Keresés

Részletes keresés

citonella Creative Commons License 2005.02.05 0 0 96
Lányok eltüntetek! Láttátok már a www.viaszfestes.lap.hu című oldalt? Állati dolgok vannak rajta. Rengeteg link mind a mi témánkban.
Szpidi99 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 95

Lafno!

Nem, de tervezem:( Egy profin kívül meg nem nagyon jönnek, se tanulók, se tanítók:( Majd valamelyik nap kipakolok, talán holnap és valamit csinálok:)

Előzmény: lafno (94)
lafno Creative Commons License 2005.01.19 0 0 94

Nem csináltatok mostanában semmit?

Ne haljon már meg ez a topic!

Szpidi99 Creative Commons License 2004.12.04 0 0 93

Sági!

Lelaapoztam marabuval a dobozt és arra viaszoltam. Nehéz. Nem lehet olyan jókat kihozni, mint  a gipszes alapra.

 

Előzmény: SAgnes (92)
SAgnes Creative Commons License 2004.12.03 0 0 92

Szpidi

Viharos tengert szivesen vennem taliajandeknak, en latom benne a szepet

 

a dobozt ugy csinaltad ...vagyis mar akkor viaszoltad amikor kesz volt vagy a viaszolas sima lapon es utana raragasztottad a dobozra ?
aaaaj de ertelmes vagyok ma :(

Előzmény: Szpidi99 (88)
Szpidi99 Creative Commons License 2004.12.03 0 0 91

Lafno!

Nekem nagyon macerás, mert a festéshez nincs fantáziám, de láttam a teásdobozon, hogy Neked pl. van. Egyszerűen csak nem bírtam elviselni, hogy valamit nem tudok megcsinálni:)))

Előzmény: lafno (89)
lafno Creative Commons License 2004.12.03 0 0 90

Ezt nagyon nem ide akartam írni.

Bocs. :)))

Előzmény: lafno (89)
lafno Creative Commons License 2004.12.03 0 0 89

Tényleg nem láttuk. (Így királyi többesben.)

És nagy piszokság volt megmutatni, mert megint valami újat "kell" tanulni.

Olyan kinézetre, mint a merített papír.

Nagyon macerás???

Előzmény: Szpidi99 (88)
Szpidi99 Creative Commons License 2004.12.03 0 0 88

Nnnna, viaszoltam, de nincs benne köszönet:(( Kéne valami segítség még a tanuláshoz:( A kartonra sokkal nehezebb ugyanolyan alapozással, mint a gipszre.

 

Téli táj és karácsonyos fantázia névvel:)))

hát ez még szörnyűbb Viharos tenger névvel

 

Ez meg a Fantázia sorozatok első része.

Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.18 0 0 87

Szilvia!

Nekem nincs most időv viaszolni:(, de ha lesz, mutatom:)

Előzmény: szilvia1111 (86)
szilvia1111 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 86
Mi lesz lányok a képekkel? Én is szeretném látni mit tudtok!

mucus2004 Creative Commons License 2004.11.14 0 0 85
Ezek tényleg fantasztikusok. Ezt mind csak vasalóval követted el?
hkati Creative Commons License 2004.11.13 0 0 84

Szilvia!

 

Ezek tényleg fantasztikusak!

Gratulálok, nagyon ügyes vagy.

Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 83

szilvia!

Ezek profi munkára vallanak:))

Kár hogy ilyen picibe teszed be, így nem élvezhető eléggé. Nekem főleg a fás tetszik.

Feltetted már őket valahova, hogy rendesen megnézzük???

Mekkorák?

Előzmény: szilvia1111 (82)
szilvia1111 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 82

Igértem még képekeket!

 

 

...........................................
citonella Creative Commons License 2004.11.12 0 0 81

Én is azt használom, mert a másiknak ki nem állhatom azt az undorító szagát.

 

Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 80

Szilvia!

Akkor Te nagyobb tapasztalattal rendelkezel:))

Viszont a vasalójuk is hamar eltört:(

Előzmény: szilvia1111 (79)
szilvia1111 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 79
Én nagyon sokat festek. Kipróbáltam mindet, végúl is a www.viaszfestes.hu  anyagai mellett tettem le a lantom. A lehető legolcsóbbak a piacon, és elég jó minőségűnek tartom. A festék olvadáspontja alacsonyabb, így viassza kell venni a hőfokt, és akkor nagyon jó. Most egyébként elég jó akciójuk van, amint láttam.
Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 78

hkati!

Azt mondják az okosok műnyomó papír jó. A hobbybolotokban pl. Síp u. 30 ft 1 A/4 es ív, és kezdőként A/6-nál nem érdemes nagyobbra, mert nehéz megcsinálni és gyakorolni nem is érdemes a nnyit pocsékolni anyagot sem. Egyébként se csinálnék A/5-nél nagyobbat, mert annál ügyesebb nem leszek:)

Ha kész harisnyával átfényesíteni és utána lakkspray. Nekem van, de még nem lakkoztam.

