Keresés

Részletes keresés

ZOH (brüsszelita) Creative Commons License 10 órája 0 0 1292028

Mai élmény. Szembejött egy TISZA  párt aláírásgyűjtő stand, hát megálltam aláírni. Ekkor egy nő mögöttem hangosan megszólalt: "Üzenjük Magyar Péternek, hogy mind vele vagyunk. Kormánytisztviselők vagyunk, nem írhatunk alá, de 9-én mind szavazni fogunk".

 

 

szep!

 

ezen felhaborodni azert nem vagyok hajlando, mert par evvel korabban az egyik - akkor epp kormanytisztviselo - ismerosomet pont MP akarta kirugatni a miniszteriumbol valami Facebook posztja miatt :-))) de hat Istenem, valtoznak az idok, es ha az ismerosom megbocsajtott MP-nek es neki szurkol, ra szavaz, akkor nekem sincs okom mashogy tenni

Előzmény: Celtis (1291975)
ZOH (brüsszelita) Creative Commons License 10 órája 0 0 1292027

Ezt mind értem, én attól fakadtam ki, hogy amerikai technológia használata amerikaiságot eredményez...

 

ezt nem kell tulgondolni, az "amerikaisag" csak annyit jelent, hogy az amerikai birosag (allitolag) ezek alapjan kiterjeszti a sajat joghatosagat rajuk -- viszont ebbol utana vegrehajtani csak annyit tudnak, amennyit "elernek", a gyakorlati jelentosege ezeknek erosen beszukult

 

ez a sajat allamon tulnyulo joghatosag viszont nem amerikai specialitas, pl. a magyar Btk is tartalmaz hasonlot, "(2) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni (...) b) a magyar állampolgár, a magyar jog alapján létrejött jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb jogalany sérelmére nem magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre is, amely a magyar törvény szerint büntetendő." 

 

amibe azert nem sokkal nehezebb belefutni, mint az "amerikai technologia hasznalataba"

 

nem azt mondom, hogy ugyanaz a ketto, mert nem ugyanaz, de ez is igen-igen tag kategoria, kikuldenek magyar e-mail cimre egy spam-et es akkor hopp, magyar allampolgar serelmere elkovetett ezmegaz (csalas kiserlete, jogosulatlan adatkezeles, mittudomenmi, most mondtam valamit)

 

ettol meg nem fognak Nigeriaban rosszabbul aludni, hogy indult ellenuk egy magyar buntetoeljaras

 

nyilvan amerikai az kellemetlenebb, de hat ez egy ilyen sport

 

Előzmény: mzdude (1292013)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 10 órája 0 1 1292026

Ez már rég megtörtént a pályázati pénzekkel.

Egyszerűen kinyírtak minden céget, amelyik fejlődni tudott volna.

Lehet, hogy vegetál egy-két cég, de nagy pénzt nem tudnak felvenni, mert nincs hozzá bevételük.

 

Már csak hozzájuk tud bármilyen pénz befutni.

Előzmény: advocatusdiaboli (1292014)
AnchorMan Creative Commons License 10 órája 0 1 1292025

Akkó' majd kerítünk mások országot, esetleg a Juniót... illesmit... pölö a zösszes magyar bírót kizárattyuk elfogulcság míján... meg feszt ragaszkodunk hozzá, a nix lehetőség itten pártatlan és 10tességes eljárásra...

Előzmény: advocatusdiaboli (1292023)
AnchorMan Creative Commons License 10 órája 0 1 1292024
Előzmény: advocatusdiaboli (1292022)
advocatusdiaboli Creative Commons License 10 órája 0 2 1292023

Határeset, másrészt barátom, amiket mi itt kinüancolunk egymás között - azt te hiába bízod ebben az országban bármelyik bíróságra, meg kaporszakállú jogtudós makimajomra, azok erre nem képesek...

