Keresés

Részletes keresés

[virgo] Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1081

 Mert ahogy megjött Chris Slade, valahogy új energiákat vitt a zenekarba, és a the Razor's Edge-vel kimozdultak a mélypontról, a Thunderstruck pedig minden idők egyik legnagyobb AC/DC száma, ikonikus darab, pár hangból mindenki ráismer. És például ezt a számot Bon nem tudta volna ilyen jól előadni, ebben biztos vagyok. Sokat változott a zenekar stílusa innét kezdve, a gitározás is másmilyen lett, és jobban építettek Brian hangadottságaira.

 

Nézd, én is meghallgatom a Thunderstruckot, meg az egész Fly on The Wall lemezt, még tetszik is valahol, de számomra a Scottos AC/DC egy másik zenekar, aminek 1980-ban vége volt, és ami azután következett, az nem folytatása semmilyen értelemben. Tök mindegy, hány régi dalt énekelt el Brian Johnson.

A bluesos vonal kikopott, se "Ride On", se "Down Payment Blues", márpedig enélkül az AC/DC nem valami mérföldkő, hanem egy banda a sok közül.

 

Tehát a lényeg az, hogy számomra Bon egy hiteles figura volt, aki a szinpadon se játszotta meg magát, hanem az volt ő, amit ott láttál-halottál. Ugyanezt nem tudom elmondani Johnsonról, de ugye érzed, hogy ez kicsit többről szól, mint hogy ki képzettebb? Attól még jó választás volt ő, ha már nem akarták abbahagyni, mint pl a Zep Bonham halála után.

Előzmény: vlacko (1080)
vlacko Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1080

Lehet hogy ez kezdetben így volt, de Brian nagyon kinőtte magát, a Thunderstrucktól kezdve ugyanúgy ikonná vált, mint Bon. Aki valóban egy zseni, de Brian is az. Kitalálta magát ő is. Mindkettő a csibész karaktert hozta, de míg Bon a partiállat csibészt, addig Brian a meló után söröző fajtát. Rengeteg Brian szám van, amit Bon se tudott volna elénekelni, és viszont.

Én nem rangsorolnám őket, mindkettő nagyon szeretnivaló énekes volt. Énektechnikailag egyébként Brian a képzettebb, Bon figurájának viszont pont ez a karcos,  beleszarós attitűd volt ez egyik lényege, amitől működött.

Én nagyon szeretem Briannal az If you want blood-ot, a Dirty Deeds-et, a Highway to Hell-t, odabasz az rendesen, ahogy kell. De tény, hogy pár szám nem áll jól neki, a Scott-os időkből, pld. a The Rocker. Ettől még zseni a maga módján.

A "For those about to rock" után nekem komoly kétségeim voltak Brian-t illetően. Szar egy időszak volt ez a zenekar életében, ötlettelen maníros rutin volt amit produkáltak, de így utólag a doboshoz kötöm ezt. Mert ahogy megjött Chris Slade, valahogy új energiákat vitt a zenekarba, és a the Razor's Edge-vel kimozdultak a mélypontról, a Thunderstruck pedig minden idők egyik legnagyobb AC/DC száma, ikonikus darab, pár hangból mindenki ráismer. És például ezt a számot Bon nem tudta volna ilyen jól előadni, ebben biztos vagyok. Sokat változott a zenekar stílusa innét kezdve, a gitározás is másmilyen lett, és jobban építettek Brian hangadottságaira.

Előzmény: [virgo] (1079)
[virgo] Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1079

Ne viccelj már, Brian egy iparosember, míg Scott egy született zseni volt.

Előzmény: Törölt nick (1077)
potika Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1078

Neked ez a véleményed. Szerintem meg Bon Scott sokkal jobb volt. Brian a régi számok közül párat nem is tudott elénekelni, pl. Touch too much.

Előzmény: Törölt nick (1077)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1077

BRIAN JOHNSON szinte minden BON SCOTT által énekelt számot JOBBAN ADOTT ELŐ .Nagyon nagy baj a lerobbanása, még a lírai számokat is egyedülálló különlegesen adta elő, mint a Felkelő Nap házát, anno a GEORDIE-val.  BON ettől függetlenül is fényévekkel jobb, mint AXL , és front emberként is.