Előzmény: hkati (77)
hkati Creative Commons License 2004.11.12 0 0 77

Szpidikém, meg kell mondanom, hogy le a kalappal előtted.

Arról van szó, hogy ebbe a "művészeti "stílusba beleszerettem. A kislányomnak akartam ajándékot, és én fertőződtem meg vele. Minnél mélyebben ásom magam a témába, annál inkább érdekel. Annak idején a keresztszemes vadított ennyire meg. Érdekes, mert se a dekupács, se az üvegfestés nem inspirált, bele-belekukkantottam, de nem ragadott meg igazán. Az okát nem tudom. Talán mert annyira nagy területen lehet felhasználni, alkalmazni? Szépek, meg csodássak, meg egyéb, de nem éreztem késztetést magamban, hogy ezekkel foglalkozzam. Ennél a stílusnál pedig már azt számolom, ha megrendelem a kezdő készletet, mi marad a konyhapénzből :)

 

A papír az mennyire speckós? Itt arra gondolok, hogy ha lehet üvegre meg fára stb. alkalmazni, akkor lehet-e valami karton féle papírra is?

 

Következő technikai kérdésem: mikor kell - lehet lelakkozni? Mikor még fényes, vagy ha már visszamattult? Milyen lakkal?

Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 76

hkati!

Hát igen, de ez már inkább festészet, főleg a méregdrága tollas megoldás. Festeni pedig nem tudok. Úgyhogy engem pl a vasalós megoldás érdekel, mert a másik festék helyett viaszt használ ugyan, de a festőmüvészet alapján dolgozik.

Előzmény: hkati (74)
Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 75

hkati!

Ezt nem ismertem, de az előzőt igen.

Az egyik régebbi linken is van teljes magyarnyalvű leírás a technikához, képről képre haladva. Én ki is nyomtattam minden lényegeset és lefűztem, csak kölcsön adtam a hobby boltosnak és most kaptam vissza. Majd ebből fogok dolgozni.

Melyikre gondoltál?? A hópihés avagy mandalásra? Mert az egy alapgyakorlat. Bekened a vasaló felső egyharmadát, ráteszed a lapra egy pár mpig rajta tartod és függőlegesen felemeled és összeszalad a minta. Egész baloldalát összekenve pl féloldalra fordított lapnál az alap zöld föld is megcsinálható vele.

Előzmény: hkati (73)
hkati Creative Commons License 2004.11.12 0 0 74
hkati Creative Commons License 2004.11.12 0 0 73

itt meg sok-sok kép van:

http://www.almostabstract.co.uk/

hkati Creative Commons License 2004.11.12 0 0 72

találtam egy frankó linket,

http://www.encaustic.com/techniq/07_iron_sky/07_iron_sky.html

ahol a technikai leírás lépésről lépésre vezet végig.

hkati Creative Commons License 2004.11.12 0 0 71

Köszi az infót.

Olyan absztrakosat hogyan kell csinálni? Egyenlőre csak elméletben gyűjtöm a tapasztalatokat, de nagyon úgy néz ki, hogy ezt fogok kapni a névnapomra.Mármint felszerelést.

Előzmény: Szpidi99 (68)
SAgnes Creative Commons License 2004.11.11 0 0 70
semmi baj, majd atnezegetem az enyeimet :)) abbol is van egy jo par :)
Előzmény: 4Hópihe (69)
4Hópihe Creative Commons License 2004.11.11 0 0 69
véletlenül elpostáztam azt is a postáznivaloval, de hamarrosan visszajön és akkor berakom a leirást. nem tudom melyik szám. régi.
Előzmény: SAgnes (65)
Szpidi99 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 68

Hkati!

Szia!:))

A vasalót mindegy melyiket veszed, papír szintén, a viaszkészletet a vargamari kezdőt ajánlanám, bár nekem van a másik 12 szinű is. Vagy kompletten veszed, ha pl akciós. A szivacsot/narancssárga hőálló/ pl vegyiboltban is.

Előzmény: hkati (67)
hkati Creative Commons License 2004.11.11 0 0 67

Sziasztok lányok!

 

Örülök, hogy idetaláltam - Szpidi segítségével. Eredetileg karácsonyi ajándéknak gondoltam a kislányomnak egy készletet, amivel néha én is kreatívkodhatok, de mostanra szent meggyőződésem, hogy ilyen nekem is kell. Ha azt mondom, hogy kqrva jó, nagyon alpári vagyok?-mert akkor nem mondom, csak gondolom :)

 

Nekem most leginkább olyan tanácsokra lenne szükségem, hogy miből melyiket és honnan vegyem. A linkeket megnéztem,lementettem, de a saját tapasztalataitokra nagy szükségem van. Itt vidéken még ilyen nincs, tehát csak az on-line vásárlás jöhet szóba.

 

Úgy érzem, hogy egy nagy szerelem kezd kibontakozni...

Sziasztok

 

Kati

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!