Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2005.09.11 0 0 113
Nanebomojj...
Előzmény: Ildiki (112)
Ildiki Creative Commons License 2005.09.11 0 0 112
Köszi! Értem a célzást: jól faképnél hagytatok!
Ildiki Creative Commons License 2005.09.08 0 0 111
Hú, ez tényleg nagy találmány! Kár, hogy a főnökre és a kollégákra nem szerelhető! :)))
Előzmény: szpsz911 (105)
Ildiki Creative Commons License 2005.09.08 0 0 110
Én bizony megmondtam meg faképnél is hagytam őket... lehet, hogy azért vagyok most itt?
Előzmény: Caipi (109)
Caipi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 109
Nem így értettem. Arra gondoltam, hogy a valós életben nemigen mondhatjuk embereknek, hogy unjuk őket, vagy idegesítenek, vagy hogy antipatikusak, vagy ugyan menjenek már innen.:-) Itt sem, de könnyedén faképnél hagyhatunk bárkit.
Előzmény: szpsz911 (106)
Caipi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 108
Meg tudom érteni. Nem véletlen nem lettem überfontos üzletasszony.. a szükséges kvalitások teljes hiányától eltekintve.:-)
Előzmény: lakos (104)
Caipi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 107
Mér ne lehetne? Középen a főépületben lenne olyan izé.. zsilip.. amin át pl. az űrhajósok közlekednek, és ott meg lehetne tisztulni az egyik világtól, és átlépni a másikba. De a krumplipucolást egyikben sem úszod meg.:-) Bár a szélessávú szárny rendelhet a G-Roby-tól mélyhűtöttet.
Előzmény: Ildiki (103)
szpsz911 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 106

Pontosan!

A virtuális kapcsolatteremtés egyfelől nehéz, mert borzasztó nehéz különválasztani az arcoskodókat és a rendes emberek. Egyfelől viszont könnyű is, mert aki esetleg zavarban érzi magát egy hús-vér (íerel) társaságban, az a virtuális közösségben viszont könnyedén kommunikálhat.

Előzmény: Caipi (100)
szpsz911 Creative Commons License 2005.09.07 0 0 105
Van. Úgy hívják: főkapcsoló :-D
Előzmény: Ildiki (103)
lakos Creative Commons License 2005.09.07 0 0 104
Én már hallottam olyanról, hogy valami überfontos üzletembernek tele lett a töke mindennel és elvonult 1 évre, egy külvilágtól szinte teljesen elzárt kolostorba az olasz hegyekbe. Ott kapott egy cellát, és részt vett mindenben, fizikai munkában, kaja megtermelésében ugyanúgy mint az állandóan ott lakók. Se tv, se rádió, se telefon semmi.
Előzmény: Ildiki (103)
Ildiki Creative Commons License 2005.09.07 0 0 103
Olyat lehet, hogy ingázni a kettő között?
Előzmény: Caipi (102)
Caipi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 102

Nekem nem az a lényeg, nem emberkerülésből mennék. Csak a szart szeretném kizárni az életemből...

Alapítsunk kolostort? Két szárny lenne, én a szélessávval ellátottba mennék, Te meg a másikba.:-)

Előzmény: lakos (101)
lakos Creative Commons License 2005.09.07 0 0 101
Igen, de ha kolostorba megyek, pont az a lényeg, hogy nem akarok kapcsolatba kerülni egyáltalán senkivel.
Vagy akivel esetleg mégis, az úgysincs fönn az interneten:)
Előzmény: Caipi (100)
Caipi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 100

Mér?

Az Internetnek ilyen szempontból nagy előnye, hogy megszabhatom, hogy kivel keveredek kapcsolatba, és kivel nem.

