Keresés

Részletes keresés

alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 195
pb

gondolni en mindig arra gondolok amire a moricka. olyan fejletlen agyrendszerem van...

es ez a 'dolog' politikaval kapcsolatban sincs.

Előzmény: Probatbicol (193)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 194
pb

ugye ez a moricka mar surolja a leecet. melyiket? a szogest vagy a gyalulatlant?

felsorolasodban keet kakukktojas...

Előzmény: Probatbicol (191)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.29 0 0 193
Mire gondolsz, édes jó alfim?
Előzmény: alfredoo (192)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 192
pb

akkor kerlek, legyszi nekem is szoljal amikor jobb ha visszaveszek. mert nyilvan ez is ugy muxik mint a funyiro. eloszor a legmagasabbra novo, leghangosabb fuveket nyirjak ki. es a legfajdalmasabb modozatokkal.

szolni fogsz? neked tunik jo az orrod... (nem reszletezem hogy mire gondolok...)

Előzmény: Probatbicol (191)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.29 0 0 191
Kövért egyre könnyebb megérteni, mert kéziszótára kibővült a fenyőléccel, tehát lassan elég bőséges jobboldali eszközrendszerből válogathat a baloldali poölgár, úgymint:

kötél (és gerenda, szög)
fenyőléc (gyalulatlan kiszerelésben)
lámpavas (BZS)
oldalfegyver (kutyaszerű lepuffantási célból, á lá SM)
szöges léc (pofánvásági céllal, á lá BZS)

Úgyhogy van már mihez tartani magunkat, nem hivatkozhatunk arra, hogy ők nem szóltak.

Előzmény: alfredoo (189)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 190
foti

bennem meg az a kerdes merult fel hogy melyik orszag moricka orszaga? es hogy moricka rajta tartja e kezeet az o orszagan vagy levette rola?

szerintem errol is lehetne egy orat dumalni?

van olyan szent hogy moricka? ha nincs az diszkrimancio. hiszen moricka neve sokkal tobbszor elojon a magyar emberek kozott mint mariae. en peldaul mostansag ritkan hallom hogy maria/szuz maria segits....

milyen alkalmakkor es ki szokta kerni maria segitseget?

azt mondjak hogy jaj istenem. meg ilyeneket. de hogy jaj mariam???

Előzmény: Foti (188)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 189
foti

viszont nyugodtan kielemezhetnenk szemantikailag es kontext szempontjabol hogy mit es hogyan mondta. foleg mit jelent a mi. egy mondatnak altalaban ertelme szok lenni, tehat elemezheto. ez erdekelne. vagy kerdezzuk meg onnonmagat. kover onimozus (vagy ozmosisos) beszedet eleeg kiterjedten tudtuk/tudtak elemezni/elemezgetni. hogy a kotelet azt szimbolice kell nem erteni. es aki konkretan a kotelet kotelnek erti az egy aljas szemeet allat, aki csakis azert erti a kotelet kotelnek hogy vermet ashasson a fidesznek. ebben a kontextusban kover kommunista ugynok voltja es multja is tobbszor felmerult...

andras

a kisz titkarokkal szembeni elvarasaim nagyjabol egyformak azota miota nem valasztottak meg kisz titkarnak. kepzeld azt mondtak hogy a kisz titkarsagra en tulsagosan hablatyolos vagyok. es az rtl klub nagyon is kapitalista elnoket valasztottak meg a duna jegeen kisz titkarnak..

Előzmény: Foti (187)
Foti Creative Commons License 2004.02.29 0 0 188
2. kisérlet: :)

Tévedés. Amikor GyF azt mondja, hogy "mi", akkor ránk magyarokra gondol.
Nincs tévedés :)

Azt írtam (69)-ben:

Gyurcsányi idézetben a MI a kérdés, ha a "mi vagyunk itt, mi tudjuk formálni" mije a szocikat jelenti, akkor éppoly kirekesztő baromság, mint amilyenhez volt már szerencsénk korona tourist project környékén.

Ha a mi az itt élő emberek összességét jelenti, akkor ez nem több, mint a segíts magadon, az i(I?)sten is megsegít mondás. Emiatt nem kéne bocsánatot kérni a köznek, mert ha jól tudom ez egy közmondás...

