Keresés

Részletes keresés

Orka Csérmajori Creative Commons License 2020.12.17 0 0 11348

Szia, mi nyolc éve lakunk egy Ubrankovics-házban, életem egyik legjobb döntése volt, hogy velük szerződtem.

Ma már sajnos más U-értékek és más árak vannak, de szerintem próbáld meg!

Előzmény: fifty561 (11347)
fifty561 Creative Commons License 2020.11.11 0 0 11347

sziasztok,

 

Sopronban van egy telkünk, arra szeretnénk gerendaházat építtetni. Adja magát, hogy Ubrankovics Kft legyen a kivitelező, helyben vannak, ismerik a lehetőségeket, jó a hírük, stb.

 

Ha van olyan köztetek, aki általuk épített gerendházban lakik, kérhetném, hogy ossza meg tapasztalatát, az építkezésről, és arról, hogy milyen a házban lakni X év múlva, felmerültek-e közben problémás és hasonlók. 

 

előre is köszönöm!

fifty 

Mr.Rain86 Creative Commons License 2020.05.27 0 0 11344

Vállalkozó szellemű céget, csapatot keresek egy különleges szerkezetű faház szerkezetének összerakására, összeszerelésre meglévő elemekből. Kb. 1 hónapos munka.

Jelentkezni a mrrain86.ke@gmail.com emailcímen lehet.

 

üdv.

Teknoc82 Creative Commons License 2020.03.26 0 0 11343

Sziasztok! Minden vágyam egy gerenda ház, de szomorúan olvasgattam itt, hogy milyen nehézségekbe ütközik az építkezés! A kérdésem az lenne, hogy én mindenképpen vízpartra szeretném mivel ott szeretnék élni!  Viszont ahogy olvasgattam 50 m2 alatt ez talán kivitelezhető lenne? Nyaralóként pl? Tudna nekem infót írni valaki, hogy ez kivitelezhető lenne így és kb mennyiből tudnám össze hozni, ha megoldható persze? Előre is köszi minden infót!

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.01.31 0 0 11342

Érdekes szellőztetési szokások, de azért nem a legjobb !

Előzmény: Rchárd89 (11339)
WRC_555 Creative Commons License 2020.01.31 0 0 11341

Szia!

 

Kézi rönkben lakom, kb. 27-es átmérő. Nyaralóként épült 10+ éve. A terület besorolása miatt lett nyaraló. Állandóra be vagyok jelentkezve. 73 hasznos m2-re a fűtés+melegvíz átlag kb. 8700 Ft/hó. (Kombi kondenzációs kazán tisztán padlófűtés.)

Semmi hátrányát nem tapasztalom annak, hogy nyaraló. A használatbavételi is egyszerű volt (meg se nézték a házat).

Szabadfelhasználású kölcsön volt, nem kellett semmilyen kivitelezői megfelelés, számla és hasonlók. Mindennel úgy kavarhattam, ahogy nekem jólesett. Rengeteget sokat spóroltam így.

 

Előzmény: Liana kombi (11336)
marcony Creative Commons License 2020.01.29 0 0 11340

Új háznál pár évig minden OK.

 

Kevés légcsere esetén, csak később kezdődnek a bajok.

Kívánom számodra, hogy ne következzen be.

 

Szerezz be egy pára hygrométert, csak pár ezres, és félreeső zugokban végezz méréseket.

A nagyon öko házakban, általában nagyon nehéz elkerülni a betervezett kényszer-szelőztetést.

Előzmény: Rchárd89 (11339)
Rchárd89 Creative Commons License 2020.01.29 0 0 11339

T. M.

 

Nem lett beépítve, mondta a kivitelező, h felesleges, de a gépész tervező is meggyőzött róla, viszont ha polisztirol szigetelésem lett volna, akkor már kellett volna. Annyi bőven elég, h az ablakoknak van egy úgymond párátlanító funkciója vagy minek hívják pontosan...annyi a lényege, h 75 fokos szögbe kell fordítani a kilincset és az ablak teteje kb. 1 centinyi résre kinyílik bukó állásban amin remekül kiszökik a pára. Eleinte tartottam tőle, h a meleg is kiszökik de ha egész napra úgy hagyom akkor csak 2 fokot hűt le a házon, de persze nem kell egész napra úgy hagyni, elég napi 1-2 órát valamelyik napszakban, én általában este szoktam.