Előzmény: lakos (98)
Ildiki Creative Commons License 2005.09.07 0 0 99
Véletlenül se akarnék Caipi helyett válaszolni, de úgy értelmeztem, hogy bizonyos dolgoktól azért ő is nehezen válna meg. Nekem is sokszor baromi nagy kihívás civilizált világunkban megőrizni emberi méltóságomat és józanságomat. El is tévedek időnként (Istenke báránykája)! Most pedig el kell mennem modern korunk függőségeiről órát tartani. Hm!
Előzmény: lakos (98)
lakos Creative Commons License 2005.09.07 0 0 98
Ha lehet, értelmét veszti az egész. Én pont azért mennék kolostorba, ha mennék, hogy minden kapcsolatom megszakadjon a külvilággal:)
Előzmény: Ildiki (97)
Ildiki Creative Commons License 2005.09.07 0 0 97
Onnan lehet internetezni?
Előzmény: Caipi (91)
Caipi Creative Commons License 2005.09.07 0 0 96
Köszönöm, kedves vagy!:-)
Előzmény: szpsz911 (95)
szpsz911 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 95

Hát nem mondom, gondolkoztam már a zárdába vonuláson.:-)

 

Ne tedd! Kár lenne! (:-D)

Előzmény: Caipi (91)
szpsz911 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 94

Nem mondasz ellent és nem is az volt a célom, hogy bárkit sarokba szorítsak, sokkal inkább csak reflektáltam arra, hogy ezek szerint Te magad is úgy látod, hogy azon felül, hogy az ember tehet mindenről, amibe belemegy, azért igenis veszélyesek tudnak lenni a kifinomult tőkés módszerek.

 

Én sokszor nem tudom, sajnáljam-e vagy kiröhögjem az adósságcsapda áldozatait. Nekem még a csilivili autócskám sem hitelből van. Igaz, olyan lehetőség, hogy cash kifizessem, egyszer adódott. Pl előtte egy új Boxsterre alkudoztam a Fáy utcában, de aztán jött ez, ami most is van, és pont annyi volt, mint az új kezdője lett volna, csak még évekig havi többszázezer fizetnivalóval. Na evidens, hogy ilyenbe nem mentem bele, mert azért Krőzus én sem vagyok.

Előzmény: lakos (93)
lakos Creative Commons License 2005.09.06 0 0 93
"Nocsak-nocsak :-) Emlékszem arra, amikor egy másik topicban pont azt mondtad nekem, hogy az embert nem mások dolga megvédeni másoktól, ha már olyan léha és könnyelmű, hogy tovább nyújtózik, mint a takarója."

Igen, de hol mondok itt ennek ellent? vagy mire gondolsz ezzel?

Előzmény: szpsz911 (90)
Caipi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 92
Na most, ha emiatt a küszöböt fogjátok rágni, akkor igen helytelenül cselekedtél... De ezt azért nem hiszem, és ha egyszer jó vételt csináltál, használható dolgot vettél és nem kenyérre nem futja emiatt, akkor nem látom be, hogy miért baj, hogy engedtél a befolyásolásnak. Hiszen látjuk, hogy tudatában voltál - de úgy döntöttél, hogy engedsz neki.
Előzmény: Ildiki (89)
Caipi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 91
Hát nem mondom, gondolkoztam már a zárdába vonuláson.:-) Bár komolyan, csak a sok nő, meg az az apróság, hogy nem hiszek Istenben, vagy legalábbis nem abban, olyanban, és úgy, ahogy ők, eltántorított. Egy buddhista kolostor szimpatikusabb lenne, de olyan messze vannak.. Most menjek remetének? De nincs kedvem villany nélkül élni.:-) Szóval lustaságból, kényelemszeretetből stb. maradok... de próbálom magam a nekem nem tetsző dolgokból (ami főleg a pénzre / karrierre hajtás, meg egymás érzéseinek figyelembe nem vétele) kivonni, amennyire csak lehet. Ha nagyon romjaimba dőlök valamin, feldobom magam egy pár jóképű cipővel...:-))) Nem az ideális élet, de most mit csináljak.. gyarló, esendő ember vagyok.:-)
Előzmény: lakos (88)
szpsz911 Creative Commons License 2005.09.06 0 0 90

Nagyon könnyű az embereket bepalizni s erre már rendkívül kifinomult technikák működnek. És azért nem lehet mindenkire ráhúzni, hogy gyengeelméjű, csak hát elég vékony a határvonal a reális lehetőségek és vágyak, és aközött ami már egy picit fölötte van. Na ezt a határt próbálják mindig átléptetni a bankok, kereskedők.

