Keresés

Részletes keresés

pattus Creative Commons License 2008.03.05 0 0 3815
Sziasztok Mindenki!

Segítség!!!! Mióta tornázom rendszeresen, kövérebb vagyok!! Na erre varjatok gombot!! :(((( MEgoldás??????
hopi Creative Commons License 2007.10.16 0 0 3813
vagyunk megin egy páran... jó az hogy tudjuk egymásban tartani a leleket
Előzmény: H_G (3812)
H_G Creative Commons License 2007.10.16 0 0 3812
Szintén, kellene!
Előzmény: hopi (3809)
hopi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3811
ne köszönd, amíg meg nem kaptad! inkább rendszeresen piszkálj , nehogy kimenjen a fejemből. mostanában az agyam szita
Előzmény: Fabyen (3810)
Fabyen Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3810
Oké. Köszönöm. :)
Előzmény: hopi (3808)
hopi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3809
szia! rég láttalak! te még mindig űzöd a fogyókúra ipart, vagy éppen már megin? nekem már megin kell:(
Előzmény: H_G (3806)
hopi Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3808
szétválasztós  táblázat. valamelyik nap küldöm:)
Előzmény: Fabyen (3803)
Asturyon Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3807

Ok, koszi az infokat:))

Be fogok nezni az emlitett topikra.

Előzmény: H_G (3806)
H_G Creative Commons License 2007.10.15 0 0 3806
Legutóbb azt olvastam, h. visszahízott, de már nem zavarja...

Neked egy könyv segíthet, Ursula Summ: A szelektív étkezés új szakácskönyve. (Nem csak szakácskv, mindenféle tudnivaló benne van.) A topikok közül pedig a Velvet / 90 napos fogyókúra; ott is vannak, akik már nem 90 napoznak, csak egyszerűen szétválasztanak.

Előzmény: Asturyon (3805)
Asturyon Creative Commons License 2007.10.14 0 0 3805

Sziasztok!

 

 

Huuuu, de nagy a pangas itt!

Jelentem vegig csamcsogtam az eddigi osszes beirast. A hatterben el is kezdtem szetvalasztani, pici eredmenyem is van. 5 nap alatt 2.5 kg.

Senki nem tud tablazat ugyben segiteni? Jo lenne tudni mit mivel lehet tarsitani. Van nemi fogalmam, de nem eleg ahhoz, hogy mindent jol csinaljak.

 

Hol van Csogu? Hol vannak a regiek? Mindenki lefogyott, mar senki nem jar ide?

 

 

 

 

Kellemes vasarnapot! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foley Creative Commons License 2007.10.13 0 0 3804
Kedves Olvasók!

Azokat az embereket keressük, akiket érdekel a NAGY FOGYÁS című televíziós show műsor Norbival és Béres Alexandrával, és szívesen szerepeltek volna benne, de valami miatt nem tudták megvalósítani ezt.

NE CSAK NÉZŐJE LEGYÉL, MÁSOK HOGYAN FOGYNAK LE! CSATLAKOZZ FOGYASZTÓ PROGRAMUNKHOZ, ÉS VALÓSÍTSD MEG VELÜNK KITŰZÖTT CÉLODAT!

Nem akarunk áltatni: ez pénzedbe fog kerülni, erőfeszítést és kitartást követel majd Tőled, és önfegyelmet kíván.

Amit kínálunk:
- ingyenes és kötelezettség mentes tájékoztatás az érdeklődők számára
- folyamatos és ingyenes orvosi konzultáció a program teljes ideje alatt
- a legeredményesebb résztvevőket elismerésben részesítjük, és ezen felül együttműködést kínálunk fel számukra közös munkára.

Amennyiben felkeltettük érdeklődésedet, küldd el fényképes bemutatkozó leveledet, motivációs levéllel együtt a következő címre: fogyi-klub@vipmail.hu
Fabyen Creative Commons License 2007.10.12 0 0 3803
Szia Ho-pi!

