Keresés

Részletes keresés

anine Creative Commons License 2008.07.17 0 0 29074

Sziasztok, bocsi a belekotyogásért...

www.kovatskeramia.hu

Érdemes nézni a honlapot, hogy mikor van családi napjuk! Olyankor 1000 Ft a belépő és a gyerek ha akar egész nap kisvasútozhat, lovagolhat, lovaskocsizhat, kerámiázhat, íjászkodhat, állatot simogathat stb...

Mi ott tartottuk Csongi szülinapját (nagyon rendesek voltak)!

Szerintem jobb mint a Vidámpark:)

Kutyafüli Creative Commons License 2008.07.17 0 0 29073

Megint behalt?

 

vagy csak senki nincs otthon :)

Kééépzeljétek, enyém libának büngyürke a haja hátul. bibibiii :)

kicsinap Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29072

Közel van, és gyalog.:-)

Jó, gyerekekkel, tesókocsival kicsit lassabban megy, gyerek nélkül 8 percre van az ovi. Az a gond, hogy az én gyerekeim 3-4 hós koruktól kezdve nem aludtak a babakocsiban, csak nagy-nagy ritkán, és főképpen nem hosszan. Mondjuk Gergő eddig max. 30 percet aludt abban, és amint haza értünk fel is kelt.:-)

Azt hiszem mégis egyszerűbb lenne, ha Ajna ott aludna, mert délután azért egyszer-egyszer a szüleim is megkérhetők lennének haza hozatalra, vagy esetleg a környéken lakó valaki (eddig nem volt alkalmam megismerni Ajna ovis társait és szüleit), nem kellene rángatnom magammal a másik kettőt is. Ez télen lesz különösen nyerő, fel-le öltöztetni ennyi gyereket, nem beszélve a bacilus tengerről.

Ha másképpen nem megy, akkor lehet, hogy megint néni, vagy más szitter lesz belőle. Baromi sokat költöttünk sintérre az elmúlt hónapokban, hogy Gergő egészségben érkezhessen közénk, jó lenne, ha már nem kellene, ezért tanakodok azért rajta. Bár lehet, hogy megéri, ha nem kell idegeskednem és két kicsi nyugodtan alhat.

Na meg persze elsőcsodának is igaza van, hogy alakul még a napjuk, Áron pl. 3 körül már felkel, tehát miatta nyugodtan mehetnénk az oviba Ajnáért. 

Előzmény: henn (29071)
henn Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29071
Babakocsiban is alhat Gergő, nem? Teo elég sokáig tök jól szunyált benne. Jobban, mint kiságyban! És mikor hazaértünk, nem szedtem ki belőle, hanem hagytam tovább szunyálni. (Ti hogy is jártok oviba? Elfelejtettem. Mintha messze lenne, és nem gyalog...)
Előzmény: kicsinap (29060)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29070

Köszi!

Bízom benne, hogy Petit vhogy besúvasztom még a 100cm-be, majd összehúzza magát:)

EGy negyed másodpercig megfordult a fejemben, hoy Bálintot is viszem, de aztán gyorsan lebeszéltem magam róla. Ma fát vágtunk, hordtunk, itt volt ő is, ezek szétveszekedték a fejüket is.

Elég kaland lesz nekem egy gyerekkel is menni:)

Jövő hétre tervezem vmikor,amikor nem lesz olyan dög meleg.

Előzmény: rozália (29067)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29069
:-)))
Előzmény: rozália (29067)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29068
:-DD
Előzmény: Pipacsvirág14 (29066)
rozália Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29067
Hajni, ma én vagyok az ügyeletes válaszoló.:) Igen, csak egy Vidámpark van, ami azért szemétség, mert Peti leginkább a régen a Kisvidámparkba tartozó játékokra fog felülni, amikre te persze nem, ezért a belépőd árának nagy részét a körhinták melletti ácsorgásra fogod elpazarolni. Azért van egy-két felnőtt játék, amire már fel lehet vele ülni: a régi ringlispíl, Barlangvasút, Szellemvasút, Mesecsónak, óriáskerék, az enyimek az Elvarázsolt Kastélyt is nagyon szeretik.

Az viszont jó, hogy az olyan körhintaőrült gyerekekkel, mint pl. Áron, nem kell vitatkozni, hogy hány kört mehet még, felülteti az ember valamire, aztán pár óra múlva leszedi és lehet hazamenni.:)
Előzmény: Pipacsvirág14 (29063)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29066
Na, ez az. Nekünk is az anna és peti miatt "kell" menni:))
Visegrád is ezért van a színen örökké, de ugye ANyuékhoz menet sűrűn megcsodálja a várat, így oda még nem kell felcaplatnunk egyelőre.
Ja, és persze vízibiciklizni is kell majd...

