Keresés

Részletes keresés

zsazsa Creative Commons License 2008.12.03 0 0 3559
Sziasztok!

Dettó ugyanaz volt az eljárás, mint Bátyónál. Próba, lila képernyő és már írták is a javítás lapot. Kb. 1-2 hét alatt kész, mert éppen most kifogytak az új CCD-ből. SMS majd jön, hogy mikor OK. Remélem még az ünnepek előtt...

Sziasztok!
Előzmény: bátyó (3558)
bátyó Creative Commons License 2008.12.03 0 0 3558

Tegnap adtam be a szervízbe a gépet.

Kérdeztem, hogy javítják? A válasz: igen. Fel sem merült,  hogy egy más típust adnak helyette (mondjuk én ragaszkodok az S1-hez, de ez az én bajom).

Előzmény: bátyó (3556)
zsazsa Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3557
Szia Bátyó!

Köszi az infót, teszek egy próbát!

Szia!
bátyó Creative Commons License 2008.12.01 0 0 3556

Na várj egy kicsit.

A CCD hiba oka a Sony gyártmányú érzékelő gyári hibája. Ezt elismerte a Canon és a Sony is. A Canon erre úgy reagált, hogy az ilyen gyári hibás érzékelővel szerelt, emiatt meghalt gépet ingyen, bérmentve javítja.

Teljesen mindegy, hogy hol és mikor vetted a géped.

Mindenféle papír nélkül ingyen javítják vagy cserélik egy másik típusúra. Magyarországon is a Kamera kft-nél. Tehát nem kell kivinned Ausztirába (kivéve, ha neked egyszerűbb vagy jobban bízol bennük.).

Előzmény: zsazsa (3555)
zsazsa Creative Commons License 2008.11.30 0 0 3555
Sziasztok!

No, nálam is megtörtént az, ami már sokaknál. Tegnap előkaptam az S1-es gépet, hogy csináljak pár képet, de lilás vonalokon kívül semmit sem láttam a képernyőn..... Úgytűnik a CCD megadta magát nálam is.

A javítás érdekes lesz, mert én Ausztriában vettem a gépet. Kiváncsi vagyok, hogy ott miként fognal reagálni, de eddig csak jó tapasztalataim vannak. (egy minidisc megbolondult, de két hét alatt rendbe vágták azóta is megy.) Egy kérdésem ezért lenne, hogy itthon kb. mennyibe kerül a CCD csere, már ha csinálják. Köszi!

Majd jelentkezem a hírekkel.

tsabo84 Creative Commons License 2008.11.24 0 0 3554
Sziasztok!

A Canon PowerShot SX10 IS-ről készült tesztünket az alábbi linkre kattintva olvashatjátok:

Katt a teszthez!

A készülék kipróbálható a 220volt üzletében
manao Creative Commons License 2008.11.24 0 0 3553
Ennyi az egész, hogy "ezt szeretném" és ők boldogan cserélik sx110re javítás helyett?

Most már tudják javítani is ha azt szeretnéd, ha viszont nem
akkor egy SX110-et ajánlanak fel első körben
Előzmény: tomey78 (3549)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.11.20 0 0 3552
Hol hajtja végre az ember az említett szívózást és fenyegetődzést? És mi köze bármiféle eredmények a "3 év"-hez? A Canon egyelőre nekem nem válaszolt az ezzel kapcsolatos levelemre. Van olyan, akinek már igen? És *tényleg* van olyan, aki SX10-et kapott az SX110 helyett? Hogyan érte ezt el?
bátyó Creative Commons License 2008.11.18 0 0 3551

Igen, tegnap felhívtam őket, azt mondták, javítják a gépet. Feltéve, ha tényleg CCD hibája van. Nekem hirtelen úgy tűnt, mintha arra játszanának, hogy a jellegzetes CCD hibás gépre (szép lila csíkok a fekete háttéren) rámondják, hogy más a baja, amit x ezer Ft-ért megjavítanak.

Azért érdekes, hogy minden előjel nélkül jött be. Az egyik kép jó, két másodperc múlva a következő meg hulla.

Ez az SX 10 még érdekelne is. Az SX 110 nem. Arra nem bírom felrakni a nagylátószögű előtétet, meg a 9 Mp sem vonz.

