Keresés

Részletes keresés

czll Creative Commons License 2024.03.01 0 0 5074

cib internet bank

 

Szerintetek ez hol érhető el " dokumentumok fülön"?  Egy befektetési jegy eladási elszámolását keresem.

köszönöm a segítséget. 

 

prs Creative Commons License 2024.02.02 0 1 5073

Sztak@rva, ebben a sz@r böngészősben nem tudom elmenteni a kedvezményezettet.

Eseti utalás, megcsinálta rendben, de nincs olyan, hogy hozzáad partnerlistához (elkezdtem újra), utólag sem lehet, csak másolás van, vagy ismétlés.

Már azt is elszarták, ami eddig működött, vagy én nem találom?

 

(Mondjuk én - mivel a QR beolvasásos ordasbaromság nem működik - úgy szoktam*, hogy felveszem böngészőben, elmentés későbbre, majd appban jóváhagyom. Lehet, hogy annyi eszük van, hogy csak a jóváhagyás utolsó lépésben elhet elmenteni? De az appban ott sem, szóval mégsem.)

 

 

* Túlzás, mivel csak amióta Java nincs.

dojcstomi Creative Commons License 2024.02.02 -1 0 5072

Itt már írtam róla, szerintem ez is ugyanaz a problémakör:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166204524&t=9112175

 

Magyarul jelen formájában teljesen felesleges elmenteni utalásokat későbbre, mert a mentett utalások elküldhetetlenek.

Előzmény: pazola-igazi (5069)
czll Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5071

Csak arra megy ki az egész, fizetheted az újnak a külön díját. 

Előzmény: zjakabfi (5063)
V.Gy. Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5070

Aki ezt csinálta, így, azt egy péklapáttal kéne addig verni

 

:-D :-D

 

Én is hasonlóan tennék azzal, aki azt kitalálta, hogy a jávás is, meg most a netbank is 5 percenként kihajigál, figyelmeztetés nélkül.

 

Meg még azzal is hasonlóan járnék el, aki szerint jó móka lesz, hogy az "állampapír véltel/eladás" menüpont alatt szó nincs vétel/eladásról.

Előzmény: pazola-igazi (5069)
pazola-igazi Creative Commons License 2024.02.01 0 0 5069

Ha valakinek sikerült egyszerre több (kettő) utalást aláírnia a tokennel, legyen kedves megírni, mi a titok.

Mivel az első, amit a token kér a belépés után, a célzott számlaszám vége, így nem teljesen tudom, hogy mire gondolt a költő (hiszen két utalásom van, és a szokott segítség, azaz a számjegyek helyén csak egy kocka van. Nice). Így persze nem tudom beírni a számokat, ha pedig az utalandó összeggel kezdem, azt nem fogadja el.

Most jut eszembe, hogy lehet, hogy a két utalandót kellett volna beírni, de mivel a token kiköpte az azonosítót, csak a netbankos csoda nem fogadta el, így három próbálkozás után inkább abbahagytam, nehogy a végén még kitiltson.

Aki ezt csinálta, így, azt egy péklapáttal kéne addig verni, amíg csak nem hajlandó 0/24-ben használni ügyfélként egy hétig.

Most megpróbálom egyenként beállítani, hogy fordulónapra utaljon, hátha úgy megy...

V.Gy. Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5068

CIBnél már meglévő állampapírt kellett kezelnem. Telefonon sikerült megoldani percek alatt.

 

Előzmény: JeeEm (5067)
JeeEm Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5067

Ha csak állampapírt akarsz vásárolni, akkor minek ebroker?

 

Államkincstári számlát tudsz nyitni ingyen, bejuttatod a pénzt kártyával, kifele meg ingyen kiutalod, ha kell.

Előzmény: V.Gy. (5066)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5066

Sajnos egybehangzó, az eBroker miatt be kell majd talicskáznom a városba, semmiképp nem megy, csak személyesen. Mindegy, telefonon sikerült ma elintézni, ami az állampapírokkal sürgős volt, most kicsit ráér a broker leszerződése. Amit ingyen kapok, mondta a telefonos segítség - meg is lepődtem, mér, amúgy fizetős a broker? Igen. Nahát. Azt hittem, olyan, mint a netbank, hogy jár mindenkinek ingyen (csak épp nem automatikusan).

dojcstomi Creative Commons License 2024.01.31 0 0 5065

A számlatörténet szűrése ultrabugos.

