Keresés

Részletes keresés

jazz560 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 103
OK, thx!
Előzmény: valláskritika (102)
valláskritika Creative Commons License 2004.11.26 0 0 102
Ez egy sulibeli zsargon volt nálunk.
Előzmény: jazz560 (100)
jazz560 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 101
Még egyszer sorry, természetesen nem bántani akartalak - egyszerűen a helyesírás a mániám!
Előzmény: jazz560 (100)
jazz560 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 100
Bocs, de ezt nem bírom kihagyni:

"Nem értek egyet" - ez így OK, de
"egyet értek" ez nem egészen azt jelenti, amire Te gondoltál - úgymint egyetértek....:-))

egyet értek, de kettőt már nem...

Előzmény: valláskritika (99)
valláskritika Creative Commons License 2004.11.26 0 0 99

Igen, egyet értek.

 

 

Előzmény: jazz560 (98)
jazz560 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 98
"Nem az az okos ember, aki mindent tud, hanem aki tudja, hol nézhet utána..."
Előzmény: valláskritika (97)
valláskritika Creative Commons License 2004.11.26 0 0 97

A telefonkönyvet is ismerem még sem tanulom meg kivülről.

 

Előzmény: devereaux (96)
devereaux Creative Commons License 2004.11.25 0 0 96

Azt mondtad, hogy ismered a Bibliát. Akkor tudod azt is, hogy mi a nazír. Vagy pedig ismét hazudtál. :)

 

Izajás 11. fejezet.

 

Nem csak olvasni, érteni is tudni kell.

 

Előzmény: valláskritika (94)
jazz560 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 95
Mert pedofil volt... :-)) "Engedjétek hozzám a kisdedeket..."
valláskritika Creative Commons License 2004.11.24 0 0 94

 

Mi az a nazir?

 

 

Előzmény: Törölt nick (92)
Fürösztölő Creative Commons License 2004.11.21 0 0 93

Mitől nőtte volna ki?

 

Inkább belenőt!

Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.21 0 0 92

"Most olvastam, hogy nazir volt."

 

de ezt kesob kinotte!!!

Előzmény: Fürösztölő (89)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.21 0 0 91

 

 

Azért mert akkor egyetlen csaj sem volt.

A csaj csak a XX., század terméke.

 

Akkoriban értelmes, vagy értelmetlen, bűnös, vagy igaz nők voltak azon a környéken.

Csaj egy darab se.

 

topikmaci

 

 

lehell Creative Commons License 2004.11.17 0 0 90

sz solt testvérem!

 a testünk a lélek temploma kellene hogy legyen, most csak egy templomba, az egész Örök - örökkön - örökké létező Világmindenség, ha befogadta valaki  az igaz Jézust, itt az igaz Jézuson van a hangsuly, mert ha már krisztus, az a Nagyszinhadrrom s Saullus - Paullu, de nem palasatus, hanem a Palástos, ami egy az egyben a Római Palástos - Pallos, erősebb jogra allapozott Intézmény, s igy maga az hogy NEM KÉZZEL CSINÁLT TEMPLOM, HANEM NAGYLÁBUJJAL, na csak az lehet Isten Élő Temploma, most az a Lélek, az Élet - Párod is benned van, magadba kell e megtatlálnod, a TE TEMPLOMODBAN, vagy most a zsinagógákba az magadat - élet - párodat, s látod e, egy test mint egy templom, gépezetetet, ami felett a Lélek - örök anyagu fényenyag Élő Gépezeteinek örök világai de világos?

 de, az vagyok, aki voltam, a sréges régi valaki, naki? maradok a régi...de sréges régi, uj s ujabb burákba, de fénybura aura?

Előzmény: sz_solt (88)
Fürösztölő Creative Commons License 2004.11.17 0 0 89
Most olvastam, hogy nazir volt.
sz_solt Creative Commons License 2004.11.08 0 0 88
Kedves lehell,

Bizony az embereknek nehezebb Jézusi életet élni, hiszen sokkal tovább vannak itt általában, meg nincs olyan tiszta mennyei látásuk.

Gratulálok, hogy sikerült megtalálnod a párodat, és gyermekeidhez is.

Szerintem sem a csajozás a lényeg, hanem, hogy megtaláld a párodat, ha rendelt melléd Isten ilyet.

