Keresés

Részletes keresés

vordme Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8511

Nem tudom igazából nem is kérdeztem csak rajta volt a zarojelentesen és megjelent a digitális receptek közt.

Magasvérnyomás van mint alapbetegség de az dokumentálva is lett ott és az is hogy mit szedek rá.

Előzmény: Landsmann_ (8510)
Landsmann_ Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8510

Hm, ezek a gyógyszerek minek a sérvműtét után? Erre nem szoktak gyógyszert felírni. Van valami más alapbetegség is?

Előzmény: vordme (8509)
vordme Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8509

Am a varratszedesig (jövő hét kedd) szedni kell a Skudexa és DICLOPRAM gyógyszereket, nem tudom melyiktol de annyira kómás vagyok.

Autót szerintetek lehet már vezetni ? Fájdalmam nincs sehol sem de a műtét a bal oldalon volt és a kuplung is a bal oldalon van. 

károly, Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8508

Sejtettem hogy valami ilyesmi lehet, bár nálam eltűnt.

Előzmény: Gokuza (8507)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.09 0 0 8507

Azt mondta a doki, hogy a háló belső széle csomós varratokkal van rögzítve az izomhoz, és mivel rajtam alig van zsír ezért ezeket a betokosodott varratcsomókat érzem. Ez elmúlni nem fog.

Előzmény: károly, (8505)
László 81 Creative Commons License 2024.02.07 0 0 8506

Sziasztok! Nekem másfél éve volt feltárásos lágyéksérv műtétem, háló beültetéssel. Spinális érzéstelenítésben, egynapos sebészeten. Azóta lekopogom semmi panasz. Az első héten az ágyból felülés, lefekvés volt a legrosszabb.

károly, Creative Commons License 2024.02.06 0 0 8505

Igazából nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert panaszt nem okozott. Úgy emlékszem nekem a vágásnál volt, talán a közepén. Nem lehet hogy a varrat az, ami később felszívódott?

Előzmény: Gokuza (8504)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.05 0 0 8504

És ez neked sem a vágás alatt volt érehető, hanem jóval beljebb a lágyék közepe felé?

Előzmény: károly, (8503)
károly, Creative Commons License 2024.02.05 0 0 8503

De igen, nekem is volt ilyen, de én csak egyre emlékszem. Nem tudom hogy mi volt, de egy idő után eltűnt.

Előzmény: Gokuza (8502)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.05 0 0 8502

Karesz, neked a Dede Lichtenstein-je után nem lettek ilyen apró kemény csomók a hálónak a felső és a lágyék közepe fele eső részén? Nekem baszki mintha 3 db apró kavics lenne bevarrva...mi a tököm lehet ez?

Előzmény: károly, (8500)
vordme Creative Commons License 2024.02.05 0 0 8501

Voltam ma hogy ránézzen a sebre, mondta is az orvos de gyorsan rohanok be a rendelőbe 🤣🤣, és úgy ugrottam fel az ágyra, mintha nem is lett volna műtét. Kaptam rá egy kisebb tapaszt és mondta nem gond, ha pár nap múlva már az sincs rajta és nyugodtan setaljak csak annyit amennyit akarok aztán majd a varratszedeskor megbeszéljük a többit hogy meddig és mire vigyázzak.

Előzmény: károly, (8500)
károly, Creative Commons License 2024.02.05 0 0 8500

Köszi a beszámolót, jó ilyet is olvasni, és valójában szerintem ez a normális és a gyakoribb. Ugyanis a hálós műtétek kiújulásának az esélye 1-2 %. Igaz én ebbe tartozom, de ez a ritkább.

Előzmény: vordme (8499)
vordme Creative Commons License 2024.02.05 0 0 8499

Mai napra gyakorlatilag teljesen megszűnt a fájdalom

semmilyen mozgásnal nem érzem se ágyból való felkelésnel se lefekveskor se gyaloglásnal se guggolásnal

Se lehajolasnal stb.. szinte még a külső varratnal se fáj a seb. Persze attól még betartom az előírásokat hogy nem emelek 2 kg-nal többet és konditerembe se megyek :)))

 

Ma megyek vissza a műtét utáni kontrollra (kötés csere vagy levetel) és feb 13-an varratszedes.

