Keresés

Részletes keresés

Ejejump Creative Commons License 2015.03.10 0 0 90793

Prrrr, ne is kérdezd :)

Részletek itt olvashatóak.

Akár át is jöhettek oda beszélgetni, sajnos ez a topik - mondjuk ebben nagyrészt én is ludas vagyok - halódik...

 

Előzmény: asolyom (90792)
asolyom Creative Commons License 2015.03.10 0 0 90792
És hogy megyen a lómaiakkal? :-)
Előzmény: Ejejump (90791)
Ejejump Creative Commons License 2015.03.10 0 0 90791

Tapasztalatom nincs - az eddigi egyetlen indított kampányom Nyugat-Rómával van, ők meg nem tudnak - hogy is lehet vallást váltani, de keresgélve találtam egy frappáns oldalt :)

list_of_all_the_religious_bonuses_in_attila

 

Előzmény: asolyom (90790)
asolyom Creative Commons License 2015.03.08 0 0 90790

Tudja valaki, hogy lehet-e az Attilában vallást váltani? Néha jön üzenet, hogy valamelyik nép áttért más vallásra. A keleti gótok ariánusok, a nyugati gótok meg pogányok. Valahogy tudok pl. keresztény lenni velük?

asolyom Creative Commons License 2015.03.07 0 0 90789
Máshol is le lehet telepedni, de a győzelmi feltételek között ott van Pannónia és Dacia.
Előzmény: Elar (90788)
Elar Creative Commons License 2015.03.07 0 0 90788

Folytatom csatáim az osztrogótokkal.

Kihúztuk 400-ig, de most zsákutcába kerültem.

Hatalmas győzelemmel kiütöttem 2 hun hordát (Pirussziasan - fonetikusan :) ) + az egyik szövetségesem sikerült rájuk uszítanom - gondoltam kicsit besegít.

Hát nem.

Átmentek rajta mint kés a vajon és 3 !!!!! hordával grasszálnak a provinciámban, ami így minuszos kenyérben, vagyis nemhogy töltődnék - még fogyok is.

A főseregem 15%-on van

A másik 10 egységes.

Úgyhogy nicns ötletem. Előbb elmentem 5 kőrt - föl le császkálnak.

Próbáltam csatát - de ugye ő úgy lép, hogy minimum 2 serege legyen, ami azért gáz mert 1:1-ben is kurva nehéz győzni, így 1:2 ben meg impossible.

És baromira ügyes.

Ez a gedva középen áttolja a 2 lándzsás egységem között a lovasát, és befordul oldalra az ijjászomba. Ilyet eddig egy TW-ben sem láttam.

vagy addig karol át, amíg teljesen befordul.

És nem tudom kivédeni.

Mindenre egyből reagál.

Még azt tudom kitalálni, hogy bemegyek egy sarokba, a 2 szárny a pálya szélére támaszkodik, és így talán megfogom.

Csakhát addig lenyilazzák a lándzsásaimat, mert egyelőre csak 2 római spear van.....

Szóval nem tudom mit tegyek.

 

Érdekes alattam a kelet rómaiakat szétszedték, az alánoknak már 5 városuk van, a gepidák is nagyon belehúztak.

Érik a gondolat h újrakezdem és em itt telepedek le, mert a hunok, nem hagynak békén.

 

Ejejump Creative Commons License 2015.03.04 0 0 90786

Hozott valami érdemi változást?

A wikit csak átfutottam, gondoltam, talán más alaposabban átnézi :)

Előzmény: Elar (90784)
asolyom Creative Commons License 2015.03.04 0 0 90785

Most már nekem is megvan. Kezdhetek egy újat.... :-)

Előzmény: Elar (90784)
Elar Creative Commons License 2015.03.04 0 0 90784

Nem egészen :)

Update (is) jött. Elsősorban azért frissült

Összesen 1.6 Gb

Előzmény: asolyom (90783)
asolyom Creative Commons License 2015.03.04 0 0 90783

Hát ez király! Az Attila elkezdte magát frissíteni a Steamen keresztül - nyilván az új kultúra csomag miatt - de 1,3 Gb letöltése után megakadt. Franc se tudja ilyenkor mi van.... :-( 

asolyom Creative Commons License 2015.03.03 0 0 90782

Ja, értem.

