Keresés

Részletes keresés

creation of believers Creative Commons License 2021.01.06 0 0 1725

emiatt igazoltam át az Evangélikus Egyházba. A Sola Scriptura első erődje.

 

Légy hű hozzá..........

Előzmény: Blade-Runner (1724)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.06 -1 0 1724

emiatt igazoltam át az Evangélikus Egyházba. A Sola Scriptura első erődje.

Előzmény: creation of believers (1723)
creation of believers Creative Commons License 2021.01.06 0 0 1723

Szerintem a Bibliához kellene visszatérned.

 

A pünkösdi mozgalmak nagy része a tapasztalatokra, élményekre álmokra épít, nem a Bibliára.

 

Kell a tapasztalat, lehetnek álmok is , fontosak az érzelmek is, de csak a Biblia után, vele összhangban. Ha valakinek bármilyen tapasztalata van, ami nem egyezik a Bibliával, az nem lehet Istentől.

Előzmény: Blade-Runner (1722)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.06 0 0 1722

Ezt a kérdést kifejthetnéd, kibonthatnád bővebben. Mert én szerintem sok pünkösdi közösségben ma is földönkívüli vagyok, annak érzem magam. Nem tudok szocializálódni a Faluba és félek, hogy a kereszténység nem is az.

 

 

Előzmény: creation of believers (1721)
creation of believers Creative Commons License 2021.01.06 0 0 1721

igazából én mindig földönkívülinek éreztem magam a HGY-ben.

 

Most "Földi" vagy?

Előzmény: Blade-Runner (1700)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1720

Nem utaztam vissza az időbe'. Pár órája kérdeztem csupán...

Előzmény: elterito (1718)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1719

én "tizenhat" évvel ezelőttit látok. Biztos bezavarnak agyilag a hitesdroid bölcsek. Szerintem kapcsold ki a monitort három percre, míg elrepülnek, majd kapcsold vissza.

Előzmény: elterito (1718)
elterito Creative Commons License 2021.01.04 -1 0 1718

Jól látom hogy 6 évvel ezelőttire kérdezel rá? Ez időutazás ;-)

Előzmény: Eklatáns Béla (1714)
ntaicn Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1717
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1716

Szabadulás az elmegyógyintézetből. Hülyéktől, műveletlen salaktól.

Előzmény: Eklatáns Béla (1711)
Blade-Runner Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1715

feleségül vett egy boszorkányt. Aki kurvával vegyül az úgy jár, mint ő. Egy házasságtörő asszonyt vett feleségül aki alázatot és becsületet nem ismert. egy bűnöző asszonyállatot, akit 500 éve máglyán égettek volna el. 

Előzmény: Eklatáns Béla (1712)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1714

Ez valami talmudista, okkultista, ezoterista  kabbalisztika...?

Előzmény: Sickboy (21)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1713

Nekem is - vfo-tól...

Előzmény: Fürösztölő (9)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1712

Kubinyi Károly halála nem a véletlen műve

 

Őt is megátkoztad...?

Előzmény: Blade-Runner (1704)
Eklatáns Béla Creative Commons License 2021.01.04 0 0 1711

Neked mit jelentett, Amálka...?

Előzmény: Blade-Runner (1709)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 -1 0 1709

Azon agyalok hányféleképpen lehetett elmenni a HGY-ből.

 

Szerintem azoknak lehetett a legszarabb meg legvérnyomásnövelőbb, akiknek Németh Sándor többet jelentett egy zárlatos villanyborotvánál.

Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1708

Csupán elvileg: nem lehet feltételezni, hogy ha esetleg hibákkal, vagy emberi tévedésekkel kísérve (amely minden cselekedetünkről elmondható), de mégiscsak Isten igazsága nyilvánult meg az Egri elleni eljárásban?? 

Az lehetetlen. Sem Isten,sem az igazsága soha nem kap szót a hágyében. :D

 

Válasszuk külön a dolgokat.

1. valaki beszél a Szent Írásról a saját feje után.

2. valaki úgy beszél a Szent Írásról, hogy közben a Szentlélek vezeti.

én a 2-est sose láttam a hágyében. Nem mondom, hogy minden prédikáció majomszemét volt, csak azt, hogy 2-est nem láttam.

amúgy ez walahol wicces, mert van egy gyüli ahol a prédikálótól elolvadnak hallgatói, csak a hiperkegyelem meg a bővölködéstan összefogtak és folyton hülyézik

Előzmény: oculus2 (1694)
Jávorfácska Creative Commons License 2020.12.29 -1 0 1707

Jó, hogy eljöttél az aranyborjút imádók köréből...

Előzmény: Blade-Runner (1704)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1706

"jó, ez végül is a te vállalkozásod." :D :D

erről még annyit, hogy ez a húgyagyú akár NS akár GT azt hitte, hogy a gyülekezeti pásztorlás és a gyülekezet az ő tulajdona, ő a vezérigazgató és a környezet úgy táncol ahogy ő fütyül. Azt hitte, hogy a gyülekezet az BT vagy KFT amiből annyi pénzt vesz ki ami neki teccik.

