Keresés

Részletes keresés

MageGuild Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1856

Köszönöm a választ és a tanácsokat.

Előzmény: mr_ricsi (1855)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.07.08 0 0 1855

"- Először is a BIOS mutatója ilyen szempontból releváns, vagy szükséges lenne egy hőmérséklet figyelő program telepítésre az OP-rendszeren?"

Ha foglalkoztat a téma, akkor érdemes lehet figyelő progit használni, mert a bios nem méri például a HDD vagy a VGA kártya hőmérsékletét.

 

"- Másodszor, a fent olvasható adat (38-40 Celsius fok a BIOS szerint) jó, vagy nem jó"

Tűrhető.

 

"- Továbbá a BIOS szolgáltatta adat a ház belsejére vonatkozik, vagy a procimagra, vagy mire?"

Olvasd el az alaplap leírásában. Ha csak egy hőmérsékletet mér, akkor az a proci hőmérséklete szokott lenni.

 

"Gondoltam rá, hogy egyszerűen leszerelem a ház oldalfalát"

Nem jó ötlet. A saját ventis dolgok hidegebbek lesznek, de a venti nélküliek (pl. HDD) esetleg jelentősen melegedhetnek.

 

"fogok egy lábost, oszt jeget török bele, és egyszerűen ráteszem a ház tetejére, hátha valamennyire azért a ház falán keresztül kifejti a hatását...."

Nem jó ötlet. A szokásos álló házakba alul megy bele a hideg levegő, és felül távozik. Ha a tetejét hűtöd, csak a kilépő levegő lesz hidegebb.

 

"ezek nagyon nevetséges próbálkozások volnának?"

Igen.

 

"Sajnos pénzem nincs most extra hűtők vásárlásra, szóval tényleg házi megoldásra kell hagyatkoznom..."

Portalanítani kellene belül (a táp belsejét is, és a házelőlap alatt is), de pénz nélkül az sem megy, mert egy hosszúszálú ecset és hővezető paszta a prociborda alá minimum kell hozzá. És egy párszáz Ft-os házhűtő venti sem lenne haszontalan, hátra a táp alá beszerelve.

Előzmény: MageGuild (1854)
MageGuild Creative Commons License 2013.07.07 0 0 1854

Üdvözlök mindenkit!

 

Lenne egy kérdésem, ami akár általánosságban is érdekes lehet. Először tömören had írjam körül a helyzetet:

 

Itt a nyár, és emiatt elég meleg van mostanság, ezen felül a lakásom eléggé ki van téve a hőségnek (panelház, legfelső emelet). A szobai hőmérő gyakran 30 Celsius fok fölé mászik, hiába húzom le a redőnyöket. Felmerült bennem a probléma, hogy egy átlagos léghűtéses számítógépnek ez jelenthet-e veszélyt, hiszen a ventillátor eleve meleg levegővel próbálja hűteni a masinát...

 

Egy átlagosnak mondható napi géphasználat után megnéztem a BIOS hőmérséklet jelzőjét, és 38 Celsius-t mutatott, de gondolom a legbejáratottabb pillanatokban (amikor mondjuk éppen egy masszív gépigényű játék fut) ez akár 40 C fölé is kúszhat.

 

Valójában több kérdésem lenne:

 

- Először is a BIOS mutatója ilyen szempontból releváns, vagy szükséges lenne egy hőmérséklet figyelő program telepítésre az OP-rendszeren?

 

- Másodszor, a fent olvasható adat (38-40 Celsius fok a BIOS szerint) jó, vagy nem jó (tűrhető, veszélyes, oké.... szóval nagyjából hányadán áll egy kockázati skálának)?

 

- Továbbá a BIOS szolgáltatta adat a ház belsejére vonatkozik, vagy a procimagra, vagy mire?

