Keresés

Részletes keresés

Arkimbz Creative Commons License 2 napja 0 3 115743

Már ha nem spórol a klímán a sofőr.

 

Az elmúlt 2 hónapban az esetek 50%-ában nem ment a klíma, pedig mind új Econell volt...

 

Előzmény: 1047 005-2 (115740)
1047 005-2 Creative Commons License 2 napja -4 0 115742

"a cikk a MÁV weboldaláról származik?"

 

 

Nem a MÁV weboldaláról származik.

 

A MÁV egyébként sem szállít utasokat 1435 mm-en.

 

 

"Még vastagon is van szedve:"

 

 

Előtte meg:

 

 

"A MÁV-VOLÁN-csoport minden tőle telhetőt elkövet azért, hogy kezelje a forróság okozta problémákat: fenntartsa a vasúti közlekedés folyamatosságát és biztosítsa a megfelelő körülményeket az utazáshoz.

 

A MÁV-VOLÁN-csoport ezért több tanáccsal, illetve kéréssel is fordul az utazóközönséghez.

 

 

Kérjük azokat a kritikus hőségre érzékeny, egészségügyileg veszélyeztetett utasainkat, akik számára a helyközi buszszolgáltatás párhuzamos megoldást kínál, hogy használják ki a vármegye- és

 

országbérletek előnyeit: ezekkel a díjtermékkel már a Volánbusz helyközi járatain is korlátlanul utazhatnak, az érintett buszaink 84 százalékán pedig klímaberendezés működik."

Előzmény: H_CS (115741)
H_CS Creative Commons License 2 napja -2 3 115741

"Egy vasúttársaság NE mondja azt, hogy inkább a buszt válasszák az utasok!"

 

Nem is vasúttársaság mondta.

 

Akkor mégis ki mondta, ha a cikk a MÁV weboldaláról származik?

https://www.mavcsoport.hu/mav-csoport/vasuti-jarmuveket-es-palyat-sem-kimeli-extrem-hoseg

 

Még vastagon is van szedve: "Kérjük azokat a kritikus hőségre érzékeny, egészségügyileg veszélyeztetett utasainkat, akik számára a helyközi buszszolgáltatás párhuzamos megoldást kínál, hogy használják ki a vármegye- és országbérletek előnyeit: ezekkel a díjtermékkel már a Volánbusz helyközi járatain is korlátlanul utazhatnak, az érintett buszaink 84 százalékán pedig klímaberendezés működik."

Előzmény: 1047 005-2 (115740)
1047 005-2 Creative Commons License 2 napja -4 0 115740

"Egy vasúttársaság NE mondja azt, hogy inkább a buszt válasszák az utasok!"

 

 

Nem is vasúttársaság mondta.

 

 

 

"a MÁV-Volán Csoport terelné buszra az utasokat, hogy újabb vasútvonalakat lehessen bezárni."

 

 

Nincsenek sötétben bujkáló ellenségek.Egy klímás busz ebben az időben sokkal jobb megoldás,mint egy bármilyen magyar kocsikból álló vonat.

Előzmény: H_CS (115737)
H_CS Creative Commons License 2 napja -1 0 115739

OFF

 

A cseheknek valahogy sikerült a klímakérdést megoldani, tegnap remek idő volt a Metropolitanben. Szerencsére negyed órát késett a belépő, így több mint fél órával hamarabb hazaértem, maradhatna is így!

 

Ma nem késett, hanem be se jött. Az összes Szob helyett Rajkán lépett be.

 

ON

Előzmény: _nyunyuka (115735)
H_CS Creative Commons License 2 napja -3 0 115738

115722, 115723, 115727 rejtélyes módon eltűnt, pedig egyikre szerettem volna reagálni mint vonatfontossági sorrend (IC vs. balatoni fürdős vs. személy/zónázó/egyéb ev. vonat) ügyben - így már nincs mire.

Az lett volna a válaszom, hogy irányítója meg a "vonali protokoll" válogatja. A 30-ason lehet, hogy a Balaton/Tópart és a Göcsej/Bakony fontosabb az xy tekergőnél, meg a szobi emeletesnél, viszont a 100-ason kirakatják az IC elé akkor is, ha amúgy bármely random kiválasztott forgalmi szolgálattevő tudja, hogy az egymotoros szilivel vontatott, fűtésben hiányt nem szenvedő és eleve 30-60 perc késéssel közlekedő szerelvényt egy állomással odébb utol fogja érni a traxxos IC, és idővel a kisses személy/zónázó is.

Vonalat meg nem nevezve pedig az a gyakorlat is előfordul, hogy egyvágányozáskor pedig kb. szarnak a fontossági sorrendre - és a személyvonatot elengedik előre, ami a végállomásig feltartja a mögötte közlekedő IC-ket, IR-eket és expresszeket is. Mert hát "azt engedjük előre, amelyik régebb óta várakozik az állomáson".