100 fős közösség volt. Pár éve akartam írni belőle Bartus könyvet, de aztán ezer dolgom van - hülyékre, hülyékkel foglalkozni nincs időm. A Bartus könyvet lehet nem is tudnám überelni. :D Az abban foglaltak sajnabajna nem csak a HGY-ét jellemzik.

Előzmény: Blade-Runner (1704)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1705

Kik hajszolták bele Kubinyit egy fos házasságba? Na kik? g@ci bpa

Előzmény: Blade-Runner (1704)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 -1 0 1704

naná és aki a Bpa-ba görbicz tamással nem bratyizik, azt is bedarálják az ottani droidok. Nyomozz és keress. Kubinyi Károly halála nem a véletlen műve. És azok darálták akik az esküvőjét szervezték és majomkodtak. Szal a Bpa-nak is van hullája, nem csak a HGY-nek. Uzoni Péter.

 

GT pont olyan személykultuszt gyárt maga köré, mint NS. Kurva sokat izzad rajta.

 

és van még egy csomó gyülekezet ahol a gyülekezeti pásztor nem ismer Istenfélelmet és a saját "harmadik birodalmát" építi. NEM az egyházat. Magyar Pünkösdi Egyház, Bibliaszól egyes városokban. Most tán Bp-én oké

 

Veszélyes játék, egy néhai gyülekezeti pásztor még rákos is lett a játékaitól. Mikor onnan távoztam, mert a kritikát nem értette a bölcsész diplomájával, mondtam neki, hogy "jó, ez végül is a te vállalkozásod." :D :D A vadbarom meg szó szerint vette és csődbe is vitte. :D :D pedig behúzhatta volna a kéziféket, mert a sorompó jelezte hogy jön a vonat. :D - hasonlat.

Előzmény: Németh Sándor lebuktatója (1703)
Németh Sándor lebuktatója Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1703

"a HGY-ben mindenkit ledarálnak, aki NS-re nem kacsint"

 

ez egy jó megállapítás

Előzmény: Blade-Runner (1702)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1702

Szerintem, mit láttam, a HGY-ben mindenkit ledarálnak, aki NS-re nem kacsint. Olyan NS-kultusz volt 2001-2003 meg előtte, hogy Darth Vader is megirigyelte.

Előzmény: oculus2 (1694)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1701

és van egy olyan nyomvonala is, hogy én kib@szottúl sajnálni kezdtem vízkereszcségem körül a hágyéseket, ezért képes voltam mindenkivel összeveszni a hágyések miatt, végett.

Megismertem hágyéseket, ki volt drogon, ki élt intézetben stb és szal más szemmel kezdtem mérni őket. Már nem vártam el, hogy mindegyiküknek torontói egyetemi végzettsége legyen

Előzmény: Blade-Runner (1700)
Blade-Runner Creative Commons License 2020.12.29 0 0 1700

"De a Németh nem tud  saját magáról folyamatosan beszélni a tapsviharok miatt!"

 

Akkor ezért hagytad el a hágyét, mert tapsviharral fullasztották NS-t az ööözésbe?

 

Há én meg azér mer 2003-ban erdkával a Hit Csarnok közepén beszéltem és én a HGY-ben folyó hányásokra szerettem volna rávilágítani, de mivel nem nevesítettem senkit, sőt gyülinevet se mondtam direkt, ő asszitte a Bpa-ról beszéltem.

 

Párszor voltam házicsoportba, de engem nem tudott betölteni az NSimádata szellem, viszont sok nevetni való sztori volt és esélyes, hogy az arcomra is volt írva trécs közben, hogy én legbelül sírva nevetek. Így utólag az egyik tag nyolc általánosára írtam mindent.

 

igazából én mindig földönkívülinek éreztem magam a HGY-ben.

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9029345&la=141596989

 

 

ami ebben a topicban szültem annak 50%-át minimum mindig valósnak láttam, csak ugye nem volt szabad beszélni róla. Meg nem akartam senkin átgázolni 200-al ilyenek.

Előzmény: selay (1696)
selay Creative Commons License 2013.07.28 0 0 1699

Azért kellett kijönnöm, hogy bemehessek...

Előzmény: Last Seal (1698)
Last Seal Creative Commons License 2013.07.27 0 0 1698

Nem eleg kijönni,be is kell menni....

Előzmény: selay (1696)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.27 0 0 1697

Nahát még egy Hitgyülis topik?

selay Creative Commons License 2013.03.21 0 0 1696

Közel 19 évet töltöttem a Hit Gyülekezetében.

 

Nem 19 év után hirtelen megvilágosodással, hanem folyamatosan ébredtem rá, hogy nem az Igazságot hirdetik a gyülekezetben, mégis ott tartott a testvérek iránti szeretet, és egy belémnevelt tekintélytisztelet. Ámde egyszer csak betelik a pohár.

