Keresés

Részletes keresés

Snipper Creative Commons License 2005.01.03 0 0 68
15:14
elefantkillah Creative Commons License 2005.01.03 0 0 67

addig nem lesz semmi változás, amíg a metrorendőrség megbecsült tagjai, igen azok a tagbaszakadt szimpatikus kopasz fiúk hajigálják a petárdákat a mozgolépcsők elé.

még a verekedés se ér semmit.

én azon gondolkodtam, hogy mi lenne ha kilőnék az ablakon, mondjuk  a gyerek lába elé, mer a hiába üvöltöztem neki, hogy hagyj abba a kutya miatt .

 

st.helen Creative Commons License 2005.01.03 0 0 66
Maximálisan ellene vagyok a petárdáknak.

Nem tudom mi a megoldás. Minden törvény akkor ér valamit, ha be tudják tartatni. Cigarettát, alkoholt sem szabad (törvényileg) kiskorúnak eladni....

Azt hiszem elsősorban a forgalmazást kellene keretek közé szorítani. Legyenek szakboltok képzett eladókkal, és ott, és csakis ott lehessen forgalmazni.

Az utcán árulókat meg áruelkobzás, kemény pénzbüntetés.

Ettől még nem lenne "kulturált" felhasználás, de talán valamit javulna a helyzet
rali Creative Commons License 2005.01.03 0 0 65
Valószínűleg a te módszered a leghatékonyabb.
Előzmény: oldskool (64)
oldskool Creative Commons License 2005.01.03 0 0 64

sziasztok

tökmindegy, hogy betiltják vagy sem, a kretének akkor is dobálják, nemcsak szilveszterkor, de egész télen. És ez túl kicsi dolog ahhoz, hogy a rendőrök vagy bárki foglalkozzon vele.

Pedig nekem jogom van a nyugalmamhoz.

És nekem senki ne dobáljon az erkélyemre petárdákat. Persze a harmadikon lakunk.. de máséra se dobáljon!

És ha egy idős ember lekiabál az erkélyről hogy hagyják abba, akkor nem kell a beszólás, nem kell a röhögés, és nem kell a még több petárda.

Sajnos egyetlen módszer van a petárdázók ellen, és én alkalmazom is.

Ez pedig a verés és a megalázás.

Akiket eddig elkaptam, azok egészen biztosan nem merészelnek a környékünkön durrogtatni, ezt garantálom. Nem állok én le kötekedni meg veszekedni, üldözni meg kiabálni - odasétálok mintha nem is akarnék semmit, és szó nélkül ütök.

Ugyanazok a patkányok csinálják, akik a graffitiket is: hiába vannak öten-hatan, ha odamegyek, csak állnak betojva, meg szétszaladnak... az erőviszony tán még így "emberhátrányban" sem egyenlő, de ha ez a módszer, akkor ez a módszer. Sajnálom. Tudom, most majd jön a szöveg, hogy a saját súlycsoportommal kötekedjek. na ja... de aki már megnőtt ekkorára, az jobb szórakozást is tud, mint arra verni a cerkáját, hogy öreget-csecsemőt-kutyát halálra rémít a szar durrogtatásával.

 

Milyen nagy szája volt, mikor a harmadikról elhangzó kérésre azzal válaszolt, "holnap is jövünk, szopjál le" - és röhögtek. Később már csak "kérem ne, kérem ne"... érdekes, szemtől szembe elkezdtünk magázódni?! JQA mindegyiknek.

 

Méghogy minket ijesztgetni... Hát akkor én is ijesztgetek.

Ha körülöttem bármikor elcsattanhat egy petárda, akkor az ő szája szegletében is bármikor elcsattanhat egy ökölcsapás.

Ha egy ablakból 5-percenként kirepülhet egy petárda, akkor ott bármikor befelé is repülhet valami. Egy tízenötdekás kavics. Majd akkor megnézem mennyire lesz vicces, mennyire lesz jó tréfa, meg "nem nőttünk még fel ehhez". petárdázáshoz "felnőni"? aki "felnől", az nem baromkodik ilyesmivel. Lesz még olyan idő, amikor minden durranástól és villanástól összefossa magát az ember, örülnének inkább annak, hogy most nem ilyen időket élünk. Esetleg aki nem tudja mire gondolok, kérdezze meg a nagyszüleit, hogy mennyire jó szórakozás éjjelente ezt hallgatni.

 

Na, erre számítson, aki dobál.  

"ilyen az utca".

üdv.

 

6Boci Creative Commons License 2005.01.03 0 0 63

15:13

elefantkillah Creative Commons License 2005.01.03 0 0 62

a sok gyökér 31. a szobám alatt hajigálta egymást. ez így szar.

 

sneci Creative Commons License 2005.01.03 0 0 61
15:12
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 60

Hirtelen felindulásból azt mondom hogy betiltanám.

Nem ok nélkül: egyszerűen éretlenek vagyunk még ehhez. Éjjel hazafelé menet 2 km-en belül 5 petárdát dobtak a kocsimra! Volt köztük 10 éves gyerek, de 60 éves pasas is!