Azaz két lehetőséget vázoltam mit is jelenthet. de szerencséer vannak olyanok is akik erről a kérdést egy órán keresztül csócsálhatják a teríték mellett:

Ha egy kis polgári öntudat, kellő mennyiségű rosszindulattal keveredik ...

Előzmény: Foti (187)
Foti Creative Commons License 2004.02.29 0 0 187
Tévedés. Amikor GyF azt mondja, hogy "mi", akkor ránk magyarokra gondol.
Nincs tévedés :)

Azt írtam (69)-ben:

Gyurcsányi idézetben a MI a kérdés, ha a "mi vagyunk itt, mi tudjuk formálni" mije a szocikat jelenti, akkor éppoly kirekesztő baromság, mint amilyenhez volt már szerencsénk korona tourist project környékén.

Ha a mi az itt élő emberek összességét jelenti, akkor ez nem több, mint a segíts magadon, az i(I?)sten is megsegít mondás. Emiatt nem kéne bocsánatot kérni a köznek, mert ha jól tudom ez egy közmondás...

Azaz két lehetőséget vázoltam mit is jelenthet. de szerencséer vannak olyanok is akik erről a kérdést egy órán keresztül csócsálhatják a teríték mellett:

Ha egy kis polgári öntudat, kellő mennyiségű rosszindulattal keveredik ...

Előzmény: alto (176)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.29 0 0 186
Megjegyzem, én már korábban szóltam, hogy ez a Mária nagyon szeszélyes asszony. Néha országot teremt, máskor leveszi a kezét, most mondd meg, hogy lehet így számítani valakire?
Előzmény: Törölt nick (185)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 185
Alfrédom, Gyurcsány csak hülye, de nem pedofil. Néha Mária teremtette az országunkat, néha meg leveszi a kezét. Mit vársz egy Kisz-titkártól?
Előzmény: alfredoo (184)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 184
pb

ot? erdeklodo ember vagy. latod nekem eszembe sem jutott ezen gondolkodni. jot biztos nem jelent. az meg hogy egy rosszal kevesebbet tudok....

nagy kaland...

ha mar szcientologiai egyhazrol beszel akkor milyen jot jelentene.

ha ott van a puska a falon az elso felvonasban...

neked szukseged van arra hogy megtudd hogy gyurcsany peldaul pedofil (IS)????

Előzmény: Probatbicol (181)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 183
alto

furi vagy. ugyanazt mondom amit te. es csakis azt mondtam hogy amivel nem ertek egyet az gyurcsany bocsanatkerese. ha emiatt megbukik akkor bukjon meg. es akkor senki nem fogja legyozni orbant.

en meg bujdosok a vilagga. szar ugy.

Előzmény: alto (173)
alfredoo Creative Commons License 2004.02.29 0 0 182
alto

nem vagyok ballib oldal. erdekes amit irsz. azt irod hogy a baloldalon divatta valt gyurcsanyt szidni. persze ekozben a jobboldalon mar eleve divatban volt es rovid mosolyszunet utan vetteek elo az osszes dolgot (lenin osszest) a polcrol ami oda el volt rakva szepen szalicilben lesutve.

mibol gondolod hogy en barmilyen oldal fikajanak bedolnek. mibol gondolod hogy nem tudom felfogni hogy gyurcsany ertelmesen tud es ertelmesen is beszel.

ettol fuggetlenul a krumplileves nalam krumplileves. (es nem en fogom se a szentszekre emelni gyurcsanyt sem a sarba /agyagba/ lokni /dongolni/.

ha valaki sarga csekkekrol aggodo emberekrol beszel, akkor az onmagaban ertekelheto cselekedet. mivel igyekszem a kettos mercet elkerulni egyforman is ertekeltem. nekem se gyurcsany, se orban ne beszeljen aggodasrol es felelemrol es aterzesrol a sarga csekkekkel kapcsolatosan. mert felall a hatamon a szor.

a sarga csekkeket meg be kell fizetni. ugye? meeg akkor is ha a nurse-ot kuldom hogy hogy fogja fiam a sarga csekkeket es fizesse be!

