Keresés

Részletes keresés

Kátya2 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 293

Napot is kap?

 

Előzmény: mimike57 (292)
mimike57 Creative Commons License 2011.06.05 0 0 292

Sziasztok! van egy kis problémám: a mimózám, ami pár napja van nálam, nem akarja a leveleit kinyitni, amióta megvettem. lehet, hogy ennyire megviselte az utazás? különben itthon mindent betartottam, a megfelelő hőmérsékletet, a páratartalmat, és esővízzel öntözöm..tudnátok segíteni?

johi2001 Creative Commons License 2010.09.24 0 0 291
1
AstroMAN Creative Commons License 2010.09.05 0 0 290
Én mindig besegítettem a növénynek, anélkül nem hozott magot. Szóval ecsettel járd körbe az éppen nyíló virágokat, lehetőleg a sörtéi érjenek minél bentebb a gömb alakú virágban, ugyan is ott vannak a bibék. A gömb külső részén csak a porzók vannak.
Ha jól csinálod, 1-2 hét múlva már látszani fognak a hüvelytermések, melyben ott sorakoznak a magok (rend szerint 2-4 mag/hüvely). Kinézetre olyan, mint az akác termése.

Sok sikert, és majd publikáld, hogy sikerült!
Előzmény: Kiy (288)
Hanga444 Creative Commons License 2010.09.02 0 0 289
Nekem még sosem kellett besegítenem a növénynek. Szépen megoldotta magától és magok is szoktak lenni. Most is nyílik, én nem piszkálom.
Előzmény: Kiy (288)
Kiy Creative Commons License 2010.08.26 0 0 288
Sziasztok.
Virágzik a mimózám.
Szeretném beporozni...de nem tudom hogy kell...mármint mit miel...
Sajnos semmi infót nem találtam róla...
Tudnátok segíteni?
Köszi
Kiy Creative Commons License 2010.08.25 0 0 287
Szia
http://www.husevonoveny.hu/venuszpark/egzotikus/mimoza.html
Itt sok hasznos infót megtalálsz..
Előzmény: Gombócartúrné (286)
Gombócartúrné Creative Commons License 2010.07.20 0 0 286
Senkinek nincs ötlete?
Gombócartúrné Creative Commons License 2010.07.19 0 0 285
Írok, hátha valaki segít.
Nem olvastam el minden hsz-t, mivel elég sokféle kérdés volt.

Van egy mimózám (mimóza valami, nem tudom pontosan, melyik). Kb. 25 centisen kaptam egy volt kollégától tavaly ősszel. A konyhaablakban van, tavasszal szépen hozta az új hajtásokat.
Most viszont, mint aki siet valahová, elindult hosszában. Kis nyeszlett vékony fás szára van, két irdatlan hosszú csáppal. Ezek közül az egyik jelenleg "támaszkodik" egy, szintén az ablakban lévő növény viráglétráján, a másik csápnak sajnos nincs min támasztania magát. Itt-ott sárgulnak és száradnak a levelei, viszont a végeken folyamatosan hozza a vadiúj hajtásokat, ezért nincs szívem levágni.
Mit tegyek vele?
Vágjam le?
Amit levágtam, azzal tudok még kezdeni valamit?
Ja, és a legújabb, amit tegnap fedeztem fel, hogy a kis nyeszlett fás szárán (a talajszint és a két csáp között kb. félúton) hozott egy vadonatúj hajtást.

Segítsetek kérlek!
AstroMAN Creative Commons License 2010.07.07 0 0 284
Mesélj a körülményekről! Milyen a talaj, hogy, mivel öntözöd, mekkora a növény, hol tartod?
Előzmény: tunder-rozsa (283)
tunder-rozsa Creative Commons License 2010.07.04 0 0 283
valakinek mimozaja? kb egy honapja van nekem es pusztul el olvasgattam utana a neten, es mindent megprobaltam, de tovabbra is szaradnak el a levelei es esnek le. ketsegbe vagyok esve.
AstroMAN Creative Commons License 2010.06.20 0 0 282
Forrázni tényleg érdemes a jobb kelés végett.
A tőzegből természetesen csakis akkor tud felvenni valamit, ha van benne (mert önmagában nincs benne semmilyen tápanyag). Én lassan oldódó műtrágyát használtam, attól gyorsan és szépen nőttek. A földjébe én még tettem némi perlitet, kb 30%-ban, ami jobb levegőellátást biztosít a gyökereknek, lazább lesz tőle a közeg, továbbá kapott egy kicsi virágföldet is hogy ne legyen túl savas a talaj.
Marhatrágyát én még nem próbáltam, de ha nálad bevált akkor ezek szerint működik, és nem utolsó sorban: BIO!
Előzmény: ptibike (281)
ptibike Creative Commons License 2010.06.07 0 0 281
Szia! Öntsél forró vizet a magokra és hagyd így állni a vízben egy napig. Utána tőzegbe kell vetni. 0,5 cm mélyen belenyomod és nagyon vékonyan beteríted földdel. A pangó vizet nagyon nem szereti. Párás környezetbe kell lennie. Tápoldatozni nagyon ritkán kell, mivel a tőzegből vesz fel ami kell neki. A legjobb földmix: tőzeg és érett marhatrágya keveréke. A leveleit nem szabad egész nap taperolni :)

Nekem most hajtottak ki a magok. 6-ból 4. Remélem lesz belőlük valami. A napokban vettem egy fejlett mimózát. Egy cserépben 6 tő, így a beporzás se lesz gond.
Előzmény: Törölt nick (280)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.17 0 0 279
Raktam fel 1 képet a plumériába.Nézz már rá légyszíves.Szerinted?
1ibolya Creative Commons License 2010.04.17 0 0 278
Á,hüle vagyok.A mimóza kis növekedésü és nem is oda vetettem.Hoztam mimóza levelüt és az nőtt:-)Vagyis a trópusi magok közül...Most megyünk akiállításra,késöbb rakok fel róluk képet
Előzmény: Hanga444 (277)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 277
Majd megpróbálok csinálni holnap róluk. Az egyik szép erőteljes, a másik meg olyan mint egy cérnaszál.
Előzmény: 1ibolya (276)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.16 0 0 276

Tudsz képet rakni?