Előzmény: vlacko (1076)
vlacko Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1076

Axl-nek egyébként pont a Brian Johnsonos számok nem fekszenek, a Bon Scott darabokat jól hozza. Brian spéci hangját nagyon nehéz reprodukálni.

Előzmény: Törölt nick (1075)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 1075

ANGUS YOUNG  absztinens természetesen,teát és a tejet  szivesen fogyasztja. A koncerteken mindig tejet iszik. De a többi az elég rossz hír. Lehetséges, hogy egy marék rizsért ELADJA AZ AC/DC-t? Mert AXL igyekezete dícséretes, de minden idők legrosszabb AC / DC  énekese. De nagyon meghallgatnám a studió albumot, vagy olyan koncert lemezt, amit studió körülmények között vettek fel, mint a DONINGTON album. Sajnos ezeken a telefonnal felvett részletekben  AXL hangja cincogó, élettelen, a tömör mellbevágó zene  pedig még jobban elnyomja. Ennél a tribute bandákban sokkal jobb énekesek vannak.  Biztosan sokan látni - hallani akarták az újat, de az AC / DC abban a kivételes helyzetben van, hogy dallamos sokrétű zenét , játszanak, amit a szakértők  kineveztek boogy metállra, vagy hard rockra. Szerintem MINŐSÉGI  zenét játszanak  kőkemény metáll  zenei kísérettel.  BRIAN JOHNSON  hangja az ÖTÖDIK HANGSZER - egyszeri, megismételhetetlen, illetve  meghallgatásokkal talán lehetne találni hozzá hasonlót. Szomorú ez a leértékelés, és a lejtőn való megindulás a világ legjobbjaitól.

Előzmény: oszkar00 (1074)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.25 0 0 1074

Elolvastam. A videó az jó hír, bár az elmúlt turnékat ismerve várható is volt, hogy ismét kiadnak egyet. Azért az utolsó bekezdésben erősen spekulációk hangzanak el. De legyen úgy, szerintem jó lenne egy Axl-lel felvett album.

Előzmény: raszta laci (1073)
raszta laci Creative Commons License 2016.09.25 0 0 1073

Igen, ez az amit szeretnék és ez is fog történni. Sőt, hamarosan megjelenik a Rock or Bust dupla DVD.       1. lemez Brian-nal 2. lemez Axl-lal. A hírt elöszőr az alternativenation-on olvastam, azóta pedig egyre több helyen. www.alternativenation.net

oszkar00 Creative Commons License 2016.09.24 0 0 1072

Tudsz valamit, vagy csak ez az, amit szeretnél?

Előzmény: raszta laci (1071)
raszta laci Creative Commons License 2016.09.24 0 0 1071

Axl marad!!! Sőt, Angus-sal hamarosan studióba is vonulnak, állítólag az új basszeros is megvan. Steve és Chris szintén marad. Várhatjuk az új albumot...

oszkar00 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 1070

Így búcsúzott el Angus Young Cliff Williamstől a színpadon

Jelen pillanatban nincs az AC/DC-nek basszusgitárosa. Cliff Williams ugyanis, ahogy ezt már belengette, kiszállt a zenekarból. A 66 éves zenész volt a most már csak egyedüli alapítókén jelen lévő Angus Young gitáros legrégebbi csapattársa. 1977-ben szállt be az AC/DC-be, és a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

vlacko Creative Commons License 2016.09.23 0 0 1069

Bocsi, elfelejtettem bekapcsolni  a humor processzoromat. :-)

Előzmény: oszkar00 (1068)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.23 0 0 1068

Én tudom, hogy Angus absztinens (és azt is, hogy kell írni), csak mogyo02 elírásrára reagáltam, hogy csúnya lenne, ha annak ellenére, hogy absztinens, abszintes lenne. Azt hittem, leesik mindenkinek.

Előzmény: vlacko (1065)
vlacko Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1067

Lement a turné Axl-el, úgyhogy ideje ítéletet mondani.

Axl Rose elég jól énekel AC/DC-t, és határozottan jó frontember.

De én személy szerint a falra mászok a hangjától.

Jobb szeretnék valaki mást helyette.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1066

http://acdcacdc.gportal.hu/gindex.php?pg=32099940

Én is meglepődtem, de egy másik interjúból kiderült még, hogy a fellépésein TEJ van nála több üveggel - azt fogyasztja.

