Keresés

Részletes keresés

oktaclio Creative Commons License 2005.08.04 0 0 33
...én meg felhívtam ma a hungarocontrollt és a HR-en mondták, hogy előző héten volt a kiválasztás és kb. 2 évente van tanfolyam. :-(
Idén leszek 30 (ez a felső határ), szal majd következő életemben hamarabb gondolkozok el, hogy mit is szeretnék valóban csinálni... :-)))
Jago_ Creative Commons License 2005.05.23 0 0 32

twilight: szerintem csinaltass meg mindent... a hianyos jelentkezesi lap mar rossz indulasnak is, szinte biztos hogy nem fogjak elfogadni. De fel is hivhatod oket, ott a telefonszam a FAQ-ban, az a legegyszerubb, ok majd megmondjak - bar valszeg ok is azt fogjak mondani, hogy toltesd ki...

Előzmény: twilight66 (30)
kicsilany25 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 31

Szia!

Mail ment. :)

Előzmény: twilight66 (30)
twilight66 Creative Commons License 2005.05.23 0 0 30

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy megcsináltattam a szemészeti vizsgálatokat azonban két vizsgálatot nem tudott megcsinálnmi a doki mert nem volt hozzá műszere. Az a kérdésem hogy elküldjem így hiányosan a jelentkezési lapot vagy próbáljam meg valahogy megcsináltatni a vizsgálatokat?

controleur2 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 29
Szia krumpli02! Mail ment :o) köszi, hogy jelentkeztél
Előzmény: krumpli02 (28)
krumpli02 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 28

Szia!

Na itt vagyok (eddig még nem voltam, azért nem tanáltál). Szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre (ha tudok), jöhet mélben is. De lehet, hogy HAVCS (aki messze jobban informált mint akár egy titkosügynök...:-) /:P - szia HAVCS!/), vagy Victor B. jobban belemélyedtek az induló tanfolyam rejtelmeibe.

Üdv.

Előzmény: controleur2 (15)
Jago_ Creative Commons License 2005.05.12 0 0 27

twilight:

A kutyat nem izgatja itt a nyelvvizsgad... (bocs) Tenyleg nem erdekli oket a papir, ha semmirol nincs papirod akkor is jelentkezetsz. Folyekonyan kell beszelni a nyelvet, ennyi... Sztem ha van felsofokud es hasznalod is, akkor annak elegnek kell lennie...

Kepesites... Ez jo kerdes... Tudtommal szivesen latjak a maastrichti papirt mindenhol, de mint irtam 4 evet kotelezo az ECnel maradnod, ez benne van a szerzodesben.

Orvosi elozetes: egy szemeszorvoshoz kell elmenned (haziorvos nem is tudja megcsinalni azokat a vizsgalatokat) es majd o beirja az ertekeket. Nekem meg fuleszet nem volt elozetesben, most mar az is van? Ha a jelentkezesi lapos par kerdesre gondolsz a fuleszes dolognal, azt te toltod ki - az phase 4-ben az orvosin ugyis megnezik...

Előzmény: twilight66 (26)
twilight66 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 26

Ismét lenne egy újabb kérdésem!:-)

Elolvastam az EC weboldalát és megtaláltam amit kerestem + még egy olyan lapot is ami különféle orvosi vizsgálatokat kérdez tőlem főként szemészeti dolgokat da van egy két kérdés a hallásra is. Na most az lenne a kérdés, hogy ezeket az orvosi vizsgálatokat ki végi, végezheti el. Elég mondjuk egy sima körzetorvosi vizsgálat vagy van valamilyen hely ahova el kell  menni ahol ezt elvégzik.

Előre is köszönöm a segítséget.

twilight66 Creative Commons License 2005.05.12 0 0 25

Köszönöm a válaszokat. Ezen kívül lenne még egy pár kérdésem. Az eggyik az hogy mennyire kell jól tudni hozzá angolul hogy kint tanulja ezt az ember van felsőfokú nyelvizsgám de persze ez attól független? A másik hogy mennyire telített ez a szakma? Az utolsó és az egyik legfőbb ha megszerzem az ottani képesítést akkor azt mennyire tudom majd használni mondjuk itt Magyarországon vagy esetleg Európában?