Előzmény: Elar (90779)
asolyom Creative Commons License 2015.03.03 0 0 90781

No, én is rápróbáltam erre az Apulumban (ma Gyulafehérvár :-)) történő letelepedésre. Ez is járhatónak tűnik. A kisebb seregemmel elcsaltam a hunokat, amíg Apulumban felépül pár épület, meg a fal. Az a seregem sajnos el is vérzett, de ídőt nyertünk, és mire a hunok visszatértek, addigra megépült a fal, és jó pár olyan épület, ami kaját termel, így nincs gondunk az élelemmel. A hunok pedig ostromolni nem tudnak. Szépen lassan a körönkénti bevétel is növekszik, főleg mióta a gepidákkal kereskedelmi szerződést kötöttünk. Egyébként vélhetően az ilyen elhagyott/ledózerolt településen érdemes először bárkivel is letelepedni, mert azt a saját elképzelésed szerint tudod alakítani, míg ha mástól foglalod el, akkor egy csomó pénz meg idő az épületek lebontása/felépítése, vagy éppen átalakítása.

Előzmény: Elar (90780)
Elar Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90780

Én az első kőrben letelepedtem az Axxxxx városban :)

Így már van fortify a seregnek

Előzmény: asolyom (90778)
Elar Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90779

Dehogyis :)

2 napig tudod még előrendelni picit olcsóbban. Márc 5-én jelenik meg - akkor tudod letölteni

Előzmény: asolyom (90776)
asolyom Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90778

A fortifyt hogy csinálod? Vándorló népnél nem látok ilyent, csak ha letelepszel.

Előzmény: Elar (90777)
Elar Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90777

Normál vagy hard. Nem emlékszem :)

 

Na végre sikerült.

Kipróbáltam ambushhal megfogni a hun sereget - nem ment.

Utána ucsó próbának a fortify stence - és lőn csodát.

Mindkét(!!!) hun sereget legyőztem.

Itt most töketlen volt az AI. Persze segítethetett talán a +2 integrity emelés, de a 2. hun sereg megvárta amíg legyilkoljuk egymást a elsővel. Ott az volt a szerencsém, h a ezzen ellen tábornokát sikerült leszednünk.

Huhh. Most még a bankruptot kell kezelnem.

Itt észrevettem egy bugot.

A sereg zsoldja nem csökkent arányosan a vesztességel.

Akkor csökkent amikor összevontam a 10-20 fős egységeimet.

Szóval ez fura

Előzmény: asolyom (90775)
asolyom Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90776

Mit jelent az a Steam Storeban a Longbeard Culture Packnél, hogy elérhető március 5-ig? Meg az is ott van, hogy 2 nap a játék feloldásáig. Talán csak nem ingyenes lesz?

asolyom Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90775

Én tudok csatát nyerni. Mondjuk igyekszem úgy alakítani a helyzetet, hogy túlerőben legyek. Milyen fokozaton játszol?

Előzmény: Elar (90773)
Elar Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90773

Na én is őket választottam.

Én most úgy döntöttem, hogy az egyik hordával letelepedek Dacia provincia Axxxxx regiójába, a másik sereggel meg sarcolom (a vizigótok hívtak) a kelet római birodalmat alattunk.

A letelepülés azzal járt h azt a sereget ott kellett tartani a public order miatt, így az integritás pirosban maradt.

Mire kész lett a főépület megjelentek a hunok.

Egy sereggel beálltak a tartományba, a kenyér ikon rögtön -22 lett.

A gyenge sereggel kitámadnék 1200 vs 900, de nem tudom megverni.

Természetesen (mint ahogy egy fórumban olvastam) mindig a gépnek kedvez a kezdő felállás itt is felrakta őket egy meredek domra.

Én szépen felgyalogoltam mellé.

Erre 4 lovassal átkarolt, amit egy ideig tartottam. Hiába szedtem le a 30-40%-kat íjjal elsöpörték a 3 ott lévő kardos lándzsás egységeim a 2 ijjászaommal együtt.

Középen meg a gyalogosaik + 2 lovas szintén felmorzsolt.

Állandóan azt veszem észre, h elfogynak az egységeim.

 

Az biztos, h kurva erős lett az AI a csatában. Vagy én lettem nagyon béna

 

 

Tényleg. Mi a frászt lehet tenni a lovas ijjászok ellen?

