Keresés

Részletes keresés

Pax2 Creative Commons License 2005.01.02 0 0 31
Hát mostmár tényleg 2 éve :)
Előzmény: szasza_hungary (30)
szasza_hungary Creative Commons License 2005.01.01 0 0 30

szerintem két éve volt, de mindjárt megnézem. arra emlékszem, hogy pont betegen feküdtem otthon.

 

144. számú Földrengés esemény leírása
Időpont: 2004-01-01 - 11:13:40
Helyszin: Magyarország - Baranya - Kozármisleny - -

Esemény leírása:
Rengett a föld szilveszterkor Pécs déli részén és a város mellett fekvo Kozármislényben. Károkról nem érkezett jelentés, ám a helyi katasztrófavédelmi igazgatóságon több mint 150-en jelezték a földmozgást. A katasztrófavédelem közleménye szerint a földrengés a Richter skála szerint 3,1 erosségű volt.

Statisztika
Károkozás mértéke: Kicsi

 

Pax2 Creative Commons License 2004.12.31 0 0 29

Az tavalyelőt volt nem?

Előzmény: anca37 (28)
anca37 Creative Commons License 2004.12.31 0 0 28
«♠« MINDEN MISLENYINEK B.U.É.K.!!! Remélem idén nem földrengéssel búcsúztatjuk az óévet »♠»
Hal6atlan Creative Commons License 2004.12.28 0 0 27

• •» Ír○K▒H○gY▒FelJÖjjÖN▒A▒T○pIC «• •

 

Én egy ♂ vagyok! :D

 

Van 2 ♀ tesóm! :D

 

Üdv: • •» |-|aŁ6a†Łaň™ «• •

anca37 Creative Commons License 2004.12.25 0 0 26
Minden Kedves topictagnak és olvasónak Kellemes Karásonyt!!!!!!!!!
szasza_hungary Creative Commons License 2004.12.24 0 0 25
minden mislenyi polgárnak KELLEMES KARÁCSONYT!
Pax2 Creative Commons License 2004.12.23 0 0 24

 

 

Boldog karácsonyt! :)

Pax2 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 23

"Én nem hiszem, hogy pénzkérdés lenne...."

 

Azt hiszem félreértettél, de az is lehet én gondolom roszul. Nem mondhatom hogy a lámpa építő/üzemeltető cég megvesztegeti az illetékeseket ( igy értettem a  "tán pénzért?) nem szeretik az illetékesek a körforgalmat"  kifejezést) mert az vádaskodás lenne és bizonyitani nem tudom. Ezért nem mondom csak gondolom! :)

 

Az is lehet persze, hogy tényleg csak ugy simán nem szereti az illetékes et. a körforgalmat. Ez még borzasztobb mint az előző eset.

 

Úgy emléxem a Kukai nyilatkozta a városi tv-ben, hogy a körforgalomnak kissebb(!) az áteresztőképessége mint a lámpának....na ez az ember a közlekedési bizotság feje. Agyérelmeszesedése lehet.....

 

 

Ha gondolo a baleseti statisztikának utána tudok nézni.

 

 

 

 

 

Szasza! Üdv a fedélzeten! :)

Előzmény: Siorac_BlackCB (20)
J.Tira Creative Commons License 2004.12.17 0 0 22

Szia!Hozzád is betér a mikulás meg majd az új év és attól fogva 2005 lessz.Ez csak annyit jelent új,napok,új hetek,új év új ünnepek,új kalandok,új nyaralás és  még az is lehet hogy találkozunk.szia!

Előzmény: szasza_hungary (21)
szasza_hungary Creative Commons License 2004.12.16 0 0 21
Üdv
Siorac_BlackCB Creative Commons License 2004.12.16 0 0 20

Az csak a baj, valamiért ( tán pénzért?) nem szeretik az illetékesek a körforgalmat

 

Én nem hiszem, hogy pénzkérdés lenne, sokkal inkább az illetékes személyes beállítottsága lehet a gond. Pedig az országban számos jó példa van a körforgalom alkalmazására (nemcsk biztonságos, de szép is): pl. Szeged.  

