Keresés

Részletes keresés

White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 36
Nézd,én csak azt tudom,amit az amerikai nagykövetség ír,ami szerint az érvényes vízum még nem jelent automatikus belépést.Igen,most is ki lehet utazni,vállalva,hogy a floridai Tallahassee-től az alaszkai Junot-ig minden nyílvántartási rendszerbe bekerül az ember ujjlenyomata,amivel remekül követhető lesz.Egyébként a művésznő különengedéllyel van kint
Előzmény: mibi (35)
mibi Creative Commons License 2004.01.18 0 0 35
".Feltételezvén ugyanis,hogy érvényes USA-vízummal hagyta el az országot,mely az erkölcsi bizonyítványhoz hasonlóan 3 hónapnál régebbi nem lehet"

Teves! Nekem tiz evre ervenyes USA vizumom van, amivel barmikor ki lehet utazni az uj rendszer bevezeteset kovetoen is!!

Előzmény: White Falcon (-)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 34
"nem ismerem részleteiben az ügyet, ígyhát inkább olvasok"

Ehezképest ez az 5. beszólásod ide. :( (a semmiről)

Egyébként egyszer nem állítottam, hogy én mindent tudok, többiek voltak oly kedvesek és hiteles infókat gyüjtöttek ide.

Ha érdekel az igazad, elkezded az egészet előröl lassan elolvasni, ha nem az a te dolgod. Bár attól félek, neked ez a téma a lassú bogarászástól se világosodik ki.

Előzmény: Lazi (31)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 33
Nem állítólag van kinn,hanem kinn van,ez tény,amit ma megerősítettek.Mégegyszer:
-az érvényes turistavízum sem jelenti azt,hogy beléphet az illető az USA területére
-azt sem jelenti,hogy ha már belépett(pl. 3 éve,amikor koncertet adott),akkor most újra beléphet
-hogyan úszta meg a vagyoni biztosítékot?
-ha részt vett a konzuli adjuttánssal való beszélgetésen,ahol tudta,hog ellenőrzik,csak őszintén válaszolhatott,ahol be kellett volna vallania,hogy egy petákja sincs,és büntetőper elé néz
-az INS-t nem érdekli,az ítélet jogerős-e,hanem az,hogy eljárás folyik ellene,és kötött időpontban bírósági tárgyaláson köteles megjelenni.

Ezen azonban nem esett át,mert akkor ki sem engedték volna.Következésképp megkapta a különengedélyt,és minden kérdés nélkül beengedték

Előzmény: Törölt nick (32)
Lazi Creative Commons License 2004.01.18 0 0 31
Nem menekül itt senki!
Egyedül Te a támadásodba.Ahelyett, hogy elismernéd: halvány fingod nincs a dologról,mégis szükségét érzed a támadásnak és belevaunak.

Azért nem szólok bele -nem úgy mint Te- mert bár elitélem a Cini féle hozzállást, nem ismerem részleteiben az ügyet, ígyhát inkább olvasok és ingatom a fejem a mindent és semmit nem tudó McMahon miatt.

És most ezzel tényleg befejezve a részemről. Nem látod be a tévedésed, nem vezet ez sehova. Ennyi.

Lazi

Előzmény: McMahon (28)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 30
Igaz a tény,hogy LA-ben van.Én ennél többet nem is állítottam.Azt viszont sosem állítottam,hogy kormánysegítséggel ment ki,azt ugyanis bizonyítanom is kellene.Az tény,hogy a KüM kellett a különengedélyhez,de a zenészeknek is van befolyása,bár ez csak az én tippem
Előzmény: Via Galvani (27)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 29
1. Ezt már rég letisztáztuk.
2. Te meg náci?
Előzmény: Via Galvani (27)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 28
off
Nyem haragszony én itty senykire.

Még jó b@sszus, mi van ha még haragszol is.

Egyébként jó lenne, ha a folyamatos offolás mellett szólalnál valami érdemlegeset is végre.
Írtam neked valamit ott lent, látszik hogy nem olvasol. Mivel igazam volt füled farkad behúzva menekülsz.
Ott van feketén fehéren, a topiknyitó is e hír kapcsán figyelt fel a sztorira újra. OLVASSÁL fikázás helyett jó???
on

Előzmény: Lazi (25)
Via Galvani Creative Commons License 2004.01.18 0 0 27
1. "A hír a Szines Mai Nap 3. oldalán jelent meg, tahát igaz." Hmm.
2. Zalatnay komcsi, tehát minden érthető.
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 26
Röpke pillanat.Azért azt szögezzük le,hogy -idézem a www.usembassy.hu weboldalt- a vízum önmagában nem jogosít a belépésre,mert a konzul kinti képviselője bírálja el,hogy tényleg beképhet-e az USA-ba.Zalatnay ellen valóban nem adtak még ki körözést,de az is igaz,hogy aki ellen már folyik büntetőeljárás,folyik az elkövetkezendő 2 évben,vagy folyt az utóbbi 5 évben,eleve kizárja a pozitív vízumigénylést.Igen,találkozott,lévén a különengedéllyel és érvényes útlevelével hagyta az országhatárt Ferihegynél
Előzmény: hócipő (22)
Lazi Creative Commons License 2004.01.18 0 0 25
Nem haragszom én senkire itt!