Előzmény: marcony (11338)
marcony Creative Commons License 2020.01.27 0 0 11338

T. Richárd!

 

Írásod olvasása után, lenne egy kérdésem.

 

Hőcserélős szellőztető-rendszer, be lett építve házadba?

 

Köszönöm előre.

 

Üdv:

M

Előzmény: Rchárd89 (11337)
Rchárd89 Creative Commons License 2020.01.25 0 0 11337

Én tavaly építkeztem, 2018-ban megvettünk a kivitelezőmmel minden anyagot a házhoz, amit nem tudtunk elhozni arra befizettünk és elraktároztattuk. Én is rönkházat szerettem volna, de ugye nem lehetett a szigetelési érték miatt, lett volna az  a lehetőség, hogy mezőgazdasági tároló lesz a rönkház de ugye abban nem lakhatsz hivatalosan, mert nem jegyzik be lakóháznak az ingatlan nyilvántartásba, meg persze 27%-os lett volna az áfa 5% helyett. Mivel a rönkház kilőve, mondom oké legyen szigetelt gerendaház, kértem rá ajánlatot...valamivel több mint 35 milliót kaptam alap és gépészet nélkül, szerkezetkész házra, és 6! centis "gerendából" lett volna a homlokzati főfal, már ha azt gerendának lehet hívni! Ez még 2018-ban persze...akkor elhatároztam, h lemondok a faházakról és átterveztettem téglára a házat. Akkor jöttem össze a kivitelezővel aki épített nekem, 2019 februárjában kész lett a házalap, 2019 július 7-én elkezdtek falazni, (amúgy június elejére lett tervezve a falazás csak 1 hónap csúszás volt mert tavaly egész májusban esett az eső) karácsonyra már ott laktam. Persze maradt még belül kis munka, de az idén kész lesz. Így, hogy téglaház lett megállt az egész 38 millióból kulcsrakészen(2018-as árakon), 44 centis habarccsal rakható klíma tégla, szigetelésnek meg 20 centis gyapot van rajta, a födémben meg 40 centi gyapot van. Eddig senki nem akarta még elhinni, h 1200Ft-ra jön ki hetente a fűtésem, de már nem is magyarázkodok senkinek, hogy miért...Ezeket mind azért írtam le, hogy gondolkozz el valóban faházat akarsz-e építeni? Idénre már sztem kicsúsztál a jó kivitelezőknél egy téglaház megépítésére, jövőre meg már megint változik ez a szigetelési jogszabály hülyeség, úgyhogy azt javaslom vegyetek egy felújítandó házat valahol ahol jól éreznétek magatokat, és ahogy írtad, a haverokkal majd megcsináljátok amit tudtok, a többit meg egy jó szakemberrel/emberekkel csináltasd meg. Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: Liana kombi (11336)
Liana kombi Creative Commons License 2020.01.23 0 0 11336

Sziasztok,

 

Tudom, nem a legjobb időpontban,de megérett bennünk,hogy kiköltözzünk a városból és rönk vagy gerendaházat építettünk. Sajnos most szembesültem a szigetelési előírásokkal. 

Én sem értem egészen, itthon miért szálltak bele ennyire ebbe, miközben a skandinávok mentességet kértek. Na mindegy is. Én azt gondolom,hogy egy jól átgondolt és normális méretezésű rönk/gerendaház

"gazdaságos" tud lenni. Legalábbis tud olyan lenni, mintha vennék egy 50-60 éves falusi téglaházat. 

 

A kérdésem az lenne,hogy milyen menekülő utak vannak? 

 

-Vegyek a nyaraló telket és oda pl mehet egy sima rönkház? A bejelentés oda mehet simán egy családnak állandó tartózkodásra?

-Illetve  állítólag 50 négyzetméterig nincsenek ezek az előírások, aztán majd a tetőteret befejezzük, oda 2 szoba pl.