Tisztelettel, sz_solt
Előzmény: lehell (87)
lehell Creative Commons License 2004.11.08 0 0 87

s solt!

 ne haragudjál a topikodhoz hogy hozzá szóltam, de eddig a legélesebb hozzászólás ehez a topokhoz? valóban ha, most az egészet meglátjuk, mi a következménye a félre lépésnek, ami minden baja eredője az emberiségnek,  mert ha nem lett volna családon kivüli, mert aki nem MENNYEI HÁZASSÁGBÓL - LÉLEK - PÁRBÓL születik, bizon annak vannak Lélek - tudat szintü szülei, ami most mégis, nagyobb lehetőségünk lehetne, ha a Jézus Utat választaná az emberiség erőnek erejével, amibe én sem hiszek, hogy lehetséges, azonkivül, irtózatos nehéz lett, maga a család, látom a gyerekeimen, nincs többet hogy családi élet, csak nemi, némi élet?

 én, mikor a követekeményekre gondoltam, most a nőt a gyerekével láttam, bizon rögtön lecsillapodtam, s csak Jézus, s Ővele magyarhaza szeretet, hogy Hiszek. . . adott erőt, hogy gyerekeink legyenek, meg felségem erőszakossága, de most, mind a kettek megbántuk, mert sokszor öngyilkos rohamaik vannak?

 mégegyszer, nagyon kösz, a részvétet, sugjon továbbra is, a Fényes - Lélek?  

Előzmény: sz_solt (86)
sz_solt Creative Commons License 2004.11.02 0 0 86
Szerintem Jézus azért nem csajozott, mert neki ez a kis kiruccanás a Földre, csak egy olyan rövid idő volt, hogy nem is nagyon érdekelte az egész. Ő tudta milyen az igazi élet, és bármennyire felháborító, vagy megbotránkoztató, bizony annak nem a csajozás a lényege. A lényeget el lehet olvasni a Bibliában.

Ha a csajozott(/fiúzott) volna Jézus, akkor mellesleg nem lett volna ekkora befolyású a tanítása. A farizeusok egyszerűen kaptak volna az alkalmon, szerintem minden cselekedetét figyelték, mégsem találtak semmit, hiszen milyen egyszerű lett volna akkor. Rá állítottak volna egy olyan csajt aki behálózza, utána meg paráznaságért megkövezték volna, még a tanítványai is sip-sup otthagyták volna. Jézus teljesen tiszta életet élt, ezért igazából semmit nem tudtak ellene felhozni, csak amit mondott. Érdemes csak a mai egyházakat megfigyelni, hogy mennyi támadás és rágalom üti fel a fejét minden nap környékükön, de Jézus ellen csak hamis vádakat tudtak felhozni, és csak abból amit mondott.
luyo57 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 85
:-)))
Előzmény: devereaux (84)
devereaux Creative Commons License 2004.11.01 0 0 84
De azt olyannak kell megírnia, aki tényleg csajozott/csajozik. Szóval, ne is ácsingózz, erre nem te leszel a legalkalmasabb. :)
Előzmény: valláskritika (83)
valláskritika Creative Commons License 2004.11.01 0 0 83

Írni kellene egy csajozós verziójú újszövetséget is.

 

 

lehell Creative Commons License 2004.10.16 0 0 82

Kedves mindenki, ikri, elnyomott s akik nem értenek?

 Először is, mindenki üvét kivánom, senki kárát meg halálát nem kivánom, hanem csak Menybe fel, eggenest, mert óh óh óh... azért küzdeni érdemes?

 Ime a legelső logika létra foka: valaki vagy fel, vagy le? Nos aki fel, az nincs, nem lehet azokkal akik le? Sőt, a távolság is, egyre nőni fog? Még jó, hogy egymás hangját hallhatjuk?

 Ma péntek este, Dr. Fred Frederick fia, tartotta az előadást a Crenshai templomukba, amire csak rákapcsoltam a T.V. adót, s vajon a fia, mit tud, mert az Apuka, az egyik legerkölcsösebb - becsülets ember, akit ismerek többek közzül, szóval a következőket TANITOTTA: akik bünbe vannak, azok nem tudják elfogadni azokat, akik elfogadták az Igaz Jézus Fényét, s tanitása szerint élnek? Ennél jobbat én sem tudok mondani, s itt nem számit hogy valaki wallásos vagy nem, aki bünbe van, az süket is meg wak is, aztán most hiába minden?

