Keresés

Részletes keresés

hoppaaa Creative Commons License 2007.04.10 0 0 143
Szeretem a rotikat. Barátságos népség :)))
Előzmény: cooldoc (142)
cooldoc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 142
Rotter - biller:)
Megirigyeltem Hugitól.Roti
Előzmény: hoppaaa (141)
hoppaaa Creative Commons License 2007.04.10 0 0 141
:))) Kiféle lesz?
Előzmény: cooldoc (140)
cooldoc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 140
Szia! Örülök, hogy jól van. :)
Május elején megyek a kiskutyámért.:)
Eddig felejtettem, no meg a hivatásomba temetkeztem.
Előzmény: hoppaaa (139)
hoppaaa Creative Commons License 2007.04.10 0 0 139

Köszöni szépen jól :) Épp piheni ki a sonka-tojás lakomát :)))

Van már új kutya társad?

Előzmény: cooldoc (138)
cooldoc Creative Commons License 2007.04.10 0 0 138
Hogy van Yocko?
Előzmény: hoppaaa (137)
hoppaaa Creative Commons License 2006.03.04 0 0 137
Húúú, az kegyetlen lehet :((( A múltkor Yocko póráza elszakadt, és nagyboldogan elrohant. Észrevett egy kutyát a túloldalon, és átszaladt hozzá. Szerencsére nem ütötte el semmi, de mindketten nagyon megijedtünk.
Előzmény: cooldoc (136)
cooldoc Creative Commons License 2006.03.02 0 0 136
Előtte volt egy ugyanilyen Kerry-blue - Aldi.
Ő nagyobb volt, és morózusabb, s meglehetősen öntörvényű. Hét évet élt, 1993-ban halt meg, miután kirohant az úttestre és a házunk előtt elcsapta egy kocsi.
2 perc alatt kilehelte a kis drágám a lelkét. Gyászoltam 3 hónapig, utána az egri kennelből szereztem egy rokont.
Az a történet talán még borzalmasabb volt, hiszen még csak 7 éves volt...És a balestz elkerülhető - ha pórázon hagytam volna.
Előzmény: hoppaaa (135)
hoppaaa Creative Commons License 2006.03.02 0 0 135
Tényleg: nem is mondtad. Ő egytelen kutyátok volt? Egyébként tényleg nagyon szép.
Előzmény: cooldoc (134)
cooldoc Creative Commons License 2006.03.02 0 0 134
...volt:(
Előzmény: marcipa (133)
marcipa Creative Commons License 2006.03.02 0 0 133
De édes!
Előzmény: cooldoc (132)
cooldoc Creative Commons License 2006.03.02 0 0 132
Szia! Van képem Johnnykáról. Nagyon szép kerry-blue terrier volt...
Johnny
Előzmény: hoppaaa (131)
hoppaaa Creative Commons License 2006.03.02 0 0 131
Igen sajnálom. :((( A mienket 10 évesen el kellett altatni, állitólag rák, gyanúm szerint későn felismert babézia miatt. Ez akkoriban még nem volt olyan gyakori betegség mint most. Az elaltatás egy iszonyatos döntés, nagyon nehéz felvállalni. Még akkor is, ha az ember tudja, hogy biztos nincs tovább, de reménykedik, hátha van esély. Képed van Dzsoniról? Feltennéd? Van másik kutyusod is esetleg?
Előzmény: cooldoc (128)
Arthurgazdi Creative Commons License 2006.03.01 0 0 129

Szia!

 

Át tudom érezni a fájdalmadat....én az eddigi életem során már sajnos 3 kutyát veszítettem el...

Az első dogomat az állatorvos félrekezelte...az egyetemen halt meg...nem lehettem akkor vele...

A második dogomat 7,5 évesen el kellett altatni- ő rákos volt- mindent megpróbáltunk de nem lehetett megmenteni...nagyon nehéz döntés volt elengedni őt...szenvedett, láttam a szemében hogy menni szeretne...így hát nem volt más választásunk...elengedtük...ő szépen elaludt.... a kertben van a sírja...

Aztán anyukámék a törpesnacija - vele nőttem fel, szintén rák....őt tavasszal kellett engednünk, hogy méltósággal távozhasson....

 

Nagyon nehéz elengedni azt, akit annyira szeretünk....akitől annyi mindent kaptunk...de velünk ők mindig ott lesznek..és várnak a szívárvány lábánál....

 

Mindennek megvan az oka, csak lehet hogy mi nem értjük...

 

Nagyon nehéz meghozni azt a bizonyos döntést, de én úgy gondolom, hogy megérdelmelnek annyit, hogy megengedjük nekik hogy fájdalom nélkül, méltósággal távozhassanak....