Nocsak-nocsak :-) Emlékszem arra, amikor egy másik topicban pont azt mondtad nekem, hogy az embert nem mások dolga megvédeni másoktól, ha már olyan léha és könnyelmű, hogy tovább nyújtózik, mint a takarója.

Egyébiránt én az emberek belső tartását tartom a legeslegfontosabbnak, azaz egyetértek Caipival, hogy a nagy választék nem azt jelenti, hogy kötelező is venni.

Ugyanakkor én a belemből utálom és helytelenítem a megtévesztésen, pszichikai nyomáson alapuló üzletfélszerzést. Erkölcstelen és etikátlan a tájékozatlanabb, befolyásolhatóbb embereket "agymosni". Szerencsére nekem egy felesbe vett porszívón kívül más tartozásom nincs (ez havi 7e, melynek fele 3,5) de ez is most fog lejárni és csók.

Amúgy a tudatosan élt életet nem helyettesítheti semmilyen fogyasztási cikk.

Előzmény: lakos (86)
Ildiki Creative Commons License 2005.09.06 0 0 89

2,6 kg videókazetta=4500 Ft=10 film. Már hármat megnéztem, vagyis kettőt, azok tetszettek, a Kísértetházat meg régebbről szerettem, azért tettem bele a kosárba. Már nem is ezen vívódom, unatkozós társaim megvígasztaltak. Inkább annak a veszélyét próbáltam érzékeltetni, hogy az eredeti tervben kb. 700 Ft-os kakaó volt. De mire azt a sort megtaláltam+ eljutottam a pénztárig, kiderült, hogy sok egyébnek is helye lenne a lakásomban. Ez is a reklámfogások közé tartozik, én pedig az ő elvárásaik szerint cselekedtem. Majd bánom még hónap végén!

A hitel viszont lehet bármi kedvező, nem hat meg. Ezen az egy házunkon volt, soha többet!

Előzmény: Caipi (80)
lakos Creative Commons License 2005.09.06 0 0 88
Hát ez olyan dolog, hogy nemcsak úgy lehet odatartozni, hogy konkrétan nekem személyesen kell rábeszélnem másokat, hogy vegyenek meg valamit.
Rengetegen dolgoznak a legkülönbözőbb munkakörökben, legyen az informatikus, mérnök, kutató, grafkius, fordító akármilyen adminisztratív munkát végző, söfőr vagy bármi egyéb, olyan cégeknél, amiknek az alapvető célja végül is az, hogy eladjon olyan dolgokat másoknak, amiket ők maguk meg se vennének.
Így, ha közvetve is, de valahol mégis abból élnek, abból van a jövedelmük nekik is, hogy az emberek megveszik azt a sokmindent amit rájuk sóznak.
Én pl egésznap ücsörgök egy irodában, nem kell rábeszélnem senkit semmire, de végeredményben, a munkámmal amit végzek, hozzásegítem a munkaadómat, hogy hozzásegítsen más cégeket, hogy minél hatékonyabban tudjanak eladni mindenféléket az embereknek:)
Előzmény: Caipi (87)
Caipi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 87

Hát vagy legalábbis ne a nagyobba.:-)

De ami a kisebbet illeti, én oda tutira nem fogok soha tartozni, mert abszolút nem akarok soha senkit rábeszélni olyanra, amit magam nem tennék/vennék meg. A pilótajátékba is hülye módon beszálltam anno, és aztán rá kellett hogy jöjjek, hogy az elv szép volt, de gyakorlatban az én személyiségemtől abszolút távol áll, hogy beleugrassak mást. Úgyhogy nem is szóltam senkinek, csak belenyugodtam a 15.000 elvesztésébe.. pedig tudod mekkora pénz volt az akkor...:-(

De tudod mit, inkább pénzt veszítek, bármikoris, mint hogy ne tudjak a továbbiakban tükörbe nézni. Lásd a "jó" kis lakásomat, ezért nem akartam egy percig sem rásózni senkire.