 Ez nem off, téma, hanem nagyon is csajozok, meg krapekozok, hisz én nem ERŐSZAKOLOK SENKIRE SEMMIT, de mindenki aki olvas láthatja, hogy nincs rajtam egy luk se, mert TISZTA SEBBHELL VADOK, s abszi - ulti, olyan páncél, amit te nem tudsz soha soha soha senki, még megküzeliteni se, nem megütni!? Ellenben, akikre rá akarják erőszakoni azt a nézetet, - MÁR MEGMONDTAM NINCSEN ISTEN ssss reszkessetek, azokkal szeretnék egy olyan CSATATERET MEGNYITNI, ahol kidühöngheti magát, s előbb utóbb ráébred, hogy akkor sincs semmi, csak fejfájás, esetleg, ha lenne fej?

 Amit én akarok hozzá tenni, AHOL FÉNY VAN, OTT LESZ ÁRNYÉK IS, mig ebbe az árnyék wilágba vagyunk, s ime a Mennyekbe, nincs árnyék, pokol meg Menny közt FÉNY S ÁRNYÉK, a pokolba se árnyék se Fény, csak a Piros szemü, szeme willlogna, ha nem lenne pirba?

 Na, ki  lesz a girle friendem?

 apropogtató, az Isten szerelmére kérlek benneteket, akiknem nem válaszolok, ha hülyeség azért, vagy nincs időm, s lépést akarnék tartani veletek, ha lehet?

 Jézus a barátom, tied?

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.16 0 0 81

Nézd, aki annyira nem tiszteli a topik társát, mint vitapartnerét, hogy meg sem próbál kicsit is érthető, átgondolt hozzászólásokat, válaszokat adni a kérdéseire, vagy el sem olvasni ezeket a kérdéseket, elgondolásokat, az nem való semmilyen fórumba sem. Csak tisztán, kúltúráltan lehet érvelni, vitatkozni, ahogyan azt a többség is teszi, aki nem így tesz, az megöli a vitakultúrát, ami pedig itt közös kincs. Az az ember nem lehet idevaló!

 

Nos, ezért kell megbotránkozni...

 

ikri

Előzmény: mi az igaz (80)
mi az igaz Creative Commons License 2004.10.16 0 0 80

 

Ezt észrevettem én is.

De ezért miért botránkozzam meg?

 

Előzmény: Törölt nick (79)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.16 0 0 79
Szerintem pontosan ezt teszi ő is! :)
Előzmény: mi az igaz (78)
mi az igaz Creative Commons License 2004.10.16 0 0 78

 

Néha érthető, néha nem.

De ez engem nem nagyon zavar.

Kódom nekem sincs hozzá.

Én is csak azt irkálom ami a témáról éppen eszembe jut.

 

:-)

 

Előzmény: Törölt nick (77)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.15 0 0 77

Kérlek ne haragudj, hogy --minden rosszindulat nélkül!-- megkérdezem, de társalgó partnered "hozzászólasaiból", hogyan tudod a mondókáját, vagy annak értelmét kisilabizálni?

Esküszöm, én olvasom, olvasom, ötször is akár elejétől a végig, de nem bírom eldönteni, hogy most kritizál, vagy helyesel, vagy egyáltalán van-e valami mondanivalója felénk. Nem akarom megbántani őt sem, bizonyára hogy én vagyok az értetlen, de hogyan lehet ezekből a hozzászólásokból bármit is megtudni?

Van ehhez valami kód? Esetleg az Exploreremet kellene frissíteni, vagy állítani kelleni a karakter kódoláson?

Előzmény: mi az igaz (76)
mi az igaz Creative Commons License 2004.10.15 0 0 76

 

De nincs kivétel, tehát mindenkiért eljötték én drága Jézusom, a válasz: IGEN!!!

 

Ez az okunk az örömre és a reményre mindannyiunknak.