Előzmény: oszkar00 (1062)
vlacko Creative Commons License 2016.09.22 0 0 1065

absztinens

Előzmény: oszkar00 (1062)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1064

Nem megy ez ma! :-D Szóval persze nem a kommenteket akartam linkelni:

 

Hivatalosan is basszusgitáros nélkül maradt az AC/DC

Véget ért a turné, ezért Cliff Williams érzelmes búcsúvideóban köszönt el a rajongóktól. Tovább »

forrás: Index.hu

oszkar00 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1063
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1062

Bocsánat, elfelejtettem, hogy már nem megy it a BBCode. Az első sor ez akart lenni:

 

Azért az csúnya lenne, ha Angus abszintes lenne! :-P

Előzmény: oszkar00 (1061)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1061

Azért az csúnya lenne, ha Angus [i]abszintes[/i] lenne! :-P

 

Mondjuk én simán el tudnám képzelni, hogy Axl-el csinálnak egy lemezt, és azt megturnéztatják még együtt. Egy basszusgitárost csak kerítenek majd. Aztán meg majd lesz valami.

Előzmény: Törölt nick (1060)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1060

Sok mindenben igazad van, de Angus megmondta: az AC / DC  nem oszlik fel. Nem tribute énekesre gondoltam, hanem olyan meghallgatásra, ahol Brian jött, látott és győzött. Sajnos Axl  bár nekrm is tetszett,de az énekes elődöket nem közelítette meg, nem olyan AC / DC-s a hangja - nem megoldás, és az sem megy, hogy két párhuzamos bandába zenéljen - énekeljen. Az AC / DC -ben teljes értékű énekes kell, több ragyogó tehetséget is említettek a HARD ROCK, és a LÁNGOLÓ GITÁROK  weboldalakon ,én ilyenekre gondolok. A bass gitárost lesz a legkönnyebb megtalálni. Egyszerűen Angus jó kondiban van köszönhetően, hogy abszintes, alkohol helyett tea és tej a kedvenc itala( csak a dohányzás ne lenne), edzi is magát a futballal is, és Brian szerint is még 10 év van benne. A dobos miatt sem aggódok, akárkit választanak PHIL, vagy  CRIS -az utóbbi egy hajszállal jobb lenne. Bízom benne, hogy már novembertől megismerjük a megújult AC / DC-t -akik maradnak számomra a világ legjobbjai.

Előzmény: raszta laci (1059)
raszta laci Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1059

Szerintem Axl nagyon jól nyomta az AC/DC bulikat, volt szerencsém élőben is megtapatsztalni. Amúgy az AC/DC nincs abban a korban, hogy a banda még egy énekes cserét túl éljen, sőt semilyen tagcserét. Bon meghalt, Brian nem tud vissza jönni, Axl meg jó. Egy jó hangú, ismeretlen tribute énekesért meg a közönség nem fog több tíz ezret kifizetni. Angus aranyos a sulis uniformisban meg a "duck dance"-el, de azt ő is tudja, hogy a front emberi posztra korban hasonló korú, színpadon jól mozgó énekes kell, akit ismer a zene világ legalább 20 éve. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.21 0 0 1058

Sokat gondolkoztam, a "mi lenne ha" dolgokról. Az biztos, hogy végighallgatva a tribute bandákat és általában, szóval EGYETLEN ÉNEKES SEM TUDJA AZT A HANGOT PRODUKÁLNI, MINT BRIAN JOHNSON. De a technikának is fel kellett nőni Brian hangjához, az őrületesen tömör, mellbevágó zenei kíséret hozzá jól illik, de Bon Scott más hangszínét már ez a technika legázolná.Az AC / DC azért  lett nekem  szerelem az első látásra, mert DALLAMOS zenét játszanak metál tömörségű hangszerelésben. Ugyanakkor a blues dalokat is hihetetlen jól fogták meg - ezek találhatók BON  előadásában több lemezen is. Ha BON SCOTT-hoz hasonló hangszínű  énekes jön, akkor indokolt a 6 húros basszus gitár, mert a dallamos showban bővelkedő zenét kellene előtérbe helyezni.Egyébként az ugyanúgy 4 húros is, de a régebbi bandák, a CREAM, BLAIND FAITCH,TROGGS is nagy sikerrel alkalmazta számaikban a basszus szólókat.MALCOLM  se tipikusan ritmus gitáros volt, hanem akkord szólós, a második szóló gitáros, ő hozta  a basszsus rásegítésére az őrületes tömörségű triola akkord szólókat. Bárki jön is, de jöjjön, és a helyettesítő maradjon.....a saját bandájában -az biztosan stilus változással fog járni. ANGUS gitár játékát a világon senki sem tudja  utánozni, azt a hangulatot sem amit ők nyújtanak a  koncerteken.Biztos vagyok benne, hogy mivel ANGUS YOUNG =AC / DC soha nem adja fel, és a banda tovább dübörög a diadal útján.