 

Az a probléma, hogy a tiltott gyümölcs mindig vonzóbb. Csak abban bízom hogy néhány éven belül mi is megtanulunk a lehetőséggel élni és nem visszaélni.

A törvény a hülyék ellen nem véd!

MuzX Creative Commons License 2005.01.03 0 0 59
Nagyszerű javaslat, és hogy is képzeled a hülyék betiltását?

Nálunk az ilyen hülyeség nemzeti sport. Talán pár évszázad múlva javulna a helyzet, ha létezünk még akkor, mint magyarok...
Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (57)
harm2 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 58

"A hülyéket tiltsák be, ne a petárdát."

A hülyéket nem lehet; sérülnének a hülyék jogai. A sok hülye amnesztis meg tuntetne értük.

"Nehogy már értelmes emerek ne tudjanak kultúráltan szórakozni."

Dehogynem. Ezért kell betiltani a hülyegyerekek petárdáit, hogy lehessen kultúráltan szórakozni ahelyett, hogy az ember a fejét kapkodja a nyakába hajigált petárdák elől.

"+ nehogymár 1 éjszakára szóló tolerancia se legyen a kívülállókban, szomorú lenne."

Érdekes. Az irritáló egyének toleranciát követelnek, de eszükbe sem jut, hogy ezt ők gyakorolják.

Azért valaki elmagyarázhatná nekem, hogy mi a petárdázás "kultúrája"??!?

Ja igen, a hozzáállásom gondolom egyértelmű: BETILTANI és 5 év fegyházat a seggfejnek, aki mégis. Legfeljebb kitágult segglukkal jönne ki... :-)

Előzmény: Óz_a_nagy_parázsló (57)
Óz_a_nagy_parázsló Creative Commons License 2005.01.03 0 0 57
15:11

A hülyéket tiltsák be, ne a petárdát.

Nehogy már értelmes emerek ne tudjanak kultúráltan szórakozni.
+ nehogymár 1 éjszakára szóló tolerancia se legyen a kívülállókban, szomorú lenne.

Különben ha betiltják, ha nem petárdázás lessz.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 56
15:10
_kEn_ Creative Commons License 2005.01.03 0 0 55
15:9
tüzes fal Creative Commons License 2005.01.03 0 0 54

15:8

 

Ne betiltsák, hanem a városi panel és bérház bunkóknak(akik a tömegbe dobálták) jelöljenek ki övezeteket ahol dobálhatják, max közterületről tiltsák ki, mert ezekben a körzetekben volt gond.

 

Mert felénk a kertvárosban ki-ki a saját telkén eregette a legális tüzijátékot, senki nem dobálta a másik alá.

 

 

Azon kívül tanulmányozzátok a pirotechnikai törvényt, mert rosszul tudjátok, hogy az év más napjain nem szabad petárdázni.

 

 

A zöld durranós petárda pont azI. kategóriába esik, ezért egész évben lehet dobálni.

egyetértek azzal, hogy a zöld durranós petárdát tiltsák be vagy szabályozzák a használatát, mert amúgy sem jó semmire.

 

de a kis tüzijáték fényeffekteket hagyják békibe.

 

 

a szlovákoknál állítólag 50-es tüzijáték bombákat vesznek egész évben legálisan, mégis megvan náluk a felhasználás kultúrája.

 

Nem olyan béna azért a magyar, hogy ne tudná megtanulni.

 

 

MuzX Creative Commons License 2005.01.03 0 0 53
Leegyszerűsítve a kérdést:

Mi okozza a nagyobb kárt:
1. A petárdázni akarok vesztesége, hogy nem durrogtathatnának kedvükre? Ettől teljesen elromlana a hangulatuk? Nem éreznék jól magukat, komoly frusztrációt élnének át, hogy el kell fojtaniuk ezen mélyen emberi vágyaikat? És hány ilyen ember lenne?
2. Avagy azok veszítenek többet, akiknek az állandó durrogás esetleg zavar, megijeszt, akinek a házikedvencei pánikba esnek, elszöknek, maradandóan összezavarodnak, a gyerekük halálra rémül? Mennyien lennének ők?
Replay Creative Commons License 2005.01.03 0 0 52

Betiltani.

De ez sem ér semmit. Azelött tiltva volt és én mégsem tudtam soha szilveszteri buli elötti délután kialudni magam, mert mindig durrogott valahol petárda.

Van két öt éves kutyám. Mióta megvannak, ez volt az első szilveszter, hogy itthon töltöttük és most szembesültem vele, hogy mit élnek át ilyenkor.

