Keresés

Részletes keresés

ancibaba Creative Commons License 2019.05.31 0 0 150

Kutyáknak nincs még tabletta. Nekem legalábbis azt mondta az orvos. Csak inzulin.

Előzmény: Adribonci (149)
Adribonci Creative Commons License 2019.05.24 0 0 149

Sziasztok, használ valaki kutyáknál caninsulun helyett tablettát?

blancaneus Creative Commons License 2019.05.21 0 0 148

Sziasztok!

A kutyánkat (labrador) két napja diagnosztizálták cukorbetegséggel, miután ketoacidózisa volt. Azóta caninsulint kap, ami le is vitte a cukrát 9 környékére, de nagy baj, hogy egyáltalán nem hajlandó enni. Van esetleg bármi ötlet, hogy mit lehetne tenni, vagy bevált módszer? Nagyon hálás lennék!

Adribonci Creative Commons License 2019.05.12 0 0 147

Szia, én Chirana 1ml Insulin U100 29Gx1/2" 0,33x12mm-es tűvel szúrom,nagyon vékony és 100db 3500ft azt hiszem, nagyobb gyógyszertárakban lehet kapni. Nekem úgy mutatta a doki,hogy a lapockájánál felhúzom a bőrt és az ott képződött kis háromszögbe,a bőr alá szúrom. Bár ha ennyire le van fogyva,akkor elég nehéz. Én az ajkából vettem a vért és ahhoz állítottam be az inzulint. 8kg westi, 25feletti cukra volt,ő most napi kétszer kap 14egységet,2szer kap rizst,répát és húst,délben meg pár szem hillses gyogytápot. Nekünk most állt be közel 3 honap alatt,fogyásunk megállt,kedve visszatért a régi kerékvágásba.

Előzmény: lauralang (146)
lauralang Creative Commons License 2019.05.10 0 0 146
Sziasztok,
Két éve derült ki, hogy a yorkim cukorbeteg. Nagyon sokat ivott és nagyon sokat pisilt (be is pisilt, pedig szobatiszta). Ekkor jött az első sokk, 22es cukor. 6 orvos volt legalább a küzdelemben, egészen a 39,6os cukorig mentünk. Inzulint kapott, emelt adagot, a végén 3x egy nap és semmi.Hills aranyárú diabetikus konzerv és táp, elkezdett fogyni. 6 kiló volt májusban, októberre 3.Főztem neki, hal brokkoli csirke hajdina amit el lehet képzelni. Semmi nem vitte le. Aztán a Thurzó utcában pesten találtam egy dokit, aki mondta,hogy reggel este caninsulin, royal canin diabetes táp előáztatva, mert a fogai tönkrementek (az egyik szemére meg is vakult). Ezzel a kombinációval 3,4 a cukra. Én adok neki 2 kor is ebédet, biztos ami biztos. Súlya 3,6 de nem mérem a cukrát. Vérképből szoktam nézni 2 havonta. Viszont a sok tűszúrástól kezd csomósodni a nyaka, máshova nem tudom adni, olyan kis csontos. Aki szúrja a kutyáját, mivel szúrja? Gondolkozom a Caninsulin VetPen-en, de mikor megláttam, hogy 100 db tű majd egy 20as rosszul lettem. Az 2 hónapra se elég.Ha nincs más, nem sajnálom, de hátha... Egyébként azt mondták, hogy fülkagylóból kell mérni, de én nem akarom már ennyiszer szurkálni, annyi lyuk van rajta egy nap. Az adagot úgy számítják, hogy kilónként 1 NE plusz 5kg-onként 1 NE.
Bendi&Bonnie Creative Commons License 2019.04.29 0 0 145

Köszi a választ, vénából próbáljuk majd meg itthon, ha nagyon fontos, ezt javasolták, látni sokszor láttam, mert sűrűn vesznek az állatorvosnál. Semmi más nem jött be, a száját nem piszkálom, mert nincs étvágya, kézből etetem. Ugye mi nem cukorbetegek vagyunk, nálunk magas az insulin, és alacsony a vércukorszint.

