanem "benned".

Talán a CF négyszöggel kellett volna kezdened (bár az a későbbi, ha jól tudom), másként gondoltad volna.

Különösen az lep meg, hogy "mások rovására".
Hol van az ő gondolkodásmódjában mások megtévesztése, megkárosítása vagy kihasználása vagy akármi más, amit "rovására" lehet értelmezni?

Amúgy nem "munka nélkül", hanem lehetőleg függetlenül: minél több bevétellel és minél kevesebb kötelezettséggel. Nem is az abszolút számok a fontosak, de mindenképp úgy, hogy előbbi több legyen, mint utóbbi.
Hitelválság, adósságspirál, satöbbi. Nem ismerős? Mi abban a rossz, ha valaki rámutat, hogy ez nem járható?

Tetszik vagy sem, mindenki a CF-négyszög egyik negyedében ücsörög vagy éppen utazik egyikből a másikba, Te is. Én is.
1) egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, ezt nagyon sokszor hangsúlyozza és indokolja már a Gazdag Papában is;
2) a saját alaptermészeted + elhatározásod határozza meg, hogy melyikbe igyekszel.

Az is megvan, ugye, hogy egy alkalmazott ("pozíciójának" minden egyes előnyével és hátrányával együtt) a tulajdonosnak dolgozik, neki termeli a nyereséget, adott esetben neked? Namost.... akkor Te az alkalmazott rovására élsz (ha elég sok részvényed van, akkor munka nélkül)?

Szerintem Te nem is Gazdag papa - szegény papát olvastad :))
Előzmény: uhu20 (85)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.04 0 0 85
RE Watch és Sly Thug,

Igen, a Gazdag papa....írását olvasgattam és kiverte nálam a biztosítékot. Ugyanis, a parazita-ideológia fogalmazódik meg benne: hogy lehet mások rovására pénzt szerezni, lehetőleg munka nélkül.

E könyve után nem kívánok tőle többet olvasni.
Előzmény: Törölt nick (83)
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.04 0 0 84
Igen Kiyosaki stílusát talán Korda Gyuribácsiéhoz tudnám hasonlítani :D Aki látta már Gyuribát pókert közvetíteni biztosan megérti. Tehát mindketten olyan butácska stílusban nyomják, de mindketten értenek hozzá. Ha nem is Kiyosaki könyvtől lesz valaki részvénybefektető zseni, de kezdésnek nem rossz, mert megtanítja a befektetés alapjait, a pénzhez való hozzáállást, ingatlan befektetés alapjait, cégalapításhoz hogyan álljunk hozzá, sztem mindenképpen olyan infókkal szolgál amit bár máshol is említenek, de kezdőknek igen jól elmondja. Ha csak 2 könyvet ajánlanék az a Gazdag papa szegény papa, és a Cashflow négyszög lenne. De szerintem alap még a Mielőtt Feladnád az Állásodat és a Befektetési tanácsok is.
Előzmény: uhu20 (82)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.03 0 0 83
Azért remélem legalább 2 könyvét olvastad, ugye?
Előzmény: uhu20 (82)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 82
Ne töröljék!!

Szép hosszú lista; bár Kiyosaki-t én bunkónak tartom, de végül is ízlések és pofonok.
Előzmény: Sly Thug (81)
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.02 0 0 81
igen a hozzászólásra gondoltam hogy törölhetik, mert én nem tudom :( elég lesz csak azt amiben felsoroltam a könyveket.
Előzmény: balacy (76)
Sly Thug Creative Commons License 2009.12.02 0 0 80
okés, köszi a szándékot, ne vesződj vele, már megrendeltem én is, most kedvezmény a panem nál! 30% és ingyen házhozszállítás, törzsvásárlói kártya, amivel egész évben 20% al olcsóbban lehet vásárolni. egy pesti ismerősöm elhozza nekem, mert én szerbiai vagyok :D
Előzmény: Bufla (72)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 79
Rendben.

