Keresés

Részletes keresés

El_Fuego Creative Commons License 2020.05.07 0 0 337

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Van nekem egy Ariston Velis Evo 80-as bojlerem. Be van állítva rajta az ECO mód (bár ez a problémám szempontjából mindegy) és azt tapasztalom, hogy 53 fokos víznél engedek magamnak egy kis fürdővizet (egy normál méretű kádba kb 15-20 cm magas víz) és kb 5-10 perc múlva azt látom, hogy a tartályban lévő víz már csak 41 fokos. 

Ha nem volt beállítva az ECO akkor is így volt, de úgy fizettünk vagy 6-7000 forintot a bojler fogyasztásáért (ez csak a bojler). ECO-val lement kb 4000-re.

Ketten lakunk itt a feleségemmel és nem mindig elég kettőnknek a víz. Ha ő tusol és a haját is megmossa, akkor biztos, hogy elfogy a meleg víz. A korábbi lakásunkban távfűtéses volt a meleg víz és ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy sose fogy el, ezért nem tudom, hogy ez a bojleres dolog így normális-e. Akiktől vettük a lakást állítólag simán megfürödtek 4-en (2 felnőtt 2 kisgyerek).

Akkor volt elég kettőnknek a víz ha felvettem a hőfokot 70 fok körüli értékre, de úgy rohadt sokat fogyasztott és könnyen megégettük magunkat.

A bojler kb 4-5 éves.

Szerintetek ez normális?

Palási Creative Commons License 2020.05.05 0 0 336

Azért van nekem  átfolyós bojlerem is, ami a mosogató alatt van. Így vettem anno  9 éve a lakást. 25 Amp a biztosíték így ez a bojler (vízmelegítő)   nagyjál a felét viszi el a rendelkezésre álló teljesítménynek. De mivel itt egyedűl vagyok,   ha mosogatót használom mást nem csinálhatók... nemporszívozók, nem hajszárítozok meg semmi nagy teljesítmény.   3 KW  úgy 2 liter /perc   50 fokos, de a 45 fokos vízből  4 -4,5 liter /perc mennyiséget biztosít, azzal komótosan elmosogatok. Így is 10 perc alatt elmehet akár 45 liter víz is.

A szerkentyű olyan 12 - 14 éves lehet,  ezzel vettem a lakást 9 éve.

Előzmény: Adam Forum (334)
Palási Creative Commons License 2020.05.05 0 0 335

Azért azon elgondolkodom, hogy  miért adjak 30 eft-ot  egy 5 literes hajdú beszerelésére. ?

Adva van egy  gázvízmelegítő, ahhoz  van egy meleg víz  és egy hideg víz csatlakozás a mosogató felett. mind a kettő egy keverő csaptelepbe csatlakozik azon  folyatjuk a kívánt hőmérsékletű  melegvízet.

Ez a melevízszolgáltató gáz apparát kaput, egy hajdú mellett döntök. Megvásárolom 28 eft ért... ehhez jár... az árában van a szabadkifolyású csaptelep  +  2 db flexi cső   + tömítés. max 10 kg -tehát hátizsákban is hazavihető.

Leszerelem a keverő csaptelepet  eladom a vaterán  adnak érte  16 ft -ot.

A melegvíz csatlakozást ledugozom,  a hideg helyére megy a  szabadkifolyású csaptelep  onnan a két flexi csövet a már a falra szerelt  bojlerbe kötöm... hollandik segítségével. Víznyomás alá helyezem  és a csatlakozó dugaszt ami nem több mint  másfél méter kábellel rendelkezik, egy  ilyen távolságra lévő  dugaljba  dugom. Ha távolabb van  jön egy flexi hosszabító.

Rutinos szerelőnek 1 óra, barkács felhasználónak 2 - 3 óra.

Előzmény: Adam Forum (332)
Adam Forum Creative Commons License 2020.05.05 0 0 334

Koszonom szepen! En is a tarolos modszer fele hajlok inkabb. 

udv:

Adam

Előzmény: Palási (333)
Palási Creative Commons License 2020.05.05 0 0 333

" Ehhez kepest az elektromos nagyon ”gaz” lesz fogyasztasban"

Nos itt két gond is lehet..  maga az elektromos áram ára elviekben a gáz..... de azért mosogatáshoz viszonylag kevés mennyiség kell, tehát kibírható .

a másik a teljesítmény. ha csak nem  32 Amp a biztosíték akkor gáz, mert a hálózat lesz túlterhelve. talán a 25 Amp még elmegy, de a 15 Amp esetén már tényleg nagyon gáz. szerelés és a készülékek árai reálisak !

