Keresés

Részletes keresés

cyber.greg Creative Commons License 2005.01.19 0 0 220

A Hídemberhez csak annyit fűznék, hogy a cikkben is említett földre rajzolt jel nem klasszikus filmes baki, hanem a moziváltozat tévére írásakor elkövetett hatalmas szakmai hiba.

Ahelyett ugyanis, hogy fekete csíkot raktak volna fel és le, egyszerűen kitöltötték a képernyőt a moziban a vászonról lelógó, nem látható részekkel.

Ezért van az, hogy az országgyűlési jelenetekben végig látható a stúdió teteje, alul pedig látszanak az említett keresztek és az egyik jelenetben a házak is "elfogynak" alul.

NMagister Creative Commons License 2005.01.17 0 0 219
Mind1. Én vetettem fel a dolgot anno. Állítólag lassított a vonat a kanyar miatt. Úgyhogy 60 km/h-val ment. Féktávot telefonbeszélgetésestül 2-300 m-re saccoltam, ennyivel kellett volna hátrébb lenniel Dorkának, mint Recepklub Gézának. Erre ugyanott voltak. Arról nem is beszélve, hogy még a fékezés előtt kiugrott a Szilágyi Tibor is, aki végignézte az egészet egy bokor mögül. Lényeg, hogy ezt a részt még annyira se gondolták át, mint a film további részeit.
Előzmény: rg7 (215)
Mylodon Creative Commons License 2005.01.17 0 0 218

Valami amerika legeleje:

 

Szerintetek miért jó a Szervét Tibornak, hogy éjszaka úgy vezeti a Jaguárt, hogy az arcába világít a sebváltó környékéről egy spotlámpa? :)

Ati88 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 217
Bingo!
:-)
Előzmény: Ayreon (212)
lengyelermek Creative Commons License 2005.01.17 0 0 216
Sacra corona: az apácával kapcsolatos (ha jól emlékszem István szentté avatásakor):
- Amikor az apáca sétál végig a katedrálison csúszásgátló gumi látszik a botján
- Amikor mosolyog látszik, hogy korona van az egyik fogán
rg7 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 215

nem lesz sok az a 800 méter, sőt. ha a vonat 120-140-nel megy, kb 1 km a fékút.

 

Hát ha Te mondod, én nem vitatkozom veled... Nyilván jobban tudod.

Javaslom továbbképzésre ezt a topikot.

Előzmény: t_kriszti (205)
__Bigyó__ Creative Commons License 2005.01.17 0 0 214

ez a kép már a jelenben játszódik, ezért minden ugyanolyan a Moszkván, mint az életben. Amúgy a Suzukit én is észrevettem, de a film (ahhoz képest, hogy jó 15 éve játszódik) minimális bakikat tartalmaz... gratula érte.

Előzmény: Kjr (209)
sygma Creative Commons License 2005.01.17 0 0 213
Néhány bug a "Vakáción a Mézga család"-ból:

- mindkét féltekén nyár van
- a Déli Sarkon lelkesen horgásznak a jégtáblába vágott léken keresztül

-Sygma
Ayreon Creative Commons License 2005.01.17 0 0 212
Azok az elveszett magyarok, csak félnek, hogy a vezéreik észreveszik őket, ezért húznak el!:)
Előzmény: Ati88 (203)
Ati88 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 211
Ha megnézed a jelenetet, látod, hogy az a mozgás annál gyorsabb. Én inkább 2 lovasra tippelek.
Előzmény: anikita (210)
anikita Creative Commons License 2005.01.17 0 0 210
Szerintem egy ember kúszik a Magyar vándorban.
Előzmény: Ati88 (203)
Kjr Creative Commons License 2005.01.17 0 0 209

Moszkva tér: a film legvégén az egész teret mutatják, ahol azonnal megakadt a szemem a Mammut tetején levő hatalmas neonreklámokon. Pedig esti vagy hajnali jelenet volt, igazán le lehetett volna kapcsolni ezeket és akkor egyáltalán nem lett volna feltűnő. (Amúgy a film korhűség szempontjából elég jó.)

Előzmény: Leadfoot (139)
mindigmorc Creative Commons License 2005.01.17 0 0 208
itt egy screenshot erről
valami amerika
Előzmény: mindigmorc (207)
mindigmorc Creative Commons License 2005.01.17 0 0 207
valami amerika, 11. perc, a jaguár az autópályán elhalad a kamerát szállító jármű mellett (jól le is húzódik), a kamera követi, a svenk végén bal oldalt elég csunyán belóg a járműnek egy része, valszeg a visszapillantó-tükre.
FFeri Creative Commons License 2005.01.17 0 0 206

Bocs, de a Meseautó miért Kern filmje? Mert szerepelt benne? Ezzel az erővel lehetne Stohl filmje is...

 

Egyébként Kern írásai általában jók szoktak lenni, csak a legtöbbször némi háttérinfót is igényelnek (pl. minimálisan azt, hogy kit parodizál), ami nélkül tényleg gyengének tűnhet.

Előzmény: HRM KING GY I (168)
t_kriszti Creative Commons License 2005.01.16 0 0 205

nem lesz sok az a 800 méter, sőt. ha a vonat 120-140-nel megy, kb 1 km a fékút.

 

még valami: a film címe ugye  "Európa expressz", sugallja, h központi vasútvonalról van szó: ezeken pedig köztudottan felsővezetékek futnak végig. (itt persze sehol semmi)

így finoman szólva is neccesen hihető a vonat tetején játszódó akciójelenet.

dobó kata fürtjeit a valóságban kissé összekócolta volna a huszonötezer volt...

 

Előzmény: rg7 (201)
Kjr Creative Commons License 2005.01.16 0 0 204

Végig fordítva beszélnek a Nokia Communicator-ba...

