Keresés

Részletes keresés

eadams Creative Commons License 2024.02.05 0 1 5170

igen, nyit, megállít, zár

Nem tudom a Te netes modulod hogyan működik.

Van ahol be lehet állítani a relé kimenetét, hogy csak impulzust adjon, vagy billenjen át és maradjon úgy, ezt csekkold le a modul kezelői felületén. (impulzus kell)

Általában lehet állítani az impulzusidőt, állítsd 2mp.-re elég szokott lenni.

Előzmény: expa (5168)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5169

Amit leírtál azt ezt csinálja majd?

nyitás/megállítás/zárás

Előzmény: eadams (5166)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5168

Esetleg még más tanácsod van, hogy mire figyeljek oda? 😊

Kis jártasságom van a témában de mindenkit szívesen meghallgatok.

Köszönöm!

Előzmény: eadams (5166)
expa Creative Commons License 2024.02.05 0 0 5167

Helló!

 

Ilyen egyszerű lenne?
De nagyon szépen köszönöm 😊

Előzmény: eadams (5166)
eadams Creative Commons License 2024.02.05 0 1 5166

Szia!

 

OUT1 COM az EXT input 20-ba

OUT1 NO az EXT input 21.-be.

Előzmény: expa (5165)
expa Creative Commons License 2024.02.04 0 0 5165

Sziasztok!

 

Kérhetnék egy kis segítséget?

Szeretném ha valaki be tudná nekem rajzolni, hogy a Hörmann Rotamatis 2 és a OPEN.ioting okos kapunyitót hogyan kössem össze.

Készítettem egy kis képet, ezen csak össze kellene húzogatnia a csatlakozókat. A 230V egyértelmű, a többiben nem vagyok biztos.

A wifi beállítás egyszerű lesz, azt megoldom.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

 

 

 

Butyiba Creative Commons License 2024.02.04 0 0 5164

Sziasztok,

 

Van egy Roller 230V tolókapu vezérlőm ami fura jelenséget produkál de csak mostanában kezdte. Több éve került felszerelésre.

Eredetileg úgy van beállítva, hogy a nyitásnál és a zárásnál kb 20-25 cm-re lelassít és lassan tolja a kaput a végállásig. Ez eddig a beüzemeléstől számítva tökéletesen működött.

Azt vettem észre, hogy véletlen szerűen nem lassít hanem teljes sebességgel megy a végpontig és a végállás kapcsoló állítja meg, vagy a lassítási távolság lecsökken.

Ezután újra programoztam ezt a funkciót és most kb 45-50 cm-re vettem a lassítás kezdését. Az esetek többségében ezt meg is csinálja de véletlen szerűen itt is néha teljesen elmarad vagy a beállított távolság össze vissza kisebb lesz. Van amikor kab 20 cm de van, hogy éppen az utolsó 10 cm-en lassít.

A kapu nem szorul mert tavaly szeptemberben lett cserélve újra és új a motor is valamint kézzel is könnyedén lehet mozgatni.

 

Tudtok esetleg tanácsot adni mi a fene miatt van ez a lassítási hiba ?

 

Előre is köszönöm.

GLückPeter Creative Commons License 2024.01.30 0 0 5163

+1

Előzmény: eadams (5161)
rage. Creative Commons License 2024.01.30 0 0 5162

Köszönöm szépen.

Előzmény: eadams (5161)
eadams Creative Commons License 2024.01.30 0 1 5161

Elko motoronként egy 8 mikro 230V.

Bekötős (vezetékes) nem sarus kivitelben.

Előzmény: rage. (5159)
V.Gy. Creative Commons License 2024.01.29 0 0 5160

Arra gyanakszom, hogy valami erős rádiós interferencia lehet a környéken. Hogy tudnám ezt ellenőrizni?