 

1. A tranzakció típusát nem képes szűrni rendesen, mert bizonyos jóváírásokat átutalásként mutat, amit meg átutalásnak kéne mutatnia, azt egyéb terhelésnek. Természetesen "egyéb terhelés" típusú tranzakciókra nem lehet szűrni.

 

2.  Ha bejelölöm szűrésnél, hogy csak terhelések, pl. január 1-től 31-ig, addig OK, hogy csak terheléseket mutat, de a -tól -ig határt képtelen tartani a "mutass többet" baromság miatt. Így gyakorlatilag folytatja tovább a listázást, mert "kötelességének érzi" a végtelenítést.

 

Ha letöltesz egy pdfet az egyik tranzakció visszaigazolásáról, akkor újra összeugrik a lista és megint szerepelnek benne a jóváírások is.

V.Gy. Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5064

Mondjuk az többet segített volna, ha megtudjuk, hogy mi nem volt jól beállítva!

 

Nyilván... De én se tudom, és cimbora se tudja, mi volt.

Előzmény: dojcstomi (5061)
zjakabfi Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5063

Az OTP  már lecserélte az internetbankját.

Most kezdik lekapcsolgatni a régit.

Előzmény: BodóZ (5062)
BodóZ Creative Commons License 2024.01.28 -2 0 5062

Előzmény : CIB Bank - MILYEN?

 

Eszedbe ne jusson OTPről CIBre váltani!!! A feleségemnek OTPben van számlája, és százszor jobb az Internet bankjuk, meg úgy általában a kiszolgálás is. Ott 0% nál nagyobb eséllyel kapsz lényegi segítséget.

 

Mondjuk az OTP is cserélni fogja az Internet bankját - nekünk nyilván a jelenlegivel van tapasztalatunk.

Na lehet, hogy az OTP is sokkal szarabbat fog hozni - de legyünk optimisták-

dojcstomi Creative Commons License 2024.01.27 0 0 5061

Mondjuk az többet segített volna, ha megtudjuk, hogy mi nem volt jól beállítva! :D

Előzmény: V.Gy. (5060)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.27 0 0 5060

ha egy fogalom forgalom lekérdezés csak úgy üzenet nélkül kidob

   

Egy ismerősöm is ilyennel küzdött, hogy kidobálta a netbank csak úgy. Nem is nagyon értettem, mert nekem azért megy, kidobálás nincs.

 

Végül ezt írta nekem, hogy így oldotta meg:

 

"Nem volt jól beállítva valami a bankban. 5 óra küzdés, 2 látogatás a bankban, szerződésmódosítás 5 példányban. Nem én voltam a hunyó."

 

Bármit is jelentsen ez.....

 

Hátha segít neked ez valamit.

Előzmény: czll (5059)
czll Creative Commons License 2024.01.27 0 0 5059

Már voltak hasonló tapasztalataim. Próbáltam bejelenteni a cib-nek, de mintha a süketek (elnézést a szó használatért) beszélgetnének. 

Mindig állítok be időszak szúrőt és általában banki időben. Igy szokott működni, és tényleg nagyon bosszantó, ha egy fogalom forgalom lekérdezés csak úgy üzenet nélkül kidob. 

Előzmény: BodóZ (5057)
dojcstomi Creative Commons License 2024.01.27 0 0 5058

És ha nem állítasz be semmilyen szűrőt, akkor legalább letölt mindent vagy akkor se?

Előzmény: BodóZ (5057)
BodóZ Creative Commons License 2024.01.27 0 0 5057

CIB Online Bank

 

Volt egy régi tök jó Javas internet bankjuk, amit lezártak év végén. Muszáj az új "CIB Bank Online"-t használnunk.

Úgy látom nem csak én tartom szarnak. 

 

Én a sima tranzakció letöltéssel küzdök, beállítom a szűrést - majd az Alkalmaz vagy működik vagy nem.

EZután a letöltés néha működik, de általában Hibát dob. Kerestem az ügyfélszolgálatot, leráztak.

 

Küzd valaki ezzel? Lehet, hogy böngésző beállítással megbízhatóan működne??

