Keresés

Részletes keresés

CBNora Creative Commons License 2024.06.05 0 0 92280

Nálad valószínűleg melegebb is van, lehet, hogy nálunk az se telelne zölden.

A mi őszi fokhagymáink se tárolhatók. Februárnál azért talán tovább is jó, sok fajtánk van, az újig ki tudjuk húzni ezekkel is.

A kert tele van szanaszét növő fokhagymákkal, mikor a régi már hajt és apad, tudok kiszedni frisset. Az ágyásokból egyszerre szedem föl, hogy minden fajtából ki tudjam a legszebbet válogatni a következő ültetéshez.

A mieink a Te őszidnél valószínűleg kisebbek. 

Előzmény: eeddie (92279)
eeddie Creative Commons License 2024.06.05 0 0 92279

 Ez a fajta zölden telel. Hátránya hogy kb februárig jó, utána kihajt vagy elapad.

Mellette a befőttesüveg kupakon egy normál tavaszi fokhagyma, tavalyi. Az még most is tökéletes állapotban van. 

Előzmény: CBNora (92278)
CBNora Creative Commons License 2024.06.05 0 0 92278

Nálam is takarni kell a hagymát.

A fokhagymába is belemegy a hagymalégy, de eddig a hagymák túlélték, csak az újhagymának kiszedett növényekben láttam. Abban a részben voltak a nyüvek, ami később szár lesz, ki szokták nőni.

De nálam az ősszel ültetettek csak tavasszal szoktak kihajtani. Csak az telel zölden, ami nem lett fölszedve, de ezek se szoktak a legyek miatt tönkremenni. A vöröshagyma az igen.

A fokhagymánkon nincs fóliaalagút, nem is férnének alá, vannak magas fajtáim.

Előzmény: 55judit (92277)
55judit Creative Commons License 2024.06.05 0 0 92277

Elég rossz a helyzet nálad. Az én pici kertemben az is elég ha köv. évben a szomszédos ágyásba kerül a hagyma. Nálam csak a retek igényli az alagút fóliát.

Előzmény: eeddie (92276)
eeddie Creative Commons License 2024.06.05 0 0 92276

Sajnos egy 200 négyzetméteres kertben semmi sincs elég messze a hagymalégynek. Ráadásul mostanában olvastam hogy fokhagymalegy is van. A hagymákat már évek óta takarom úgyhogy azok nem kukacosak, van hozzá kis fóliaalagutam. Eddig a fokhagymát nem kellett takarni, idén is csak az őszi fajtákat bántotta. Gondolom azért mert a tavaszi fajták később bújnak elő mint amikor a légy aktív. Mindkét fajtát elduggatom még ősszel de csak az ősziek telelnek zölden. 

Előzmény: 55judit (92271)
TINTUS Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92275

JÓKER !    évek óta bevált, bőven terem.

Előzmény: 55judit (92263)
55judit Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92274

Veszek Jokert.

Én Mohikánt szoktam vetni, meg is tartom, mert én szoktam fermentálni, és az apró uborkát szeretjük. Savanyúságot is teszek el, annak is aprót szeretek. De salátát is csinálok belőle, ezt meghámozni se kell, viszont jobb lenne egy kicsit nagyobbra növő fajta.

Előzmény: CBNora (92273)
CBNora Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92273

Joker egyszer nekem is volt, eddig az volt a legjobb salátauborkám.

Most már nem vetek, mert az üvegházban nyáron kígyóuborka szokott lenni, 4-5 tő fedezi az uborkaszükségletünket. Savanyúságot nem teszek el, salátát meg abból is lehet csinálni. Tavaly Saladin volt (Kiepenkerl), kitartott a fagyokig. Idén is azt ültettem.

Előzmény: eeddie (92267)
55judit Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92272

keresek Joker magot. Késeinek szánom, mire lehűl az idő, biztos terem még ősszel. Köszi.

Az atkás leveleket le szoktam alúlról szedni. Sőt, most meg se várom az atkát, ha látok néhány pettyet a levélen már eltávolítom. Ott már úgysincs uborka. 2 hete esszük, naponta 2-3 szemet veszek le a reggelihez.

Előzmény: eeddie (92269)
55judit Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92271

Nálam csak őszi van, és még szépen áll, 80%-ban zöldek a levelek. ma vettem fel az első fejet, mert a tavalyi már nem olyan finom.

Úgy tudom, a hagymalegyek a talajba rakják a petéjüket, onnan jutnak a kukacok a hagymába. Ezért nem szabad legalább 3 évig ugyanarra a helyre tenni a hagymát. Én mikor kiásom az öreg szamóca ágyást, oda duggatom az őszi fokhagymát mindig. A vörös hagymát, a lilát és a sonka hagymát is mindig máshova teszem, így sosincs kukac a hagymákban.