 

Előzmény: Hanga444 (275)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 275
A trópusiakból semmi nem bújt ki? Az akét szál ami nekem van kb. 3 napra a vetés után kibújt.
Előzmény: 1ibolya (274)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.16 0 0 274

Hát,nálunk is ugyan ez a baj.Nincs meleg.Közben kiderült,hogy nem a trópusi magok keltek,henem a mimóza.Ha Neked nem lesz,szívesen küldök majd.

A banán valóban horror:-)))Az enyém megoldotta magától.Egyszerűen nem tolt ki magából 1 levelet sem.Mire meguntam,kibontottam,belül rengeteg kis maurelli volt.Ősszel átraktam 1 nagyobb cserépbe,feltöltöttem föddel.Nem rég megnéztem és mindegyik kigyökeresedett.

Előzmény: Hanga444 (273)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 273
Most azok sem mozgolódnak. Két szál bújt ki eddig. Lehet, melegebb kellene nekik.
Állandó vita párommal a fűtés vagy ne fűtés, illetve az ablaknyitogatás.
Ahová tettem őket oda szokott sütni a nap és úgy hamar 30 fok körül van a radiátorral kisegítve. Csak az a baj, hogy pár napja csak az eső esik, nap meg nincs. Nekem még a paprikák is megálltak a növésben.
A banánt te hogy szaporítottad? A banános topicban valami horrort mutattak a Maurelli szaporítására. Nézd mg, légyszi!
Előzmény: 1ibolya (272)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.16 0 0 272

Nálam sem kelnek:-(   Azért még nem adom fel,hátha........

A trópusi magokat halytakarékosságból,1 cserépbe 4 magot tettem.Érdekes,hogy 5 cserépben kikeltek,de cserepenként csak 1.Kiváncsi leszek......Nálad van valami?

Gondolom senki sem haragszik meg az off-ért:-)

Előzmény: Hanga444 (271)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.15 0 0 271
A mimózából még egy szál sem. Pont ma néztem és nem is értem. Pár éve Olaszországban vettem magokat és teljesen tudománytalanul csak úgy elszórtam őket. Kikelt az összes. Utána még két évben vetettem, egyszer az olasz magból , egyszer a sajátból kb. egy hét alatt kinn voltak a kis növények. Most meg sehol semmi... lehet, berohadtak a magok, vagy nem is voltak csíraképesek
Előzmény: 1ibolya (270)
1ibolya Creative Commons License 2010.04.15 0 0 270
Szia!Sajna a növényis odalett.Magokat rendeltem,de már elültettem 2 hete és még semmi:-( Nálad kelt már?
Előzmény: Hanga444 (269)
Hanga444 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 269
Szia, úgy látszik akkor nekem nagy szerencsém volt. Rendeltem magokat és ajándékba kaptam pár szem mimóza magot. Most már csak ügyeskednem kell!
Neked azért maradt növényed, vagy minden odalett?
Előzmény: 1ibolya (268)
1ibolya Creative Commons License 2010.03.30 0 0 268

Sziasztok!Elmentem nyaralni,közben anyósom elültette a mimóza magjaimat és ki is rohasztotta őket.Ezúton kérek elnézést mindenkitől akinek igértem magot.Már nincs magom:-(

Sigil13 Creative Commons License 2010.03.30 0 0 267
Sziasztok!

Az Orchidea kiállítás óta boldog és aggódó tulajdonosa vagyok egy egészen apró mimóza csemetének.
Eddig minden rendben volt vele (ugyan pár alsó levelet elhullajtott, de szépen hajt is felül) viszont most ahogy nézem a kis cserepének a tetején elkezdett penészedni a föld. Túl sok a pára, kevés a levegő? Mit tegyek, hogy ne ártson a növénykének? Ültessem át? Ha igen akkor mibe, és hogyan hogy ne tegyek kárt benne?
ptibike Creative Commons License 2010.03.26 0 0 266
Sziasztok!
Ma szereztem be 15 db mimóza magot 250 Ft-ért. (latinin neve: Mimosa pudica) Tudom hogy a magot forrázni kell, majd 24 órát áztatni. Párás környezet kell neki és sok fény.
Kavicsos-vizes tálcával fogom a párát biztosítani déli fekvésű ablakban.
A tápoldatozását nem tudom. Melyik fajtát használjam? Volt szó valami dokumentumról a fórum elején. El tudná küldeni valaki nekem ide: papptibor2@freemail.hu, vagy pár induló tanácsot adni? A fórumot most kezdem végig olvasni.
Köszi szépen.
A mag csomagolásáról rakok fel képet ha szükséges.
A topikot meg fel kellene pörgetni! :)
1ibolya Creative Commons License 2010.02.08 0 0 265

Szia JJJ!Megkaptama címed,Márc.első hetében leszek otthon.Akkor tudom küldeni.

Üdv

Hanga444 Creative Commons License 2010.02.02 0 0 264
Szia,
ha lehetne én is kérnék szépen magot. Úgy látom, hogy a teleltetésem nem igazán sikeres idén, újra kell vetnem.
Előzmény: 1ibolya (262)
1ibolya Creative Commons License 2010.02.01 0 0 263
Megkaptad a magokat?
Előzmény: 1ibolya (260)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!