 

Egy 2006. nov.-i (szerdai) összejövetelen gyűjtött tapasztalataimat írom le, gondosan jegyzeteltem, ebből idézek röviden.
Ekkoriban már fontolgattam a gyül. elhagyását, néha kétségbeesetten kapaszkodót(= hamisságokat illetően feltételezett tévedéseim igazolását) keresve figyeltem a gyülitagokat. Nagyon vágytam rá, hogy ne legyen igazam, ezért sokszorosan kiélesítetten koncentráltam minden szóra és benyomásra.
Arról beszélt a Németh, hogy Isten gyermekeiként ajándékok, áldozatok, jó illatok vagyunk a világban. Hangsúlyozta keresztényi identitásunkat, ellenpéldaként hozta az általa neurotikusnak nevezett hívőket ("lelki roncsokat"), akik elmerülnek az önsajnálatban, az egyházi szolgálat számára haszontalanul, a vasárnapi ("korcslelkű") keresztények.Erőteljes képekkel állította elénk a Megváltó művét, Jézus Krisztus személyét, az Ő értünk hozott áldozatát.
Bár a prédika szvsz kimagaslóan jó volt, álmatagon teltek a félórák, Jézus nevére meg se rezdült testvéreim arca.(Legfeljebb diszkréten néhány kajás, vagy cukros zacskó)Németh Sándor a neurotikus, önsajnálatban veszteglő keresztények arculatának festegetéséről hirtelen átváltott az önarcképe rajzolására. Elmondta, hogy ha valakinek, neki aztán lenne oka önsajnálatra, mennyi támadás érte és éri folyamatosan, a földre kerül szétverve, sebesülten. Amikor azt ecseteli, hogy hogyan és hányszor "szedte össze belsőségeit a porból", a feléledt "közönség" lelkes tapsviharba, hallelujázásba, ámenezésbe tör ki. Percekig vissza-visszatérően ünneplik. NS szemlátomást a tenyeréből eteti a hallgatóságot!
Rettenetes volt! Előtte ugyanez a tömeg Jézus nevére, halála - feltámadása hírére rezzenéstelen néma közönnyel, álmos pislantásokkal reagált.
Nem gondolom, hogy egyedi eset, amit vázoltam. De ekkor több órán keresztül tudatosan figyeltem, és összehasonlítottam: a gyülekezet emberi vezetés alatt áll a prédikáció alatt (is, mert a Szent Szellem Jézus nevét emeli fel, és nem Németh Sándorét.)
Az emberi vezetés további alátámasztásul: Az előre megtervezett dicséretek közben vajon mikor tapsolnak, táncolnak, mikor kiáltanak az Úrhoz az éneklők? Függenek-e az emberi megnyilvánulások a dallam-ritmus diktálta kötöttségtől, vagy spontán jönnek ezek? Aki azt állítja, hogy spontán jönnek, (mint a szél, amikor arra fúj, amerre akar,) annak arra is felelnie kell, hogy ha elhallgat a zene, miért maradnak abba a fizikai öröm kifejezések, és miért folytatódnak amikor a zene újra indul?
A Hgy-ben NS neve Jézus neve fölé van felemelve! NS-nek kell vezényelni: "Tapsoljátok meg Jézust"!

 

De a Németh nem tud  saját magáról folyamatosan beszélni a tapsviharok miatt!

 

Jézus háttérbe van szorítva a Hit Gyülekezetében! Ez az, ami tűrhetetlenül, elviselhetetlenül fájt, ebben nem akartam azok után részt venni, hogy teljes fényben megláttam ezt a borzalmat.

 

Az új hullám idején is már alig tömegméretekben ugyanez zajlott:  a folyamatos produkciók kiszorították az evangéliumot, Jézus Krisztus tiszta beszéde nem kapott helyet! 

 

Ámde aki nem szereti teljes szívvel a Megváltót, annak bizonyára piti problémának tűnnek a fentiek. Nekem elég indok volt a Hit Gyülekezete végleges és visszavonhatatlan elhagyására.
Talán sok mindent észrevettem az évek során részlegesen, de eljöttem, amikor a hamisságok teljességükben megmutatkoztak, mert meg van írva:


"Álljon el a hamisságtól mindaz, aki az Úr nevét vallja".

 

Báthory Ödönke Creative Commons License 2012.10.18 0 0 1695

Amikor elküldött PL, akkor nem az volt a vád Egri ellen, hogy szemetül vezette a saját vidéki gyülekezetét. Sem nem az, hogy szemetül viselkedett egy ottani anyuka ellen. Hanem azt mondta szó szerint PL, hogy "rosszat akar a Gyülekezetnek". Ez volt ellene a vád, ez volt a kiközösítésének az indoka, semmi más. Márpedig ha valaki férfi és nem egy takonygerincű meztelencsiga, akkor a szavának helytáll. Akkor ha mond valamit, annak indoklását is tudja adni, nem pedig mástól várja el, hogy az ő szavának utánajárjon.

Az pedig teljesen biztos, hogy az Úr keze volt a dologban. Mert ha akkor ez nem történik meg, ha akkor kapok három nap haladékot (amit egyébként kértem is), akkor még mindig ott ülnék, és bizonygatnám az üres pohárról, hogy teli van. És akkor nem ismertem volna meg annyi nagyszerű embert és nagyszerű közösséget.

 

Köszönöm, hogy akkor PL nem engedett. Valóban az Úrtól volt.

 

b

Előzmény: oculus2 (1694)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!