 

Mind a közigazgatási, jogi, rendvédelmi és politikai szférában generációk óta (!!) kontraszelekció zajlik, réges-régen kiszelektálódott onnan már mindenki, akinek földig ért a lába...  A legfelsőbb bíróságok összes bírája sem lesz képes soha kibogozni olyan problémákat, amiket mi akár itt ebben a topicban fél óra alatt lerendeznénk...

Előzmény: AnchorMan (1292020)
advocatusdiaboli Creative Commons License 10 órája 0 4 1292022

Hagyjuk ezt a szart ember, elég volt már...

 

Te annyira elkeveredtél már réges-régen, hogy fogalmad sincs már arról, mi a tisztesség, mi a helyes, mi az igaz. Te már tényleg maximum legitim/illegitim fogalmakban tudsz gondolkodni..

 

Maradjunk annyiban, hogy ha Hitler nem nyiffantja ki magát időben a bunkerében - akkor nagyon szigorúan a te elveid mellett jogászkodásnál maradva praktikusan nem lehetett volna elítélni semmiért. Amit tett, az tulajdonképpen közjogilag pont úgy szabályszerű volt, ahogy Mussolini is teljesen legitim módon kaparintotta meg és gyakorolta a hatalmat - ami még a saját német/olasz törvényeik szerint is kérdőjeles lépés volt, azokat meg nem lehetett volna egy bíróság előtt is megálló módon egyértelműen a nyakukba varrni (nem véletlenül Hitler például a népirtásokkal/holocausttal kapcsolatosan semmilyen parancsot/iratot soha nem írt alá, a Wannsee-i konferencián sem vett részt, stb...).

 

Vannak szituációk - nem is olyan ritkán - amikor nem a törvénykönyveket meg elméleti szarságokat kell nyálazni, hanem azt kell cselekedni, ami helyes, ami tisztességes.

 

Ezt persze kizárólag azok értheti meg, akiknek értik is ezeket a fogalmakat. Te például nem... Még egy megjegyzés - nálunk volt konszenzus, de a keleti blokk nagyobb hányadában (a szomszédos Romániában és a SZU-ban is) tulajdonképpen illegitim, forradalmi úton zajlott le a rendszerváltás - mert legitim módon nem volt lehetséges. Még sem vonja egyik végeredményét sem kétségbe senki. Gondolom ezt sem érted...

Előzmény: orgonatündér (1292016)
mica-r Creative Commons License 10 órája 0 0 1292021

te is tudod hogy ez igy nem valósul meg

(gondolatkisérlet)

Egy Budai Gyula sem csinált nyarat :-)

Előzmény: orgonatündér (1292016)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292020

"...csalárd szándékkal törvénytelenül jöttek létre, és ennek megfelelően semmisnek kell őket tekinteni..."

 

Erre pünkt akad megóddás... még a saját jogrengyüxerint is... pofáztam erről eleget...

Előzmény: advocatusdiaboli (1292014)
orgonatündér Creative Commons License 11 órája 0 0 1292019

+ a fémrács rideg lesz.

Előzmény: AnchorMan (1292010)
Igor Castillo de Muerte Creative Commons License 11 órája 0 0 1292018

Igen, jó eséllyel az egyetlen út lesz... a napocska még pár milliárd évig sütöget, a földi vízkészletek valamilyen halmazállapotban elérhetőek, nem is értem, mi a kérdés. A mi életünkben lehet már nem oldják meg, de 100-200 év múlva nagyon fognak röhögni, hogy amit a természet többszáz millió év alatt berakott a föld alá (t.i. a nap energiáját, hol földgáz, hol kőolaj, hol kőszén, esetleg lignit formájában) azt a barom őseik cirka 500 év alatt elfüstölték:D

Előzmény: advocatusdiaboli (1292011)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292017

A keresett kifejezés: ágyúnaszád diplomácia

 

És a magyar Btk? Abban is ottan figyel...

Előzmény: mzdude (1292013)
orgonatündér Creative Commons License 11 órája 0 0 1292016

Semmi demokrácia a demokrácia ellenségeinek!