Előzmény: vlacko (1056)
Zizi6785 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1057

Vitatkoznék, de inkább most nem

Előzmény: Törölt nick (1055)
vlacko Creative Commons License 2016.09.20 0 0 1056

A dobos illetően egyetértünk, én is jobban szeretem a Slade féle cinekben gazdag dobolást. 

Basszusgitáros ügyben viszont nem. Az AC/DC hangzásának kulcsa az egyszerű basszus. Ilyen volt Evans is. Szerintem ő jöhetne vissza, kár hogy vokálozni nem tud. Persze lehet, hogy már megtanult azóta. 

Előzmény: Törölt nick (1055)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.19 0 0 1055

Nagyon megnyugodtam, amikor olvastam Angus  elgutóbbi nyilatkozatát :"Kötelességem életben tartani az AC/DC-t.Várom, hogy véget érjen az amerikai turné, és utána Angus szusszan egyet, majd tevékenykedni kezd. Reményeim szerint AXL munkáját megköszöni, és további sikereket kíván neki a zenekarában. Majd ha Cliffet  nem tudja meggyőzni, maradjon, akkor ha nyerni akar, a SEMMIBŐL JÖTT basszusgitáros -vokálénekest, és egy szólóénekest kell megtalálnia. Sajnos AXL hangja nem illett bele az AC/DC-be, ő volt a leggyengébb, míg BON, és BRIAN  egyenrangúak voltak. A teljes megújuláshoz ÚJ arcok kellenek. El tudnám képzelni egy virtuóz , nagyon jól éneklő basszusgitárost, aki 6 húros basszuson játszana -Rickenbacker gitáron,és basszus szólókkal segítene. Ezt még egykoron alkalmazta a Troggs és fenomenális tömörség volt. Az énekes terén is más kell -most talán olyan, mint a felejthetetlen BON SCOTT volt, és olyan 40 év körüli, és olyan show munka is kellene - a dallamos de nagyon tömör, már már metál  aláfestésű zene mellett kell maradniuk.A dobos személye már megvan : CHRIS SLADE, aki  bizony jobb, mint PHIL RUDD, bár ő a barátaival egy frenetikusan gyönyörű szóló lemezt adott ki-tehát egyáltalán nem lehet leírni.

Mindenesetre a vesszőparipám : ISMERETLEN de rendkívüli  új tagok. EZ volt a sikere a STARS WARS filmeknek is, itt lett felfedezve Harrison Ford is. Örülök ANGUS döntésének, mert az AC / DC az minden idők legjobb zenekara, és NEM ÍRTÁK KI MAGUKBÓL A LEGJOBB SZÁMAIKAT, MERT MINDEN LEMEZÜK ÉLMÉNY.

oszkar00 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 1054

Az üvegkalitkán kívül ezzel mind tisztában voltam. A számomra azért ilyen meglepő ez, mert pár tíz főt befogadóképessége helyektől 100000 fő felettig többszáz koncerten még sosem láttam ilyet. De nyilván műfajfüggő.

Előzmény: vlacko (1053)
vlacko Creative Commons License 2016.09.14 0 0 1053

A dob iszonyatosan hangos hangszer, és nagyon sok dobos nem tud halkan dobolni. Ilyen esetben a színpadon nem lehet megmaradni mellette, ha kisebb klubbokban játszik az ember.

A másik ok, hogy kihangosított dobnál a dobmikrofonok hajlamosak összeszedni a többi hangszer jelét, és akár gerjedni is, szóval el kell szeparálni valahogy. Mintahogy a többi hangszer mikrofonja is összeszedi a dob hangját.

 

Előzmény: oszkar00 (1052)
oszkar00 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 1052

:-)

 

Ugyan miért üvegkalitkában ülve dobol és énekel?

Előzmény: vlacko (1051)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!