Keresés

Részletes keresés

Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.08 0 0 91
jaj, ne, jaj, ne, de így legalább írsz nekem :D majd kiengesztellek muffinnal... vagy lehet, hogy azért nem írsz? rossz volt? (jajajajj:))))))
Előzmény: 36évi (85)
foltos Viki Creative Commons License 2007.02.08 0 0 90

Juhizs!

Köszönöm!

Örültek neki, persze! (Már csak azért is, mert vagy megcsináltam én vagy senki...)

Szerencsére egy laikus más szemmel nézi ezeket.

Előzmény: juhizs (89)
juhizs Creative Commons License 2007.02.08 0 0 89
de azért örültek az oviban? ez a hernyócskás még így is nagyon aranyos...
Előzmény: foltos Viki (88)
foltos Viki Creative Commons License 2007.02.08 0 0 88

 

Ez még egy pár évvel ezelőtti munkám: bábtartó az oviba. Alul, a zsebekbe a kesztyűbábok, felül, a hernyók pedig az ujjbábokat viszik.

Hát..., akkoriban még csak a lelkesedésem volt nagy, hozzáértésem annál kevesebb...

Ha most készíteném, valószínűleg alaposan letűzném a sárga alapot, s tisztességesen lenne felfüggesztve. Akkor nem nézne ki ilyen "hervadtan". (De legalább a hernyóim szépen vigyorognak  :))

 

 

 

 

Ez egy egészen friss mű. Elsőre még egész szép is, csakhát, a használat...

Nagy lendületesen nekiugrottam, s mire elkészült, jöttem rá a nagy tanulságra: egy használati tárgynál igen nagy előny, ha a szépsége mellet még HASZNÁLHATÓ is. Ígyhát, utólag szépen felvarrtam két kis fület a cipzár elejére és végére- most már kényelmesen lehet húzogatni.

violini Creative Commons License 2007.02.07 0 0 87

Ó,hát én pl. nem is varrok valami sokat mostanában.

Én is jártam hasonlóan,de az egy falikép volt,mindössze 2 sokösszetevős nagy blokk,egymás tükörképei.Rosszul varrtam össze az elemeket blokká,aztán olyan mintát adott,ami nem nagyon emlékeztetett az eredetire,de így is mutatós volt,nem bontottam vissza.A saját anyukája sem ismerne rá - merthogy egy újságból próbálkoztam.Ami nem jellemző rám,hogy egy az egyben akarjak valamit megvarrni,de az nagyon megtetszett.De nem is sikerült!

Ha nem lennék ilyen nehézkes szkennelés meg fotóügyben,fölraknám,mert tanulságos :-)

Előzmény: maplesyrup (80)
maplesyrup Creative Commons License 2007.02.07 0 0 86

Csak egy negyedről készítettem tervet és azt forgattam, amikor sorba raktam a blokkokat. Ez kevert meg az utolsó negyednél.

 

Előzmény: eper margit (83)
36évi Creative Commons License 2007.02.07 0 0 85
Jé, egy kertész! Megint kezded????? Vigyázkoggyá, me megharagszom! :)))))
Előzmény: Némakertész:) (84)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.02.07 0 0 84
Most látom csak, hogy én mindig rossz topikba pakolok, mindent ide kéne :D
eper margit Creative Commons License 2007.02.07 0 0 83

maple

Azt sajnálom, hogy régebben nem készítettem fotokat az elrontottjaimról. Igen tanulságos lenne! Szerintem ezeket nem kell szégyenleni, sőt...

Tanfolyamokon is aláhúzottan írom le magamnak, hogy így ne, mert később ezt jobban megjegyzem!

Mondd, nagyon kapkodtál, hogy így sikeredett? Vagy mi más volt a hiba oka?

Előzmény: maplesyrup (80)
mammamija Creative Commons License 2007.02.07 0 0 82
Milyen ismerős anyagok!!!:)))

Ezért kell szintervet csinálni ezexerint? bár én ilyen bonyolultba még nem kezdtem.
Előzmény: maplesyrup (80)
maplesyrup Creative Commons License 2007.02.06 0 0 81

Szóval rosszul tükröztem, mindegyikhez jó lenne, de éppen ide nem.

És legközelebb következetesebben rakom a négyzeteket szín szerint.