Milyen táblázat? Ide vele. :)
Előzmény: hopi (3802)
hopi Creative Commons License 2007.10.12 0 0 3802

hali, sziasztok. én is segítek:) épp ma kaptam mélt egy topictárstól, táblázat ügyben

sajna a gépem elszállt egy éve már, de valahova ki van írva cd-re. meg kell keresnem.

amúhgy beszállnék a fogyókúrába, nekem egy 20 kg a cél.

Balderdash Creative Commons License 2007.08.09 0 0 3800
A napi 20 gramm szénhidrát azért nagyon (de nagyon nagyon) hülyeség, mert az agyadnak napi 100 grammra van szüksége naponta, minimum. Ha ennél kevesebbet eszel - tartósan -, akkor bizony lelassul az agyad, és pl. könnyebben okozol akár közlekedési balesetet is, nomeg a melóban (vagy suliban) sem tudsz jól teljesíteni.

100 gramm szénhidrát nem a világ, ettől még ugyanúgy lehet fogyni mellette szépen. Inkább a zsírmennyiséget érdemes csökkenteni pl. azzal, hogy a vajacskát nem eszed... mert az kb. csak zsír.

A fehérje persze a legjobb, abból lehet a legtöbbet enni, de sajna azt az agy nem tudja felhasználni. (pl. a szénhidráthiány miatt ájulnak el általában az emberek fogyókúra alatt.)

No, csak ennyi. Jó ez az Atkins-cucc, de ... vigyázni kell.
Előzmény: vörös és fekete (3798)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.01 0 0 3799
felhozom a topikot
vörös és fekete Creative Commons License 2007.04.26 0 0 3798
Sziasztok! Hú de le van ülve a topic!
Senki nem fogyókúrázik így nyár előtt tavasszal?
Én már benne vagyok, Atkins diétával sanyargatom magam, éhezni nem éhezek, roppant gyors, és hatékony diéta, ugyanakkor a legellentmondásosabb is egyben! Ha valaki erre adná a fejét, olvassa végig azokat amiket most leírok, okulásként!
Szóval 2 éve igen komolyan rosszul lettem 3 hét diéta után! A szervezetem jelezte, hogy mindenféléből hiány van, ami eddig, mármint diéta előtt jelen volt! Szóval a vashiánytól a vitaminhiányokig minden. Borzasztó gyomorgörccsel az ügyeleten kötöttem ki. Azóta rengeteget okultam, most már másképpen csinálom. A lényeg olyan vitaminkomplexumot kell szedni, ami ideiglenesen pótolja a hiányokat a szervezetben, amíg a diéta folyik! Gondolok itt nyomelemekre, ásványi anyagokra, vitaminokra. A diéta lényege a széndidrát minimumra való minimalizálása, azaz számokban kifejtve napi 20 gr szénhidrát bevitel jelent, ami iszonyatosan kevés, teszem hozzá. Miket lehet enni? Hús, hús, hús, sajt, tojás, túró, tejszín, gyümölcsök közül csak bogyós gyümölcs, abból is csak néhány szem, aztán a zöldségekkel is nagyon vigyázni kell, amit én nap mint nap fogyasztok, az a paradicsom, paprika, uborka. Aztán felvágott, virsli, savanyúkáposzta, ebből szoktam 3-4 napra főzni magamnak húsos káposztát, kis tejföllel lelocsolva, hiszen tejfölt is szabad, de nézzétek mindennek a széndidráttartalmát, isteni. Szénhidráttáblázat mindent pontosan leír, bár táblázat, és táblázat közt lehetnek különbségek! Szóval pl. a mai ebédem úgy néz ki, hogy csirkemell nem túl vékony szeletekben fűszerrel puhára megsütve, egy fél paprika egy paradicsom, egy főtt tojás, és sajt, mindez gusztusosan megrakva a tányéron. Aztán reggelire szoktam csinálni kőrözöttet, hiszen a túró, a vaj minimális szénhidrátot tartalmaz, így ehető, és miután elkészült paprika szeletbe beletöltöm, és így eszem. SZeretem, aztán ha édességre vágyom, akkor túró tejföl, édesítőszer, és hozzá egy kis eper. Nassizni lehet pl. diót, mogyorót! Szóval sok okosat el tudnék mondani még ezzel kapcsolatosan, ha netán valakit érdekel.
djfricsi Creative Commons License 2007.03.01 0 0 3797
Csogu a guru
légüres tér Creative Commons License 2006.06.18 0 0 3796
Marhaság! Ha helyesen étkezel, akkor nem fájhat a gyomrod!
Előzmény: Pistike (3786)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.29 0 0 3794
Ha így folytatod, lassan teljesen elfogysz:)
Előzmény: Pistike (3786)
tomajer Creative Commons License 2006.03.30 0 0 3793
tomajer Creative Commons License 2006.03.30 0 0 3792
www.hallotaxi.hu És kocsonyát zabál:-)
Előzmény: Inez de Castro (3791)
Inez de Castro Creative Commons License 2006.03.29 0 0 3791
csogu hol vagy ?
twist Creative Commons License 2005.12.02 0 0 3790
gchgf jzf zfuztdui uztdiuzti uz oioioio ui
Előzmény: spinneli (3437)
twist Creative Commons License 2005.12.02 0 0 3789
nnfjzfjuihkuhnjkl,n é vfrexy ,.é oikpuiou oii nnfjzfjuihkuhnjkl,n é vfrexy ,.é oikpuiou
Előzmény: spinneli (3437)
twist Creative Commons License 2005.11.05 0 0 3788
Sziasztok! Csogu bátyó jól eltűnt! Lehet, hogy Ö is 60 kg alá fogyott???
WND Creative Commons License 2005.09.19 0 0 3787
Kiűzvén a tejet az étrendemből ( plussz heti három edzés, három infraszauna) lefogytam 62 kg-ra. Erre pénteken elromlik a hülye mérlegem, elmegyek venni csiri-viri digit gépet, mire kiderül, hogy 4 kilót csalt az előző, így újra 66 kiló lettem. Sírni tudnék, ha nem röhögnék magamon egyfolytában :)))). Kicsit déja vű érzésem van, de újra nekiálltam lefogyni 4 kilót :).
Pistike Creative Commons License 2005.09.18 0 0 3786