 

Ha arra gondolsz, hogy kifelé van a kijelzője és a gombjai, akkor bizony jól használták, mert a Communicatorokon a kijelzővel ellentétes oldalon van a hangszóró és a mikrofon. Emiatt hívás közben mindig Call 1 látszik, még ha benne is volt a név a telefonkönyvben, hogy kívülről ne lehessen elolvasni beszéd közben.

 

Viszont a film végén az 5110-es úgy csörög, hogy "Enter PIN:" van a kijelzőjén és nem világít a kijelzője csöngéskor, pedig ez a valóságban nemigen működik. Az ukrán bűnözők nem veszik észre, hogy "Bécsig" nem vált szolgáltatót a mobiltelefon. A térképen a vonat kb. 10 másodperc alatt teszi meg a fél Dunántúlt. A Dunántúlról a Nyugati pályaudvarba szerintem elég nehéz egyenesen bemenni, legalábbis ahogy a térképen a vágágánykapcsolatokat nézem, nem egyszerű eset.

Előzmény: sha_dowe (34)
Ati88 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 203
Csak a kép maradt le...
Magyar Vándor
Előzmény: Ati88 (202)
Ati88 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 202
2 alak mozog ott. A kép nem adja vissza igazán, de ha tudod, mit nézzél...
Előzmény: gonosz gombóc (200)
rg7 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 201

OFF

A száguldó gyorsvonat fákútja 800 méter.

 

Sok lesz az egy picit. Inkább 400-600-ra tenném.

ON

Előzmény: Betaxolol (171)
gonosz gombóc Creative Commons License 2005.01.16 0 0 200

Ellenőrzést kíván a dolog, mert lehet, hogy a sokadik átnézés után már a szemem káprázik, de azt látom, hogy a Magyar Vándor elején, amikor az öt vezér felsorakozik a lovakon ülve, Előd háta mögött, a kép jobb hátsó szélén, a fasorok előtt legalább két alak oson el, balról jobbfelé.

 

BoGar Creative Commons License 2005.01.16 0 0 199
OFF
Nem magyarázkodok többet, mert úgy látom, neked felesleges. Nem vagy tisztában a magyar nyelvvel, és ezt még meg is reklámozod. Gratula! d:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ON
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (197)
Mylodon Creative Commons License 2005.01.16 0 0 198

Na szerintem ideje lesz befejezni. :) A filmekről való véleménnyilvánítás más topichoz tartozik, és az egymás sértegetése is.  Részben ezért volt jogos BoGar reagálása (mondjuk ezért lebunkózni a másikat mégsem kellett volna).

 

"Ha jól sejtem, te a stáb tagja vagy. Szerintem nem kell mellre szívni az itteni megszólalásokat, hiszen abban a filmben csak egyetlen igazi baki van. Az, hogy elkészült és kiadtátok a kezetekből."

 

SK, az ilyen megjegyzéseidet írd máshova, abszolút nem a témához tartozik.

 

Másfelől egy kissé igenis durva volt a reakció. Egy kicsit olyan ez, mintha Kovács Pistékéről mondanád azt, hogy "Jobb ha meg sem született volna", de esetleg vannak olyan emberek, akik kedvelik a Pistikét.

Azok az emberek, akik szeretik ezt a filmet - és meg van hozzá minden joguk, ahogy neked is meg van ahhoz, hogy ne - esetleg sértőnek érzik a hozzászólásodat, mint ahogy én is, de ebbe ne menjünk bele, megint offtopic.

 

Arról már nem is beszélek, hogy egy kissé lekezelően és cinikusan szóltok derék Anonymus barátunkhoz... ez sem fair szerintem.

 

De mondom, mindezt nem itt kéne megvitatni.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (197)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.01.16 0 0 197
Szerintem így legyen ötösöm a lottón, ahogy szerintem tudtam, hogy szerintem (Ctrl V) kötekedni fogsz. Szerintem ha egy ekkora hozzászólásban többször is előfordul a szerintem szó, az nagyon ronda és zavaró szóismétlés. Szerintem. Egyébként pedig ha egy összetett mondat azzal a szóval kezdődik, hogy szerintem, akkor az vonatkozhat az egész mondatra is, nincs beleértve, hogy csak az első felére szabad érteni – azonban kétségkívül így is lehet érteni, ha mindenáron bunkót akarsz keresni magad körül, és bebizonyítani, hogy márpedig az akkor is bunkó, ha a fene fenét eszik. Szerintem. Most pedig magyarázkodjál még valami zavarosat nyugodtan, tiéd az utolsó szó.
Előzmény: BoGar (188)
MV_Anonymus Creative Commons License 2005.01.16 0 0 196
Ez a javított! A moziban és a DVD-n ez van.Ez csak a kalóz verzión látható

A fejlődés megállíthatatlan.

Anonymus
MV_Anonymus Creative Commons License 2005.01.16 0 0 195

Kérlek próbáld úgy mintha III. Béla udvarából jöttem volna!

Köszi a türelmet,

Anonymus

Előzmény: anikita (194)
anikita Creative Commons License 2005.01.16 0 0 194

Kattints a beszúrásra!

 

Előzmény: MV_Anonymus (193)
MV_Anonymus Creative Commons License 2005.01.16 0 0 193

Kicsit bénázok, de még nem haltam meg.

Segítség!!!

MV_Anonymus Creative Commons License 2005.01.16 0 0 192
[imageMV_offline1.jpg]
[imageMV_online1.jpg]
MV_Anonymus Creative Commons License 2005.01.16 0 0 191

 

[imageMV_offline1.jpg]

[imageMV_online1.jpg]

 

A jó jegyző holtig tanul...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!