Keresés

Részletes keresés

bardav Creative Commons License 2005.01.11 0 0 61

A kollektív per engem is érdekelne. Mi az az OFE?!

bardav Creative Commons License 2005.01.11 0 0 60
HELLO, MI ALÁÍRTUNK EGY MEGÁLLAPODÁST, MELY SZERINT KÉRNÉNK VISSZA A PÉNZ FELÉT, DE 4. PONTOT KIVETTÜK, MISZERINT LEMONDUNK TOVÁBBI JOGAINKRÓL. MA HÍVTAK AZ IRODÁBÓL, HOGY EZ ESETBEN NEM FIZETNEK. ÍGY MI IS PERELÜNK.
Előzmény: mbaluka (59)
mbaluka Creative Commons License 2005.01.11 0 0 59

Sziasztok!

Csak érdeklődni szeretnék, hogy van e még köztetek olyan aki perelni szeretné az Aeroviva-t? Ugyinis én már majdnem biztos vagyok benne, hogy megteszem. Viszont mint azt olvastam lehet, hogy okosabb lenne közös összefogással megtenni azt. Ha esetleg tud valaki egy ilyen "szervezkedést" kérem jelezze nekem. Előre is köszönöm.

Balázs

Ui: Nevetséges, hogy más utazási irodák 15% levonása mellett akár pénzt vagy akár okóberig beváltható utazási utalványt adnak. Akkor az Aeroviva 50%-ot akar visszafizetni. Ja és szerintük örüljünk, hogy ennyit felajánlottak. Tényleg tele van a t...m, hogy mo-n mindig kicsesznek azzal aki nem nyitja a száját és kussol :(

bardav Creative Commons License 2005.01.11 0 0 58

Szia Alex299!

A szálló nevét meg tudnád mondani? Köszi!

Előzmény: alex299 (56)
saperka Creative Commons License 2005.01.11 0 0 57

sziasztok,

velunk minden rendben. Attol eltekintve, hogy hosszu volt az ut es kesett az indulas a repterrol, az utazas rendben volt. Vegig hatszel volt, igy meg a kesesbol is behoztunk egy kicsit.
Bangkokban minden nagyon jo volt, a programokat magunknak szerveztuk, jol ereztuk magunkat. Az ellatas SZUPER volt.
Tegnap erkeztunk ide, Rayongra, ahol mindenki meglepetesere egy olyan hotelba kerultunk, amihez a legkozelebbi falu 8 km. Ez eleg nagy felhaborodast valtott ki az emberekbol, mert nem a vilagvege 2/b re szamitottak. Programok alig, vagy jo sok penzert. Igazabol csak dogleni lehet. Azert azt el kell mondjam, hogy a hotel maga gyonyoru kornyezetben van. (A szobakat inkabb a gagyi jelzovel illetnem...) Mindegy, ugyis megyunk ide-oda, epp most inteztunk magunknak kisbusz Koh Changra, penteken indulunk, 3 napos turat tervezunk...(Hotel-Trat-Koh chang, majd vissza Trat-Chantaburi(delfinnel uszas, dragako piac)-Hotel.

Nnna. Hirtelenjeben ennyit. (tobbet mar nem jelentkezem :) )
Ami a szokoart illeti, a helyiek egyaltalan nem foglalkoznak vele, itt megy tovabb az elet.
Osszefoglalva: aki nem csak dogleni akar, az alkudozzon az irodaval, hogy adjanak neki masik szallast, akar Pattayan, mert itt igazabol nem lehet csinalni semmit, hacsak nem napozni. A furdes sem az igazi, mert a part sarga homokos, a viz koves, halak sehol. At lehet menni Koh Sametre, de az minimum 350 THB koltseg per fo naponta (200 a szigetre lepes, ez valami ado fele, es 150 az ut.

A kerdeseitekre csak a hazaerkezesunk utan tudok mar csak valaszolni. (18-a)

alex299 Creative Commons License 2005.01.10 0 0 56
AEROVIVA / A HALÁLBA REPÍTŐ IRODA /= = =SOHA-SOHA-SOHA