Előzmény: asolyom (90772)
asolyom Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90772
Azt várom, hogy legyen végre hajítógépem, aztán uccu neki. A keleti gótokkal viszonylag könnyebb, ott már indulásnál is van onager. :-)
Előzmény: Elar (90771)
Elar Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90771

:)

Ne oszlassz, inkább harcolj. Ott úgyis apadnak :)

 

A vizigótokkal a prológ részben egész jól haladok.

 

Ez a Dominion, influence, szarság valahogy nagyon nem megy nekem.

Ki tudok nevezni Companion emberkéket, de ez miért jó nekem?

Előzmény: asolyom (90769)
Ejejump Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90770

Jajaj, naponta elő kell venni, hol pisilni, hol egyéb kellemes szórakozásra! :)

Előzmény: Törölt nick (90767)
asolyom Creative Commons License 2015.03.02 0 0 90769

Hm...eltökéltem, hogy a keleti gótokkal nyomok egy kampányt, elsősorban azért, mert ők a későbbiekben tudnak római egységeket is tudnának toborozni. Hát így első blikkre elég nagy szívás a kampány eleje. Először is deficites a költségvetés, úgyhogy néhány egységet fel kell oszlatni. Aztán háborúban állunk a hunokkal, és a nyugat-rómaiakkal. Ezen felül a horda integritása is iszonyatosan rossz. Hogy ezt rendbe hozzuk először is "pihenni" kéne, és egy pár épületet felhúzni, csakhogy a hunok kiüldöznek a világból. Az egyeten esély jó mélyen a Kelet-Római Birodalom belsejébe menekülni, ők békén hagynak, és oda a hunok nem jönnek utánunk. A hunokkal néhány kör után viszonylag olcsón békét lehet kötni, csak éppen ezután az egész nyugati római hadsereg minket üldöz. :-) Mi lesz ennek a vége? :-P

Elar Creative Commons License 2015.03.01 0 0 90768

Ez más :)

 

Én elkezdtem most a prologót hátha okosodom :)

Előzmény: Törölt nick (90767)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.28 0 0 90767

Jó régóta nem vettem elő. Rome-mal nyomtam szinte kizárólag egyébként, és főleg Surrectum moddal. LEgutóbb a makedónokkal nyomultam.

Előzmény: Ejejump (90766)
Ejejump Creative Commons License 2015.02.28 0 0 90766

Durva mi?!?! :) Te játszol valamelyik Total War-ral még?

Előzmény: Törölt nick (90763)
asolyom Creative Commons License 2015.02.28 0 0 90765

Milyen nehézségi fokon játszol?

Előzmény: Elar (90764)
Elar Creative Commons License 2015.02.27 0 0 90764

Megjelent az Attila :)

 

Én lehet h feladom a játékot. :)

Nem tudom mi van, de nem tudok győzni csatában.

A piros fejecske a város alatt már -47. Azóta romlik rohamosan, mióta elfoglaltam (az egy győzelmem idáig) a másik viking várost.

A csata?

Most 900 emberrel nem tudtam győzni 1200 ellen. A végén már dominószerűen hullottak az ellenfél kavics és nyíldobálói, de a lándzsás csapatai feldaraboltak. Valahogy elfogytam.

Pedig jó volt a taktika. 1 tábornok seregét támadtam meg, azt meg reinforcolta a város serege.

Először 2 lovasom szétszedte a tábornokot.

Utána jött 3 20-as egység hajóról. Azok is KO. óóó remek.

Feláll a seregem a másikkal szemben azok meg lerohantak. A lándzsásai eltolták a lovasaimat. az arty egységei kiegészítve a kardosokkal meg elég volta, h megegyenek.

Valszeg a fáradtság volt a probléma, h ilyen vajszerű voltam, de hátt....

Egyszóval most kicsit ideges vagyok és el is ment a kedvem tőle :(

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.27 0 0 90763

Mi ez az iszonyatos pörgés? Két hét alatt több hsz volt, mint tavaly egész évben :-D

Elar Creative Commons License 2015.02.27 0 0 90762

Azokkal könnyebb lenni :) Én A Jutes csapatot választottam :)

Előzmény: Ejejump (90758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!