 

Előzmény: maplesyrup (80)
maplesyrup Creative Commons License 2007.02.06 0 0 80

Most ugye vagy elég ritkán hibázunk, vagy sumákolunk és nem tesszük fel a topikba. :o))

 

Egy ordas hiba:

 

 

 

A negyedik negyedet rosszul varrtam össze, most bonthatom szét.

violini Creative Commons License 2006.12.03 0 0 79
Most látom,milyen szellemes topik van még itt!Majd biztos eszembe jut néhány baklövésem,most csak a legfrissebb,de az mai.Szakállas hiba:mindenről gondoskodtam,hogy a magányos hétvégém remekül teljen,anyag beavatva,ragasztós vetex raktáron,kellemes zene a lejátszóban...csak éppen amikor a munka felénél kifogyott a cérnám,nem tudtam helyette másikat tenni a gépre.  : (
Dióhéj Creative Commons License 2006.11.15 0 0 78
Márta néni én ezt a beszámolódat még nem olvastam, de most úgy nevetek, hogy majd leesek a székről...:-)))))
Előzmény: Márta néni (56)
Dorcsinka Creative Commons License 2006.06.03 0 0 77
KÖszönöm margit hogy gyorsan válaszoltál.szeretném én is hamar kipróbálni
eper margit Creative Commons License 2006.06.02 0 0 76

 

Szia! A foto nyomtatáshoz használni kívánt anyagot Bubble jet rinse nevű tisztítószerrel mosom ki, majd áztatom negyed órát Bubble jet set 2000 nevű folyadékban. Ezután kivasalom (Vagy a raeszon, de legalább nyitott ablaknál, mert büdös!) Erre az anyagra vasalom fel a Freezer papírt, majd A4-es méretre vágom, és így teszem a nyomtatóba. Pár perc száradás után lehúzom róla a papírt, s lehet foltos módon bedolgozni.

Az említett kellékeket nem lehet Mo-on kapni. Beszerzési hely : Bécs Ungargasse Patchwork bolt.

 

Előzmény: Dorcsinka (75)
Dorcsinka Creative Commons License 2006.06.01 0 0 75
Sziasztok.eper margittólszeretném megtudni ,hogy hogyan rögzíti a festéket a nyomtatott textilen,vagy hol lehet Bubble-Jet-et kapni?És még az lenne a kérdésem hogy milyen papírra lehet a textilt ragasztani. A választ előre is köszönöm.
eper margit Creative Commons License 2006.05.18 0 0 74

 

Egy kicsit a gépekről:

Régen mindenféle varrógépet, lockot, szabászgépet,... mindent megtanultam szerelni. De most! ? ...

Megvettem álmaim varrógépét: felső kelmetovábbítóval. Élveztem vele varrni!

Mígcsak egy lehetetlen ütéstől a fedele el nem mozdult. A szálfeszességet nem tudtam állítani, tetejét nem tudtam levenni. Irány a szervíz.

-Asszonyom ezeket szándékosan így készítik, nehogy az okoskodó varrónő bele tudjon nyúlni. Pikk-pakk, kész, 4.000 Ft ugrik.

Egy hónap múlva durván rávarrtam egy gombostűre! Reccs, a tűrúd leszaladt. Szervíz... 5.000 Ft.

No ez már dühített,hogy én nem tudom javítni, de az igazi meglepi most jött:

Mivel a szép kis 20 éves lányom vitte a szervízbe, tőle kérték a garancialevelet, sőt felajánlották neki, ha megtalálja otthon 1 hónapon belül beviszi, visszaadják a pénzt,mert... 

Mert én nem is figyeltem rá, hogy ezekre a gépekre már 2-3 év garancia van.

ÍGY FIGYELJETEK A GARANCIA PAPÍRRA

 

Más gép: nyomtató

Beleszerettem a fotonyomtatásba textilre. No az első daraboknál figyelmes is voltam, aztán ahogy belejöttem, már figyelmetlenül vasaltam a papírt az anyag alá. Nem ragadt rá rendesen, be is gyűrte, de úgy, hogy ezt is csak a szervíz tudta rendbe tenni! Persze a férjem morgott. Egyrészt mert éppen nyomtatni akart, másrészt, mert neki kellett elvinni.

Szóval a figyelmetlenség komoly problémákat produkál!!

 

Műszaki érdeklődésemet főleg zavarja az általam elkövetett hiba. Szeretem a gépeket! S ha az ember szerelmét bántják, az fáj!

No, vigyázzatok a gépeitekre!

eper margit Creative Commons License 2006.05.18 0 0 73
Klassz ez lányok! Végiolvastam, majd írok is, de most varrnom kell!
gubike Creative Commons License 2006.03.26 0 0 72

Már megijedtem, hogy valamit eltoltál.