Csupán a topicnyitó elvtelen támadását kifogásoltam, főleg úgy hogy valakinek fingja sincs az egészről!

Lazi

De mostmár tényleg ennyi volt!

Előzmény: White Falcon (24)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 24
Hölgyeim és uraim,fiúk,lányok! Felesleges a sárdobálás,nem egymás ellenfelei vagyunk,hanem azé a tényé,hogy különengedéllyel,az USA-t is megszégyenítve "szöktettek ki" valakit,aki korábban sokak szimpátiáját élvezte.Nem lehet és nem szabad mindent jobb-bal,"én jobban tudom-te meg nem" kontextusra lebontani.Az MTV zenecsatorna legsikeresebb kampányának tartom azt a reklámot,amikor '86-ban egy ruszki és egy amcsi gyurmacsecsemő összeveszik egy játékon,amiből egyre több és több arzenál kerül elő,míg végül felrobbant a Föld.Szidjatok engem,hogyha kell,én indítottam a témát.Természetesen nem vagyok erkölccsősz,ítész vagy bármi,ez csupán kérés.A magam részéről mindkettőknek igazat adok,ugyanis tévedni emberi dolog.Ki állíthatja pl. hogy a Színes,mint bulvárlap,hiteles? Tény,hogy kint van,bosszantó,hogy így megússza,és valószínűtlen,hogy hazajön.Ha kibékíthetetlen az ellentét,haragudjunk inkább arra,aki mások jóhiszeműségét kihasználva,pénzügyileg és emberileg tönkretett és tönkretesz másokat...
Hy Creative Commons License 2004.01.18 0 0 23
Amúgy a bulvár hiteles hírforrás???
:o)
Előzmény: Hy (21)
hócipő Creative Commons License 2004.01.18 0 0 22
És ha január 5. előtt ment ki?
És ha ezután ment ki korábban szerzett vízummal és nem szerepel semmilyen körözési, vagy mit tudom én milyen listán?
S miért szerepelt volna, ha jogerős itélet még nincs? Ha meg az amcsiknál nem szerepel feketelistán miért ne engedték volna be? Nem az amiknak kell megakadályozni a belépést, hanem a magyaroknak a kilépést, ha annyira fontos a dolog. Gondolom valahol csak találkozott Cini egy magyar határőrrel!
Ha nem szerepeltem az ami nyilvántartásban eddig, az ujlenyomattal most majd szerepelni fogok, ennyi az egész. (Hogy ezt a későbbiekben mire használják fel az persze más kérdés.)
Mondjuk engem nem zavar, eddig sem láttam az USA-t, meg ezután se fogom.
Előzmény: White Falcon (15)
Hy Creative Commons License 2004.01.18 0 0 21
Téveccc!
Én is azt hittem, de lányom útlevelében levő vízum 10 éves túrista, többszöri utazásra és max 90 napi tartózkodásra igen, munkavállalásra NEM jogosít! Az útlevele hamarabb lejár, igaz meghosszabbítható.
Csak pénz kellene az utazáshoz...
Előzmény: White Falcon (-)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 20
"A topicnyitó semmi ilyet nem mondott"

Halgattál volna, olvastál volna, bölcsebb lennél!

Előzmény: Lazi (18)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 19
Picit még okoskodj légyszives! A topicnyitó semmi ilyet nem mondott?

WhiteFalcon:

"Egyébként magam sem követtem az eseményeket egészen idáig."

te:

"No mindegy, ez már kezd off lenni."

nem nem, nem
Te végig offoltál, a témához 1x nem szóltál hozzá.

Előzmény: Lazi (18)
Lazi Creative Commons License 2004.01.18 0 0 18
Nem, nem!

Ha én ennyire fogalmatlan lennék valamiről, eszem ágában sincs támadni a topicnyitót, nem úgy mint Te.

A topicnyitó semmi ilyet nem mondott. Egyedül Tőled hangzott el többször is ,hogy semmit nem tudsz a dologról. akkor meg miért érzed, hogy _bele_kell_szólni?

No mindegy, ez már kezd off lenni. Csupán egy észrevétel volt.Ennyi a részemről.