Tehát 25 Amp -nél is inkább a tárolós... annak elég 1,5 max 2 kW.

Előzmény: Adam Forum (332)
Adam Forum Creative Commons License 2020.05.05 0 0 332

Sziasztok! Tudnatok tanacsot adni abban, hogy komyhai mosogatashoz, az kb napi 3*5 perc vizhasznalat nekem, mi a legjobb arertek aranyu megoldas? 
Egy Hajdu FT 5 felső elhelyezésű vízmelegítő, 5 literes. Ez kb 28.000 ft. A beszerelese kb 30000 ft. 
Vagy egy LCD kijelzős átfolyós vízmelegítő 3 kW teljesítménnyel, 60 fokra fut maximum, mely kb 7000 ft. A beszerelese nem tudom, menni lenne. 

Eddig egy regi gazmelegitom volt. Ehhez kepest az elektromos nagyon ”gaz” lesz fogyasztasban?

Koszonom elore is es szep napot mindenkinek!

Adam

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.15 -1 0 331

300 literes ?

Iskola, kollégium vagy idősek otthona ??

Előzmény: turulka1920 (330)
turulka1920 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 330

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. Vásárolnák egy 300 l  indirekt Hajdu villanybojlert. A kérdésem az lenne ha csak az elektromos felfütést használnám belöle eggyenlőre az kivitelezhető e? Illetve  ebben az esetben ugyanúgy elektromos fütöszállal  melegiteném a vizet mint egy hagyományos bojler esetén? Valamint a biztonsági szelep tulfólyója állo bojler esetén ugyanúgy a készülék alján van? Köszönöm zsolt

LanyUss Creative Commons License 2020.03.22 0 0 329

Köszönöm a szépen a válaszod!

Tökéletes meglátásod a marketinggel kapcsolatban :) Nem sokat értek belőle :D

50l villanybojleren is a számításban volt, de éppen befér a konyhaszekrény aljába + úgy gondoltam, hogy 30 liter meleg vizet  könnyebb a beállított hőmérsékleten tartani, mint 50 litert.

A készülék max. 8 bar üzemi nyomást tud. Nálam a hideg víz nyomása 5 bar. A földtől 30 cm-re helyezném el, ezért felső kifolyásút nézek. A típust még nem döntöttem el, mert mindegyikről írnak valami  gyengeséget.

Előzmény: a tömeg az tömeg (328)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.03.11 0 0 328

Mint írtam megéri. Viszont jellemző a nagy mellébeszélés   az ilyen árú elsózó szövegekben.

Ime  :

" Továbbá a készüléktípus tárolója speciális titánium-bevonattal van ellátva, amely tovább növeli az élettartamot és a korrózióvédelmet.A megerősített külső kialakítás csökkenti a szivárgások esélyét és az esetleges karbantartások számát."

tároló az  acéllemez, zománc bevonattal. A zománcban van  titándioxid...   is .. minek hablatyolni a laikusoknak.  ?? !!

A felfűtésről viszont egy szó sem.

Karban tartás ?  Villanybojlert,   legalább is ilyen nagyságút nem érdemes . Nagyobbat lehet vízkőmentesíteni  és anódot cserélni. De egy 26 eft -os készüléknél több a leves mint a hús... hacsak  valaki nem sk. csinálja..

Szerencsés esetben több mint 10 évet kibír !!

Előzmény: LanyUss (326)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.03.11 0 0 327

Megéri.

Habár arról hallgat az ismertető, hogy  milyen a készülék.

A villanybojlereknek kettő tipusa van az egyik amely nyomás alatt van a másik ami un. szabad kifolyású.

A készülék valószínűleg az első. Akkor viszont kell hozzá un. biztonsági szelep is.

Van egy harmadik típus. Ez az un. átfolyós , de nem tárolós rendszerű.Ennél extra nagy elektromos teljesítmény kell.

30 liter  forróvízből tudsz  60 liter zuhanyzó vizet készíteni. Aztán  újra termelődik  a felfűtési időt nem láttam  valószínű   2 -3 óra.