Előzmény: cooldoc (128)
cooldoc Creative Commons License 2006.03.01 0 0 128
Tudjátok, én orvos vagyok. De a saját családodban nem vagy felkészülve elviselni a szenvedést - mint ahogyan nem tudod igazán kúrálni a családtagot sem. A kerry-blue-m, Dzsoni, családtag volt. ..Fél éve kaphatott egy kisebb agyvérzést (kombinált védőoltás miatt), ugyanis elment az egyensúlyérzéke és megsüketült. Mintha leborotválták volna a frontális lebenyét. De jelzett, ha ki kellett menni pisilni, sétáltunk, csak a legutóbbi időkben jelentkezett egy gyors lefolyású, rosszindulatú izomsorvadás. Fogyott az izomereje, egyre nehezebben ment neki a járás,"csonttaraj" nőtt a fejére - a rágóizmok atrófiája miatt. Utolsó napokban karban vittem le a második szintről a kertbe ...A szívem szakadt meg.
Amikor már nem akarta elfogadni a csirkeszárnyat, az utolsó napon nem ivott, felborult a homeosztázisa (szegény földöntúli, borzalmas büdösséget árasztott), tudtam, közel a vég. Felkészültem, hogy elaltatom, ha elmennek a húgomék haza, a három kisgyerekkel, mert nem akartam őket kitenni ennek az agóniának. De szegénykém szombatról vasárnapra virradóra -vele aludtam-kiszenvedett, és már az örök vadászmezőkön futkározik, borzasztó űrt hagyva bennem maga után. Könnyeim felszáradtak, a fájdalmam velem marad.
De 13 évet élt, szeretetben, megbecsülve. Igazi társ volt - talán korábban kellett volna lépnem, lehet , hogy az önzőségem miatt tovább szenvedett. Ez az én keresztem marad.
Drága Kutyusom, mindig velem maradsz a szívemben…A legjobb barátom, Igaz Társam voltál, nyugodj békében. Megtanítottál szeretni.
marcipa Creative Commons License 2006.02.14 0 0 127
Hmmm!!! :-((
Előzmény: Nickolet (126)
Nickolet Creative Commons License 2006.02.14 0 0 126
Sziasztok! Nekem négy éve halt meg a colliem agyérgörcsben! És a mai napig siratom hogy nem tudtuk megmentenide mindent megtetünk érte amit lehetett! Ezek nagyon fájó dolgok de mindig ott lessznek velünk az álmainkban a gondolatainkban a szívünklben!
hopi Creative Commons License 2006.02.13 0 0 125
ezzel mind így vagyunk:(
Előzmény: marcipa (124)
marcipa Creative Commons License 2006.02.12 0 0 124
Megint szegényebbek lettünk...:-((((

Egy kis keverék drágaság hagyott itt egy héttel ezelőtt. Most úgy érzem, többet kellett volna törődnöm vele..
hopi Creative Commons License 2005.10.31 0 0 123

Édes Istenem! Mennyire tud fájni. Az enyém nem döglött meg, csak el kellett ajándékoznom, de a mai napig siratom, és könyörgök egy-két hírért, hogy jól van-e.

Amint lehetőségem lesz rá, azonnal magamhoz veszek egy kölyök vizslát,akit meg tudok tanítani arra, hogy ne egye meg a tyúkokat...Annyira hiányzik egy vizs!

Ha majd egy kicsit túl leszel rajta, biztos találni fogsz méltó utódot te is.

Előzmény: Nick_Rivers (102)
Avarvirág Creative Commons License 2005.10.31 0 0 122

Cifra egy mudi anya nem tervezett gyermeke, apa ismeretlen :-) (de nagyon ügyes lehetett, mert 2 kerítésen ment át a csábos mudilányhoz)

 

Szándékosan választottam keverék kutyust, mert annyira sajnálom a kóbor kutyákat. És hát, egy fajtatisztát, ha megunják szegényt, még mindig el lehet adni, de a keverékek gyakrabban végzik az utcán, vagy ha nem is ott, de gyakran magányosan, elhanyagolva élnek.

Előzmény: hoppaaa (121)
hoppaaa Creative Commons License 2005.10.31 0 0 121
Mi is csak kb két hét után kezdtünk kutya után nézni... olyan tiszta és csendes volt a lakás :(((
Előzmény: Nick_Rivers (120)
Nick_Rivers Creative Commons License 2005.10.31 0 0 120
Nagyon édes!!! Én egyelőre nem tudom elképzelni hogy új kutyám legyen de talán majd idővel nekem is....
Előzmény: hoppaaa (117)
Nick_Rivers Creative Commons License 2005.10.31 0 0 119
Nálunk még póráz se volt, jó ha 10x volt rajta életében, de szerencsére nálunk is szinte mindenki tök pozitiv volt. Mondjuk szerencsére itt ahol lakok szinte több a kutyás/ex kutyás mint akinek nincs.
Előzmény: hoppaaa (107)
hoppaaa Creative Commons License 2005.10.31 0 0 118
Nagyon aranyos :))) Milyen tipusú?
Előzmény: hoppaaa (117)
hoppaaa Creative Commons License 2005.10.31 0 0 117

Ő Cifra kutyus:

 

 

Előzmény: Avarvirág (111)
Avarvirág Creative Commons License 2005.10.31 0 0 116
Köszi, elment a mél.
Előzmény: hoppaaa (115)
hoppaaa Creative Commons License 2005.10.31 0 0 115
Publikussá tettem!
Előzmény: Avarvirág (114)
Avarvirág Creative Commons License 2005.10.31 0 0 114
Igen!!!
Előzmény: Avarvirág (110)
hoppaaa Creative Commons License 2005.10.31 0 0 113
Küldd el mélben, felteszem, ha gondolod.
Előzmény: Avarvirág (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!