Hm, most ahogy nézem újabb hat kiló csúszott le.

Tehát -10.

Meg vagyok magammal elégedve.

 

Nem mondom, hogy időnként nem fáj a gyomorm, vagy más testrészem, de azt mondják ez a fogyókúrával jár.

 

Szerencsésnek mondhatom magam annyiból, hogy amióta fogyókúrázom valahogy nem kivánom a zédességet.

Pistike Creative Commons License 2005.09.12 0 0 3785

Úgy néz ki két hét alatt lement 4 kiló...

 

Ami mondhatnánk sok, de talán elég is, mert nem megterhelő.

Pistike Creative Commons License 2005.09.03 0 0 3784

sózott mogyorót lehet enni?

 

vagy diákcsemegét?

Galahed_ Creative Commons License 2005.08.31 0 0 3783

"A szénhidrát szőlőcukor formájában van jelen a gyümölcsben, melyet a szervezet közvetlenül energiává alakít, és egyáltalán nem tartalmaz koleszterint. "

 

Ezt egy picit pontositani kéne...

 

A gyümölcs sajnos nem csak szőlőcukrot (glükóz) tartalmaz hanem gyümölcscukrot is ( fruktóz), és nem is keveset ami fogyókúra szempontjábal nem előnyős...Sőt talán még a csülökkel is előrébb lennél...

Ugyanis:

a szervezet a fruktózt nem szükségszerűen használja fel azonnali energiaforrásként. A gyümölcscukor azonnal zsírrá alakul, ha a máj glikogénraktárai teliettek, ugyanis az izom nemtudja felhasználni – ám meg kell említeni hogy a kis mennyiségű fruktóz, amely gyümölcs vagy méz fogyasztásakor kerül szervezetébe, elhízáshoz vezetne.

 

Szóval ha mértékkel eszitek a gyümölcsöt akkor semmi gond de a fentieket vegyétek figyelembe...