Előzmény: alto (174)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.29 0 0 181
OT = ?

Előzmény: Törölt nick (180)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.29 0 0 179
Nem mondtam én, hogy be kell szarni. Csak arra utaltam úgy nagyjából, hogy ez itt nem Franciaország, és GYF nem Chirac.

Magyarországon a jobboldal vallási fundamentalista, a legkisebb megjegyzést sem tűri el, és a szavazókat vallási érzelmek alapján mozgósítja. Nem sokban különböznek a táliboktól vagy az iráni fundamentalistáktól. Ez majd meg fog enyhülni, de látni kell, hogy politikai célokra használják fel a vallási érzékenységet. Éppen ezért okosabb dolog ezt nem piszkálni, és a politikai vitákat más terepeken megvívni, mert ezen a síkon csak elveszíteni lehet, értelmetlenül.

Előzmény: alto (175)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 178
Így van, a magyarokra gondolt, amikor azt mondta, hogy "mi".
Csakhogy neki a magyarok fogalma azt jelenti, hogy Ök.
Ami a miénk, magyaroké, az az övék.
Ha mi magyarok alakítjuk az országot, akkor ök alakítják az országot!
Ha van egy üdülönk, akkor neki van egy üdülöje!
Amíg nekünk van üdülönk, addig neki is lesz.
Amíg az emberek munkájából az országnak lesz pénze, addig neki is lesz.
Ha már az országnak nem lesz pénze, neki akkor is lesz.

Így alakítjuk mi, magyarok "közösen" a kis országunkat!

Előzmény: alto (176)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.29 0 0 177
Persze, a SZESZ-testvérek magnóval a hónuk alatt jártak misére.
Messzemenöen tiszteletben tartva a vallásos emberek templomát, erkölcsi támogatásáról biztosítva az egyházakat!
Előzmény: alto (175)
alto Creative Commons License 2004.02.29 0 0 176
Tévedés. Amikor GyF azt mondja, hogy "mi", akkor ránk magyarokra gondol. Elég sűrűn előfordul nála ez a fordulat és azt hangsúlyozza vele, hogy mi magyarok képesek vagyunk arra, hogy egy klassz országot csináljunk Mo.-ból.

Pozitív gondolkodású a fickó.

Előzmény: Foti (76)
alto Creative Commons License 2004.02.29 0 0 175
És? Az MSZP minden ellenkező híreszteléssel szemben soha nem volt egyházellenes. Mégis a jobboldalon szinte axióma, hogy a szocik az egyház ellenségei. Akkor meg mi a fenének még külön a lelküket ápolgatni? Mit csináltak a papok az elmúlt választási kampányban? A szószéken prédikáltak az istentagadó, gyehenna tüzére való szocik ellen.

Azt olvastam egy cikkben, hogy chirac népszerűsége nőtt attól, hogy kitiltotta a vallási jelképeket az iskolákból. Nálunk meg mond egy szoci politikus egy ártatlan mondatot és utána szúrja izén magát? Na ne már!

Tényleg nem értem, miért kéne beszarni.

Előzmény: Probatbicol (42)
alto Creative Commons License 2004.02.29 0 0 174
es az egesz gyurcsanybol nekem az a hangulat aarad mint amikor orban viktor elkezd beszelni a konyhaasztalaon sarga csekkjeiket rendezgeto emberekrol

Drága alfredoo, a ballib oldalon - köszönhetően az MSZP egyes vezetői áldásos tevékenységének is - divattá vált szidni Gyurcsányt. Namármost a közelmúltban azért szerencsére hosszasan volt alkalmam élőben, sajtótól és egyéb médiumoktól távol is hallani egy vitaestjét.

Szóval a kissé áporodott MSZP stílussal ellentétben egy teljesen új hang, új stílus. Érvei számokon, adatokon alapulnak. Tényszerű. Igen jó szónok. Van meggyőző ereje. Gondolkodik, de nem hiszi magát mindentudónak. Van humora. Hallgatóit nem orbáni lila metaforákkal akarja meggyőzni, hanem logikusan felépített gondolatmenetekkel.