Akkor szeretném bejelenteni az igényemet Keynes nagy művére. Sajnos nem kapható sehol, pedig most ő a sláger megint. Biztos érdekelne másokat is. (Ha Stieglitz érdekelte, akkor szerintem Keynes is.)

(Keynes: A foglalkoztatás, a kamat és a pénz általános elmélete)
Előzmény: alineakiado (74)
balacy Creative Commons License 2009.12.02 0 0 78
A megjegyzés technikai volt, mert aliena félreértette a választ szerintem. Mint jóhiszemű és jogkövető ember feltételezem, hogy a figyelmeztetés után a jogsértő magatartást megszüntette az elkövető és már nem tart a gépén és nem birtokol jogsértő anyagot.

Megértem a reakcióját, bár szerintem a megfogalmazása lehetett volna kicsit másabb is.


Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 77
Azzal együtt, hogy én sem vagyok szent, azért átérzem aliena gondját. Nekem is jelent megy egy (szak)könyvem, rettentő sok munka volt vele. Főként persze az írásával :), de az előkészítés, a nyomda, a terjesztés, stb. is jelentős meló. És hát azt se feledjük, hogy a kiadó pénzeli(-te) a megjelenést...

Igazán azon tudok kiakadni, mikor valaki beszerzi - adott esetben a nem túl jó minőségben szkennelt cuccot, a munkahelyén meg kinyomtatja, mert nem tud/szeret monitorról olvasni. Vazz. Akkor vedd meg :) Szakkönyvre csak fussa má'.

Ugyanakkor ha már a témáknál tartunk, az Intelligent Investort nem tervezi valaki kiadni?
Sajnos annyira nem tudok angolul, hogy belevágjak, de mivel alapmű, én (is) biztos megvenném (merthogy én sem szeretek monitorról olvasni:p)
Előzmény: balacy (76)
balacy Creative Commons License 2009.12.01 0 0 76
SZVSZ a hozzászólásának a törlésre gondolt...
Előzmény: alineakiado (75)
alineakiado Creative Commons License 2009.12.01 0 0 75

"hozzájárulok hogy töröljék"

 

Nem a hozzászólás, hanem a jogsértően többszörözött szöveg törléséről volt szó. ("Felszólítjuk, hogy tartsa be a törvényt, ne terjesszen engedély nélkül egész könyvet, az engedély nélkül készült másolatokat haladéktalanul törölje.") Tehát nem kértük, hogy adja át a számítógépét azzal a céllal, hogy mi töröljük.

 

Előzmény: Sly Thug (71)
alineakiado Creative Commons License 2009.12.01 0 0 74

Korábban is néztük, mert egy könyvkiadónak igencsak érdekes lehet, hogy milyen témák, könyvek érdeklik az embereket. Sőt, 2002-ben, hét és fél évvel ezelőtt (!) mi indítottunk egy topikot Nyerj egy könyvet! címmel, amelyikben segítséget kértünk Robert J. Shiller könyvének címéhez. A Tőzsdemámor cím abban a topikban született meg.

 

Előzmény: uhu20 (73)
uhu20 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 73
Ezt is megéltük!

A topikcsoportot már nemcsak az elemzők, alapkezelők stb-k olvassák, hanem a kiadók is...:D
Bufla Creative Commons License 2009.11.29 0 0 72
Sly:

Nekem megvan a könyv, de szerintem beszkennelni legalább 3-4 napig tartana, meg a könyvet is szét kellene szedni lapjaira. Összesen 1065 oldal és olyan vastag, mint egy nagyszótár.
Szerintem megéri az árát: 7900 Ft. Aki a tőzsdén akar befektetni, annak a legjobban megtérülő befektetés, ha jó könyveket vesz és sokat tanul.
Egyébként, ha tudsz angolul, akkor fellelhető pdf-ben is a neten.
Előzmény: Sly Thug (67)
loggol Creative Commons License 2009.11.23 0 0 68

Milyen könyveket ajánlasz?

 

Előzmény: Sly Thug (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!