 

Szkennerrel. Ilyesmire gondolok. 433,92 megát meghallgatod, és ha (majdnem) folyamatosan van valami ott, akkor az gáz, nagyon gáz, akkor valaki illegális dologra használja a frekit. Normál esetben ott csak néha pittyen nagyon röviden modemes hangon valami rádiós hőmérő vagy más biszbasz, ami a közelben van.

Előzmény: Skipppy (5150)
rage. Creative Commons License 2024.01.29 0 0 5159

Köszönöm. Elvileg úgy jó megy,de majd megint nyomok bele zsírt. A kondikat kicserélem. Esetleg nem tudod véletlenül,hogy mekkora van benne. Ha kibontom akkor le tudom olvasni tudom csak hátha megy fejből.

Előzmény: GLückPeter (5157)
eadams Creative Commons License 2024.01.29 0 0 5158

Ránézésre sem jól van.

 

Olvasd el FIGYELMESEN az 5144 hsz-t.

Vagy hívj szakembert.

Előzmény: denil (5153)
GLückPeter Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5157

Motor nélkül könnyen mozog? Forgáspontok kenése?

Próbáld megfogni működés közben! ha sikerült megállítani, akkor első körben kondi csere javasolt! Sajnos azok hamar elfáradnak!

Előzmény: rage. (5156)
rage. Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5156

Van egy proteco 4t kapunyitóm kb 4-5 éve. Olyan mintha kicsit nehezebben menne minusz 10-ben mint eddig. Érdemes motort cserélni vagy nem lehet elgyengülve?

GLückPeter Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5155

rádiós interferencia esélyes!

Milyen vezérlés, milyen táv?

akár egy rádiós hőmérő is tud ilyent okozni!

Ha nem változik a helyzet, akkor át lehet állni 868 MHz-re ott nincs ekkora interferencia!

Előzmény: Skipppy (5150)
GLückPeter Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5154

szia!

Működött ez a rendszer?

A fotocellában NC-re kösd! A panelen a Fot2-Com-ra rövidzárat tegyél!

A motoroknak áramszünet után az első indításra nyitni kell!

Előzmény: denil (5153)
denil Creative Commons License 2024.01.28 0 0 5153

Sziasztok!

 

Kapcsolódok ehhez a kommenthez, mert ebből indult az égész.

Kicseréltem mindkét mozgásérzékelőt, ám a helyzet változatlan.

 

Az új érzékelő ( szintén fotomouse ) kicsit máshogy néz ki belülről, az NO/NC-t már nem jumperrel váltom.

Ettől függetlenül próbáltam a kábelekkel játszani, semmi. Az feltűnő, hogy a vevőegységet ha bekötöm, akkor világit ( nincs hosszú I betűm sry ) viszont az adó oldalon semmi.

 

Szóval azt nem tudom, hogy esetleg emiatt a változás miatt,h itt már nem jumper van, esetleg át kéne valamit kötni a vezérlőpanelen is vagy lehet,h alapból nem kap áramot?

 

Egyébként a jelenség az új egységeknél is ugyanaz. NC-re kötve kinyitottam a kaput de utána se kép se hang. NO-ra kötve, működik. Nem tudom számit e, de amikor bekötöttem a vevőt, akkor hallottam 1-2 kattanást, mintha beüzemelné magát, de ennyi.

 

Csatolok képeket, hogy lássátok az eredeti állapotot, majd az új bekötött adót és végül a vezérlőpanel jelenlegi bekötését.

 

Köszönöm előre is.

 

 

 

 

Előzmény: denil (5141)
knauf eco Creative Commons License 2024.01.26 0 0 5152

Szia. Nálam is ez volt a probléma, azért csinálta,mert a motorokon nem lett beállítva a végállás manuálisan. Beállították,és azóta szuper. 

 

Előzmény: Asztromuki (5149)
eadams Creative Commons License 2024.01.25 0 0 5151

Nehéz ügy.

 

Van beállítva automata zárás?