Nem lehet valamit tennünk az ügyben, mint kozármislenyi polgárok? Önkormányzat?

Kb. egy hónapja több napig tartó forgalomszámlálás volt, annak az adatait is meg lehetne szerezni, igazolandó a forgalom mértékét, intenzitását. Szomorú statisztika emellé a sok baleset a kersezteződésben, ennek elégnek kell lennie.

Sajnos a "magyar technológia" inkább az, hogy kitesznek egy táblát, hogy vigyázat balesetveszélyes útszakasz, aztán csók...:((

 

SIorac

Előzmény: Pax2 (19)
Pax2 Creative Commons License 2004.12.15 0 0 19

 "körforgalom ellen szólhat, hogy a kozármislenyi kereszteződés nem sík terület, ezt jelentős földmukával lehetne csak megoldani."

 

-Szerintem lehet a körfori is kicsit sréviz, de ha mondjuk letolnák a dombtetőt a csikosvölgybe, az se lenne rosz, ott legalább nem lenne vadelütéses baleset.

 

 

Multkor amikor a nagy köd volt csak nagy nehézségek árán tudtam kijönni üszög felől, mert az 57-esen pécs felől jöttek mint állat, fikarcnyit sem foglalkozott azzal, hogy 30 méterre lehet csak ellátni. Kijöttem azt már ott is voltak, nem sok hiányzott a csatihoz :( és persze én lettem volna az, aki nem adott elsőbséget.

 

Az csak a baj, valamiért ( tán pénzért?) nem szeretik az illetékesek a körforgalmat

(ugy tudom az üszögin kívül nincs csak mohácsnál) csak a forgalomirányitó fényjelzőt, pedig az hosszu távon sokkal drágább.

 

 

 

Előzmény: Siorac_BlackCB (18)
Siorac_BlackCB Creative Commons License 2004.12.10 0 0 18

Úgy látom haldoklik a topki...:(( Feldobok egy témát, hátha...

 

Régóta gondolkozom azon, hogy miképpen lehetne megelőzni a RENGETEG balesetet, ami a kozármislenyi kereszteződésben történik (tudjátok, a Pécs-Mohács útra való kihajtás). Szinte hetente-kéthenete történik kisebb nagyobb baleset, nagyon veszélyes. Egyre nagyobb forgalom halad át a kereszteződésen, sőt reggelente többen érkeznek Kozármisleny felől, mint ahányan Pécs-Mohács felé mennek. Na, nem részletezem tovább, aki ismeri a kereszteződést, az tudja, hogy miről beszélek.

 

Szerintem egy körforgalmat kellene kialakítani, így minimalizálva a balesetek kockázatát. Sok más városban ez elterjedt megoldás, de Pécs környékén valamiért nem alkalmazzák kellő számban. Megjegyzem a nagyárpádi kereszteződésben is kellene egy körforgalom, biztos emlékeztek az egy évvel ezelőtti halottak napi tragédiára...:((( A körforgalom ellen szólhat, hogy a kozármislenyi kereszteződés nem sík terület, ezt jelentős földmukával lehetne csak megoldani.

 

Siorac 

Hal6atlan Creative Commons License 2004.11.30 0 0 17

Huhh az csúcs volt! a Vágó nagyon ideges lett mert a játékos nem akarta megjelölni a választ, és akkor a Vágo ezt mondta:"na jólvan megyek felhívom a barátaimat hogy nem érek oda éjfélre" és erre felállt és elkezdett járkálni. Utána meg azt mondta a játékos hogy:"maga tudja a helyes választ"(vagy vmi ilyesmi) aztán oda hivta az embert. Amugy vmi olyan kerdesnel bukott el hogy:Hogyan ejtik helyesen es vel volt sorolva 4 valasz, akkor elhasznalta a telefonos segítségét és belefért 30 mp.-be, és a közönség megtapsolta. :) amugy ott bukott el 100000-et nyert

Siorac_BlackCB Creative Commons License 2004.11.30 0 0 16

Nem láttam! Milyen volt? Mennyit nyert?