 

Sőt:

Normális körülmények között, amikor glükóz, keményítő vagy bármilyen egyéb szénhidráttartalmú ételeket fogyaszt – a szervezet inzulint termel, amely hormon a testsúly szabályozásában igen fontos szerepet játszik. Az inzulin első körben megpróbálja a szénhidrátokat energiafelhasználás céljából a vázizmokba juttatni, míg a májban későbbi felhasználásra alkalmas szénhidrátraktárat tart fenn. Ezek után elnyomja az étvágyat – közölve a szervezettel, hogy tele van, ideje abbahagyni az evést. Végül pedig fokozza egy másik hormon, a leptin termelését. A leptin a zsírszövetben termelődik, és úgy viselkedik, mint egy közlekedési rendőr. Segít a test zsírraktározását rendezni, illetve gyorsítja az anyagcserét, amikor a testsúly karbantartása ezt szükségessé teszi. A gyümölcscukor (fruktóz) nem serkenti az inzulin elválasztását, ezért a leptintermelődés sem növekszik. Ez a legnyomósabb érv a fruktóz ellen, de kiváltképpen a magas gyümölcscukortartalmú gyümölcsök ellen....

 

 

Gyümölcs            Cukor            Fruktóz             Glükóz*

Körte (közepes)  16                11                     5

Dinnye (szelet)   18                12                     6

Alma (közepes)   14                9                       5

Sárgadinnye (fél) 22               12                    10

Szőlő (csésze)      24               13                    11

Eper (két csésze) 14                8                      6

Málna (két csésze) 10              6                      4

 

 

* az értékek grammban vannak megadva.

 

 

Miben van még fruktóz?

 

Hagyományos üdítőitalok

Hétköznapi cukorkák (pl. zselék és pehelycukrok)

Almaital (általában 60% körüli fruktóztartalom)

Amerikaipalacsinta-szirup

Fagyasztott nyalóka

Gyümölcsyoghurt, Yoghurtfagyi

Ketchup

édesített müzli

Tésztaszószok, -öntetek

 

Ha fruktózt fogyasztunk, annak először át kell haladnia a májon, mielőtt glikogénné alakul. A probléma akkor kezdődik, ha a máj glikogénraktárai telítve vannak. Ebben az esetben ugyanis a fruktóz zsírrá alakul és eltárolódik, a zsírsejtek megnőnek. Mivel azonban gyakran nehéz annak megállapítása, hogy a máj glikogénraktárai mennyire telítettek, sok testépítő összességében kerüli a gyümölcsök fogyasztását. Ez hiba: ahogyan a mértéktelen fogyasztás is nemkívánatos eredményekre vezet, úgy a fogyasztás teljes mellőzésével olyan tápanyagok maradhatnak ki az étrendünkből, amelyek egyébként hasznosak lennének.

A legjobb időpontot gyümölcsfogyasztásra közvetlenül ébredés után találjuk. Ekkor ugyanis a máj glikogénszintje alacsony, mivel a test alvás közben energiaforrásként felhasználta az itt raktározott szénhidrátot. Ilyen alacsony glikogénszintnél a test energiaszintje lecsökken és izmobontásba kezd, mivel az könnyebben bontható és hasznosítható. Ha közvetlenül ébredés után eszünk gyümölcsöt, a testet egy pót-energiaforrással látjuk el, ami leállítja a katabolizmust.

Nagyon jó időpont még az edzést megelőző 30-60 perc is, kiváltképp, ha a megelőző néhány órában nem volt magas szénhidráttartalmú étkezésünk. A fruktóz feltölti a máj glikogénraktárait, ami a glükózt az izmokba juttatja majd, tehermentesítve az izmokban fellelhető glikogénkészletet. Megfelelő lehet még az edzés utáni fogyasztás is, azonban ekkor olyan gyümölcsre essen a választásunk, amelynek a glükóztartalma magasabb, mint a fruktóztartalma.

 

( az utolsó bekezdés a bodybuilder oldalról származik)

 

Bots ha hoszzú lettem volna, de ezt muszáj volt megemlitenem...

 

 

Előzmény: Pistike (3780)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!