Előzmény: Asztromuki (5149)
Skipppy Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5150

Sziasztok! A 433 MHz-en üzemelő távirányítóim az elmúlt pár napban egyik pillanatról a másikra elromlottak (kapunyitó és garázsnyitó, póttávirányítókat is próbáltam). A triviális dolgok kizárva, elemek tökéletesek, párosítva vannak rendesen, kb fél percig nyomtartva működik mindkettő egyszer-egyszer, teljesen random. Arra gyanakszom, hogy valami erős rádiós interferencia lehet a környéken. Hogy tudnám ezt ellenőrizni? Van esetleg bármi megoldási javaslatotok? Milyen hiba okozhat ilyet még?

Asztromuki Creative Commons License 2024.01.24 0 0 5149

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Van egy Nice típusú kétszárnyas kapunyitóm. Szeptemberben szerelték. Októberben elromlott. Egyszerűen nem lehetett becsukni. Állandóan újra kinyílt, majd vissza zárt, teljesen magától.

2 hét múlva jöttek javítani. Ráadásul rácsukódott az autóra a kapuszárny, nem kis kárt, és kellemetlenséget okozva. Akkor állítottak a nyomatékon, hogy ez most biztos jó lesz. 

2 hét múlva ismét elromlott. Az ünnepek miatt januárban jöttek ismét javítani. Akkor elvitték a vezérlést, amit tegnap hoztak vissza. Állítólag újat, mert gyári hibás volt. Most szereltek infra érzékelőt is, hogy ne tudjon rácsukódni semmire. Amit nem is értek, hogy már az elején miért nem szereltek fel.

Ma ismét elromlott. 1 napot bírt. Mindig a nagyobb szárnnyal kezdődik a probléma.

Becsukódik, majd automatikusan ismét vissza nyit. És van, hogy magától zár-nyit. Ezt játsza vagy 5-10 percen keresztül. Van, hogy a kisebbik szárnyat kicsukja maga elé. Egy rémálom az egész.

Természetesen hívtam a céget, hiszen garanciális. De azt mondták, hogy megkérdezik a szervizben, mert ők már nem tudnak vele mit csinálni.

Valakinek valami ötlet? Köszönöm szépen.

 

denil Creative Commons License 2024.01.10 0 0 5148

Köszi szépen a magyarázatot!

Akkor az lesz,h kicserélem a fotocellákat.

Előzmény: balabmw (5147)
balabmw Creative Commons License 2024.01.10 0 0 5147

Ez a vezérlő akkor enged mozgatást ha a FOT1 és FOT2 a COM-ra van kötve.

(tegnap leírta a kolléga,hogy melyik való belülre melyik kívülre és melyik mit tilt)

 

A fotocellád NC üzeme azt jelenti,hogy ha nem lát akadályt, akkor NC, tehát a COM-ot a FOT-tal összeköti. Kapu mozog.

Ha akadály észlel(nem látja a 2 egység egymást) akkor meghúz a relé az NC-t bontja,a kapu nem mozog.

Neked elromlott vagy rosszul állnak egymáshoz képest az egységek és nem látják egymást.Ezért meg van húzva a relé. Ezért ha átkötöd NO-ra akkor működni fog a kapu,de nem használja a (rossz) fotocellát. Ha kikötöd szintén nem fog működni.

 

 

Előzmény: denil (5146)
denil Creative Commons License 2024.01.10 0 0 5146

*különbség

 

Már látom,h NC az Normally Closed, míg az NO az Normally Open. Viszont így nem értem,h ez a megoldás miért működik.

Előzmény: denil (5145)
denil Creative Commons License 2024.01.10 0 0 5145

Sziasztok!

 

Köszönöm,h segítettetek. Végül egy másik megoldás lett - ideiglenesen - a befutó.

A fotocella (fotomouse) vevő oldalán átjumpereltem NC-ről NO-ra és nyílik a kapu. 

 

Tehát innen akkor egyértelmű,h ez romlott el, ugye?