 

 

Ti gondololjátok, az Égeiek, meg Jézusunk megharagszik, ha megkérded, te miért nem, vagy miért csajoztál? Aztán minden ami bennetek van, mert az ÖNBUZZERÁLÁSNÁL van e rothadtabb, meg rothasztóbb, ki vele?

 

Természetesen nem haragszik meg Jézusunk ha valaki őszintén szépítés nélkül beszél.

De szerintem a mi mostani kultúránktól eltérően amelyben a kelleténél erőteljesebben és feleslegesebben hangsúlyozzák a szexualitást vagy a szexuális szabadosságot.

Jézus korában a vallásos istenkereső, törvénytisztelő zsidóság közt nem volt ritka az sem, hogy valaki mértékletesen élt.

Lett ettől valami baja?

Csupán azért élt volna így mert a társadalmi és vallási szabályok rákényszerítették volna?

Vagy mértékletes élettel is boldog volt?

Persze akkor sem élt így mindenki, mert a törvények senkit nem tehetnek jobbá vagy igazabbá, nem is ítélem el aki boldogságot keresgélt.

Talált is vajon a nagy keresgélésben?

 

Az is lehet neaggy' Isten, hogy hitbeli dolgokkal foglalkozott valaki, nemcsak képmutatásból hanem valódi érdeklődésből.

Sőt, az sem kizárt inkább valószínű, ahogy most olvasgatom a qumráni közösség életéről szóló beszámolót, hogy egyes emberek mint ennek a közösségnek a tagjai közül is néhányan cölibátusban éltek.

Nem mindenkit vettek fel ebbe a közösségbe, tehát nem kifejezetten beteg vagy szerencsétlen sorsú emberek voltak a tagjai.

Ez a qumráni közösség biztosan te is hallottál róluk, I.E. 150 -IU. 50 körüli időben. tehát Jézus idejében működött.

És szigorú tisztasági és szexuális és házassági szabályok szerint működött.

Tehát volt hagyománya annak az életformának is ahogy Jézus élt.

Bár Jézus nem tartozott ehhez a közösséghez.

De lehet, hogy hallott róluk, ismerhette a szabályaikat, hitgyakorlatukat.

 

De nem ez a lényeg.

Nekem legalábbis most nem ez az érdekes.

Ahogy olvasgattam ami ezekből a qumráni tekercsekből nyilvános kiadott fordítás és ami elérhető, direkt azért, hogy megnézzem van-e hasonlóság a Jézusi tanítások és a qumráni tanítások közt.

Hát nem sok!

A qumráni tanítások legtöbbje Ószövetségi írásokat magyarázó munkák és elmélkedések a történelmi időszakokról, korokról.

A közösség szabályzati leírása és imái..stb.

Kiemelten a Henok-i történet amit te is sokszor említesz.

  

De alapjában más mint Jézus tanításai és az Újszövetség és az evangéliumok.

A cölibátus az valóban közös jellemző.

Tehát nem volt ritka ez az elkötelezettség és nemcsak Jézus "szenvedett ebben a betegségben".

Az az időszak különben is kiemelt jelentőségű volt és az akkori emberek már alkik ismerték a bibliai próféciákat az időkről és időszakokról, várták is a Messiást és ismerték, hogy arra az időre kell, hogy megjelenjen.

 

 

 

Előzmény: lehell (75)
lehell Creative Commons License 2004.10.15 0 0 75

mi az igaz, ami igaz az igaz, nemigaz?

 Nagyon kedves vagy, mert kezdesz őszinte lenni magadhoz is, meg egymáshoz is, ezért szeretem a magyarokat, holtomig, születésem előtt, meg hallalla...halabandzsa után is? Itt mindenki hallabandzsászik, s abból lehet csak megélni többet? Na ezek voltak a ngycsegges meg nagytekintetes meg tiszteletes uraink, parancsolóink, s tessék, amit belénk vertek, most vissza verjük, rájuk, a tüzet? Má bocs, mert nem én kezdtem, sőt, ha veszitek észre, én inkább csilapitó vadok?

 De nincs kivétel, tehát mindenkiért eljötték én drága Jézusom, a válasz: IGEN!!!