 

- Mivel tudom házilag javítani a gép hűtését? (Gondoltam rá, hogy egyszerűen leszerelem a ház oldalfalát, hiszen akkor a levegő szabadabban áramlik, vagy éppen olyasmin is agyaltam, hogy fogok egy lábost, oszt jeget török bele, és egyszerűen ráteszem a ház tetejére, hátha valamennyire azért a ház falán keresztül kifejti a hatását.... ezek nagyon nevetséges próbálkozások volnának? Sajnos pénzem nincs most extra hűtők vásárlásra, szóval tényleg házi megoldásra kell hagyatkoznom..... avagy ha a hőmérséklet túl sok, tán ne is használjam a gépet?)

 

Amúgy egy 2,9 GHz-es masinám van (intel), és nvidia videókártyám.

lakum Creative Commons License 2013.07.06 0 0 1853

Sziasztok.

Segitséget kérek. Vettem valami D padot.  usb csatlakozóval. Bedugom, a gép látja, érzékeli. De semmilyen játékhoz nem tudom használni. Kellene valami vezérlő hozzá??

Köszi.

Szép napot.

kisfo Creative Commons License 2013.02.04 0 0 1852

hello,

 

nekem is hasonlo gondom van: Dell latitude E6510.

 

Bekapcsolaskor ma reggel minden o.k. volt.

Delutan bekapcsolom, 2-3 masodperc mulva felpörög a ventilator, erösen, de hideg levegöt fuj. A kepernyö sötet marad, majd kb. 9 masodperc mulva leall az egesz, olyan hang kisereteben, mintha winchester fejet leejtene.

 

van valami megoldasi tipp ? adatmentest mult heten csinaltam, igy az abbol szarmazo kar nem tul komoly.

tyler3333 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 1851

Üdv Mindenkinek!

 

egy kis segitség kellene.

nem bootol be a gép.amikor bekapcsolom megjelenik minden ugy ahogy szokott, odáig ahol kiirja hogy boot from cd

és innentől szokott töltödni a windows, de itt semmi csak sötét képernyő.

én winchesterre gondolok. a led sem villog csak a legelején egy párat.

probáltam cd ről be bootolni de ugyan az lemezt fel pörgeti és semmi csak sötét képernyő

tud valaki segiteni?

előre is köszi

sámánbá' Creative Commons License 2012.12.20 0 0 1850

Üdv.

Esténként a lányommal (messze lakik, laptopja van) csevegünk a Gmailben.

Én látom és hallom, Ő meg engem nem. Én csak írni tudok.

Az én kamerám "GABA" webkamera.

Telepítve van, működik.

A mikrofon: "Computer michrophone office data.

Ez nincs telepítve, nem találtam hozzá semmit.

Mivel meglehetősen gyenge vagyok az ilyen dolgokban, ha valaki tudna segíteni jó szájbarágósan, azt nagyon megköszönném.

Lehet, hogy a mikrofon és kamera telepítése után kell valami szoftvert is telepíteni?

 

Előre is köszönöm.

mr_ricsi Creative Commons License 2011.08.09 0 0 1849

"Mi a hiba?"

http://www.kislexikon.hu/hiba_a_a.html

 

"Mit jelent a sípolás?"

Ha AMI BIOS-os alaplapod van, akkor memória hiba, más típusú BIOSnál VGA kártya hiba.

Előzmény: schjano (1848)
schjano Creative Commons License 2011.08.08 0 0 1848
Helló!
Az asztali pc-m indításkor sípol. Így: __ . . . (pííí-pity-pity-pity)
A monitor sem kapcsol be.
Mi a hiba? Mit jelent a sípolás?
Köszi
quake666 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1847

Sziasztok,
Tudom idiota voltam, de véletlenül egyik késő este mikor megjött az új gépem az alaplap alá nem raktam be azokat a csavarokat amik távoltartják a háztól. És hálózatra kapcsoltam.
Persze nem indult és néztem mint rozi a moziban.
3x tettem ezt meg, és a szervízbe mikor bevitem elmondták hogy ez a baj

Azóta a gép elindul, és nem fagyogat, de:
- A Bluray író nem ír semmit, csak olvas (másik gépben írni tudok vele)
- DVD író diagnosztizáló eszközök azt mondják hogy nyitva van az ajtaja, pedig zárva.
- Amikor egy nagyobb fájlt másolok (SSD-ről mondjuk egy usb hdd-re) akkor az md5 checksumja sose lesz ugyan az, azaz a file corrupt

A kérdésemre olyan válaszoljon aki biztos a dolgában:
Lehet hogy az alaplap romlott el? És csak az romlott el? Más elromolhatott?