 

Fátyolfólia alagutat a reteknek szoktam állítani tavasszal. Az őszi vetésűt először rovarhálóval, majd amikor hűl a levegő fátyolfóliával takarom. Ritkán előfordul 1-1 kukacos retek, lehet hogy öntözéskor sokáig marad felemelve a fólia és betalál a légy. Nórától tanultam a módszert, e nélkül egyáltalán nem lehet itt retket tartani.

Előzmény: eeddie (92270)
eeddie Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92270

Felszedtem ami elfeküdt és megállapítottam, hogy egyszerűen hamarabb érik vagy 3 héttel a szokásosnál. Csak az bosszant hogy a kishagymák(magok)  nem fejlődtek ki.

Amit megrágtak a hagymalegyek az elég furcsa, sok kis gerezd szinte szétesve. Gondolom ami eltűnt az majd jövőre kihajt nekem. Nem akarom nagyon feldúlni a hel, et mert közel van a paprika, 2 fokhagymasor közt. 

Előzmény: eeddie (92266)
eeddie Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92269

Uborkát rendszerint nem permetezek. Volt év hogy atkás lett,, meg szoktak beteg levelek lenni de alapvetően jól bírják. A Joker finom, sokáig zsenge, jól terem. Évek óta mindig ebből vetek salátauborkát. Tavaly volt valami más is, de meg se jegyeztem a nevét, idén nem tettem belőle. 

Előzmény: 55judit (92268)
55judit Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92268

Olvastam róla, toleráns a fertőzésekkel szemben. Mi a tapasztalatod? Szoktad permetezni? mert olyat keresek, amit nem kell. A berakó ubimat is csak az atka támadja, de sokáig szedhető így is.

Előzmény: eeddie (92267)
eeddie Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92267

Salátauborkából csakis Joker. Nem a legkorábbi, de még nem vagy elkésve. 

Előzmény: 55judit (92263)
eeddie Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92266

Elfeküdt es sárgul az őszi fokhagymám. Nem fogja tudni beérlelni a bulbilliket, még nincsenek kifejlődve, de nem is nőnek már hetek óta. Egyet kivettem, el van halva a gyökérzet fele, sérült pár gerezd, talán rágott. Van rajta rozsda is. A fele már korábban eltűnt, az egyértelműen hagymaléggyel volt fertőzött, de reméltem hogy kinövi.

Azt hiszem ma kiszedem ami még van, mentem ami menthető.

A tavasziak egyelőre állnak.

Jövőre a fokhagyma is kap fátyolfóliát, hátha megmenekül. Azt hittem idén lesz egy évre való fokhagymám.. Lehet hogy vetni való gerezdem se marad, pedig ez a fajta pár eve szép nagy fejeket ad. 

55judit Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92265

Köszi, majd szétnézek, meglátom mit kapok.

Előzmény: Belohin (92264)
Belohin Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92264

Korábbi évben volt Marketmore, múlt szezonban Joker F1. Utóbbinak a minőségével elégedettebb voltam. Középkorai minősítésű.

Szerintem bármelyiket fel lehet futtatni.

Előzmény: 55judit (92263)
55judit Creative Commons License 2024.06.04 0 0 92263

Mindig berakó uborkát veszek, ezért a kérdés: A saláta uborkát is fel lehet futtatni? Ugyanis hely szűkében vagyok, de még vetnék pár szem saláta ubit hogy ősszel is legyen. A Marketmore ubira gondoltam. ha tudtok ennél jobbat ami rövid tenyész idejű, kérem szépen a nevét.

 

Balage-81 Creative Commons License 2024.06.02 0 0 92262

Köszi.

Előzmény: kobold62 (92261)
kobold62 Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92261

Én levertem 4 karót köré és körbehúztam dróttal. Mint egy kalitka. Az első kb. 15-20 cm-en van, a többi 30-35  cm.-enként.

Így nem lóg le. Csak ne lenne rajta annyi tüske. 😒🤣

Előzmény: Balage-81 (92260)
Balage-81 Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92260

Van a kertben bokros és törzses egres is. A bokros nekem szimpatikusabb, mert többet terem, ellenállóbb és hosszabb életű, de azt nem szeretem benne, hogy az ágak egy része lelóg a földre. Gazolásnál nagyon zavaró, a termések is sérülhetnek/rohadhatnak a földdel érintkezve.

Hogy lenne érdemes felkötözni a lelógó ágait? Minden bokor köré tehetnék egy fém henger alakú valamit, vagy talán bokronkánt 3-4 karó is elég lenne és arra kötözném fel az ágakat?