2004 12 26 Tsunami /szökőár/ Másnap ment Bangkokból Phuketre az
út, oda ahonnan mindenki fejvesztve menekült, de egy legény csak egy
volt talpon a vidéken, aki dacolt az elemekkel és más lehetőséget nem
kínálva a halál közepébe vitt minket / a mini nem tengeren túli
utazásokra kitalált repülőjükkel-6 óránként le kell szállni, mert
egyébként lezuhan/ !!! Az aeroviva /remélem minnél hamarabb csődbe
megy / egy újabb 6 órás késés után, amiről természetesen ismét  nem
értesítettek /Budapestről idefelé már volt egy laza 3 órás/ hajnal 3-kor
lepakolt minket Phuketen a szellem szigeten. A szerintük 4 csillagos
szálloda  /max 2/ minden ablaka a másik szobára nézett / véletlenül se
a tengerre/, a medence az inkább volt egy kacsaúsztató / az épületek
közé beszorítva /, a környéke pedig egy sivár-kopár kietlenség.
Phuketten a halál szaga terjengett, szórakozás semmi, a beach-en /kb
5 km/ összesen 80 ember. Egy élmény volt, hiába az üzlet mindenek
felett!!!
A haza út előtt jött a szokásos nem értesítelek, majd megtudod
felállás:előbb 3 óra késés, majd egész éjszakás reptéren való
várakozás /aludhatunk volna nyugodtan a szállodában....minek??? /,
majd egy laza 12 órás késés után meg is érkeztünk Budapestre!!! HUrrá
A haza út ismét jól sikerült köszönhetjük a Travel service-aeroviva
párosnak!!! Ezek után mindenkinek melegen ajánlom, hogy válassza
ezt a két díszpéldány, ha utazni szeretnének !!!!
Alex
nzperxx Creative Commons License 2005.01.06 0 0 55

Kollektív per az Aeroviva ellen

Hányan vannak és hol lehet csatlakozni az Aeroviva-t beperlők közösségéhez? Az OFE is felajánlotta a segítségét!

cyprus_people Creative Commons License 2005.01.05 0 0 54
A hely nagyon joo! Kb. 800 m a korall szeele, maga a terep legalaabb 5 m magasan van a vizszint felett. A katamaraan ingyen van, 30 csomoonaal nagyobb szeelben nem adjaak ki. Az autopaalyaat magyarok epitetteek! 
Előzmény: levenderke (51)
nzperxx Creative Commons License 2005.01.05 0 0 53

Tisztelt Aeroviva károsultak!

Beszéltem az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesülettel az Aeroviva pénzvisszafizetés megtagadás ügyben! A hölgy nagyon kézséges volt és jelezte, hogy amennyiben jelzés érkezik hozzájuk, hogy az utasok kollektíven szeretnének fellépni az utazási irodával szemben, akkor ehhez felajánlják a honlapukat az esetleges közlemény publikálása végett!

A honlap címe: www.ofe.hu

Érdemes lenne kezdeményezni együttesen a jogi lépéseket!

saperka Creative Commons License 2005.01.05 0 0 52
felhozom ismét :))
levenderke Creative Commons License 2005.01.04 0 0 51

Sziasztok!

Valószínűleg január 10-én indulunk Mauritiusra. Tud valaki valamit a térségről? Szerintetek mennyire biztonságos? Esetleg valaki utastársunk lesz? Egyéb tapasztalatokat is szívesen várok! Kicsit delemmázunk, mert a szálloda közvetlenül a parton van. Reméljük nem kockázatos...

cyprus_people Creative Commons License 2005.01.03 0 0 50
Meg tudnaa valaki adni az Aeroviva Dubai telepitett idegenvezetoejeenek telefonszaamaat?
cyprus_people Creative Commons License 2005.01.03 0 0 49
Kis segitseeget keerek! Jan. 6-aan meg fog aalni Dubaiban a TRAval service geepe? Hazavisznek bennuenket?
-emma- Creative Commons License 2005.01.03 0 0 48
http://hvg.hu/itthon/20050103utazas.aspx?s=hk