-Vagy veszek egy bontandót és annak az alapjára "felújítok" egy rönk vagy gerendaházat?

-Veszek egy romot és mellé építek egy mezőgazdasági épületet?

 

A szendvics szerkezetű gerendaházak annyira nem tetszenek, mert akkor ennyi erővel lehetne más is. Ha lemondok a CSOK-lakáshitel verziókról , lehet úgy is jobban járnék mint egy jövő évre vonatkozó passzívház előírással.

Max vennék fel pár milla személyi kölcsönt, de akkor sokmindent haverokkal meg tudnánk csinálni.

 

Köszi

Sanyi

Shipak13 Creative Commons License 2019.12.11 0 0 11335

Szia, itt egy másik kalkulátor.

http://depo.bercsenyi.bme.hu/extra/Uszamito.html

 

Illetve, szerintem van élet 52 cm falvastagság alatt is :)

Előzmény: Házas Ember (11326)
KalásziM Creative Commons License 2019.12.07 0 0 11334

Igen erre !

Előzmény: WRC_555 (11332)
kezdőlépés Creative Commons License 2019.12.07 0 0 11333
Előzmény: WRC_555 (11332)
WRC_555 Creative Commons License 2019.11.14 0 0 11332

Erre gondoltál?

https://www.pioneerloghomesofbc.com/

A sorozatban voltak árak is. Ahogy számolgattam, úgy 1,5-2M Ft/m2 a szerkezetkész állapot.
Nem csak Kanadában építenek, a cég kanadai. Ausztriában is van általuk épített ház. Bele sem merek gondolni mennyi pénz volt idehozni a házat.

Előzmény: KalásziM (11331)
KalásziM Creative Commons License 2019.11.09 0 0 11331

  Pár éve ment egy  csatornán.

Kanadában építenek ilyen házakat, de ott is csak a különcök.  Úgy 50 cm a falvastagság  így elsőre. Sok sok pénz innen nézve !!

Előzmény: Házas Ember (11326)
KalásziM Creative Commons License 2019.11.09 0 0 11330

Nagyon nem e világon bolyongasz !

 Manapság   általában  un. kocsi beállókat építenek.

  Mennyi lenne ?

   Kell készíteni egy költségvetést és azt beáraztatni !

 Elsőre  : legalább 4 milla !

Előzmény: Zoldzivatar (11322)
Kotit Creative Commons License 2019.11.08 0 0 11329

Ha kicsit lejjebb tekertél volna (nagyjából 1 Pg Down-nyit), akkor láthattad volna, hogy marcony-nak én is fél méter fölötti vastagságot írtam.
Azért kösz a linket...

Előzmény: Házas Ember (11328)
Házas Ember Creative Commons License 2019.11.08 0 0 11328

Szerintem már az 52 cm elvárt falvastagság is elvette a kedvét, nemhogy a 70 cm.

 

(Márminthogy nem a rönkház építéstől vette el a kedvét, hanem a hőátbocsátás számítgatásától :-))))

Előzmény: KömKel (11327)
KömKel Creative Commons License 2019.11.08 0 0 11327
A hatarolo szerkezeteknek van egy hohidassagi tenyezoje is

Ami kulso hoszigetelessel ellatott falnal 15%, mig homogen falnal 30%.

Tehat ronkhaznal ezt a 30%ot meg ra kell hagyni. Azaz ami 0.24et mutat, az a hohidassagi tenyezovel mar 0.31
Előzmény: Házas Ember (11326)
Házas Ember Creative Commons License 2019.11.08 0 0 11326

Egy új ház esetében 0,24 w/m2 K az előírt maximális hőátbocsátás.

 

Itt a kalkulátor, amivel tudsz számolni.

 

Az anyag megnevezésénél válaszd ki a fenyőfát (a rostokra merőleges irányban) és növeld addig a falvastagságot, amíg el nem éred a 0,24 értéket.

 

De nem fogsz örülni, mert 52 centiméter falvastagság lenne szükséges tiszta fenyőfából :-(

Előzmény: Kotit (11325)
Kotit Creative Commons License 2019.11.07 0 1 11325

Szerinted milyen vastag rönk kellene ehhez?