 Ahogy én nyüttem fel, de ez irtózat pokol volt, mindenkinek, ugyanis: MINDENT SZABAD, DE NEM MINDEN HASZNÁL, kisfiam, ezt meg kell tanulnod, igy szabad kérdeznem, mindent, őszintén? Most nem vertek meg, nem haragudtok? Aztán mindenkit LEVERGELTEM HALÁLRA KINOZTAM ÜLDÖZTEM... ugyhogy megállapodtunk, most SZNET A BÉKA BÉKA BREKEKE... 2 HÉTRE, SZÜNET?

 Ti gondololjátok, az Égeiek, meg Jézusunk megharagszik, ha megkérded, te miért nem, vagy miért csajoztál? Aztán minden ami bennetek van, mert az ÖNBUZZERÁLÁSNÁL van e rothadtabb, meg rothasztóbb, ki vele? Mi lehet a halálnál, elválasztóbb? Mondjuk a titkos bünök, meg az örök halál érte?

 TEDD SZABADDÁ MAGAD, NA MOST CSAK A JUDEÓ JÉZUS MEGHALT ÉRTED, A BÜNÖDÉRT, MEG VAGYTOK ŐRÜLVE, HAGYD OTT, NE FÉLJÉL AZ A HITETTLEN VAGY ROTHADT ALAK LENNI, AKI MAGÁNAK SE KELL, MERT MOST TÉNLEG, ŐSZINTE VAGY, S ÉN SEM KELLEK SENKINEK, DE JÉZUS ABSZI - ULTI, MEGJELENT A VALÓSÁGBAN, NEKEM TE KELLESZ, TE HELLES GYEREK?

 AKI ŐSZINTÉN MAGÁBUL, ISTEN IGAZÁBUL, MER, POFÁZNI, AZ NYERERE NYENYENYE..., MERT A NÉME GYEREK... CSAK NYÖGDÉCSELNE SE?

Előzmény: mi az igaz (74)
mi az igaz Creative Commons License 2004.10.15 0 0 74

 

Ami zavar amióta leírtam az a pasi kifejezés Jézussal kapcsolatban.

Ezt érvényteleníteném.

Mert hiába a topik címe, hogy csajozás és erre felelne a pasi-pasizás.

De nincs nyugalmam emiatt a szóhasználat miatt mert nem használtam megfelelően.

Mert Jézusról ha már megnevezzük, akkor Fiú, fájdalmak Férfia, Ember Fia-Isten Fia. Szabadító, Csemete, Megváltó és még sokféle megnevezés lehet hitem szerint érvényes.

 

Ami még érdekel azok a mendemondák és tudományos elméletek amelyek Jézus tanításait próbálják valamilyen folyamatos misztikus tanításokhoz kötni.

Szerintem ez nem igaz.

De szeretnék még ennek utánanézni, mert erről nagyon keveset olvastam még.

A mendemondákkal könnyebb lesz nemúgy mint a tudományos tényekkel.

Például igaz, hogy vannak az Újszövetségben későbbi betoldások és ha igen mikor kerültek oda?

Vagy ez is csak valami mendemonda?

Eddig nem is mertem ezekkel foglalkozni, de mostmár utána akarok járni annak, hogy mi lehet igaz ezekből az elméletekből.

Feltételezem, hogy semmi, de mostmár saját magam is meg akarok győzödni erről.

Mert a zsidó hithez tartozó Jézus, ami az egyházban szinte mégcsak a legújabb kori felismerések közül való simán elfogadható, de az egyiptomi vagy más kultuszt követő Jézus nekem nagyon nem kóser.

Én az igazi Jézust akarom tudni.

Minden történelem során ráépített sallangtól mentesen.

Mert nekem az nem kérdés, hogy csajozott-e mert szerintem egyértelműen nem, én emiatt aztán semmit sem kételkedem.

Mert a tanítása is annyira egységes és élő és valós, nem hiszem, hogy ezt a Messiáson kívül más meg tudta volna valósítani.

Nekem az sem kérdéses, hogy ő volt a megígért Messiás, a beteljesedett próféciák is igazolják ezt számomra.

Mostmár csak az a kérdés, hogy valójában jól értjük-e amit tanított.

Mert a különböző történelmi egyházak mintha más Jézust tanítanának.

De ez itt off és nem tartom fel tovább a topikot az én kérdezősködésemmel.

 

 

Előzmény: mi az igaz (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!