H_CS Creative Commons License 2 napja -2 3 115737

Azt a "mundérvédő PR cikket" kár volt kirakni. Egy vasúttársaság NE mondja azt, hogy inkább a buszt válasszák az utasok! Én ezt egy rejtett üzenetként értékeltem, hogy a MÁV-Volán Csoport terelné buszra az utasokat, hogy újabb vasútvonalakat lehessen bezárni.

Előzmény: Arkimbz (115733)
Atomcsapássy Edömér Creative Commons License 2 napja -2 0 115736

> Szajolnál a deltara küldték véletlenül.

 

Ez a szembe menesztéssel azonos súlyú veszélyhelyzet vagy csak vicces apróhír?

Előzmény: zjakabfi (115728)
_nyunyuka Creative Commons License 2 napja -2 0 115735

A cseheknek valahogy sikerült a klímakérdést megoldani, tegnap remek idő volt a Metropolitanben. Szerencsére negyed órát késett a belépő, így több mint fél órával hamarabb hazaértem, maradhatna is így!

Előzmény: benbe (115734)
benbe Creative Commons License 2 napja 0 0 115734

Most sincs legalább az egyik szegedi ic-ben 21-es kocsi, és abban a szerelvényben az ic+ban is gagyi a légkondi. Odafelé viszont délelőtt a 20-44 légjavítója is egész ok volt, pedig teltházas volt a kocsi (és persze ültek a helyemen, megint háborúzni kellett, ráadásul a kutyája is nyalakodni akart a banyának).

Arkimbz Creative Commons License 2 napja -4 1 115733

Ezt nem is vitatom, írtam én is , mekkora szívás volt az egész reggel a használhatatlan Máv appal együtt.

 

Mindezt azután, hogy tegnap kitettek egy mundérvédő PR cikket, hogy tájékozódj, csak kérdés, hogy az átlagutas honnan, ha még a Máv appról sem lehet. De ezek a kisgyerekes családok a sok vízi herkentyűvel biztos nem indulnak neki még egyszer vonattal a Balatonnak, hiába a filléres vonatjegy.

 

Egy szégyen az egész rendszer, az ÉKM és Lézerdzsoni hozzáállásával együtt...

 

Előzmény: zjakabfi (115732)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 0 115732

Ezt az egy balatoni vonatot leszámítva mind leközlekedtettek, a 18700-asra elfogadom, amit írsz.

Szerintem a mai esetekkel több nem balatoni utas szívott.

Előzmény: Arkimbz (115730)
Arkimbz Creative Commons License 3 napja -2 0 115731

A hamis adatokat nem felvitték, hanem ottmaradt egy korábbi várható adat, amit sz@rtak kitörölni, mikor lemondták Kelenföldig.

 

Előzmény: zjakabfi (115725)
Arkimbz Creative Commons License 3 napja -2 0 115730

És elment egészen Kelenföldig az a másik szerelvény a kizárt szakaszon át? Ugyan már...

 

A MÁV app szerint 7:11-kor volt Gyömrőn, de ez hazugság, nem jött csak egy gyorsított, ami a többi állomáson námeg sem állt. Kelenföldre pedig fizikailag sem tudott volna 7:59-re megérkezni, ez szintén ott virít a Máv appon még most is.

 

Egyébként 10-től az összes S60-as is bent volt az appban havária üzenet és tényadat nélkül, holott a Z50-esek jártak csak, fél órája indult a Keletiből az első S60.

 

A helyzet az, hogy ma megint zéróhoz közeli volt az utastájékoztatás, a Máv appal megint kitöröhettük... Amit a Balatonra utazó, lesz@rt családokkal műveltek, az meg már több, mint tragikus...

 

Előzmény: zjakabfi (115729)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -2 1 115729

Szerintem másik vonatszerelvény jött a 120a-n 18700-as számmal.

Kizárnam, hogy valaki megállokra hamis adatot vinne fel.

 

Előzmény: Arkimbz (115724)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 0 115728

Szajolnál a deltara küldték véletlenül.

Előzmény: fillérbérletellenes (115727)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 0 115726

Azt mondjak a leszállók, Ceglédnek jött.

Előzmény: zjakabfi (115725)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 1 115725

Most er Lellere. Hamis adatot hogy lehet felvinni?

Előzmény: Arkimbz (115724)
Arkimbz Creative Commons License 3 napja -1 0 115724

Vitorlás végül Kelenföldtől közlekedett le 2 óra késéssel, gondolom szerelvénynek átpasszírozták valahogy a 100a-n. Máv appban persze azóta is ott van Szolnok-Kelenföld között a fals adat 20 perc késésről.