Előzmény: marcony (11324)
marcony Creative Commons License 2019.11.05 0 1 11324

"Rönkből elvileg már nem lehet lakóházat építeni,"

 

Ebben rejlik a hiba., amiért nem jó a válasz.

 

Elvben lehet, hiszen a hőszigetelési értéke a fenyőnek megfelelő. W/(m*K)

 

A gyakorlatban nem éri meg, mert túl sokba kerül a vastag rönkök miatt. :-)))

Előzmény: WRC_555 (11323)
WRC_555 Creative Commons License 2019.11.04 0 0 11323

Szerintem jó az a válasz úgy ahogy van.

Előzmény: marcony (11320)
Zoldzivatar Creative Commons License 2019.11.03 0 0 11322
Sziasztok, új vagyok a gerendaház rönkház témában, lenne pár kérdésem.
Jövőre szeretnénk egy duplagarázst építeni, és nagyon tetszenek a gerendaházak. 6x5 méteres alapon szeretnénk építeni. Milyen alap szükséges és mennyibe kerül egy ilyen beruházás? Lenne benne egy egy kb 180x240 teraszajtó, egy kb 500x250-es duplagarázs valamint egy egy ablak aminek a mérete nincs még meg. Ezeken felül érdekel hogy milyen nm árral kell számolni, hidegburkolas villanyszerelés nélkül. Milyen vastag gerendakból érdemes építeni? Áram lenne csak benne víz nem, a teteje meg cserép alatta szigetelés. Elsősorban garázs funkció lenne, meg télen a kert virágai lennének bent. Kihez érdemes fordulni, kit ajánlotok, mely céget érdemes kerülni, mik a tapasztalatok? Üdv
Kotit Creative Commons License 2019.11.03 0 0 11321

A gerendaházba raknak szigetelést is, anélkül az aktuális hőszigetelési szabványt nem teljesíti (U=0,24), csak fél méter fölötti vastagsággal.

Előzmény: marcony (11320)
marcony Creative Commons License 2019.11.03 0 0 11320

Itt, ebben a válaszban, valami nem OK.

 

Vélelmezem, a terminológia nem megfelelő...

 

Miért ne lehetne rönkből házat építeni, és miért lenne kevesebb a hőszigetelése, mikor ugyan arról a faanyagról, fenyőről beszélünk?

A rönkből fűrészelik, vagy faragják a gerendát.

 

Természetesen az más, ha a rönk vékony, mert akkor az összefekvő felületek nem elégségesek a ház megfelelő hőszigeteléséhez.

Előzmény: WRC_555 (11319)
WRC_555 Creative Commons License 2019.11.03 0 0 11319

Szia!

 

Hát az, hogy rönk, vagy gerenda, nagyon nem mindegy és ezt neked kell eldöntened.

Rönkből elvileg már nem lehet lakóházat építeni, mert nem hozza az elvárt szigetelési értékeket.

Nem tudom mire gondolsz azzal, hogy veszélyes... a medve a veszélyes :)))

Előzmény: poisoneve (11318)
poisoneve Creative Commons License 2019.10.27 0 0 11318

Sziasztok! Megkerestem jovoevi epitkezes celjabol kesz tervekkel arajanlat keres targyaban eleg sok ceget, de nem igazan kapok valaszokat. Az egyik kivitelezo legszaraz ronkot ajanlott gerenda helyett (azt mondta, olcsobb). Nem veszelyes ez? Koszonom a valaszokat.

számüzött Creative Commons License 2019.09.26 0 0 11317

zsermi@citromail.hu Bocsánat, én voltam bunkóóóóóó. Remélem dumázunk a gyönyörű rönkjeidről, még akkor is, ha nékünk nem igazán elég a hosssssssssssz. Köszönöm! Amúgy, nyilván sem időd, sem energiád visszanézni a képeket, tettem fel, anno mindent, amit behatározni lehet. Mea culpa. Köszönök mindent! Mindenkinek, aki segíthet!

 

Előzmény: számüzött (11315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!