Istenem, miért nem arról ír ez a nő, hogy anna és peti minden reggel szépen, csendben olvasgatnak a szobájukban, amíg anyukájuk felébred...:)))))
Előzmény: elsőcsoda (29065)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29065
mi is készülünk a közeljövőben menni. tapasztalatom nincs, de remélem annának és petinek lehet hinni. ha igen, akkor tuti lesz nekik való is bőven. mondjuk a tűzoltóautó:-)))
Előzmény: Pipacsvirág14 (29063)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29064

nem egyszerű, annyi biztos. de addig gergő napirendje tuti változni fog. és talán ároné is. 

drukk, hogy  a prakikus irányba menjen!

Előzmény: kicsinap (29060)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29063
Jut eszembe: volt már vki Petikorúval a vidámparkban?
Nyúz, hogy körhintázna stb. Érdemes már ekkora gyerekkel elmenni? Van annyi játék, hogy érdemes befizetni a belépőt? (mármint amire ő felülhet)
Azt tudom, hogy 100 cm felett kell fizetni belépőt, kettőnknek nem kis összeg lesz.
És a honlapjukból úgy értelmezem, hogy már nincs külön nagy- és kisvidámpark, mint anno a mi gyerekkorunkban. Ezt jól értettem?
Előzmény: elsőcsoda (29059)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 29062
Hát, bárki is lesz az, előbb-utóbb (ööö, inkább előbb:), megtanul mellettem főzni, az tuti:)))
Előzmény: elsőcsoda (29059)
Kriza Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29061
ne aggódj, én mai napig találgatok, mikor melyik gyerekemet akarom megszólítani, mindegyiket hívtam már minden néven, a fiúkat is Emmának és Emmát is a fiúk nevén. a korral csak rosszabb a helyzet... :-)
az ovis elhozatal rémálom lesz mindenképpen, nem fogod tudni, melyik ujjadat harapd, valakinek mindig rossz lesz, pláne neked. talán a legjobb, ha mégis hazaviszed Ajnát és megpróbálod a fiúkat valahogy átállítani arra, h ezt átvészeljék, mert akkor mégis lesz egy nyugis délutánotok, feltéve, h ezután sikerül mindenkit lefektetned. ha nem, akkor inkább maradjon az oviban Ajna, mert akkor tudsz pihenni te is a fiúkkal. nagyon gáz ez, én is utáltam...
Előzmény: kicsinap (29060)
kicsinap Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29060

Hát azért nekem elég hirtelen volt.:-)) Mintha nem is lettem volna két gyerekes.

 

Mondjuk így 7 hét után nem tűnik sokkal nehezebbnek, mint a kettővel volt, kicsit olyan, mint egy időutazás, mintha Áron nem is nőtt volna ki a kicsi csecsemő korból. Talán ezért is volt, hogy Gergőnek sokáig mindig Áront akartam mondani. Iagzából azon filózgatok, hogy hogyan lesz majd az oviból elhozatal, ha lesz ovi. Ajna eddig csak délelőtt járt oviba, egy néni hozta el. Áront muszáj legkésőbb délben lefektetni, Ajnáért akkor kellene indulni, és Gergő is valamikor akkor eszik. De még ha rá is beszélnénk, hogy aludjon az oviba, az sem lenne jobb, mert Gergő rendszeresen délután alszik nagyot, én szoktam 4.30 tájben felkelteni, és akkor eszik. Na mindegy, majd csak megoldjuk.

 

Nálunk Ajna beindult most evésileg, egész kicombosodott. És rengeteg gyümölcsöt is eszik.

Előzmény: Kutyafüli (29052)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29059
igen, csak erősen drukkolok, hogy szakács legyen a szakmája:-DD
Előzmény: Pipacsvirág14 (29058)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29058

Hát anya az ilyen, hogy ilyeneket vesz a szájára?!:)))

 

Ebédet főztem. Mit főztem, egyenesen alkottam:) Kivettem a fagyasztóból egy adag - szerintem - sóskát. Elkezdtem főzni, ahogy azt szokás. Félúton gyanút fogtam, hogy mi van, ha ez inkább spenót volt. Szagolgattam, szagolgattam, de nem tudtam rájönni. Végül a sóska-spenót között valahol félúton feltálaltam az ebédet. A ded természetesen nem evett. De nem vettem magamra, újabban fényevő, semmit nem eszik.