Semmi jogszerűség a jogszerűség ellenségeinek!

 

Csak hát akkor mi a különbség?

Miért jó ez nekem?

Mert megígérik  jakobinus/kommunista/liberális/lkapitalista/euroatlanti becsületszóra?

 

Ha ráéreznek az ízére, ki fogja nyakonbaszni őket, hogy elszédüljenek a húsosfazék mellől?

 

E szempontból cseberből vederbe, tudományosan: ceteris paribus.

Ha az ötleted megvalósul.

Előzmény: advocatusdiaboli (1292014)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292015

A részvényeseknek is köll a műsor: mé' kerül ennyibe a segge védeleme...

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1292009)
advocatusdiaboli Creative Commons License 11 órája 0 4 1292014

Ha megcsapja őket a bukás szele, és úgy fogják megítélni, hogy a B-terv, a demokrácia sima felszámolása és nyílt diktatúra bevezetése mégsem megoldható (vagy nem merik a kockázatot bevállalni) - akkor a végjátékban egészen rövid idő alatt de facto a nevükre fogják íratni az egész országot. A NER mindent, de mindent el fog lopni, még a közterületek-közutak is valamilyen módon a lölö meg a sajátláb-nemzetveje és hasonlók kezébe lesznek áttolva.

 

Egyértelműen az lesz akkor a stratégia, hogy minden gazdasági erőforrás az ő kezükben legyen, az esetleges új kormányzat de facto teljesen tehetetlen, cselekvésképtelen legyen, és pár év vergődés után visszajöhessenek. Csak az segíthet, ha saját eszközeiket fordítják ellenük, túlterjeszkedve a jogállamiságon valamilyen módon kimondásra kerül, hogy kvázi illegitim volt mindent, amit műveltek, és visszaállításra kerül az őket megelőző közjogi ÉS VAGYONI állapot...

 

Más megoldás nem látszik, például az alapítványi formába átmentett egyetemek kuratóriumaival sem lehet saját szabályrendszereik keretein belül egyszerűen semmit sem csinálni (így is lettek kitalálva). Valamilyen módon ki kell mondani, hogy csalárd szándékkal törvénytelenül jöttek létre, és ennek megfelelően semmisnek kell őket tekinteni...

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1292005)
mzdude Creative Commons License 11 órája 0 0 1292013

Ezt mind értem, én attól fakadtam ki, hogy amerikai technológia használata amerikaiságot eredményez... Mivel nehezen tudok elképzelni olyan céget, amely semmiféle amerikai fejlesztést nem használ. Ha van egy laptopod, már beleestél a körbe.

Előzmény: AnchorMan (1291960)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 11 órája 0 1 1292012

Lehet lassítani. 

Én is meg tudom oldani. 

Több tucat cég csinálja. 

Előzmény: AnchorMan (1292010)
advocatusdiaboli Creative Commons License 11 órája 0 2 1292011

A hidrogén jó ötlet, sőt, lehet, hogy az egyetlen járható út lesz végül. Feltéve, hogy a tárolását sikerül normálisan megoldani. Amit most ezen a téren tudunk - az nulla, az tényleg nem használható. A mostani hidrogén-üzemanyagcellás kocsik is ezen véreznek el, a tulajok is emiatt perlik a Toyotát - a kocsik jók, de a tankolásuk jóformán megoldhatatlan, így meg használhatatlanok... A komprimált, extrém nagy nyomású hidrogénhez képest az akku is jobb ötlet, pedig az is kérdőjeles, bármennyire is rajonganak értük egyesek.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1292008)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292010

Eggen... legelső sorban szónni köllene a hidrogénnek arról, hogy lehetőleg ne diffundájjon át mindenen is:

 

"Egy teli tank hidrogén néhány hét állás alatt teljesen kiürül, mert a H2 lassan elszivárog (diffundál) a tartály falán keresztül."