 

Előzmény: Adriboni (138)
Adribonci Creative Commons License 2019.04.17 0 0 144

Szívesen :) 

Előzmény: Törölt nick (142)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 143

Meg is vettem ma! :)

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 142

Köszi a választ! Abban nem voltam biztos, hogy a humán eszközt lehet-e a kutyánál használni.

Így már világos, köszi még egyszer! 

Előzmény: Törölt nick (141)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 141

https://vercukorszint-mero.arukereso.hu/dcont/ideal-p74251450/?gclid=Cj0KCQjw19DlBRCSARIsAOnfRehSRl9LYYsTiqB27pIv16QWQIBTJsD7LITHEBRS43_e9zZltWjV-FIaAqZBEALw_wcB én ezt használom,de van olcsóbb is.ebeen tudsz tűt cserélni,így magadnak is használhatod, nem vészes a tesztcsík ára sem vészes. De google a barátunk olyat tudsz keresni,ami neked megfelel.

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 140

🤣😂Átkozott prediktív ...

Előzmény: Törölt nick (139)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.15 0 0 139

Én is megpróbálnám szívesen az otthoni mérést így nyugodottabban tépnének a napjaim .

Tudnák tippet adni vércukor méréséhez milyen mérőt használják és hol lehet beszerezni?( olcsón ) ☺ Köszi! 

Előzmény: Adriboni (138)
Adriboni Creative Commons License 2019.04.15 0 0 138

Szia,én is a felsö ajkából veszek vért normál Dcont vércukor mérővel,nem a kedvence,de nem fáj neki,így nem kell dokihoz szaladgálni,mert az én kutyusom irtózik a dokitól és 3an kell lefogni,hogy a lábából vegyenek vért. Bonci picivel több mint 1 hónapja lett cukros.

Előzmény: Bendi&Bonnie (136)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.10 0 0 137

Az állatorvos agy tűvel,  de nem nagy kunszt,  nem is reagálja le a kutyus .

Előzmény: Bendi&Bonnie (136)
Bendi&Bonnie Creative Commons License 2019.04.10 0 0 136

Köszönöm a válaszod, és ezt a vércukormérő 'lándzsával', vagy egy sima tűvel? Orvos szúrja?

Előzmény: Törölt nick (135)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.09 0 0 135

Az én kutyámnak az ínyébe (nem a fogak közelébe, hanem a "felső ajkak"/ belső oldalán)  szoktak szúrni egy ici-picit, onnan vesznek egy cseppnyi vért a mérésekhez.

 

Jobbulást!

Előzmény: Bendi&Bonnie (134)
Bendi&Bonnie Creative Commons License 2019.04.09 0 0 134

Üdv. Mindenkinek!!

A kutyám insulinomás, folyamatosan magas insulin, alacsony cukorszint a hasnyálmirigy daganatos betegsége miatt.

Van esetleg valakinek hasonló betegséggel küzdő kutyusa? Nagyon ritka kutyák esetében. Már folyamatban a gyógyszeres kezelés, nagyon megköszönöm, ha az otthoni vércukorszint mérésről kaphatnék infókat, a fülből a legjobb? stb..

Mivel mi fordított eset vagyunk, ez a rész, ami közös lehet, mert a mi esetünkben a hipoglikémia volt az állandó tünet, így a vészhelyzetekre már meg van a rutin, most a gyógyszert állítjuk be. Vadászgörényeknél fordul elő gyakrabban, onnan is gyűjtöttünk be infókat.

Mivel kutyáknál nagyon ritka, nehéz bárkivel is tapasztalatot cserélni.

A vérvétel módjáról (eszköz már beszerezve) nagyon megköszönöm a tanácsokat.

Jobbulást mindenkinek!!

Adriboni Creative Commons License 2019.03.26 0 0 133

Szép kort élt <3 . Na nálunk a fordítottjával van a gond, egy éhenkórász hozzá képest semmi :D ha tálkája nem porcelánból lenne akkor már rég lyukat kapart volna az aljára a sok kunyerálástól :)

Előzmény: Replay (132)
Replay Creative Commons License 2019.03.25 0 0 132

Annak idején nekem is 10 éves volt a westim, mikor kiderült a cukorbetegsége. 16 éves koráig élt. Mi is két részletben adtuk be az inzulint, de a reggelivel azért voltak gondok, mert olyankor nem mindig akart enni. :)