Lazi

Ettől függetlenül nem rám igaz:Ha hallgattál volna, bölcsebb lennél!

Előzmény: McMahon (17)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 17
Lazi, ennek most nagyon nem volt értelme.
Elvileg még a topiknyitó is elismerte, hogy idáig ő se volt egy Zalatnay lexikon. Amiért "beleugattam" az az, hogy érdekel a dolog.

Most én mondom:
Halgattál volna, olvastál volna, bölcsebb lennél!

Előzmény: Lazi (13)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 16
off

Kösz az infót. :)

on

Előzmény: kaanga (11)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 15
Egyrészt különengedéllyel van kint,ergo sima vízumal nem engedték volna ki.Korábban valóban enyhébb feltételek mellett igényelhette ugyan,de 2004. január 5-tõl a Belbiztonsági Minisztérium munkatársai a 115 amerikai nemzetközi repülõtéren és a 14 tengeri kikötõben 2 digitális ujjlenyomatot és fényképet készítenek minden vízummal rendelkezõ utazóról.

Az érvényben lévõ beutazással kapcsolatos rendelkezések legtöbbje változatlan marad és ismert minden utazó számára. A szokásos beléptetõ eljáráson felül, a belbiztonsági tiszt digitális ujjlenyomatot készít minden vízummal érkezõ utazóról. Az utazót megkérik, hogy tegye az egyik, majd a másik mutatóujját az optikai leolvasóra (szkennerre), továbbá digitális fénykép is készül a látogatóról a belépõállomáson.

További információk a www.dhs.gov/dhspublic/interapp/editorial/editorial_0333.xml alatt (angolul).
Tehát még ekkor is elbukott volna.Másrészt egy több évre sikeresen kiváltott vízum sem garancia arra,hogy következő alkalommal visszaengedik az embert...

Előzmény: rtsrulez (14)
rtsrulez Creative Commons License 2004.01.18 0 0 14
"Feltételezvén ugyanis,hogy érvényes USA-vízummal hagyta el az országot,mely az erkölcsi bizonyítványhoz hasonlóan 3 hónapnál régebbi nem lehet,s melyet a Patriot Act alapján csak úgy állítanak ki,hogy az illető köteles ujjlenyomatot adni és a "C" típusú nemzetbiztonsági vizsgálat és az ötöslottó nyerteséhez hasonlóan három szakpszichológussal elbezélgetni,erősen kérdéses,hogyan adhatták ki neki,amikor egyik sarkalatos pontja a vagyoni biztosíték,amivel -állítólag- közismerten nem rendelkezik."

Esetleg ugyanezt nemileg enyhebb feltetelek es vagyoni biztositek meglete melett megcsinalta 96-ban, es megkapta a vizumot 10 evre.... Miert ne lehetne egy USA vizum 3 honapnal regebbi?

Előzmény: White Falcon (-)
Lazi Creative Commons License 2004.01.18 0 0 13
Ha ennyire tájékozatlan vagy, minek a beleugatás az elején? Jó okostojásnak lenni?

Halgattál volna, olvastál volna, bölcsebb lennél!

Lazi

Előzmény: McMahon (0)
White Falcon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 12
Rövid hírként volt lehozva,de magam is gyenge kifogásnak érzem a dolgot.Egyébként magam sem követtem az eseményeket egészen idáig.Valóban öngyilkos lett az egyik hitelezője,aminek lehetséges okát abban látom,hogy mindegy,ki milyen oldalon áll ma,félmúltunkban a kevés élvezhető szórakozás egyik sarokkövének számított.Tragikomikus,de jobban oda kellett volna figyelni az Úri murira,sok minden elkerülhető lett volna...
Előzmény: McMahon (8)
kaanga Creative Commons License 2004.01.18 0 0 11
Csak a pontos tájékoztatás érdekében!

Családok tönkretétele és öngyilkosság Zalatnay számláján
Utolsó módosítás: 2003. augusztus 31., vasárnap 20:58


A pénteki ítélethirdetés alapján dől el, hogy az énekesnőnek börtönben kell-e töltenie a következő 5-6 évet

Elsőfokú ítéletet hirdet a Fővárosi Bíróság pénteken abban a büntetőperben, amelyben százmilliós csalással vádolják Zalatnay Saroltát; korábban az ügyész 5-6 éves végrehajtandó börtönbüntetést, az ügyvédek felmentést vagy legrosszabb esetben is felfüggesztett szabadságvesztést indítványoztak.

A vád szerint az énekesnő és vádlott társai kölcsönt vettek fel több tucat magánszemélytől, ám a fedezet tekintetében megtévesztették őket és végül sok esetben nem fizették vissza a pénzt.