 

Bááár... félév alatt meg a biodízel bomlik le...

Előzmény: Skarlát Boszorkány (1292006)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 11 órája 0 1 1292009

Hívja fel a Viktor-t. 

Csak megvan a száma neki. 

Vagy Felcsúton két szotyi között szóbahozhatná..

 

A fasznak kellenek ezek a semmitmondó odamondogatások. 

Előzmény: AnchorMan (1292007)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 11 órája 0 1 1292008

lapozzunk.. 

Nincs mit fejleszteni rajta, az energiabalansz ritka szar, a technológia ismert, adott nem fejleszthető. 

Ha gazdaságos lenne rég elterjedt volna. 

Ennél még a synfuel is jobb. 

Előzmény: Skarlát Boszorkány (1292006)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292007

Büntetőpénz: A szovjet hadsereghez hasonlította Hernádi Zsolt a kormány különadóit

 

"állami befolyások, az állami szabályozók kezdenek lassan már úgy alakulni, mint ahogy - még az én korosztályom emlékszik rá - az ideiglenesen Magyarországon tartózkodó szovjet hadsereg jelenléte alakult, vagyis a határidő egy darabig még hosszabbításra került, aztán már nem is beszéltünk arról, hogy ez lejár, és maradtak még vagy 40-50 évig."

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1292005)
Skarlát Boszorkány Creative Commons License 11 órája -1 0 1292006

Ehhez képest jó ideje kísérleteznek vele - működik, de vannak bőven megoldandó problémák.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1291998)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 11 órája 0 1 1292005

https://telex.hu/gazdasag/2024/04/25/mol-waberers-15-szazalekos-reszesedes

 

Van egy olyan érzésem, hogy a MOL-tól transzferálódik a mani a vő irányába.

Előzmény: AnchorMan (1292001)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 11 órája 0 1 1292004

Mind demo projekt állami pénzből, vagy marketing, hogy beszéljenek a cégről.

Senki nem gondolja komolyan.

A világnak 5-6 évente új messiás kell, régen volt a CNG, majd lett LNG, majd az akku, majd most a hidrogén.

Ez az őrület is kifut pár év múlva.

Előzmény: szilvatövis (1292000)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292003

Hááát... erről mást gondónnak az early adopter júzerek... ahogy a Tesla önvezetése alkalmából... inkább egy gigantikus átverés áldozatai...

Előzmény: szilvatövis (1292000)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 11 órája 0 1 1292002

Molt vett az amerikaiaktól egy vízbontót, most nézik mit lehetne vele kezdeni.

Előzmény: AnchorMan (1292001)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1292001

Hogyne lenne: majd a Nemzetth Vejének napelemtöltésű ledlámpáival világítanak meg más napelemeket, azok vizet bontanak hidrogénre/oxigénre... Ehhh... Gróf Spanyol a fasorban sincs...

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1291997)
szilvatövis Creative Commons License 11 órája 0 0 1292000

Közforgalomban van, nálunk is lehet kapni.

Vannak akik nagy jövőt jósolnak neki, az akkus villanyautó "zsákutcája" helyett....

Előzmény: AnchorMan (1291996)
AnchorMan Creative Commons License 11 órája 0 1 1291999

Eggen... en bloc evvan... néhányévnyi távlat: csak a zújraválasztás - legyen akár képviselő/miniszter, akár igazgatótanács elnöke/tagja - de legalább egy területi képviselő... ehhez meg rövidtávú népszerűség köll, amit a hálás választók díjaznak...

 

Ellenberger, a zillesmik nehány szaxerű trükkel megódd6tóak...  láccólag... egy háromszavas mondatban tójják a médiában, cserébe százóddalas tanulmány érdemben cáfolni... minek utána alig pár év alatt perelted ki a szükséges és elégséges adatokat... és még akkó' is Schadlgyuri végrehajtó köll, hogy télleg mekkapd... nnnajja... majd pont a fajtájától...

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (1291995)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!