Na, jót főztem:) Szerintetek férjhez mehetek?:)))

Előzmény: dalia (29054)
henn Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29057
Hát kábé ugyanannyi idő alatt produkálták a három bébit, csak más elosztásban. :-)
Előzmény: Kutyafüli (29052)
Kriza Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29056
nana, a létszám azért változó, nehogy még megsajnáljalak a végén :-)
Előzmény: dalia (29054)
Kriza Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29055
gyönyörű mindkét kép, gratula hozzájuk! és hát nem semmi lehet ez a menet 3 db 4 év alattival, elismerésem :-)
Előzmény: kicsinap (29048)
dalia Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29054
öööö biztos nem vagyok fáradt, és nem megy agyamra, hogy negyedik hete éjjel nappal a gyerekeimmel vagyok:)))
Előzmény: dalia (29043)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29053

neeeem, jemiek egy szempillantás alatt lettek hárman:-)

persze ő nem hiszem, hogy így látja:-)

 

nálunk is úúúgy rohan az idő. emlékszem milyen büszke voltam, amikor lencsi pár hetes volt, hogy szopi közben 1 kézzel fűztem be a diafilmet. tegnap meg sikítva akart a kishölgy rárontani a diavetítőre, alig bírtam visszatartani:-)

Előzmény: Kutyafüli (29052)
Kutyafüli Creative Commons License 2008.07.10 0 0 29052

KK üzemmód:

Kicsinapék szépen rendben sorban lettek 3-an.

Aki hirtelen lett hárman az Jemi :) :)

 

akkor az a múlt heti lázaskodás ment tovább tőlünk Pipacs? :) levélben (ugy értem postai) is terjed? :)

 

 

Előzmény: elsőcsoda (29051)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29051

berci pont ugyanígy "pózol" :-))

nagyon édesek!!! tényleg döbbenet, hogy 3-an lettek hirtelen:-)))

Előzmény: kicsinap (29047)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29050

ez a 2 napos láz nálunk is megvolt nemrég. ez egy ilyen vírus. plusz nálunk voltak pöttyök is.

petiduma:-)))

Előzmény: Pipacsvirág14 (29046)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29049
Jaj, de megnőttek ők is. Szépek:)
Gondoltad volna, mikor Ajna született, hogy ilyen szép nagy család lesztek? Olyan jó nézni ezt a képet:)
Előzmény: kicsinap (29047)
kicsinap Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29048
kicsinap Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29047

Itt is sok szeretettel gratulálok nekik!!

 

És lányok, köszönöm utólag is a sok gratulációt, valamiért nem néztem be ide anno.:-) De jó volt most is olvasni, most is meghatott.:-)))

Én magam is nagyon-nagyon meglepődtem azon, hogy mekkora lett Gergő, még most is alig hiszem el, hogy ekkora baba elfért bennem, arról nem is beszélve, hogy milyen könnyű volt megszülni, ennyire gyorsan. Megérte a sok szenvedést, még akkor is, ha nagyon nehéz hónapok voltak mögöttünk, és ha most unatkozni egyáltalán nincs időm.:-) De meglepően jól bírom, pedig ovi sincsen.:-) Egy kép arról, hogy milyen, amikor sétálni indulunk.:-.) Ajna bepózol, iszonyat nehéz fényképezni.:-) Egy jobb képet róla is felteszek azért.

Pipacsvirág14 Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29046

Na, én sem értettem, miért pattantak vissza a leveleim. De most megvilágosodtam:)

 

Mi ugye tehéntejet iszunk, úgy értem, igazi tehéntől igazi tejet:), azt rögtön felforralom, ahogy elhozzuk a tejestől. De másnap én is mikroba melegítem Petinek. Anyatejet ritkán kapott fagyasztottat, azt nem mikroztam, meleg vízben melegítettem fel.

 

Jemi:))))

Annyira, de annyira jó lehet nekik.

 

Peti túl van egy 2 éjszakás/napos lázon. "Csak" lázas volt, más baja szerencsére nem. Fene sem érti. A gyógyulás örömére ma már elment hajózni is:)

 

Petiszáj: tekergette az ébresztőóra mutatóit. Kérdezem tőle, hogy mit csinálsz? Erre: "beállítom, hogy merre van észak":)))

Előzmény: elsőcsoda (29045)
elsőcsoda Creative Commons License 2008.07.09 0 0 29045
és a Nagy?
Előzmény: Bugi néni (29042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!