Milyen módon, trükkökkel lehet megpróbálni a cserét SX 10-re.

tomey78 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3550
idéznék a fotozz.hu oldalon talált szavatossági igény fejezetből:
"Hetek óta már csak egy hétre vagyok attól, hogy a gépet visszakapjam, akkor kérhetek kicserélést, sőt akár az elállásom is megalapozott lehet"
és ha elállok a szerződéstől akkor az eredeti vételárat is vissza kérhetem, és igaz törekednie kell a 15 napra, de ha ezt nem tudja tartani akkor arról értesítenie kellene téged. Ezért a 10-15 nap között úgy érzem ennek az elállásnak helye van
Előzmény: ebe (3545)
tomey78 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3549
Most már tudják javítani is ha azt szeretnéd, ha viszont nem akkor egy SX110-et ajánlanak fel első körben,
de sok szívózás után és némi fenyegetés, meg minden,és ha benne vagy a 3 évben akkor akár egy SX10-et is ki tudsz harcolni magadnak
Előzmény: bátyó (3548)
bátyó Creative Commons License 2008.11.17 0 0 3548

Hát, tegnap az én drágaságom is elhalt.

Tipikus CCD hiba.

Van valakinek valami infója, hogy most éppen mit csinálnak a Kamera kft-ben a géppel?

Javítják? Cserélik? Ha igen, akkor mire?

Sajnálnám lecserélni, mert egy halom tartozékom van hozzá (nagylátó, szűrők).

QnAdam Creative Commons License 2008.11.10 0 0 3547
ne haragudj, de ennek így semmi értelme. mondjam, hogy miért, vagy rájössz? :)
Előzmény: EVL426 (3546)
EVL426 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 3546

Sziasztok!

Pár napja egy ismerősöm, vett egy Canon SX110 IS típusú fényképezőgépet!

Tudnátok segíteni, mik az előnyei és a hátrányai?

Jó döntés volt?

Válaszotokat köszönöm.

ebe Creative Commons License 2008.11.02 0 0 3545
"..15 nap előtt egy két nappal a gépem vételárát is visszakérhetem"

Ekkora marhaságot hol hallottál ? A 15 napra is CSAK törekedniük kell, 30 nap után már élhetsz panasszal, de az egy másik játék.
Előzmény: tomey78 (3544)
tomey78 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 3544

azért ezt még nem tartom lefutott dolognak

a 15 napból is kicsusztak, amiről semmiféle értesítést nem kaptam

a törvény meg az is kimondja, hogyha javítást kértem, és esetleg meggondolom magam, akkor is kérhetem a cserélt (csak az elején meg kell térítenem a keletkező költségeket), sőt ha a 15 nap előtt egy két nappal a gépem vételárát is visszakérhetem

Előzmény: kuff (3543)
kuff Creative Commons License 2008.10.28 0 0 3543
Nem akarok okoskodni, de sztem ezzel a javitassal rosszul jartal..
Előzmény: tomey78 (3542)
tomey78 Creative Commons License 2008.10.28 0 0 3542
Sziasztok!

Újra itt.

Ma telefonáltak a boltból ahol a gépemet vettem, és közölték, hogy megjavították.
Kicsit zavarba is hoztam a srácot mikor mondtam neki, hogy én cseregépet kértem nem javítást.
Ő meg azt mondta a Canon javította nem cserélte
- De a javíthatóság nem kizáró oka a kicserélésnek
- Nekik az irreálisan magas többletköltség, meg nem fő alkatrész ment tönkre
- Szerintem a CCD az nem egy apró hiba, és mellesleg megjegyezném fő alkatrész
- Akkor is az többe kerülne egy cseregép, mint amennyiért megcsinálják
- Most nem tudok a gépemért menni mert el vagyok havazva, de valamikor megyek érte, de akkor készítsék ki a vásárlók könyvét, mert a cseregép helyett javították a gépemet (aminek azért örülök is meg nem is)
- de az minek magának
- mert ha legközelebb elromlik mondjuk az optika rajta, és az köthető esetleg ehhez, hogy most javították, akkor azt majd nekem kell bizonyítanom, ezért kértem a cserét
Zozi79 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 3541
Értem. Hát akkor gyakorlatilag lehetetlen előre jelezni :(
Előzmény: kiraly.andras (3540)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.10.21 0 0 3540
Nekem 9000 körül volt, de ha jól tudom, akkor a hiba nem függ össze az expozíciók számával, mivel semmi köze a zárhoz, mechanikához. Azt írja a Canon a korábban mutatott oldalon, hogy "the connecting parts of the internal wiring of the CCD used in affected products may become disconnected" tehát hogy a CCD belsejében a csatlakozások közötti huzalozás enged el, és ezt a folyamatot meggyorsítja, ha magas a környezeti hőmérséklet, és páratartalom.