 

Jelenleg se sok infó van, honlap szerint Z60 továbbra is csak Rákoshegyig, S60-ról csend. Máv app szerint S60 gond nélkül megy, bár üres minden várható adat. A valóság meg talán néha egy Z60 ad hoc. Tragikus, hogy most már azt a szintet sem sikerül megütni, ahová 1-2 éve legalább eljutottunk...

 

Ha a 100a szopás volt, akkor a 120a nem tudom mi...

 

Előzmény: zjakabfi (115720)
M41 2180 Creative Commons License 3 napja -1 0 115721

Oltári mázlim volt hogy a 6009-el be tudtam jönni dolgozni, bár látszott mikor felébredtem Ferihegyen, hogy van rajta késés, de ez a +7 még semmi volt ezekhez képest.

Előzmény: csíkos-háTTú (115715)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 0 115720

120a egy vágányon járható, a fürdősök közül a Vitorlás meg nem indult el Szolnokról.

Előzmény: H_CS (115719)
H_CS Creative Commons License 3 napja -1 0 115719

100a szopás ma reggel. 120-as vonali vonatokat is ide terelik, meghát a balatoni fürdősöknek is menniük kell - fontosabbak még az IC-nél is.

Cegléd-Abony közé be kellett volna építeni egy teknőt, és akkor nem egy 16 km-es szakaszon kellene egyvágányozni, kellemetlenebb esetben még 15-tel totyogni vagy 40-nel állomástávolságozni.

 

Ceglédre most érkezett egy, három összecuppantott vonatból álló szerelvény, gyanítom a 7400+73-2+7402, két taurus meg egy szili van rajta.

Előzmény: csíkos-háTTú (115715)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -1 0 115718

Frissítés: Cegléd és Abony között megjavították a biztosítóberendezést, már nincsenek korlátozások. A Budapest–Cegléd–Szolnok–Debrecen–Nyíregyháza–Záhony vonalon csökkennek a vonatkésések és fokozatsoan áll helyre a menetrendszerű vonatközlekedés. 

csíkos-háTTú Creative Commons License 3 napja -1 2 115717

Látom van vasutas, akinek nem tetszik, ha leírjuk a valóságot. Pedig egy szóval sem szidtam a vasutat. Ez pusztán tényközlés volt, nem írtam, hogy így vacak a máv, meg ott pusztulnának el.

Csak a fiam, aki a 7h15-ös IR-rel jött volna Pestre, telefonált, hogy az Index cikkével ellentétben nem késésekre kell számítani, hanem Szolnokról a Nyugatiba gyakorlatilag áll a közlekedés, az IR vonatok csak Szolnokig mennek például. A többi meg áll Szolnokon, vagy keletebbre valahol.

Ergo: Szolnok - Bp. Nyugati között lehet autóba ülni...

Előzmény: csíkos-háTTú (115715)
zjakabfi Creative Commons License 3 napja -2 0 115716

Ezt így most nagyon nem látszik, hogy lesz ma.

 

Előzmény: csíkos-háTTú (115715)
csíkos-háTTú Creative Commons License 3 napja -1 0 115715

Friss hírek Szolnokról:

120-as vonalon felsővezeték szakadás, a vonatok csak Rákoshegy állomásig közlekednek.

100-as vonalon Abony - Cegléd között biztosító berendezés hiba. A Szolnokról 7h15-kor induló IR vonat lemondva, csak Szolnokig közlekedett. A fonyódi express, és a 6h22-kor Nyugatiba induló zónázó mág Szolnokon van, a 7h21-kor Nugatiba induló IC még nincs az állmáson.

 

Ez sem a MÁV napja, aki utazna, az készüljön arra, mint a légi utasok! Késnek, de legalább órákat.

 

Update: most kaptam az infót, még az 5h40-es személyvonat is Szolnokon van, a Nyugatiba jelenleg semmi nem indul tovább Szolnokról, az IC-sem!

Bugatti99 Creative Commons License 5 napja 0 1 115714

Füzesabonyig és vissza

Előzmény: tothgun modells (115713)
tothgun modells Creative Commons License 5 napja 0 0 115713

Köszönöm az infót!

 

Azt lehet tudni, hogy meylik vonalon lesz a futópróbája?

Előzmény: Bugatti99 (115711)
tothgun modells Creative Commons License 5 napja 0 0 115712

Üdvözletem!

 

Köszönöm szépen a tájékoztatást!

 

Ez biztosan így is van, de két 82-28-as (111) BDbh után ma is egy 94-80-as (002) Dd jött.

 

Induláskor a 94-91 102 és a 103 Ddmee forgott oda-vissza. A szerelvényben utoljára CAF pakli szombat reggel volt...

 

Üdv, tothgun

 

 

Előzmény: Abymot (115710)
Bugatti99 Creative Commons License 5 napja 0 3 115711

Szia Holnap reggel 9 30 kor a keletiben fotózhatsz Caf paklit 94 - 91 104 megy futópróbára!

Előzmény: tothgun modells (115707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!