 

Siorac

Előzmény: Pax2 (14)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 15
Azt mondta a Vágó : Tökön szurom magamat!
Pax2 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 14
A vágű müsorában egy mislenyi jáccik éppen...ki is kattan rajta a Vágó! :)
Siorac_BlackCB Creative Commons License 2004.11.26 0 0 13

Nekünk is van már nagy fánk, egy fűz és két nyírfa az előkertben. Már 4-5 m magasak. :)) De soha nem érik el a vezetéket, max a gyökerükkel, mivel a nálunk szerencsére nincsenek légvezetékek, minden a földben megy...;)))))

 

Siorac 

Előzmény: Pax2 (12)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 12
És majd mikor klasszul befásodik a környéketek, az lesz az igazi! Én 1992-ben költöztem ki, egyel előbbi "ujtelepre". Tiétek az északnyugati, akkor ezek szerint miénk a nyugati ltp. Nekem az előkertben már ki is kellett vágnom a nyirfát, meg a tuját mert elérték a villanyvezetéket :( Nálatok nem lesz ilyen god.
Előzmény: Siorac_BlackCB (11)
Siorac_BlackCB Creative Commons License 2004.11.25 0 0 11

:)  Mindig elfelejtem lemérni, csak Pécsen jut eszembe, hogy mérni kellett volna...;) Szerintem kb. 3-4 km.  A város központtól nincs messzebb, mint mondjuk Meszes, vagy az Uránváros külső része (Tesco, Metro). De mindegy, nem ez a lényeg.

Mi két éve költöztünk ki az északi új részre, és nagyon jól érezzük magunkat. Előtte Pesten dolgoztam, az V. kerületben laktam, ehhez képest óriási (és pozitív) váltás.

 

Siorac

 

Előzmény: Pax2 (6)
mind_the_gap Creative Commons License 2004.11.24 0 0 10
nem, én külsős vagyok.
Előzmény: Pax2 (9)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.21 0 0 9

Csak nem Te is postás vagy?

Előzmény: mind_the_gap (8)
mind_the_gap Creative Commons License 2004.11.21 0 0 8
Sokat jártam a postára, ott kedves emberek dolgoznak!
Pax2 Creative Commons License 2004.11.19 0 0 7
Holvagytok földik?
Pax2 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 6
Mi lett a mérésed eredménye?
Előzmény: Siorac_BlackCB (2)
Hal6atlan Creative Commons License 2004.11.17 0 0 5
Nem akar senki jáccani?
Előzmény: Hal6atlan (4)
Hal6atlan Creative Commons License 2004.11.17 0 0 4
Játékosokat keresek AVP2-re!
Pax2 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 3

Üdv neked földi!

 

Igazad van, táblátol tábláig sokkal kevesebb, és az is zsámit mely irányba megy az ember. Én a házamtol a munkahelyemig mérem, mert oda mindennap mennem kell, amugy pécsre nem járok be, csak ha muszály.

Előzmény: Siorac_BlackCB (2)
Siorac_BlackCB Creative Commons License 2004.11.17 0 0 2

Kedves, lelkes Pax2!

 

Meglep az elszántságod, és bár nem hiszem, hogy nagyon pörögne majd a topikod (ne legyen igazam).:)

Kozármislenyiként ugyanakkor úgy érzem, hogy támogatnom kell lelkes próbálkozásodat!:) Elsőként had kérdezzem meg: honnan mérve 9km Pécstől Kozármichelin? Szerintem kb. fele ennyi, ha a Mohácsi út felé indulsz Pécsre, és nem a Kanizsai Dorottyán. Ma lemérem. :))

 

Üdv:

Siorac

Előzmény: Pax2 (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!