 

Zalán

V.Gy. Creative Commons License 2024.01.25 0 0 5056

Köszi.

 

Hát ez valami csodás.... :-(

 

A jávásban lehetett simán kezelni. Megkérdezem a kapcsolattartómat, tud-e valami 21. századibb megoldást a bankba beszambázás helyett.

 

(más, de hasonló (remélem, nem írtam még ide): tönkrement a hitelkártyám, nem nagyon akart már paypassolni. be kell menni fiókba (nooormális? a 21. század közepén??), ott kell kérni újat, díjmentes. aztán kiderült, 1700 Ft "büntetés" mellett lehet kérni telefonon is a cseréjét. azt választottam, nyilván, a benzin többe kerül, mire bemegyek fiókba, meg hát egyébként is, ne már, hogy oda kelljen ilyen miatt mászkálni...)

Előzmény: Veszpremi (5055)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.25 0 0 5055

Be kell menni egy fiókba és szerződni. Van tán valami díja a bef. számlának.

https://www.cib.hu/Maganszemelyek/digitalis_bank/eBroker.html

Előzmény: V.Gy. (5054)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.25 0 0 5054

És oda földi halandó hogy jut be?

Előzmény: Veszpremi (5053)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.25 0 0 5053

Csak az ebroker-ben lehet.

Előzmény: V.Gy. (5052)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5052

Hol a bánatban lehet betétet feltörni?

 

És állampapírt? A jávásban simán vehettem ki állampapírból pénzt, itt ebben a fasza netbankban nem találtam ilyet, pedig nagyon igyekeztem. Tényleg létezhet, hogy telefonálni vagy bankba menni kell emiatt??? Ne már, ennyire nem mehetünk vissza az őskorba... :-(

Előzmény: prs (5042)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5051

Atvezetés a másik számládra.

Előzmény: TROMF22 (5050)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5050

Internetes vásárlásokhoz van egy külön kártyám, az eddig rendben működött.

A dombornyomott kártyát - amit ugye az ember nap mint nap használ - érzem fizikailag sérülékenynek (elvesztés, ellopás, benyeli valami automata, aztán valahogy mégis használatba kerül ... stb.).

Előzmény: Veszpremi (5049)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5049

Erre is jó, amit írtam. De modok két másik esetet a biztonság növeléséhez:

1. Fizess virtuális kártyával. Én is most fogom kipróbálni, de itt írták, hogy jól működik.

2. Mozgassad át a féltett pénzt a befektetési számládra, 1 perc alatt megy.

Előzmény: TROMF22 (5048)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5048

Korábban már írtam erről pár sorban.

Nem nagy összegekről van (volt) szó, és különösen nem a hozam érdekében.

A folyószámlán lévő, éppen nélkülözhető néhány százezer Ft.- tételeket kötöttem/szabadítottam fel, pár hónapos forgásban, ahogy a szükség kívánta.

 

Kizárólag biztonsági megfontolásból, ha a bankkártyával történne valami, ne lehessen

max. csak a folyószámlán lévő összeg kis hányadához illetéktelenül hozzáférni.

 

Ez a lehetőség most ment a kukába.

 

 

 

Előzmény: Veszpremi (5047)
Veszpremi Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5047

Nem tanács, de én nem kötök le soha. Akkor inkább az Ebrokerben DKJ, vagy veszek pénzpiaci alapot, ebből van kétféle is, kvázi mint a lekötés.

Előzmény: TROMF22 (5046)
TROMF22 Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5046

Egyszerűen nem lehet feltörni.

Mocskos módon megszüntették az online lehetőséget.

CIB24 vonalon, telefonon kell kérni munkatárs segítségét.

Készülj hosszú zenehallgatásra.

 

Sőt, a régi JAVA-s módon lekötni sem lehet, csak ügyintézővel.

 

Valószínű arra játszanak, hogy a kikényszerített személyes kapcsolattal majd mindenféle

- a bank által preferált -  megtakarítási formába terelik a jónépet.

 

Minden elkövetnek, hogy megutáltassák magukat.

 

 

Előzmény: prs (5042)
W211E320T4MATIC Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5045

Zenehallgatás lesz ennek a vége...

Előzmény: prs (5044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!