Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2021.05.10 0 0 1723

Eddig is vedtek a gerinceseket, ezzel a gerincteleneket erose diszkriminaltak, mert nem voltak kepesek vizsgalni a csigak meg a mehek erzelmi vilagat. Ahumanus banasmodba azert az is belefwr hogy a felesleges kutyakat macskakat elaltatjak. Egyebkent en csak gerinceseket fogyasztok reggelitol vacsoraig, de ezt tejesen kimeletesen teszem, engem nem fognak rabeszelni a rovarfogyasztasra:-)

Előzmény: Törölt nick (1721)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.10 0 0 1722

Madarak és fák napja máj.10

Előzmény: Törölt nick (1721)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.09 0 0 1721

Hát igen, az éremnek két oldala van.

Most olvastam, hogy Erzsébet angol királynő aláírja azt a törvényt, hogy a gerinces állatoknak is érzéseik vannak és így még fokozottsban kell őket védeni, ill egyes háziállatokra nézve is humánus :) változtatásokat eszközöl.

Mondjuk a macskànàl vezessük ki a chipelés gyakorlatát pont nem tetszett, a többi kb. Oké

 

Előzmény: pert2 (1720)
pert2 Creative Commons License 2021.05.09 0 1 1720

A mi ketemeletes hazunk falain mar otven evvel ezelott is fuggoleges erdo volt, a falak be voltak futtatva borostyannal. Es a deli oldalon hatarozottan husito hatasa volt. Sajnos a mindenfele ragcsalok is fel tudtak maszni eajta a szomszed konyhajaig, igy egy idoutan megszuntette a zoldfalat.

Előzmény: Törölt nick (1719)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 1719

Ez kell akkor nekünk embereknek :)))

Csak kár, hogy utópia, de jó gondolat

 

https://www.google.com/amp/s/24.hu/elet-stilus/2011/10/18/nemsokara-fuggoleges-lesz-az-erdo/amp/?espv=1

Előzmény: pert2 (1717)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 1718

Ez jó hír!

Igen van ráció a falvak vs emeletesházaknál, az utóbbiak javára. Ezen én is többször elgondolkodtam.

A 10 emeletes, a felhőkarcoló:) egy felfelé való terjeszkedés, az alapterülete adott, nem számottevő.

A kertes, családi házak viszont nagy alapterületűek kevés ember, egy család számára. Ràadàsul sok eszes lekövezi az udvart, kertet,és nem kis részét.

Sok helyen úgy épültek be pár éve akácosok (ugye kivágták őket sajnos), hogy a panelből kertesbe vágytak emberek. Ezért van az Magyaroon, hogy fogyó népesség ellenére is beépülnek vad területek, mert zöldbe vágynak emberek. Nyilvàn meg lehet őket is érteni, de igazad van, a természettől vonnak el területeket.

Azt sem értem, hogy a karantén miatt egyre kevesebb igény van irodaházakra, mégis továbbra is épülnek orrba szájba.

Előzmény: pert2 (1717)
pert2 Creative Commons License 2021.05.08 0 1 1717

Nalunk az utobbi par evtizedben azerdok terulrete nott, a mezogazdasagi nem nagyon valtozott. A varosoke sem. Raadasul a varosokban egy lakosra kb 15-20 negyzetmeter beepitett terulet jut, a falvakban ennek ket haromszorosa, ezrt talan a falvakat kene felszamolni, vagy tobb embert koltoztetni az ottani lakasokba. Egyebkent pl avarosok a Fold teruletenek kb 3%- at foglaljak el, ami nem tul sok ahhoz kepest hogy az emberek otven szazaleka ott lakik.

Előzmény: Törölt nick (1716)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.08 0 0 1716

Igen, érdekes amiket írtál.

Azért szerintem egyre több vad területet vonnak be a mezőgazdaságba, ill.építkeznek. Városok nőnek össze, fogy az állatok otthona.

Azon döbbentem le, hogy már a veréb és feketerigó eszmei értéke is 25.000 ft. De nagyon jelképes, mert nincs kin behajtani. A légpuskával szórakozó sosincs meg. A mscskatulajjal szintén nem lehet mit kezdeni, akárcsak egyes etikaltlan mezőgazdászokkal.

Hanyan hajtanak rá autóval is az út közepén jarkáló galambokra, gerlékre esetleg más madarakra.

Én pl.inkabb lassítok, kertvarosban nem zavaróan rövidet rajukdudalok, ha végképp nem akarnak elreppenni.