Válaszokat előre is köszönöm,

HT

kgyd Creative Commons License 2011.06.08 0 0 1846

Az alaplap tápáramköre nem fagyott le.

 

Bocsánat, a processzor nem fagy le. Ha ugyanis lefagy a proci, akkor a kikapcsoló gomb rövid megnyomására nem áll le a gép, 4 másodpercig kell nyomni a gombot, hogy leálljon.

 

A többiről semmit nem tudunk.

 

De tudjuk, hogy lefut a selftest és nem talál hibát. Csak egy rövid beep van, ami azt jelenti, hogy mindent rendben talált (beleértve többek között a videómemóriát). Mellesleg van rajta VIA D-bracket 4 diagnosztikai LED-del. A selftest végén mind a négy zölden világít, szintén azt jelezve, hogy nem talált hibát.

 

Azt sem írtad például, hogy mit szól a vinyókról.

 

Írtam, ugyanis a vinyók csak akkor jönnek be a játékba, amikor az IDE-t inicializálja. Viszont hogy ekkor mi történik, azt már csak a monitoron látod, itt már nincs diagnosztikai hangjelzés (se színkód a D-bracketen). A tünet azonban éppen az, hogy a monitoron semmi sem látszik. Továbbá azzal kezdtem, hogy mindent leszedtem az alaplapról a videókártya kivételével (ahogy kell), beleértve az összes drive-ot.

 

 

Előzmény: kisbetu (1845)
kisbetu Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1845

"A gép nem fagy le, a kikapcs gomb rövid megnyomására leáll."

 

Az alaplap tápáramköre nem fagyott le.

A többiről semmit nem tudunk.

Azt sem írtad például, hogy mit szól a vinyókról. Meg mit szól, ha lehúzod, és nem találja...

Előzmény: kgyd (1844)
kgyd Creative Commons License 2011.06.07 0 0 1844

Probléma a következő:

 

Bekapcsoláskor lefut a selfteszt, rövid beep, de a monitoron nem jelenik meg kép ("No signal, going to sleep"). A gép nem fagy le, a kikapcs gomb rövid megnyomására leáll. Kipróbáltam két különböző AGP kártyával, két különböző monitorral, két különböző videókábellel, az egyik AGP kártyán, ahol volt DVI, kipróbáltam a digitális és analóg kimeneten is. PC tápegységet is cseréltem. El vagyok képedve... (Egyéb perifériákat mind leszedtem, kivéve, most jut eszembe, a WiFi kártyát.)

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1843

"apró betűs és bonyolult ábrákkal tűzdelt .doc"

Én arre tippelnék, hogy amivel megnyitottad baromi optimalizálatlan fos. De megnézheted, hogy mi használja a processzorodat ilyen mocskosul.

 

ctrl+alt+del, Programkezelő, folyamatok és CPU szerint csökkenő sorrendbe kiíratod. Ha a szövegszerkesztőd sok processzorerőt hazsnál akkor biztos lehetsz benne hogy az a szar.

Előzmény: bdavid943 (1842)
bdavid943 Creative Commons License 2011.06.01 0 0 1842

Szervusztok!