Előzmény: LanyUss (326)
LanyUss Creative Commons License 2020.03.11 0 0 326

Ariston Andris AN RS 30 https://gepesz.hu/shop/detailed.php?termek=25492&fa=1

Pár perces zuhanyzáshoz kettő személy részére elegendő lehet? Ritkán használt nyaralóba lenne szükség rá. Gyakorlati tapasztalat esetleg ezzel vagy kisebb 15 literes típussal? Esetleg Bosch? Árukereső véleményeket már megnéztem.

pötsch Creative Commons License 2020.01.21 0 0 325

Hello, ugyanerre a problémára hosszas töprengés után ugyanebben a megoldásban gondolkozom.

Konkrétan ebben:

https://www.ventil.hu/hajdu-za-10-alsos-villanybojler.50830.phtml?first=true&v=mnbrdt&gclid=CjwKCAiA35rxBRAWEiwADqB374NPWL9b2KLlzjzdMIX7I2N3MtYpcV4075gOSsBe14GUePe2KAKSzhoCCDYQAvD_BwE

Kicsit guglizok még, aztán szerintem bevállalom. Mi baj történhet?

Előzmény: Xemoiv (320)
Égető1 Creative Commons License 2020.01.19 0 0 324

A 'Z' az azt jelenti hogy a tartály zománcos.  Hogy 65 fokig fűt az azért néha hátrány pl. vezérelt áramnál, viszont előny mivel kevesebb vízkő képződik !! Ahol nincs vezérelt áram a praktikus a kicsi -- ólcsó, könnyű beszerelni.  50 literes bojerrel lehet kb. 400 liter melegvízet termelni.

Sőt talán többet is !!

Előzmény: Polgár Attila (323)
Polgár Attila Creative Commons License 2020.01.18 0 0 323

Hello

Valaki leírná konyhanyelven hogy mii a különbség a HAJDÚ Z sorozatú bojlerei és ez az új fantázianevű 

AQUASTIC között.Mert ez utóbbi olcsóbb de ez is Hajdú.A paraméterek is hasonlóak bár ahogy láttam ez max 65 fokig fűt.Elektronika esetleg más vagy melyik ami inkább ajánlott.

köszönöm

Xemoiv Creative Commons License 2019.12.06 0 0 322

Nekem a fő problémám az, hogy a csap megnyitása után nagyon sokára jelenik meg a melegvíz, illetve ha csak kicsit nyitom meg a csapot, akkor a Junkers be sem gyújt. Az csak egy másodlagos ( nemek :)) hogy közben pazarló is.

Gyurma73 Creative Commons License 2019.12.06 0 0 321
Az elektromossal még többet fog fogyasztani.
Előzmény: Xemoiv (320)
Xemoiv Creative Commons License 2019.12.05 0 0 320

Sziasztok ! Tanácsot szeretnék kérni. A melegvizet jelenleg egy átfolyós Junkers gáz-vízmelegítő szolgáltatja.. A problémám az, hogy a melegvíz a megnyitás után elég sok idő után jelenik meg. Ez különösen a mosdónál zavaró. Itt ugyanis a keverőcsappal "normál" hőfok beállításakor perceket kell várni. Ez mind víz- mind pedig gázpazarlás. Az az ötletem támadt, hogy pufferként egy kisebb villanybojlert kötök utána. Nem kellene nagy, csak annyi, hogy ezt az átmeneti időt áthidalja, különösen a rövid idejű ( pl kézmosás ) idejére. Mi a véleményetek ? Járható út ez, vagy cseréljem le az egészet pl. egy 80 l-es Ariston  elektromos bojlerre ? Előre is kösz a válaszokat.

M3 HellRot Creative Commons License 2019.12.05 0 0 319

Kisillabizáltam, de inkább kerüld a magyar ékezetes karaktereket, akkor olvashatóak lesznek az írásaid. Az első az volt...

Azért fontos a téli vagy nyári üzem, mert télen akár 10 fokkal is alacsonyabb lehet a bejövő vízhőmérséklet. Ezért pl egy 42 fokra való melegítés hőlépcsője, így a szükséges pillanatnyi teljesítmény is 25 - 30%kal megnövekedhet, azonyos vízmennyiséghez. Ezt a gytakorlatban úgy oldja meg a vezérlés, hogy a tejesítmény marad maximális, de nyáron kapsz 13 liter/perc 42 fokos fürdővizet, télen pedig csak 10 liter/perc-et.

Előzmény: turulka1920 (318)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.05 0 1 318
Megprobàlom megint.Mièrt külömbözik a tèli ès a nyàri vízellàtàs.Nàlunk egy tetöre telepitett napkollektor rendszer szolgàltatha az àramot.Az elmű 3x32 A szolgàltat eggyenlőre.Nàlad mekkora a bejővő ami viszi az elektromos berendezèseidet? Vagy a tied nem a hàlozatra hanem a szolàrra van kötve?