Ezzel az énekesnő összesen több mint 120 millió forint, két társa pedig egyenként több mint 70 millió forint kár okozásában működött közre, melynek csupán 15-20 százalékát térítették meg az évek óta tartó eljárás alatt.

A korábbi vádbeszéd szerint a bűncselekmény-sorozat nyomán egy sértett szégyenében öngyilkos lett, több család tönkrement, felbomlott, Zalatnay Sarolta pedig eközben hetekre az Egyesült Államokba utazott élettársával, lányával.

Az ügyész a vádban foglalt cselekmények alapján a kiszabható kettőtől tizenkét évig tartó szabadságvesztés középmértékét, azaz legalább hét évet megközelítő letöltendő börtönbüntetést kért három vádlottra, köztük Zalatnay Saroltára.

A vádbeszéd szerint az esetek egy részében az egyik vádlott ügyvédként készítette a kölcsönszerződéseket és ügyvédi letéttel garantálta a visszafizetést, más esetekben a művésznő neve jelentett garanciát a kölcsönadóknak.

A kölcsönöket újsághirdetés útján gyűjtötte Zalatnay Sarolta számára egy pénzszolgáltatási tevékenységgel foglalkozó kft. Az ügyvédnek 2-5 százalék, a kft.-nek - melynek egyik tagja a vádlottak között van - 10 százalék járt a kölcsönügyletek után.

A kölcsönöket havi 10 százalékos kamatra vették fel a vádlottak Zalatnay stúdiója részére. A művésznő ugyanis az 1990-es évek közepén két-három év alatt megtérülő tévéstúdió beindítását tervezte. A remélt bankhitelek azonban elmaradtak.

A több mint 40 vádpont közül néhányat bizonyíték hiányában ejtett az ügyészség, és akadt olyan is, ahol később részben vagy egészben megtérült a kár.

Az ügyészség a cselekményeket üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett csalásnak minősítette.

Az eljárásban a vádlottak jórészt beismerték a terhükre rótt cselekményeket, ám bűnösségüket részben tagadták. A védők korábbi perbeszédeikben úgy vélekedtek, nem azok kerültek a vádlottak padjára, aki ezt megérdemelték volna.

A védelem kiemelte a sértetti közrehatást is: a károsultak a havi 10 százalékos uzsora jellegű kamatért hajlandóak voltak színlelt szerződéseket is kötni.

Zalatnay Sarolta védője a kisebb súlyú gazdasági adatszolgáltatás elmulasztásának és hitelsértésnek a vétségét nem vitatta, egyebekben felmentést kért, illetve legfeljebb felfüggesztett szabadságvesztést tartott indokoltnak. Zalatnay védője vitatta a szándékosságot és a kár mértékét is, melyből álláspontja szerint a művésznő terhére legfeljebb 55 millió forint írható.
MTI
kaanga

Előzmény: McMahon (9)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 10
Meg ezt az öngyilkosság dolgot se tudtam. Azért így kicsit más a helyzet. Bár alapból se hittem Zalatnaynak, ez így már nagyon durva.
Előzmény: Törölt nick (6)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 9
Teéjesen igazad van, nem vagyok otthon a Zalatnay témában, nem követtem ilyen szempontból az eseményeket. Én ott tartottam, hogy lehet, hogy börtön is lesz belőle. ?
Ok most már ezt is tudom.
Előzmény: Törölt nick (6)
McMahon Creative Commons License 2004.01.18 0 0 8
Egy kicsit pofátlanság a kipihenésre fogni. Azt meg se magyarázta, hogy miért nem ment el a tárgyalásra, vagy nem is kérdezték?
Előzmény: White Falcon (5)
kaanga Creative Commons License 2004.01.18 0 0 7
Van olyan is amiben egyet tudok érteni veled!

kaanga

Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.18 0 0 6
Akkor Te nem követted az eseményeket, mert minden jel arra mutatott, hogy letöltendöt fog kapni.
Kicsi nyilvánosságot kapott az a tény, hogy volt olyan, aki öngyilkos lett, mert Zalatnay kicsalta a pénzét és nem adta neki vissza.
Sokkal kisebb bünökért mások már régn a börtönszalmán rohadnának.
Zalatnaynak nem a bírósági ítélet az igazi fenyegetés, hanem az, ha azok a hitelezöi keresik meg, akik nem öngyilkosok lesznek a kinttlévöségük miatt.
Hanem esetleg eladják, hogy valamennyit ledolgozzon a tartozásából.
Minél messzebbre menekül, annál nagyobb az esélye, hogy még élheti egy darabig az életét.
Neki minden ilyen nap egy ajándék.
Előzmény: McMahon (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!