A délkelet-ázsiai szökőár miatt itthon maradó, de útjukat már kifizető utasok jogosan követelik vissza útjuk árát, és pereskedés helyett jobb, ha a megegyezésre törekednek - mondta a Budapesti Ügyvédi Kamara elnökhelyettese hétfőn.
saperka Creative Commons License 2005.01.03 0 0 47
felhozom...
Kakerlak Creative Commons License 2005.01.01 0 0 46
Utolsó mondat végére: !
Előzmény: Kakerlak (45)
Kakerlak Creative Commons License 2005.01.01 0 0 45
Tévében elhangzott nyilatkozat (jogtanácsos) alapján én azt tartom etikátlannak, hogy ha van egy DK-Ázsiába szóló üdülés és annak az értéke mondjuk 500e ft, akkor miért nem lehet azt, hogy az utas egy teljesen más térségbe (pl. Mexikó, Kuba, Rio De Janeiro, Kenya, akármi) szóló közel egyenértékü üdülésre válthassa? Ha az "alternatív út" kevesebbe kerülne, akkor az utas hagyná a különbözetet a fenébe, ha többe, akkor ráfizetné a különbözetet? Ha meg az utazási iroda nem tud felajánlani ilyen lehetöségeket, akkor adja vissza a pénzt és kész. Itt a feleken kívülálló okok miatt nincs lehetöség a szerzödésszerü teljesítésre, de ez nem jelenti azt, hogy az utas veszítse el a befizetett pénzét az irodának pedig megmaradjon, holott nem is nyújtott érte szolgáltatást?
-emma- Creative Commons License 2005.01.01 0 0 44
Nehany fiatalrol szolt a riport, akik osszealltak az Aeroviva ellen (talan a nev igy nem hangzott el, de jo kozelrol mutattak a prospektust :)), mert vissza akarjak kapni a penzuket, es nem fogadjak el a felkinalt masik ajanlatot..
Előzmény: LaRa (43)
LaRa Creative Commons License 2005.01.01 0 0 43

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben vagyok az Aerovivánál, most január 5-én utaznánk, utaztunk volna.

Nem láttam a Hír tv-ben a riportot, mondanál róla bővebbet, hátha lehetne vele kezdeni valamit?

Köszi

Előzmény: -emma- (41)
mr_betus Creative Commons License 2005.01.01 0 0 42
Nekik kell menni mindenképpen, akár csoportba összefogva is.
Velünk is csak addig keménykedett a Neckermann, amíg meg nem kapták az ügyvédtől az utolsó felszólítást. Akkor elhitték, hogy tényleg bíróságra megyünk, ha nem adják vissza a pénzünket.

Később ügyvéd ismerős is megerősítette, hogy nekik kell menni, mert mindegyik arra játszik, hogy úgysem meri őket megtámadni senki. Ha meg mégis nekik megy vki, akkor azonnal megpróbálnak peren kívül megegyezni.

mr. betus
-emma- Creative Commons License 2004.12.31 0 0 41
Kicsoda Szucs Norbert?:)

Most lattama Hir Tv-n az interjut.. hajra!!
magnum454 Creative Commons License 2004.12.31 0 0 40

sziasztok

én 29.-én indultam volna 100e felárral.nem erre gyűjtögettem mint ahogy azok sem akik kimentek.akkor nem a feláras szilveszterre fizetnek be.

szerintetek bangkokban hogy néznek európai emberek akik sebesülten vagy nem de szeretnének hazajönni,mikor megérkezik a magyar gép tele mulatozni vágyó utassal.egyébként pattaya is tele van phuketről átmenekült európaival,ezt telefonon

tudtam meg.

az aerovivától meg a légitársaságától az lett vna az eljárás,hogy lemondják ebben az időszakban az utat,levonják a valós költségeiket és visszaadják a fennmaradó

összeget.

Morcsi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 39
Még egy kis elgondolkodtató adalék a tegnapi hozzászólásomhoz: én évi 15e emberrel számoltam, a tényleges adat 12e utas évente. Ebből állítólag 7e-t az Aeroviva utaztat (a teljes Délkelet-Ázsiai térségbe). De nem ebben a néhány hétben, hanem egész évben! Amúgy még egy elgondolkodtató adat: a katasztrófa idején szervezetten 400 magyar utas tartozkodott a térségben. A Best Reisen és az IBUSZ azt jelezte, hogy kb. 200-200 utasát érinti az esetleges részvételi díj visszafizetés, vagy csereút. Ezen kívül még biztosan érintett a TENSI Tours és az OTP Travel, több irodát így hirtelen nem találtam. Akkor hol is kell az Aerovivának 6000 utast kártalanítania??? Ha kell is - Gyarmati Ferenc igazgató sajtónyilatkozata alapján - kb. 500 millió forint többletkiadással számolnak. (Ez szerintem még mindig erősen túlzó adat!!!) Ezt egyértelműen nem "zsebből" kell kifizetniük és veszteségként le fogják vonni az idei adóalapból...
Előzmény: Morcsi (37)
Morcsi Creative Commons License 2004.12.31 0 0 37
Nyuszi77, mikor leírtad ezt a számot, TE utánaszámoltál??? Ugyan személyesen nem vagyok érintett a témában (nem úszik a pénzem), de azért az ilyen nyilvánvaló butaságokat (már megbocsáss) nem hagyhatok szó nélkül.