 

Nem tudom jó helyen járok-e, de feltűnően lassú a gépem. 3 db meglehetősen apró betűs és bonyolult ábrákkal tűzdelt .doc-ot nyitottam meg egyszerre, és akad, szaggat, darabosan hozza be a képet, görgőzni nem is merek, pedig 2x3GHz,  2GB ram és egy 1GB-os videokártya van a gépben, win xp van rajta nem is régi, bár csak 32 bites a gép meg tudná a 64-et is. Van valami ötletetek, hogy mitől van? Mert sztem ez nem normális.

 

Előre is köszönöm!

 

Üdv: Dávid

DJG Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1841

Dehogynem érdekes. Szépen le fog lassulni, és a végén könnyen lehet katasztrofális (nézz utána, write combining, kisebb és nagy fájlok írása, meg hogy a Flash mekkora nyeletekben ír és olvas). Ettől még nem szabad ráengedni a defragot, az igaz. Majd amikor már használhatatlan, akkor mindent lementeni róla, gyári programmal új állapotba hozni, és mindent visszamásolni. Más megoldás (egyelőre) nincs, de a sebességromlás menthetetlenül bekövetkezik idővel.

Előzmény: mr_ricsi (1837)
Töhötöm47 Creative Commons License 2011.05.29 0 0 1840

Hali!

 

Az előző ügyet már sikerült megoldani, de most van újabb:


Samsung SCX-4200 nyomtatót szeretném installálni és "RPC-kiszolgáló nem érhető el" üzenet jön. XP-m van. Megpróbáltam telepítő-lemezről, de a gyári honlapról is. Mivel ez a gép nem régen van nálam, frissítettem az alaplapi illesztőket, drivereket is szintén a gyári honlapról. Semmi nem változik. Érdekes, hogy ennek a nyomtatónak a scanner része simán installálódik, használható. Másik gépen a nyomtató (Win 7-tel) rendesen működik. Mi a bánat lehet a baj? Ötlet? Én már kifogytam.

Üdv. T.

Töhötöm47 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1839

Segítség! Véletlenül elmentettem a Setupot. Meg kellett nézzek benne egy hálózati problémát. Elállítódott valami. Azóta bekapcsoláskor videó nem megy, csak sippant a gép egy hosszút és két rövidet. Ez az alaplap leírás szerint videó konfigurálási hiba. Viszont így nem tudok belépni a setupba. Próbálkoztam már BIOS újratöltéssel (jumperrel), gombelem kivéttel. Semmi változás. Mit lehetne csinálni? Minden ötletet köszönök!

KQno 2.0 Creative Commons License 2011.04.22 0 0 1838

Hello Mindenkinek!

Egy kis segítségért fordulnék hozzátok! Vettem egy 1 terrás, külső Samsung merevlemezt, ami a doboz szerint kompatibilis a laptopommal és a VISTA-val.  Plug and play cucc, szóval telepítést elviekben nem igényel. A probléma pedig az, hogy mikor bedugom, akkor rögtön elkezdi a gép a felismerést, illeszti is a HDD-t minden baj nélkül, majd kiírja, hogy megfelelően működik. Viszont a sajátgépben CD-íróként jelenik meg, ami miatt ugye nem tudok rá adatok tenni, mert folyamatosan azt a hibaüzenetet kapom, hogy helyezzek be egy lemezt a meghajtóba. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a baj, illetve hogy mint számítástechnikai analfabéta miképpen tudom elhárítani?

Üdv: KQno 2.0

mr_ricsi Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1837

Ne csinálj semmit. Az SSD-nél minden adat elérése pontosan ugyanannyi időbe kerül, ezért nem érdekes a töredezettség mértéke.

Előzmény: vtx (1836)
vtx Creative Commons License 2011.04.14 0 0 1836

Heló!

 

Tudom, hogy nem szabad SSD-t töredezettségmentesíteni, de 20% töredezett. Ilyenkor mit kéne csinálni. Hagyjam az egészet, mert nincs baja, vagy kéne valamit?

Gazde Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1835

Igy néz ki az amd phenom x4  procim. Az a bizonyos fekete csillogó anyag a fém rész alatt

körben normális? Nem tudom más hasonló proci széle is eképpen fest? Megeshet hogy leégett?

