Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 18
Fonyódról "átlesve" július végén
luyó Creative Commons License 2007.08.01 0 0 17
Riviera Camping Badacsonytomaj.
(Nekem) a legjobb hely a Balcsin.
Jövőre ismét megyünk.
Köszönjük!!
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 16
Elnézést, a helyszínek pontosítva:

4-én: a Vasútállomás épülete,

5-én reggel: a Szent Ignác kápolna a Római úton,
5-én nap közben: a Vasútállomással szemben, a kemping előtti ősfás parkoló, a 71-es út mellett.
iroman Creative Commons License 2007.07.31 0 0 15
Figyelem!!!!!!!! Meghívó!

Szent Ignác napi búcsú Badacsonylábdihegyen!
Rendező: a Nők a Balatonért Egyesület.
2007.08.04-05.
Helyszín: A Szent Ignác kápolna (4-én) és a Vasútállomással szembeni parkoló (5-én).



Facélia Creative Commons License 2007.06.04 0 0 14
Még valami. Badacsonytördemic önkormányzata teljesen el van szállva. Kiötlötték, hogy a Római utat szélesíteni fogják 4 m-el (....ha lesz a kisajátításokra és az útépítésre elég pénzük, mert ez az út önkormányzati kezelésben van...), most ez az aktuális rendezési terv.
Hónapok óta agyalok rajta: minek???

- A Római út tényleg nem túl széles, de aki széles úton akar menni és sietős a dolga, az döngethet a hegy lábánál a 71-esen.
- Akinek a Római út mentén van telke, vagy oda megy pihenni, az odatalál, és azért a nyugalomért és madárdalos csendért megy, amit ott most megtalál.
- Balesetveszély? Az úton pontosan azért mennek kulturált tempóban az autók, mert keskeny. Bár még nem néztem utána, de a sapkámat megeszem, ha az elmúlt 17 évben akár egyetlen emberi sérüléssel járó baleset volt ezen a szakaszon.
- Nem elfelejtendő, hogy a forgalom az elmúlt 17 évben kb. a tizedére csökkent. Emlékszem még olyan időszakokra, mikor nyaranta turistacsapatok hömpölyögtek a lábdihegyi szakaszon. Ugyanott kb. 2000 óta az éttermek sem nyitnak ki, mert nincs kinek. (Remélem nem esnek az önkormányzatnál abba a hibába, hogy túlmisztifikálják az infrastruktúrát, és azt hiszik, ha szélesebb az út, majd jönnek a turisták...nyavalyát)

Pillanatnyilag ez az út van kijelölve, mint a balatoni biciklis körút egy szakasza. Az a véleményem, hogy a normális, az ingatlantulajdonosok érdekeit is szem előtt tartó megoldás az volna, ha a Római utat békén hagynák. Értelmes lépés lenne esetleg a tördemici polgármesteri hivataltól kezdődő szakaszra, mint pihenőövezetre, bevezetni a 30km-es sebességkorlátozást.

Facélia Creative Commons License 2007.06.04 0 0 13
Alighanem hiába kerestek, nem találtak termálvizet Badacsonylábdihegynél. Még tavasszal állt a fúrószerkezet, de egy hete már nem volt semmiféle gépezet az adott helyen, és semmi nyoma kútnak.
Előzmény: Facélia (9)
Facélia Creative Commons License 2006.12.31 0 0 12
Valószínűleg az egykori bányakiszolgáló épületeket láttad. A Gulácson is van ilyen kis épületmaradvány, a teteje hiányzik, de a falak még egész jól megvannak.
Előzmény: zjakabfi (11)
zjakabfi Creative Commons License 2006.12.03 0 0 11

Nagyon szép vidék. Tegnap másztam meg, nem először. Most Tomajból indultunk, és az egykori bányák  mellett, egy kemény úton másztuk meg. Lefelé a Rózsakő felé jöttünk, már sötétedett. Egy borospince még nyitva volt, ahol finom újbort ittunk, és zsíroskenyeret ettünk.Olyan meleg volt, hogy a teraszon fogyasztottuk el.

Meg tudja azt valaki mondani, hogy az egykori bányák környékén mik azok a kisebb bazaltépületek, amik láthatóan funkció nélküliek?

Facélia Creative Commons License 2006.12.02 0 0 10
Elnézést a helyesírási hibákért!!
Facélia Creative Commons License 2006.12.02 0 0 9
Badacsonylábdihegyen a Római úton a telken pár hete sövénynek ástunk gödröt. Jött egy autós pasi, és tőlünk kérdezet meg, merre "ásnak meleg vizet", mint kiderült thermálvíz utáni kutatófúrást jeresett. Nem tudtunk mit mondani, aztán azóta már láttam, hogy a vasúti töltés és a Herczeg Ferenc út között tényleg fúrnak, jó magas "tornyot" állítottak fel. Tud róla valaki bővebbet? Ha tényleg találnak, az szuper lesz!
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.20 0 0 8
Sziasztok!
Mindenkitől várok ÚJ linkeket a badacsony.lapozz.hu oldalra, Badacsony linkgyűjteményébe. Legyen minnél teljesebb!
Előre is köszi!
badacsony.lapozz.hu
tomaji1975 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 7

A VILÁG LEGSZEBB TÁJA!

marslakó Creative Commons License 2005.10.28 0 0 6

Ha úgy adódik, akkor épen lehetnek is :-)

 

Tegnap nagyon szép naplementét néztem végig a vízről. De gép nem volt nálam. Idővel kapok majd képeket a haveromtól róla, majd beteszem ide.

Előzmény: samay (3)
samay Creative Commons License 2005.06.22 0 0 5
A hétvégén nagy dalolászás volt a központban, hajnalig. :)
Előzmény: M6TTL (4)
M6TTL Creative Commons License 2005.05.27 0 0 4

Az én családom valamikor badacsonyi volt, én pedig nagyon szeretnék az lenni minél előbb. Amikor csak tehetem és van egy kis szabadidőm, akkor ott vagyok.

 

Június 3-4.-én lesz a Kéknyelű Virágzásának az ünnepe Badacsonytomajon!!!

Előzmény: samay (3)
samay Creative Commons License 2005.05.27 0 0 3
Sziasztok, vannak itt Badacsonyi emberkék? Ha van jelentkezzen, mert jó lenne hallani mindig valami infót a vidékről. Minden héten megyek le, s amikor nem tudok, csak az jár a fejemben; vajh,mi lehet lent?

Ja-no Creative Commons License 2004.11.30 0 0 2
Badacsonyi képek, szőlőkről, borokról szóló leírások a www.badacsony.hu oldalon.
bandikaa Creative Commons License 2004.11.15 0 0 1
Itt is van néhány kép, ahol látszik a Badacsony :)
Káli 60
huzat Creative Commons License 2004.11.15 0 0 0
b0csesz
Előzmény: M6TTL (-)
M6TTL Creative Commons License 2004.11.15 0 0 topiknyitó

Nyitásképpen csak egy kép:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!