Szerintem ne következtess semmit abból, hogy hányadik expónál jár a géped. Se negatív, se pozitív irányba.
Előzmény: Zozi79 (3539)
Zozi79 Creative Commons License 2008.10.21 0 0 3539
Ideírnák az érintettek, hogy nekik nagyjából hányadik exp után jelentkezett a pestis? Köszi!
kiraly.andras Creative Commons License 2008.10.21 0 0 3538
Eleinte gyengén látszik a hiba, és nem is rendszeresen. Ahogy zajlik odabenn a pusztulási folyamat, egyre karakteresebb, és gyakoribb lesz. Végül csak az a furcsa, lilásfekete, kékes enyhén hullámzó csíkozás marad, a háttérben csak felsejlik a valódi kép. Haaaaúúúúúúúú! :-)
Előzmény: czzs (3537)
czzs Creative Commons License 2008.10.21 0 0 3537
Azért is kérdem, mert két hete, egyetlen napon, kétszer sikerült lilás elszíneződést látni. Az egyiket fényképen is sikerült megörökíteni, a másik csak bevillant exponálás előtt. Azóta viszont jó. Jó lenne tudni, mire számíthatok :(
Előzmény: kiraly.andras (3536)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3536
Korábban valaki közölt egy Canonos linket, ahol mintha időszak is meg lett volna adva, tehát, hogy nem érintett minden gép. Azt most nem találom, csak olyat hogy mely modellek érintettek (gyártási időponttól függetlenül). Itt van, és ugyanez a dpreview oldalán is.
Előzmény: czzs (3535)
czzs Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3535
lassan mindenki S1-es gépe tönkremegy, és ha még nem, akkor most már tudja, hogy jó eséllyel tönkre fog menni
Akkor már megkérdezem (mint 3,5 féléves S1 tulajdonos), mit tudtok róla: a teljes sorozatot érinti a hiba, vagy csak egy részét (pl. egy adott időtartamban gyártott darabokat)?
Előzmény: kiraly.andras (3533)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3534
Emlékeim szerint valaki már korábban jelezte, hogy ír a Canon Hungáriának a csere elfogadhatatlansága miatt (SX100/SX110). Én még nem kaptam választ. Senki más se?
Előzmény: kiraly.andras (3513)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3533
Ja, ilyenek nekem is vannak (nagylátó kivételével), de eszembe sem jutott hirdetni, hiszen lassan mindenki S1-es gépe tönkremegy, és ha még nem, akkor most már tudja, hogy jó eséllyel tönkre fog menni, miért költsön hát rá. De persze ha kell valakinek, az nyugodtan szóljon, én is beállok az eladók sorába.
Előzmény: horvistudio (3532)
horvistudio Creative Commons License 2008.10.20 0 0 3532
Sziasztok!!!
Eladó eredeti CANON tartozékok PowerShot S1 IS -hez.

Nagy látószögü elötétlencse WC-DC52A. (0.7 X) ,
Tel elötétlencse TC-DC52B =(1.6 X),
Közgyürö napellenzövel LAH-DC10 + LH-DC20 = LA-DC52E

Erdeklödni a horvistudio@freemail.hu lehet.
Egyszer voltak kipróbálva ezek a termékek.
Hibátlan állapotban vannak !!!
tomey78 Creative Commons License 2008.10.04 0 0 3531
Nekem csak egy olyan papírt adtak amin fel van tüntetve, hogy én sem a cseregépet, sem a javítást nem kértem, mert ha az is rajta lett volna, hogy a gép CCD hibás akkor azt a boltban elfogadták volna szakvéleménynek, de ez sajnos nem volt rajta.
Előzmény: ebe (3530)
ebe Creative Commons License 2008.10.04 0 0 3530
Várjuk a folytatást, úgy érzem köröket fogsz még futkozni. Annyit hozzátennék, én esetemben a CCD hiba megállapításához elég volt 2-3 nap, vagyis szét nem szedték, az arra jellemző hiba egyértelművé tette. "Szakvéleményt" a helyette kapott SX110-el együtt kaptam, tehát bele volt foglalva mit és miért.
Előzmény: tomey78 (3529)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!