A tényleges számot most nincs időm kikeresni, inkább levezetem az átlagadatok és becslések alapján (KSH-n némi munkával kikereshető, de lehet, hogy csak a fizetős részben van, nem tudom)

Tehát: Egy évben összesen, átlagosan kb. 600 ezer ember utazik szervezetten külföldre, ennek kb. 90%-a Európába. A maradék 10% kb. fele Tunéziába, Egyiptomba és Jordániába látogat el. Tehát az összes utazó létszám kb. 5%-án osztozik az összes tengerentúli desztináció az USA-t, Kanadát, Japánt, a Karibi térséget és természetesen a katasztrófa által érintett területet is beleértve. Némi fejszámolás után kijön, hogy ez összesen 30e ember évente. Mivel ez a szám a teljes tengerentúlt tartalmazza, még a felével számolni is sok, de ha már túlzásokba estünk, akkor legyen 15e ember. Éves szinten a teljes térségbe! Mivel ennek a desztinációnak most van a főszezonja, tehát kb. 3 hónapra oszlik meg, legyen 5e ember egy hónapban.

Ehhez már csak azt kell hozzátenni, hogy a 2002-es adatok alapján Magyarországon kb. 650 főtevékenységű utazásszervező van... Ha közülük csak 10 szervez ilyen típusú utakat, akkor máris közelítünk a valósághoz.

Mindebből nyilvánvaló, hogy a 6000-es utaztatási szám csak porhintés, valszínűleg az iroda teljes évi forgalmát adták meg, amit a média természetesen azonnal felkapott és kiforgatott, ezzel bolondítva meg az "átlagembert" Sok-sok kétkedéssel a média iránt és némi utánaszámolással azért vissza lehet találni a realitás talajára.

Remélem, kis eszmefuttatásommal segítettem ebben.
Köszönöm, hogy elolvastátok a hozzászólásomat.
Előzmény: nyuszi77 (32)
saperka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 36

a második része a hozzászólásomnak ugye arra az esetre érvényes, amikor még az utassal szeretnének ráfizettetni az útra.....

(csak a félreértések elkerülése végett :))))))) )

Előzmény: saperka (35)
saperka Creative Commons License 2004.12.30 0 0 35

jaj, már nyuszi!

Ne csináld...az a 6000 utas nyilván az egész szezonra értendő, nem erre az egy hónapot, vagy másfelet átölelő időszakra. Különben is a fele ELEVE Samui-ra megy, úgyhogy akkor kezdjük 3000-ről...

Vagy más megközelítésben: nagy valószínűséggel egy-egy utason megközelítőleg 30.000Ft haszna szinte biztos van az irodának. Nnna, erről kellene most lemondani és nullára, vagy minimális veszteségre kihozva a dolgot, bizalmat is erősíteni az iroda iránt.

Ez volt az a feladat, amit nem sikerült megoldani...

remélem nem volt túl zavaros

Replay Creative Commons License 2004.12.30 0 0 34

Az a 6000 ember több mint 30 charter lenne. Ennyi gép szerintem nem megy tőlük Phuketre ebben a pár hétben.

Nem tudja valaki, hogy a 27-én vagy 28-án odaért gépükkel hoztak haza utasokat?  Ugyanis a testvéreméket behülyitették, hogy hazahozzák őket, aztán azt mondták, hogy maradniuk kell 3-áig, mert nincs a gépeken hely, közben meg a tv-ben az hangzott el, hogy ez a keddi gép utasok nélkül jött vissza, mert nem volt váltó személyzet.

vbrown Creative Commons License 2004.12.30 0 0 33

Travelt esetleg majd a viva fogja perelni, de akkor bukták az óccssó jegyeket, monnyuk teszek rá! Ezentúl, ha valaki azt mondja, hogy a legolcsóbb jegy, akkor azt fogom mondani, hogy én a drágábbat kérem, ha meg azt mondja, hogy travel service akkor nem is tudom mi lesz akkor, talán sírva fakadok. :-()

Előzmény: ember2004 (29)
nyuszi77 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 32

utánna számolt már valaki?????? ha 6000 embert utaztatnak és kb. 300000 egy út akkor hogy az istenbe lehet elvárni egy cégtől,hogy zsebből visszafizessen 1,800,000,000 forintot? főleg ha azt már továbbutalta a partnereknek. ugyanigy lehetetlen,hogy zsebből állja annak a 6000 embernek az utazását egy új uticélra.

schpenoth Creative Commons License 2004.12.30 0 0 31
'ember'! Gondolkozzál! Csak azt lehet perelni, akivel szerződött. Hogy az Aerovivának ki a partnere, az a vevőt nem érdekli.
Előzmény: ember2004 (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!