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Jago_ (20)
Bull_ Creative Commons License 2005.05.11 0 0 24

Abban az időben bizony nem volt semmilyen képzés, ezt fogjuk megszívni kb. 4-5 év múlva.  1emberes tanfolyamra meg csak 1-re emlékszem még 79-ből. Rá mondja a Pesó, hogy "az uccáról jött ember" :o))) . Persze ettől még kiváló irányító és jó barátom.  Bika

Előzmény: emeszto1234 (23)
emeszto1234 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 23
Igen, nem volt egyértelmű amit írtam. Az eset még az LRI-s időkben történt, még mielőtt létrejött volna az Airport Rt. és a HC. Tehát az LRI-n belüli pályázatról, munkakör váltásról írtam. Nem tudom biztosan, de feltételezem, h a HC alkalmazottainak többsége volt LRI-s.
Persze, elképzelhető, h az ismerős valóban nem _lett_volna_ alkalmas. Ez ki sem derülhetett, ugyanis a pályázatát sem fogadták. Egyszerűen nem foglalkoztak vele. Emiatt írtam, h a felkészültség önmagában nem elegendő. Akit felvettek, az ismert vkit.
Bárhogy is, remélem azóta változott a kiválasztás. Bár a magyar polgári repülés belterjességét ismerve.... :/
Előzmény: Victor B. (19)
controleur2 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 22
Kedves HAVCS! Szíves elnézézsedet kérem a nick név tévesztésért. Gondolom sejted, hogy nem szándékos volt, úgyhogy sorry (a legjobbakkal is előfordul, igaz a aljstromból sem illik betűket kihagyni :o))). Írok, de nem nézem, hogy mit. Egyébként köszönöm az infókat!
Előzmény: havcs (21)
havcs Creative Commons License 2005.05.11 0 0 21

controleur2!

Nos meglehetősen kellemes a 12-24-12-72 munkaidő elrendezés. Természetesen nincs fix hétvége, akár a családi karácsonyból is kimaradhatsz, de ahogy egyik oktatónk fogalmazott, hétköznap reggel úszkálhatsz a Palatinusban és nem kell hétvégén zsúfolódnod (Üdv Steve :-) ).

Nem rossz, el tudsz intézni olyan dolgokat, amit a napi nyolc órás munkamenetben nem tudnál.

Hát ennyi!

Ja, egy apróság, a nickem HAVCS (tudod ez olyasmi mint a repcsik lajtsroma), és nem hvcs. Kössz.

Üdv

Havcs

Előzmény: controleur2 (17)
Jago_ Creative Commons License 2005.05.11 0 0 20

Twilight: hogyerted ezt? Jelentkezel es felvesznek az EChez? Ha igen, akkor nem kerul semmibe, munkaviszonyban allsz az ECvel es 4 evet vallalsz hogy itt dolgozol - igy nem kerul semmibe, es fizetest kapsz a tanfolyam alatt is.

Amennyiben sajat zsebre akarsz kikepzest, hat eleg rossz hirem van... Most per pillanat ugy tudom 10.000+ euro/het korul van az elmeleti kepzes ara (ami 14 het) es utana van meg a basic radar, de azt nemtom mennyi. Mindenesetre horribilis osszeg.

Ha barmi mas erdekel es tudok segiteni szoljal.

Udv,Jago

Előzmény: twilight66 (16)
Victor B. Creative Commons License 2005.05.11 0 0 19

Ezt kikérem a saját és társaim, kollégáim nevében is. Nekem semmilyen kapcsolatom nem volt a HC-vel, de nem tagadom, hogy van akinek volt.

Talán az ismerősöd képességeivel voltak-vannak problémák. Elég ciki az is - a te gondolatmenetedet folytatva -, ha 3 év után nem tudott olyan ismerősöket szerezni, hogy bekerüljön.

Lassan már 10 éve nincs civil szakamai képzés, csak katonai, így diploma sem szerezhető a civil oldalon.

Előzmény: emeszto1234 (18)
emeszto1234 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 18

HC-vel kapcsolatban a legfontosabbat nem írtátok: összeköttetés.

Történet még az LRI szétfurészelése elott, más képzési rendszerben. Illeto már 3 éve egy rádiónavigációs osztályon dolgozott. Angol nyelvvel nincs gáz, villanymérnök diploma. Mindezek ellenére nem tudott váltani, mert túl kis embert ismert. Inkább az utcáról vettek fel vkit.