Előzmény: turulka1920 (317)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 317
Huha ez meghibbant
Előzmény: turulka1920 (316)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.05 0 0 316
Köszönöm a felvilàgosítàst.Mièrt fontos hohy tèlen vagy nyàron szolgàltat meleg vizet?Nekünk a hàzon napkollektor rendszer lessz.Ezèrt elektromos minden.Most 3x32A a bejővő feszültsèg. Neked mekkora bejővőről megy a hàz ellàtàsa köszönöm
Előzmény: M3 HellRot (315)
M3 HellRot Creative Commons License 2019.12.04 0 0 315

Átfolyóssal kb havi 3000 forintot spórolsz a villanybojlerhez képest, 100 litert vagy afelett feltételezve.

27kW télen egy esőztető nem víztakarékos zuhanyhoz is elég (8-10 liter / perc), vagy kádtöltéshez (5-10) perc a kád gyereknek pl., vagy két perlátoros csaptelepet elvisz egyszerre... Nekem sok-sok éve van, abszolult gondozásmentes, mert a vízkövet lelöki magáról. Nemrég raktam fel két 100-as bojlert (hét év után), mert csináltam egy második fürdőt is, de akkor már tettem vízlágyítót is (sós BWT) a rendszerbe.

Lényeg a lényeg, hogy energiába visszahozza az árát, és akár az a hálózatbővítés költségét is, de egy gyerekes vagy nagyobb háztartás kompromisszum mentes ellátására nem elég. Ha egyedül, csak párral vagy, vagy élhető a kompromisszum és hosszú távon spórolni akarsz, akkor jó megoldás.

Előzmény: turulka1920 (310)
turulka1920 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 314

igen tudom

Előzmény: lisztferihegy (311)
fák, juh, madár2 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 313

Én egy éve néztem ezt a megoldást (27kW-os átfolyós). Olyan mértékű hálózatfejlesztés kellett volna, hogy egyszerűen szinte kivitelezhetetlen volt és baromi drága lett volna. Amúgy nem fogyaszt többet, sőt... mint egy bojler.

Pmke Creative Commons License 2019.12.04 0 0 312
Szerintem zárt rendszerü a kis Ariston bojler. De tudni kéne, hogy építettek-e be biztonsági szelepet?
Előzmény: anonimus11 (308)
lisztferihegy Creative Commons License 2019.12.04 0 0 311

Azt tudod hogy a 27kW-os átfoLYós az 117 (!) Ampert igényel? Az 3x39A.

turulka1920 Creative Commons License 2019.12.04 0 0 310

Sziasztok.Segitséget szeretnék kérni .Atfojos vizmelegitő vagy bojler minden infot megköszönök .Az átfojos 27 kw os.Energia fogyasztása éves szinten egy ariston csucskategoriás bojlerhez viszonyitva?. vizmennyiség.Furdőszoba kád zuhany mosdo konyha mosogató a fogyasztok. Üzemi nyomás az átfojosnál mekkora Egyszerre hány fogyasztot tud kiszolgálni? Köszönöm

zöldeskékek Creative Commons License 2019.11.18 0 0 309

Jól írod.

Megjegyezném, hogy szabad kifolyásúnak is nevezik azt a bojlert aminek különleges csaptelep kell.

Előzmény: anonimus11 (308)
anonimus11 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 308

Ezzel a típússal még konkrétan nem volt dolgom, de alapvetően 2 féle létezik ilyen bojlerekből. Zárt és nyitott rendszerű. Nyitott rendszerű bojlereknél van az a történet, hogy csak olyan csapteleppel lehet használni, aminek 3 bekötőcsöve vanu Ez látja el a biztonsági szelep szerepét, hogy ne robbanjon fel a tartály. Nem mindegyik bojlerhez adnak alap esetben ilyen csaptelepet, van hogy neked kell megvenni hozzá.Ha viszont Zárt rendszerű, minden esetben kell hozzá kapnod egy biztonsági szelepet, amit be is kell szerelned, pont a lehetséges túlnyomás miatt.  A leírásod alapján nekem pont az a gyanúm, hogy ez egy nyitott rendszerű bojler lehet, amit nem megfelelő csapteleppel használtok, és a rendszer leggyengébbik pontján tör utat magának a meleg víz. A flexi cső toldásánál. Remélem tudtam segíteni. 

www.bojler-villanyszerelo.hu

Előzmény: illjolxix (307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!