Előzmény: Adriboni (123)
Adriboni Creative Commons License 2019.03.25 0 0 131

Mi is :) ma már csak 20volt este :) szépen lassal felemeljük neki és olyan lesz mint újkorában :D

Előzmény: Törölt nick (130)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.25 0 0 130

Remélem hamarosan jobban lesz, bár az a gyanúm, hogy az inzulin adagon majd még egy kicsit emelni kell majd, de

most már jónak tűnik az irány. :)

Előzmény: Adriboni (129)
Adriboni Creative Commons License 2019.03.24 0 0 129

Köszi :) Átálltunk reggel este főt husi,répa és rizs,2kor pici táp kombinációra és este 4 egység inzulinra. Este nem is volt csak 22 a cukra a 30 vagy mérhetetlen mennyiség helyett és szép lassan növeljük neki. Köszi a segítséget meg a válaszokat :)

Előzmény: Törölt nick (128)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 128

Szerintem jó döntést hoztál! ;)

 

Az őrültség lett volna, amit mondott, nem is értem!

Előzmény: Adriboni (127)
Adriboni Creative Commons License 2019.03.22 0 0 127

Köszi.

Vicces,mert ma felhívtam a dokit,mondtam neki,hogy estére felmegy nagyon a cukra és nem-e oszthatom ketté az adagját és erre azt mndta,hogy akkor kapjon este is 12egységet. Sztem kicsit sok(k) lenne egyik napról a másikra megduplázni az adagját,most probálok más dokikkal konzultálni,de sztem inkább cukormérés után szép lassan 2 naponta emelek az adagján.

Előzmény: Törölt nick (126)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.22 0 0 126

Nem rég itt leírtam a táplálás nálunk miből áll.  

Három éve ugyan azt eszi és gondtalan az élete,  betartjuk amit az orvos előirt. 

 

Előzmény: Adriboni (125)
Adriboni Creative Commons License 2019.03.22 0 0 125

Szia,köszi a választ,akkor ezek szerint még messze vagyunk a beállítástól,mert infóm szerint csak 10%ot lehet emelni egy hét alatt az adagon. Azt megkérdezhetem,hogy mit eszik. Nekem mondták a dokik,hogy a bárányos Acana száraztáp maradhat.

Előzmény: Törölt nick (124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.21 0 0 124

Szia!

 

Az enyém is bepisil, ha magas a cukra, sokat is iszik ilyenkor. Ebből rögtön tudom mérés nélkül, hogy magas a cukra.

 

Nálunk nem vált be a reggeli inzulin.

Hasonló értékekre reggel is és este is 11-11-et kap, de néha változik egyel fel vagy egyel le, attól függően ha mozdul a cukra, de nagyon óvatosan, több nap szünettel változtatunk ha szükséges.

Ilyen csak egy évben egyszer szokott lenni, általában ősszel.

Előzmény: Adriboni (123)
Adriboni Creative Commons License 2019.03.21 0 0 123

Sziasztok, 10éves westi kiskutyámat másfél hete kezeljük inzulinnal,reggel 12egységet kap,de estére ismét felmegy a cukra 26-29re,doki még azt javasolta,hogy csak reggel kapjon. Be fog állni egy idő után csak reggeli inzulinnal a cukra? Valamint szobatiszta,de pár napja a fekhelye pisis,volt hogy korábban bepisilt,de kutyapelenkára,de pár napja már oda nem pisil. Tapasztalt valaki hasonlót? Köszi

-=Zsoca=- Creative Commons License 2019.03.11 0 0 122

Nem nagyon értem, hogy miért adtok cukorbeteg kutyának főtt rizst? Látom itt, hogy az orvos tanácsolja sokatoknak, amit nem értek, hogy miért tesz ilyet? Az édesburgonyát sem értem egyébként.

 

Ezek tele vannak szénhidráttal. Ha valamit nem szabad ennie cukorbetegnek (legyen az ember, vagy állat), akkor az a rizs, a tészta és a krumpli (az édesburgonya sem)!

-=Zsoca=- Creative Commons License 2019.03.11 0 0 121

Próbáld a nyers, főtt, sült csirkehúst magában adni, leginkább combot.

Előzmény: csbaúr (119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!