Szakmai diploma egyáltalán nem adu ebben az esetben. Anno még Gyorben kaptak üzemmérnöki diplomát és rémlik a kijevi polgári repülési akadémia is (lehet, h ott végeztek a gyoriek).

controleur2 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 17
http://www.eurocontrol.int/corporate/public/site_preferences/display_job_list.html Helló Twilight! Ajánlanám a fenti linket, ott mindent megtalálsz az Eurocontrol tanfolyammal kapcsolatban. Hajrá!!! Én meg még azt kérdezném hvcs-től vagy attól aki éppen fórumozik ráér és tudja, hogy mennyire szabad időbeosztás ez a 12-24-12-72. Gondolok itt a családra, a hétvégi beosztásokra, az ünnepnapokra...stb. szóval, hogy mennyire hasonlítható mondjuk az időfelhasználás egy 8 órás "normál" melóhoz?
Előzmény: twilight66 (16)
twilight66 Creative Commons License 2005.05.10 0 0 16

Nos sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem ha az Eurocontrol nál végzem el a tanfolyamot akkor az mekkora összehbe kerül? Ez a dolog nagyon érdekelne és ha tudna valaki rá válaszolni aki ott végezte el annak nagyon megköszönném az információt.

Előzmény: HotelQuebec (0)
controleur2 Creative Commons License 2005.05.09 0 0 15
Sziasztok! Tamás! De tényleg, itts enki nem kivénhedt csataló :o)))) Nem csak a 20 éveseké a világ!!!! Köszi az infót. Keresgéltem itt krumpli02 kolléga után de nem leltem. Hol találom őt? Ha hall illetve olvas akkor kérem jelentkezzen egy kis infocserére, már persze ha kedve van.
széles tamás Creative Commons License 2005.05.05 0 0 14

Szevasztok!

Sajnos én is egy kivénhedt csataló vagyok ahhoz, hogy ezt a HIVATÁSt űzzem, de c2-nek üzenem, hogy keresse meg krumpli02-t, aki szintén militari vonalról civilesedett sok sikerrel!

Előzmény: controleur2 (6)
Nor(k)a Creative Commons License 2005.05.05 0 0 13
sziasztok :)
én is szivesen csináltam volna ifjabb koromban, de akkor még nem volt ennyire nyilt a felvétel :(
...aztán meg elmultam 25...
azért "kibicként" szivesen hallgatok mindent azóta is, ami ezzel a témával kapcsolatos :)
a felvételin mindenkinek egy kalappal, és remélem, minél többen bejuttok :)
majd várom a hireket! :)
controleur2 Creative Commons License 2005.05.04 0 0 12
Köszi az infot :o)
Előzmény: havcs (11)
havcs Creative Commons License 2005.05.02 0 0 11

12-24-12-72

Üdv

Havcs

Előzmény: controleur2 (10)
controleur2 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 10
Még egy kérdés, aki már "kész" irányító milyen időbeosztásban dolgozik? Gondoloma régi 24 - 72 már megszűnt, helyette valami egyéb?
controleur2 Creative Commons License 2005.05.02 0 0 9
Sziasztok! Persze persze nem a fizetésért csnálja az ember a munkáját, de manapság abból élünk. Nyilván nem szeretném, hogy az amúgy is elanyagiasodott világban én is ilyen legyek, de ha az ember elér fizetésben egy bizonyos szintet, és erre bevállal dolgokat akkor abból nagyon nehéz alább adni, de ez talán nem ennek a fórumnak a témája. Köszönöm a válaszokat, a segítőkészséget és őszintén remélem, hogy találkozunk :o))))
Victor B. Creative Commons License 2005.04.29 0 0 8

C2!

Ha a fizetésedet félted, akkor nem igen ajánlanám neked ezt az állást, mert az első 2 évben nem számíthatsz sok jóra. A kiképzés alatt éppen veri a bruttó 100-at. A lent említett beugróra csak a szakszó megszerezése után számíthatsz. De az ember nem is ezért csinálja.

Az első év valóban olyan, mint egy iskola (hétköznaponta 8 óra). Emellett nem nagyon lehet mást csinálni. De nem lehetetlen:-)

Üdv.