Előzmény: Gokuza (8498)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8498

Amúgy ahogy nézem a Progrip-nek (a részleges felszívódás után) meg amit én kaptam Parietene-nek hasonlóak a paraméterei (súly, lyukméret, anyag) csak annyi hogy a Progrip az kb a duplája súlyról indít és a részleges felszívódás után csökken le arra a kb. 40 g/m2 súlyra. Meg nyilván így, hogy nem kell bevarrni sokkal kevésbé traumatikus az egész. Óriási mákod volt ezzel a műtéttel államiban. Kis szerencsével egy életre elfelejtheted a sérves baszakodást, legalábbis azon az oldalon.

Előzmény: vordme (8495)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8497

Első műtétemkor (háló nélküli) nekem irgalmatlan fájdalmaim voltak. A kórházból tolószékkel vitt ki apám. Itthon a lépcsőn alig tudtam feljönni. Másodiknál sokkal kevésbé volt vészes, a kórházból kisétáltam, hazajöttünk 200 km-re kocsival, és viszonylag könnyedén fejöttem a lépcsőn. Viszont most, hogy háló is van, úgy tűnik sokkal tovább tart amíg a szervezet megszokja az új állapotot. Mindegy, várunk...csak a Dr Dede nekem 6 hetekről beszélt telhes terhelésig, és ettől már nagyon messze járunk...

Előzmény: károly, (8496)
károly, Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8496

Ez teljesen egyén függő. Amikor 2018-ban volt az első műtétem, akkor nem sokkal előtte műtötték apámat szintén lágyéksérvél, igaz nem itt Budapesten, hanem Kiskunhalason, de ő a műtétet követően gyalog ment haza ( kb. 2 km ) a csomagjával. Azután a műtétet követő 3-4 napon otthon a régi tárcsás mosógépükkel úgy mosott, hogy a végén egy vödörbe engedte le a vizet, és kihordta. Természetesen azóta sincs semmi baja, sőt azt mondta a műtét után, hogy fájdalma nem volt és nincs.

 

Én ezzel ellentétben a kocsiba alig tudtam be és kiszállni, amivel hazavittek. De utána is panaszos voltam egy fél évig.

 

Valamint amit említettem már, másodszorra egy szobában feküdtem egy szintén lágyéksérvessel, és egy délelőtt  műtött meg mindkettőnket a Dede, de a kórházból kijövet ez a srác hozta lefelé az én csomagomat is, mert én nem bírtam. Neki már akkor alig voltak fájdalmai, azután találkoztunk egy hét múlva a varratszedésen is, ő szinte teljesen jól volt, én meg nem.

 

 

Előzmény: Gokuza (8494)
vordme Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8495

Persze :). Írtam már pár napja is róla de bemasolom újra.

 

Dr. Góbor László, de sebészeti műtéteket úgy tudom (nem biztos) csak a FESZ (Mester utca) rendelőben csinál és oda alapban szerintem kell a 9.kerületi lakcím. Rendel magánrendelőben (Googleban megtalálod hol: Procto-Med, Gasztromed) is, de szerintem ott csak proktológiai műtét van, bár gondolom sima konzultációra lehet menni az egyéb sebészeti témával is aztán max. majd javasolna

ott valamit, hogy hol van lehetőség műteni.

Előzmény: Gokuza (8494)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8494

Hát ez nagyon durva. Nekem igaz sokkal kacifántosabb műtétem volt, de én még 4 hónappal a műtét után is érzem ezt a szart. Nem az, hogy folyamat fáj de ha kicsit aktívabb vagyi

Ok akkor tuti, hogy megérzem. Megneveznéd a sebészt aki műtött, had tudjuk ki ő?

Előzmény: vordme (8492)
vordme Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8493

Köszi:) Teljesen igaz amit írtam előtte pár napja, hogy hihetetlen, hogy mennyire kedves, aranyos és igazi jó ember ez 

a doktor úr (akiről korábban írtam neked). 

Előzmény: károly, (8490)
vordme Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8492

Köszi :) egyébként hihetetlen, hogy ennyire jól vagyok, gyakorlatilag már semmi fájdalom nincs. 

A környezetemben szinte el sem hiszik, hogy műtöttek :)

Előzmény: Gokuza (8489)
károly, Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8491

Köszi, ezt sem tudtam. Akkor ez még normális volt nálam, és nem ez miatt újulhatott ki.

Előzmény: Gokuza (8486)
károly, Creative Commons License 2024.02.04 0 0 8490

Örülök hogy sikerült a műtéted, és hogy jó orvost kaptál. Ritkaság ez is. Emlékszem nekem az első műtétem reggelén elég durva volt velem az orvosom, meg utána is.