55judit Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92259

Nagyon kicsit adagoltam, mivel nagyon büdös, gondoltam éretlen és égetni fog. Tudom hogy a növényeket nem zavarja a szaga, engem is csak mert e miatt kételkedtem a minőségében. A maradékot úgy tervezem elhasználni, hogy egy maréknyit beáztatok 1 vödör vízbe, és úgy juttatom ki a sütőtökökhöz. Valahogy el kell érjem a sok termést, mert nekem ez kincset ér. :)

Előzmény: CBNora (92258)
CBNora Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92258

Zsákos komposztált marhatrágyát egyszer vettünk, az nem ért semmit.

A granulátumot nem próbáltam, de több helyről hallottam, hogy az jó. A növényeket nem fogja zavarni a szaga, és egy idő után nyilván elmegy. Az adagolását nem tudom, de a csomagolásra rá szokták írni.

Előzmény: 55judit (92257)
55judit Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92257

Lemaradt előbb, hogy a gazdaboltot nézegettem. ha az ingyenes szállítási napon lesznek olyan trágyák mint most, venni fogok.

Marhát szoktam, azt hiszem Marha - jó volt a neve, de azzal magjártam, nagyon büdös. A baromfi trágya jobb? Nem éget?

Előzmény: vinik táltos (92255)
55judit Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92256

Vissza kell költözni Tiszaföldvárra! 😀

 

Idén már semmit nem veszek a növényeimnek, elég drága volt az Amazon is. Eddig csak a paradicsomon látom hatását, őrületesen nőnek a tavalyi évhez képest mikor semmit nem kaptak. Akkor volt ilyen brutál növekedés mikor csalánlével öntöztem őket, most ugyanaz történik, csak a nitrogént a levegőből veszik fel. Lehet, ritkábban permetezem ki ezt, nem gondoltam ilyen eredményre. Bár csak a termésnél is ilyen látványos változást látnék majd!

Előzmény: vinik táltos (92255)
vinik táltos Creative Commons License 2024.06.01 0 0 92255

Ezt én sem tudom. A Tescoban szoktam vanni, 20 kilós zsákokban. Megfigyeltem a növényeimen, hogy a minősége változó, még pedig nem kicsit. Pár éve vettem olyat, amiben szerintem alig volt trágya, semmit nem ért. Azt hiszem, akkoriban írtam is erről. Többféle gyártó forgalmazza, amit ősszel vettem, az meglepően jó. Nem magyar, import és 20 kilós zsákokban van.

Az Osmocotét a citromjaimnak vettem, de adtam minden mediterrán gyanús növénynek, még az olasz származású szőlőimnek is.

Van még egy fél zsák tyúktrágyám, meg szintén fél zsák lótrágya, a szabadföldi (igaz, idén csak paradicsom, meg pár tő uborka, amihez már elkészítettem a kovászt) növények tövére rakok egy-egy kis lapát keveréket.

 

Igazán nem is lehet általánosságban senkinek tanácsot adni, minden talaj más és más.

Itt már 20 éve lakunk, nekem így vált be, ráadásul két évvel ezelőtt még "kutyafülét" is termeltem, szinte majdnem mindent.

Komolyan irígylem azokat, akik homok (!) talajon kertészkednek, minden sokkal könnyebb.

Előzmény: 55judit (92254)
55judit Creative Commons License 2024.05.31 0 0 92254

Az már a korral jár! 😀

Én még sose mertem növény alá így trágyát tenni, pedig sütőtöknél is ajánlják. Én csak keveset merek, azt is földdel összekeverve. Ez a marha trágya granulátum amit most használok, illetve nem, mert már évek óta csak megvan, kimondhatatlan büdös. Az érett trágya nem büdös. nem tudom ezt miből csinálták. Milyen zsákos trágyát érdemes venni?

Előzmény: vinik táltos (92253)
vinik táltos Creative Commons License 2024.05.31 0 0 92253

A műanyag cserép az 25 cm magas, konténeres szőlő volt benne. Az alsó harmad marhatrágya, középen tőzeg, felül bio virágföld. Erre tettem a magokat. Amikor már virágzott, kapott Osmocote mditerrán műtrágyát, az fél évig folyamatosan. biztosítja a tápanyagot.

 

Ugyanígy jártam el a paradicsommal. Az is három tő, most egy db 80%-ig érett van rajta. Szerdán levertem véletlenül a polcról, a legnagyobb letörött, de nagyobb baj nem történt. A letörött pari itt van az ablakpárkányon, félérett.

Előzmény: 55judit (92252)
55judit Creative Commons License 2024.05.31 0 0 92252

Sok tápanyag kellhet 3 tőnek azon a kis helyen. Mivel tápozod?

Előzmény: vinik táltos (92251)
vinik táltos Creative Commons License 2024.05.31 0 0 92251

Három. Olyan sokáig volt az ablakpárkányon, hogy már nem mertem kiültetni, a fóliában és a cserépben jól érzi magát.

Előzmény: 55judit (92250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!