Előzmény: controleur2 (6)
vaszilov Creative Commons License 2005.04.29 0 0 7
" 1. Elsősorban az érdekelne, hogy a képzés elős éve alatt megoldható-e, hogy az ember 4 órában vagy estleg többen dolgozzon? Vagy eleve kizárt a tanfolyam mellett a meló?"
Nekem erre vmi olyasmit mondtak, hogy nem nagyon. Ez amolyan iskola. Szerintem nem véletlenül frissdiplomásokat keresnek.

"3.Továbbbá érdekelne a fizetések szintje is. "
Asszem a beugró nagyságrendileg br 300. Ez évekkel emelkedik.
Előzmény: controleur2 (5)
controleur2 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 6
helló pippone és a mindenki. Szerintem egy állati jó szakkma, én egy picit katonai vonalon űztem a témát és amikor azt a pályát el kellett hagynom meló hiányában nagyon fájt a szívem és nem tettem le arról, hogy én is irányító legyek még valaha az életembe civilben. nincsenek extra felvételi követelmények, csak szerintem rengeteg jelentkező lesz. a felvételikre neagyon készülni nem lehet, inkább képességeket vizsgálnak (memória, stressztűrő képesség ...stb) mik vagy veled születtek vagy nem. az angol az gondolom megy, annak a rádiólevelezésben lesz (többek között ) nagy szerepe, de az egy külön angol nyelv szinte. az egészségügyi rész sem hiszem, hogy különleges dolgokat követel. viszont ami szenzációs az a munka milyensége. számomra nagyon sokat jelent, hogy valami olyan munkát csináljak amire nem sok ember képes. (ehhez képest most a fantáziátlan marketingkommunikáció vonalon dolgozom). úgyhogy kitartást és ha máshol nem is talán a felvételin összefuthatunk. üdv mindenkinek ...a "szakállas" repirányítóktól pedig várnánk a bátorító szavakat és jó tanácsokat valamint bármilyen infót ami az irányítókkal kapcsolatos.
Előzmény: pippone (3)
controleur2 Creative Commons License 2005.04.29 0 0 5
Sziasztok! Új vagyok a fórumon és a repirányítás nagy szerelmese. Éppen azon gondolkodom, hogy jelenlegi szakmámat és állásomat felcserléném egy repirányítói állásra. Tudok róla sok mindent, de volna egy pár kérdésem amire örülnék, ha válaszolna valaki a repirányítókközül ha éppen ideje engedi. 1. Elsősorban az érdekelne, hogy a képzés elős éve alatt megoldható-e, hogy az ember 4 órában vagy estleg többen dolgozzon? Vagy eleve kizárt a tanfolyam mellett a meló? 2. Milyen időbeosztásban dolgoznak az irányítók? 3.Továbbbá érdekelne a fizetések szintje is. Nem az, hogy aki éppen válaszol mennyit keres, haenm egy "tól ig "lehetőség. Nem feltétlen motivációs tényező, de jelenleg egy jól fizető állásban dolgozom és ezt cserélném fel, (persze ha alkalmasnak bizonyulok a pályára) és mint mindenki én is pénzből élek :o) 4. Kb. hány fő a HungaroControl irányítói csapata? Ezek röviden a kérdéseim. Köszi előre is mindekinek aki szakít időt válaszolásra.
vaszilov Creative Commons License 2005.04.29 0 0 4
Kint voltam az állásbörzén ott mesélték. Ha jól emlékszem:

Egy diploma kell, de mindegy mi. Vmi két év a képzés a munka előtt, abból egy év munkaviszony. Nincsenek extra egészségügyi igényeik, egy átlagos, egészséges ember megfelel.
Pénz: senior rendszer, minél hosszabb a szakállad, annál nagyobb a szám is a bérszámfejtéseden.
Meló: a felelősséget jól megosztják, sok embernek kell egyszerre hibázni, hogy baj legyen. Egyébként pedig egy kis munka, egy kis pihenő a napi menet.
Időbeosztás: változó, nekem azt magyarázták, hogy a meló mellett sok szabadidőd lehet.

Ennyit tudok én, de ismétlem, nem vagyok légiforgalmi irányító. :)
Előzmény: pippone (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!