Előzmény: vordme (8484)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.03 0 0 8489

Ez egy korrekt műtéti leírás amúgy. Van sebész aki elintézi annyival, hogy pl. "Lágyéksérv műtét Shouldice szerint" azt csókolom. Ez pedig, hogy Lichtensteinhez Progrip hálót használtak ez elég haladó technika szerintem. A Progrip 40%-ban felszívódó és nem kell varratokkal rögzíteni sem. Szerintem fasza műtétet kaptál. 

Előzmény: vordme (8488)
vordme Creative Commons License 2024.02.03 0 0 8488

Na végül megkerestem most a leírásomat :)) és tényleg olyan háló van amit írtál:

 

Szabályos lemosás, izolálás. Bal oldali inguinalis metszés, behasítjuk az externus bőnyéjét, majd előemeljük és züglire vesszük a funiculust. Képletei közül kipreparáljuk a lateralisnak bizonyuló sérvtömlőt, megnyitjuk: tartalma spontán reponálódott. A sérvtömlőt tövénél aláöltéssel zárom és a felettes részt rezekáljuk majd a sérvtömlőt Brenner öltéssel reponáljuk.Kis preperitonealis lipomát is tövénél aláöltés után resecalom. Revisió: vérzés, nem kívánt idegentest nincs. A canalis inguinalis hátsó falát Lichtenstein szerint reconstruáljuk ProGrip Mesh hálóval, majd az externus bőnyéjét a funiculus fölött egyesítjük. Tovafutó subcutan és intracutan bőröltések. Steril lemosás, fedőkötés.

Műtét előtt a felületfertőtlenítés megtörtént.

Előzmény: vordme (8487)
vordme Creative Commons License 2024.02.03 0 0 8487

Feltárásos műtét volt, majd bemasolom holnap vagy hétfőn a teljes műtéti leírást abban látszik a háló típusa.

Egyébként igy 1 nappal a műtét után egész jól vagyok,

alig fáj és igazából a lakásban teljesen jól mozgok kicsit utcán is voltam. Az ágyból való felkelés és lefekvés picit lassú, de nem vészes. A mozgás (gyaloglás a lakásban) egész jó 🙂

Előzmény: Gokuza (8485)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.03 0 0 8486

Elvileg minden háló zsugorodik, akár 50%-ot. A nagyobb pórusú hálók kevésbé, azok elvileg 20-30%-ot.

Előzmény: károly, (8483)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.03 0 0 8485

Ez a bogáncsos hasonlat az öntapadós hálóra (Progrip) utalhat szerintem. Laparoszkópos műtéted volt? Idehaza leginkább ott használnak öntapadóst. Mondjuk államiban ilyenről még nem hallottam, csak magánban.

Előzmény: vordme (8484)
vordme Creative Commons License 2024.02.02 0 0 8484

Na ma délelőtt megvolt a műtét még fel óra 

és mehetek haza. Jövő hét elején majd leírom 

részletesen meg azt is (a jelentésből) hogy milyen háló 

stb. Egyébként a doktor úr a hálót egy bogancshoz

hasonlította azt mondta próbáljam meg vizuálisan

elképzelni a bogancsot hogy kapaszkodna bele 

a szövetbe és kb. a háló is olyan. Nagyon kedves 

és aranyos volt mindenki. Doktor úr is előtte és utána is 

többször bejött hozzám és magyarázta az egész műtétet.

 

 

károly, Creative Commons License 2024.02.01 0 0 8483

Egy pár éve még aktív volt itt ezen a fórumon is Tamás, aki  praktizáló sebészként írta tapasztalatait. 

Amit én kaptam 2018-ban hálót még látszódott a 2020-as műtétem során is, csak kissé össze volt zsugorodva. Azaz a sérvkapu részén már nem volt háló, gondolom először ezért újulhatott ki, de attól tartok a mostani helyzet is hasonló, pedig másodszorra nagyobb hálót kaptam. Jó lenne valami képalkotó vizsgálat (CT,MR) ami pontosan látná hogy mi a helyet, csak tudom hogy ez sem garancia hogy látnak valamit.

Előzmény: Gokuza (8482)
Gokuza Creative Commons License 2024.02.01 0 0 8482

Érdekes. A szakirodalom leírja, hogy az összes sérvháló szakítószilárdsága messze meghaladja a fiziológiás értéket (értsd a hasfal szakítószilárdságát). 

Előzmény: károly, (8480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!