Sok palacsintagalambot látok :(((

Előzmény: pert2 (1715)
pert2 Creative Commons License 2021.05.07 0 1 1715

A vaddisznokat meg a rokakat ki sem birjak irta i, vagy legalabb gyeriteni a szamukat. Manapsag mar az aranysakal is ujrajol megel nalunk. Az meg lehet hogy a hiuzok, vadmacskak es farkasok hibaja ha tobb evtizedes vedelem ellenere se kepesek megelni es szaporodni nalunk. A facanok es foglyok elegge hasonlo eletmodot elnek, sok evtizede mendkettobol sok volt a mezokon. Azran a foglyok nagyjabol eltuntek, a facanok meg nem pedig vadasszak oket, igaz szaporitjak is. Es igazabol az elmult otven evben a mezogazdasagi teruletek szerkezete meg a vetemenyek sem valtoztak annyit ami indokolna az egyik kipusztulasat meg a masik tuleleset. A varosi verebek meg feketerigok is jelentosen meggyerultek az utobbi evtizedekben, bar ezek nemileg invaziv fajok a varosban, a galambokhoz hasonloan,amik viszont tovabbra is jol erzik magukat varosilag.

Előzmény: Törölt nick (1714)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.30 0 0 1714

Én speciel örülök ha sok szarvas, vaddisznó, őz van. Értem, hogy rájárnak a termésre, de az erdőket jobban meg kellene őrizni.

A környékünkön is most vágtak ki egy kiserdőt, a fészkelési időszak kezdetén. Ez galádság.

Az ember mindenbe beleavatkozik és ritkán pozitívan sajnos.

Előzmény: pert2 (1713)
pert2 Creative Commons License 2021.04.30 0 0 1713

Azok az allatok pusztulnak amiket evtizedekkel ezelott vedette nyilvanitottak, pl hiuz, vadmacska, farkas. Feltehetoleg nem is erzik jol magukat nalunk. A szarvst, ozet, vaddisznot es rokat a kutya se vedi, es nem gyozik a vadaszok kiloni oket megis tulszaporodnak.

Előzmény: Törölt nick (1712)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.25 0 0 1712

Az állatnak minimális szükségletei vannak: evés, ivás, szaporodás leginkább. Az ember szükségletei folyamatosan nőnek, de így is csak pillanatnyilag boldog. Az ember ritkán elégszik és nyugszik meg azzal, amit elért, folyatosan új kihívásokat keres és amikor elérte céljàt megint újak után néz. Ezt úgy hívja fejlődés, csakhát ezt sokszot környezete rovására teszi sajnos.

A vadállat, ha nem megfelelőek az életkörülmények, minimálisan szaporodik. Az okos ember a nincsre is garmadával gyártja a gyerekeket.

Félre ne érts, mind ilyenek vagyunk, én is. A bibi már az őskorban megtörtént

Tudod kiket tisztelek nagyon? Az amerikai Amisokat, jó ott sem kerek minden persze, de ők tudatosan harmóniaban élnek a természettel. Ezt kéne csinálni másnsk is, de lehetetlen. A vesztünkbe rohanunk és magunkal rántjuk az egész semmiről nem tehető élővilágot. 

Hozzáteszem én is gyarló vagyok

Előzmény: jogértelmező (1710)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.25 0 0 1711

Kertvárosban

Előzmény: Kas Szandra (1709)
jogértelmező Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1710

Az állat megélhetést keres, az ember pedig boldogulást.

Kas Szandra Creative Commons License 2021.04.24 0 1 1709

Ezek vannak nálunk is. Meg harkályok, fakopáncsok. Sajna seregélyek is. Erdő mellett laktok? vagy beljebb?

Előzmény: Törölt nick (1708)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1708

Az jó. Ügyik vagytok. A mi kertünket látogatják széncinegék, rigók, rozsdafarkúak, gerlék. A szarkák csörgéséért nem vagyok oda, de szép madarak, csak lopják az énekes madarak tojásait. De végülis az a kosztjuk többek közt.

Előzmény: Kas Szandra (1707)
Kas Szandra Creative Commons License 2021.04.24 0 1 1707

Igen , én is szeretem a madarakat. Amióta elhajtjuk a macskákat, kezdenek visszaszivárogni. Húsvét táján láttam egy zöldikét, s legutóbb a barátposzáta párnak kimondottan örültem. Annak is, hogy párban jöttek, s annak is, hogy jöttek. Imádom a hangját. Már énekelget is:) Remélem sokáig itt maradnak, s fészket is raknak:D

Előzmény: Törölt nick (1706)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.24 0 0 1706

A természet inspiráló.

Tegnap találtunk egy sünit az autóút szélén, sajnos már nem élt. Elvittük egy méltóbb helyre, a természetbe...figyelve a higiéniára.Ez forgalmas út volt, nyilván nem direkt ütötték el. Én pl.próbálok odafigyelni kertes házas övezetben vezetésnél estefelé, hogy van e állatka az úton.

Annak örülök, hogy úgy tűnik, egész sok madár van a környéken.

Előzmény: Kas Szandra (1705)
Kas Szandra Creative Commons License 2021.04.24 0 1 1705

A taoisták szerint is : "A világon két dolognak van értelme: a földművelésnek és a költészetnek."

Előzmény: Törölt nick (1703)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.22 0 0 1704

Köszi a megosztást. Igen ez borzalom a köbön. Szerencsétlen tengeri élővilág (is). Két fiunk vega szeretne lenni, pár év és lehet így is lesz, csak most még kamaszok, fejlődőben vannak. Viszonylag kevés húst eszünk most is.