 

Előzmény: mr_ricsi (1833)
Gazde Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1834

Üdv!

Ha 10,5 voltot mértem a tápon12 volt helyett. Nem jönne helyre ha adná a helyes feszültséget?

Előzmény: mr_ricsi (1833)
mr_ricsi Creative Commons License 2011.04.01 0 0 1833

Vagy alaplap, vagy proci, vagy VGAkártya, vagy HDD, és lehet, hogy az egészet a táp okozta.

Előzmény: Gazde (1832)
Gazde Creative Commons License 2011.03.31 0 0 1832

Sziasztok! Kérem szépen hozzáértő segitségét! Tegnap a gépem olyan módon halt meg, hogy egyszer csak fekete képernyő, megszűnt a monitorba menő jel, mert elkezdett villogni a monitoron a led, mint amikor nincs jel. A ventullátorok pörögtek utána is, de resetelés, vagy kikapcs-bekapcs után csak a ventillátorok forogtak, megpörgette a dvd-irót, de sem csippantás, sem hdd-életjel, sem nyitókép, sem semmi. Napokkal előtte kétszer volt olyan hasonló hiba, de az újrainditás után minden rendben indult (resetelésre nem, de utána kikapcs-bekapcsra igen)  Alaplap lehet a gond? Vagy a proci? Kérem ha tudtok válaszoljatok!

 

Üdv!

atkaata Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1831

sziasztok!tudnátok segíteni?zsmc usb pc kamerám nem müködik win7 alatt,hiába töltöttem hozzá új drivert.A telepítést végig csinálja,látszólag jó minden,de ha elindítom a progit nem csinál semmit.Xp -vel gond nélkül megy. előre is köszönöm.

atkaata Creative Commons License 2011.03.09 0 0 1830

sziasztok!tudnátok segíteni?zsmc usb pc kamerám nem müködik win7 alatt,hiába töltöttem hozzá új drivert.A telepítést végig csinálja,látszólag jó minden,de ha elindítom a progit nem csinál semmit.Xp -vel gond nélkül megy. előre is köszönöm.

Mazsigazdi Creative Commons License 2011.01.27 0 0 1829

Ráadásul a gépemen ismeretlen eszközként van megjelölve az eszközkezelőben...Tehát a sárga jel a felsorolásban ott van...

Ez azt jeneti, hogz valami okbol nem telepult fel rendesen a meghajto.

Szedd le, es ugy tedd fel, ahogy a leirasban van. (Vannak eszkozok, amikhez eloszor a drivert kel feltenni, es csak azutan bedugni a kabelt, es olyan is van, ahol forditva)

Előzmény: ZuziQ (1828)
ZuziQ Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1828

Csao Sziasztok.

Olyan problémám lenne hogy kivettem a p4 3.0ghz-es procit az asus p5gd2-x alaplapból beletettem egy p4 3.2 ghz-et és bekapcsoláskor nem indul el semmi, a gép megy de se csippanás se kép....

 

Köszi..

pityu1981 Creative Commons License 2011.01.25 0 0 1827

Azzal a problémával fordulok Hozzátok, hogy nekem van egy webkamerám, ami Genius. A Skype használata közben kiirja, hogy couldn t run graph. De ezt az üzenetet egyébként is kiirja, ha  belépek a video cam look programba...

Telepitettem ujra a skype 4.2 t, de ott hibát jelez. Egy piros felkiáltójel van előtte.

Telepitettem a skype 5 öt de ott meg nagyon torz a kamera képe...

Próbáltam ujrainstallálni a webkamerát, de a probléma fennáll...

Ráadásul a gépemen ismeretlen eszközként van megjelölve az eszközkezelőben...Tehát a sárga jel a felsorolásban ott van...

Rendszer/hardver/eszközkezelőben

Szóval, ha valaki tud, akkor segitsen...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!