Előzmény: Törölt nick (71)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.26 0 0 71
szólni kell maplenak, hogy moderáltassa ki :-|
Előzmény: gabicza (70)
gabicza Creative Commons License 2006.03.25 0 0 70
Test! Egy kicsit eltévesztetted a házszámot!
Előzmény: Test (68)
Erzsok Creative Commons License 2006.03.22 0 0 69
Ne haragudj, de szerintem ez nem ide való!
Előzmény: Test (68)
Test Creative Commons License 2006.03.19 0 0 68
Hogy tanuljunk egymás hibáiból: video
Márta néni Creative Commons License 2006.01.25 0 0 67
Erzsók, ezzel a takaróval csak annyi a baj, hogy még rá kell szánj husz munkaórát, és rendesen le kell tűznöd. Kézzel, középről indulva. Ha nagyon puklis a közepe, ott csináld sűrűbbre a tűzést. Túl jó ahhoz a blokkok összeállítása, és túl sok munkát belefeccöltél ahhoz,  hogy így hagyd.
Előzmény: Erzsok (66)
Erzsok Creative Commons License 2006.01.19 0 0 66

 Hoztam egy borzadványt, tanuljon belőle a jövő generáció (is)! Bár, aki egy kicsit is alázatosabban fog a munkájához, ilyen hibába nem fog beleszaladni!

 Ez itt egy franciaágy-takaró. Kezdtem ugye a fedlappal. Aránylag nagy háromszögekkel dolgoztam, varrásnál az átfogó nyúlt a végtelenségig. Velem nem lehet kitolni, rávasaltam az anyagokat a nálunk kapható vastagabb vetexre. Miután a fedőlappal kész lettem, mindjárt ki is mostam. Ááááá… Az eredmény hátborzongató volt: a vetex ügyesen összement és jól összeráncolta a 3szögeket! A hátoldalán a vetexet szépen kivágtam, csak a varrásnál nem piszkáltam.

 Jött a szendvicselés. Ekkor még nem hallottam, hogy a közbélést több részletben lehet összedolgozni és így a tűzés is könnyebben megy. Megvolt a 3 rétegem, gyerünk tűzni! A takarót természetesen nem tudtam úgy a gép alá tűrni, hogy a közepéhez is hozzáférjek. Olvastam ugyan, hogy itt kell elkezdeni a tűzést és kifelé kell haladni, de úgy gondoltam, vagyok én olyan ügyes, hogy fordított menetrenddel is szépen meg tudjam csinálni. Persze nem sikerült! A takaró közepén tengeribetegséget lehet kapni.

 A mintája tetszik, amúgy jó kis takaró, kibontani nem volt idegem, most már elfogadtam olyannak, amilyen, ez már így marad! Azóta már varrtam sokkal jobbat is!

 

 

 

maplesyrup Creative Commons License 2006.01.19 0 0 65
Megkérdezem a fiamtól este, ő is nagy festegető ebben a témában.
Előzmény: gagaus (64)
gagaus Creative Commons License 2006.01.18 0 0 64
tiszteletem minden szakértönek, és minden ojan embernek akinek a keze alol sok szép, és csodás alkotás látott már napvilágot!!

elkövettem még anno ( kb 5 éve ), egy oltári hibát!!
kaptam egy cvn-69 uss eisenhower 1/800 as maketet, s a kis " buta " fejemmel elkezdtem festegetni (hogy jol nézzen ki) vizfestékkel, meg temperával.....
aztán valamiért el lett rakva, s a szekrény aljába porosodott mostanáig!
mostseakarom versenyre küldeni, ( megpersze nemis tudnám, nemvagyok egy nagy makettező ) csak egy kicsit kipofozni, s kitenni magamnak egy üvegbúra alá.

szóval az lenne a kérdésem, hogy, mivel lehetne letakaritani szépen a felületét a "sok" festéktöl, mert nemmertem semmivelse hozzányulni, nemakartam tönkretenni....
meg mivel lehet feloldani a ragasztot, ha átszeretnék helyezni vmit?

a segitséget előreis köszönöm!!

és mégegyszer: teljes tiszteletem !!
gubike Creative Commons License 2006.01.18 0 0 63
Kösz. Nincs változás.
Előzmény: maplesyrup (62)
maplesyrup Creative Commons License 2006.01.17 0 0 62
Máér én is kérdeztem, az 50. hsz-ben válaszolt.
Előzmény: Márta néni (61)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!