Csak van középút a kizsákmányolás elkövetése és elszenvedése között...

Vagy felszedték az út közepét?:-)

Előzmény: lakos (86)
lakos Creative Commons License 2005.09.06 0 0 86
Nem azt mondom, hogy hibáztatom, csak a dolog mechanizmusára próbálok utalni.
Nagyon könnyű az embereket bepalizni s erre már rendkívül kifinomult technikák működnek. És azért nem lehet mindenkire ráhúzni, hogy gyengeelméjű, csak hát elég vékony a határvonal a reális lehetőségek és vágyak, és aközött ami már egy picit fölötte van. Na ezt a határt próbálják mindig átléptetni a bankok, kereskedők.
Az meg hogy a top menedzser min röhög vagy nem, végül is tényleg mindegy.
De azért megesznek (konkrét és átvitt értelemben is), megvesznek az emberek olyan dolgokat is amin már tényleg csak röhögni lehet.
De hát a világ így működik, az emberiség kisebb része, így vagy úgy, különböző módszerekkel, kicsalogatja a nagyobb részétől a pénzt (vagy eleve oda sem adja, ázsia munkások kizsákmányolása stb.) és jól és belőle. Törekedni kell, hogy a kisebb részbe tartozzunk:)
Előzmény: Caipi (85)
Caipi Creative Commons License 2005.09.06 0 0 85

Hát ezt mondom, látod...

Te is intelligens ember vagy, és ésszel vettél fel hitelt.

De az előbbi hozzászólásod úgy hangzott, mintha a bankot hibáztatnád azért, mert egyes ügyfelek hülyék és elkalkulálják magukat.

Az, hogy kínálat van, az nem azt jelenti, hogy ész nélkül kell vele élni. És akinenk nincs esze, az szerintem már személyes szociális probléma.:-) És ami a 80-100rongyos hiteleket illeti, hát igen... akkor elveszti a lakását. Én nem vagyok ilyen mentalitású, mondom, utálom a hiteleket, de biztos sokan úgy gondolják, hogy nem fognak ilyen helyzetbe keveredni, illetve ha igen, akkor ezen a hídon akkor kelnek át, ha odaérnek.  

Előzmény: lakos (84)
lakos Creative Commons License 2005.09.06 0 0 84
Nem az a baj, hogy hülyének nézik az embereket, hanem, hogy az emberek nagy része tényleg hülye:) Jelenlévők persze kivételek! meg a gyevi bíró!.

Aztán mi van ha hirtelencsak mondjuk nem lesz állása, mibűl fizeti a lakás, kocsi, házimozi, kanapé részleteket? Bármikor megtörténhet és bárkivel.
Engem már tettek utcára pályafutásom során, úgyhogy tudom milyen hirtelen állás és fix jövedelem nélkül maradni.
Nekem is van hitelem, a lakásra meg a kocsira is. De direkt úgy kalkuláltam és ehhez igazítottam az igényeimet, hogy összeadva 35 ezer ft-nál nem tesz ki többet a havi törlesztés ezekre. Mert ha hirtelen mondjuk kirúgnak, és egy darabig netán nem találok rendes állást, akkor havi 35 ezret, meg még mellé valamennyit amiből úgy ahogy meg tudunk élni, annyit csak-csak össze tudok szedni, akármilyen alja, fizikai, akár feketemelóval, elmegyek biciklisfutárnak vagont pakolni, árkot ásni vagy akármi.
Node havi 80-100 ezres törleszéseket, amiket föl bírnak venni mostanában??
Úgy vagyok vele, hogy azért nem mindegy, hogy 35 ezret nem tudok hirtelen kifizetni vagy 80-at, bármilyen hülyén hangzik is így elsőre:)
Előzmény: Caipi (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!