 

MuzX Creative Commons License 2005.01.03 0 0 51
A TV2 Naplóban is ez volt a kérdés, (amiről persze mondhatni, hogy semmit nem jelent), de ott 85% ellenezte a petárdázást, 15% támogatta.
rali Creative Commons License 2005.01.03 0 0 50
Beszámoltalak, lélek.
Előzmény: MiJu (46)
verz Creative Commons License 2005.01.03 0 0 49
Elszámoltátok! 15:6, ill. most már

15:7
Előzmény: MiJu (46)
MuzX Creative Commons License 2005.01.03 0 0 48
Azért arra kiváncsi lennék, milyen egyéb alternatíva van, ami lehetővé teszi. hogy szerint a szilveszteri örömködés nem ér semmit petáda nélkül, az használhassa, aki pedig azt szeretné, hogy hagyják békén őt, a gyerekét, a háziállatait ezzel a baromsággal, az megússza a rumlit.
A betiltást ellenzőktől várnám a jobbnál jobb javaslatokat....
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.03 0 0 47
A petárdára semmi szükség.Azonnali betiltás a megoldás. Az előbbi hozzászólásokban leírták,hogy a kisgyerekek nyugtalanok,félnek,sírnak a petárdarobbantások miatt.A kutyák,macskák rémületükben elszöknek a házaktól.Az emberek fel vannak háborodva mert a lábuk alá,nyakuk közé,lakásukba,autóba,mindenhova bedobálják gátlástalan petárdázók a petárdákat. Felkérem Lamperth belügyminiszter asszonyt,hogy haladéktalanul intézkedjen a lakosság nyugalmának megóvása érdekéven és a legszigorúbban tiltsa be eme esztelen "szórakozás" Köszönöm a bölcs magyar nép nevében.
MiJu Creative Commons License 2005.01.03 0 0 46

engem is számolj!

15:4 (kb)

Előzmény: rali (44)
MuzX Creative Commons License 2005.01.03 0 0 45
Na most ennek a kutyának volt "gazdája" biztos hogy a petárdások tehetnek arról hogy a gazdi nem kötötte ki az ebet? "

Hmmm... a szomszédban van 2 dán dog. Úgy 80 kilósak. Múltkor játék közben az egyik kidöntött egy sor vascsőből készült, erős huzallal összefogott szőlőkonzolt.
Megnézném, mivel kötöd ki őket úgy, hogy ne legyen gond, mikor szerencsétlenek megőrülnek, mert a kedves, ártatlan, mulatozó petárdások - nyilván csak a kutyák szórakoztatására - bedobálják a kerítésen belülre.

Mert bizony, ezt csinálják egyesek.

Nekem a zebrán a lábam elé dobtak egyet az ott álló kocsiból. Dobálja az anyukája elé az ilyen, kiváncsi lettem volna, mennyire éreznék viccesnek, ha valaki például az ő kocsijukba dobna be egyet.

Az a szomorú helyzet, hogy igenis, a népesség egy jó része idétlen, gyerekes bunkó, nem képes felmérni a tettei következményét, vagy nem törődik vele.
Ne ringassuk magunkat illúziókba, attól nem lesz jobb, ha azt mondjuk, hogy elég érettek vagyunk az ilyesmihez.

Itt a faluban újgazdagék születésnapon éjjel, anélkül, hogy a szomszédnak szóltak volna, tüzijátékot rendeztek.
Az egyik szomszédban sírógörcsöt kapott a kisbaba, a másikban a kutyák egész éjjel pánikba esve fel-le rohangáltak a kenneljükben, és kis híján az egyik garázstetőt is sikerült felgyújtaniuk a nagy ünneplésben.

Amennyiben nem tudnak normálisan élni a jogokkal, (aki pedig visszaél velük, az gyakorlatilag nem szankcionálható, illetve senki se foglalkozik azzal, hogy hatékonyan megakadályozza, illetve büntesse a helytelen használatot) akkor muszáj sajnos a jogokat korlátozni, persze azzal együtt, hogy legyen, aki betartatja.

Francba a petárdákkal, sokáig kiválóan lehetett szilveszterezni nélkülük, most miért lett kötelező kellék az évvégi örjöngéshez? És ha még csak szilveszterkor csinálnák, de pluszminusz egy hétig mindennap játszanak vele.

Betiltásra szavazok.
rali Creative Commons License 2005.01.03 0 0 44
Tehát 14 : 4.
Előzmény: Garp szerint (43)
Garp szerint Creative Commons License 2005.01.03 0 0 43
Akik úgy közlekednek, mint ahogy egyesek petárdáznak ... tiltsuk! :(
Előzmény: mailander (36)
Garp szerint Creative Commons License 2005.01.03 0 0 42

Jól! :)

 

Én magam is elviselném, ha tényleg csak szilveszter éjfélkor használnák. Meg ha csak rólam lenne szó (lásd állatok, gyerekek, stb).

 

Egyébként meg nem találtam olyan topikot, ahol érdemi vita lenne erről a témáról. A megfelelő című topic kb. 5 hsz. és nem is ide vágó a témája.

 

 

Előzmény: psmith (41)
psmith Creative Commons License 2005.01.03 0 0 41
13:4
(ha jól értelmeztem Garp hozzászólását :-)...)

Hozzátartozik, én még életemben nem vettem, durrantottam petárdát, valszeg nem is fogok. Valószínüleg magasabb a tolerancia küszöböm, mint itt a többségnek.
MiJu Creative Commons License 2005.01.03 0 0 40
tiltsák be
Garp szerint Creative Commons License 2005.01.03 0 0 39
Ehh, bocs, hogy véleményt is írtam, látom ez itt OFF.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!