Azt mondom: féljen Orbán, mert Gyurcsány egyetlen vitában képes lenne lerombolni az Orbán-mítoszt.

Fél is, hidd el. Azért estek neki. És én nem bocsátom meg Kovácsnak és Szilinek, hogy beszálltak ebbe a kinyírásba.

Gondolj róla, amit akarsz. De ne dőlj be a jobboldali acsargóknak.

Előzmény: alfredoo (28)
alto Creative Commons License 2004.02.29 0 0 173
Ne haragudj, de miért veszitek át azonnal a jobboldal hisztériáját? Mi a jó izét mondott GyF, ami olyan hihetetlenül sértő? Semmit. Mondott egy blickfangos mondatot. Ennyi. Aki meg meg akar sértődni, az meg is fog.

Körülbelül azt állítod, amit egy jobboldali nőismerősöm, hogy aki nem hívő, annak nincs joga arra, hogy kiejtse a száján Isten nevét vagy egyáltalán bármi köze legyen a kereszténységhez.

A közhangulatot a legkevésbé sem GyF szítja, hanem a hisztérikus jobboldal, nem utolsósorban azok a katolikus és nem katolikus keresztények, akiknek az ateisták valami civilizálatlan barbárt jelentenek, akik még csak félig emberek. Az én hangulatomat legalábbis ez szítja és még nem akadt széles e honban katolikus, aki ezért elnézést kért volna tőlem. Másoktól sem.

Egyébiránt őszintén örülni fogok, ha egyszer ebből a Gyurcsányból tényleg miniszterelnök lesz, mert ő biztosan ki fogja rúgni az államigazgatás felét, mint szükségtelen, csak közpénzpusztító herék gyülekezetét.

Szóval odáig azért ne süllyedjünk, hogy egy ballib politikus csak akkor használhat keresztény motívumokat a szövegében, ha azt előzetesen egyezetette az egyházzal. EZ lenne az agyatlanság.

Előzmény: Probatbicol (9)
geszthi Creative Commons License 2004.02.28 0 0 172
Szerinted a fotosnal nem volt?
Szvsz, elebb meg kell varni Kovert tagadjon ha mar, aztan majd megint lesz egy pervesztese emiatt mint a kotelezesnel...
Előzmény: Ezentúl söjtöri vagyok (165)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.02.28 0 0 171
Hülyék mindenütt vannak.

De nem hiszem, hogy kellene.

Előzmény: HitetlenTamaska (170)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.02.28 0 0 170
offtopic
Ugy gondolod, hogy neki majd lüke zsidó fundik miatt kell majd bujkálna?
Előzmény: Qohelet Ecclesiastes (169)
Qohelet Ecclesiastes Creative Commons License 2004.02.28 0 0 169
Szegény Mel Gibson!
Előzmény: HitetlenTamaska (168)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2004.02.28 0 0 168
"De ezen bárkinek joga van rögögni."
offtopic
Kár, hogy ezt a fundik nem igy gondolják. Szegény Salman Rushdinak is egy évtizeden át kellett bujkálni előlük.
Előzmény: Dual Power (166)
Probatbicol Creative Commons License 2004.02.28 0 0 167
Mi vagyok én, a KGB?

Megjelent egy cikk, beidéztem, mi a szart kellene nekem bizonyítanom? Ha nem hiszed, hívd fel a szerkesztőséget vagy mittudomén, a te bajod.

Előzmény: Ezentúl söjtöri vagyok (165)
Dual Power Creative Commons License 2004.02.28 0 0 166

A hülyeséghez való emberti jog, egyenlő a hülyék nyugodt kiröhögésének emberi jogával.

Tehát aki akarja nyugodtan nyaldoshassa mármelyik mitilógiai alak kezét és addig szagolhatja Isten lábszagát is ,ameddig csak kedve van.

De ezen bárkinek joga van rögögni.

Ezentúl söjtöri vagyok Creative Commons License 2004.02.28 0 0 165
feleslegesen kreténezel, kretén. biztos tudsz szerezni egy hangfelvételt is a "tényeid" mellé.
Előzmény: Probatbicol (164)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!