Illetve már csak a műszaki kíváncsiság hajt, hogy pontosan mi az NC és NO?Mi a külünbség?
Érzésre azt mondanám,h az is működött volna amit ti ajánlottatok ( COM-FOT kapcsok zárása ), de ez miért működik?

 

eadams Creative Commons License 2024.01.09 0 0 5144

Szia!

 

Több sebből vérzik a dolog.

 

1, szerintem fordítva vannak bekötve a motorok, vagy az infra nem a FOT1-ben van. (Vagy hiányos a leírt info és két pár infra van szerelve.)

     -mert ha nem hallod kattogni az infrát, ennél a vezérlésnél még a kapunak ki kellene nyitnia (zárnia nem kellene)

     -kivéve ha: eredetileg a FOT2-be kötötted az infrát és a FOT1 meg rövidre van zárva. (Vagy két pár infrád van szerelve és a belső oldalon van a hiba.)

 

Szóval:

 

Zárd rövidre a COM-FOT1-FOT2 sorkapcsokat.

Nézd meg nyílik-e a kapu.

Ha igen, rossz az infra.

 

Ha most sem nyílik egyik szárny sem, akkor hibás lesz a vezérlés.

 

Ha az infra rossz, cseréld ki, vagy hagyd kiiktatva ideiglenesen.

 

Végül:

Ellenőrizd le a motorok bekötését, úgy hogy kioldod a motorokat, félig kinyitod kézzel a kapuszárnyakat, ott rögzíted a motorokat.

Elveszed az áramot.

Visszaadod az áramot, megnyomod a távirányító gombját.

A szárnyaknak nyitás irányba kell először indulniuk.

Előzmény: denil (5141)
balabmw Creative Commons License 2024.01.09 0 0 5143

* jav.: "fotocellát" és "panelen"

Előzmény: balabmw (5142)
balabmw Creative Commons License 2024.01.09 0 0 5142

Kösd ki a fotócellát és a penelen kösd össze egymással a COM, FOT1 és FOT2 kapcsokat.

Előzmény: denil (5141)
denil Creative Commons License 2024.01.09 0 0 5141

Sziasztok!

 

Nem gondoltam volna,h létezik ilyen fórum, szerintem index fórumon utoljára 10 éve írtam :)
A segítségeteket szeretném kérni egy kapunyitó problémában. Igyekszem minden infót megadni,h könnyebb legyen a megoldás:

 

Típus: Proteco Leader 3 > https://docplayer.hu/9374535-Proteco-leader-3-4-5.html

 

Ennek a leírásnak az utolsó lapján látható az az elektronika ami nekem is van.

A probléma annyi,h nem nyílik ki a kapu. Mivel van szerelve hozzá Infrasorompó, feltűnt,h nem hallok kattogást amikor mozgatom a kezemet előttük és az egyik oldalon nem is világít benne pirosan az a dióda (nevezzük bárhogy :D ) aminek kellene. Szóval a tipp,h itt lesz a hiba, nem működik az adó és/vagy a vevőegység, ezért nyitni sem tudok.

 

Az alábbiakban kérném a segítségeteket:

 

- Hogyan tudom megállapítani, hogy valóban ezek az egységek a rosszak?Hogyan tudnám őket tesztelni?

- Hogyan tudom kikapcsolni az elektronikán,h ne nézze ezeket az érzékelőket és így - ideiglenesen amíg nem cserélem ki - újra tudjam működtetni a kapukat?

[ A nyákon látok egy sensor nevű csatlakozót, arra rá van kötve egy kábel, de azt levettem és továbbra sem működik. Mivel ez a sorompó opcionális, biztos vagyok benne,h ezek nélkül is kell működnie a kapunak ].

 

A távirányítót teszteltem, a nyákon is látszik,h megkapja a jelet.

 

ui:

A nyákon van Safety FOT1 és FOT2 feirat, ez biztosan az érzékelőké. Ha esetleg ezeket kikötöm akkor működhet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!