Előzmény: jogértelmező (1696)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.21 0 0 1703

Na mind1 lezárom magamnak a macskatémát, üdvös lenne, ha az állambácsi jobban támogatná a menhelyeket, ahol zajlik nagyrészt az ivartalanítás, de ez utópia.

A kertetekről eszembe jutott még Voltaire Candide-ja, aki sok viszontagság után a kertészkedésben találta meg a keresett boldogságot. :)))

Előzmény: Kas Szandra (1701)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.21 0 0 1702

Az a legnagyobb vicc, hogy a macskatartók, akik kieresztik a macskájukat portyázni, sokszor nem is tudják, hogy mit művel kedves cirmi más kertjében, mert ugye cirmike széttépi a rigót, fakopáncsot ( ezért a törvény szerint egyébként macskatulaj felel-mivel természetkárosítás, példányonként 25.000 ft, csak nem lehet behajtani gazdin) meg sem eszi, és mint aki jól végezte dolgát visszamegy este a kajáért, meg egy kis simiért a mit sem sejtő gazdához, a zsákmányt ritkán viszi haza.

Új Zélandon, Ausztráliában a kijárós házicicusok több  kárt okoznak, mint a kóbormacskák. Raktak pár kijárós cicuskára kamerát és kis kalandozás után megmutatták a macskagazdának mit művelt kint a kis házikedvenc, a gazdik le voltak döbbenve, hogy a kis cuki mukiGarfield tucatjával tépi szét a védett papeszeket. 

Ha a macska bent házban van tartva semmi kifogásom ellene, sőt meg is simogatom. Ez a felelős és biztonságos állattartás. Ez szolgálja a macska érdekét. Ha jól tudom a macska erdőn mezőn sêtál dúvadnak minősül.

Előzmény: Kas Szandra (1700)
Kas Szandra Creative Commons License 2021.04.21 0 0 1701

Igyekszünk:)

Előzmény: Törölt nick (1697)
Kas Szandra Creative Commons License 2021.04.21 0 1 1700

Így is lehet mondani. S az ember a csúcsragadozó. Meg a szelektor:)

Mi kiszelektálnánk a macskákat, a macskatartók meg az állatvilág egyéb részeit, akiket mi preferálunk. Marad "az én házam, az én váram" szemlélet:) De ha tragédiát okoznánk, kiirtanánk a betévedőket, akkor kitörne a hisztéria. Így is akad probléma.

Előzmény: jogértelmező (1695)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1699

Mivel az ember réges rég Istent játszik, a természet eredeti törvênyei, melyek kegyetlenek ugyanakkor harmonikusak voltak már rég felülíródtak sajnos. Az ember mindenbe beleavatkozott, a természet szépen szőtt szőttese megbomlott és cérnáira esik szét. Mind hibásak vagyunk ebben emberek :(

Előzmény: jogértelmező (1695)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1698

Mindez oké, de a macskáknak 3300 faj a prédaállata és ezek a fajok zömmel védettek: kígyók-bêkák, gyíkok, védett rágcsálók és persze rengeteg védett hasznos rovarpusztito madárfaj. Persze erről is az ember tehet, hiszen kiválasztotta a macskát háziállatnak és felelőtlenül elszaporította. Itthon is több millió macska él egyébként méltatlan körülmények között.Invazív fajként Ausztráliába is behurcoltàk a kis csizmás kandúrt, na ott mindent kipusztít a macska: ritka papagájokat, kis erszényeseket, hüllőket.

Az ember maga teszi tönkre a biodiverzitást és társállata is. Kimutatták a jól lakott macska is vadászik, merő passzióból. Az oroszlán ha jól van lakva nem vadászik, ott legelésznek mellette a prédaállatok. Az ember mellett a macska is elkorcsosult :(

Előzmény: jogértelmező (1695)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1697

Olyan érzékletesen leírtad, hogy láttam a kis állatseregletet lelki szemeimmel. Milyen cukik lehetnek, vigyázzatok rájuk!

Nálunk is voltak sünik, meg gyík is. 

 

Előzmény: Kas Szandra (1693)
jogértelmező Creative Commons License 2021.04.20 0 1 1696
jogértelmező Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1695

Arra vannak programozva, hogy kajáljanak és dugjanak. Mint az emberek, ha már felnőttek.

 

Az élet egy tragédiákkal tarkított, programozott természeti jelenség.

Ez a definíciója.

Előzmény: Kas Szandra (1694)
Kas Szandra Creative Commons License 2021.04.20 0 0 1694

Nem is említettem, de a kamránkban szoktak telelni a gyíkok, s ott telel évek óta egy ökörszem is. Őt is lesték a macskák, volt, hogy három is ólálkodott a kamránk körül... S még a lakásba is besurrantak, s a tejfölösdobozba is beletorkoskodtak. Szóval nálunk csak kárt okoztak, így elhajtjuk őket.

Előzmény: Törölt nick (1691)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!