Keresés

Részletes keresés

Alapi42 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1065

 Bele kell törődni  ,   meg lehet szokni !!

Előzmény: Ilus6 (1064)
Ilus6 Creative Commons License 2019.12.13 0 0 1064

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy mi lenne a megoldás?

Gázkonvektoros lakásban kéménybélelés után szeles időben égdörgéshez hasonló zúgás, zörgés hallatszik a kéményből. Minél nagyobb a szél, annál hangosabb. A társasházban több lakót megkérdeztünk, de senki nem tapasztalt hasonló jelenséget. A zúgás annyira hangos, hogy aludni mellette nem lehet. A kivitelezőt megkeresve a problémával először a kürtőlezárónál kiékelést mondott, majd kétszer esővédő sapkát is cserélt, de ezek sem hoztak megoldást a problémára.
Nagyon köszönöm, ha valaki válaszol.

Alapi42 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1063

 Jól mondod.

Az eternit csöveket használták valamikor   vízvezeték nyomócsőnek. Ott az áramlás és az abból adódó errozió ( gy.- bb nek elhordás,   anyagleválás ) nagyságrendileg nagyobb mint a  kazánba beáramló levegő romboló hatása  (az csak egy szellőcske ) tehát egy   veretes álprobléma ez az eternit cső mizéria.

Előzmény: Gyurco78 (1062)
Gyurco78 Creative Commons License 2019.10.31 0 0 1062

Nekem lassan 10 év alatt még semmi oda nem illőt nem szívott be az eternitcsőből.

Előzmény: csiba00 (1061)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1061

Igen, a darabjaira hullás biztos nem kellemes. De szerintem itt inkább azért foghatta a fejét, mert a cső anyagából fakadóan képes morzsolódni és nagyon kis, akár szemmel nem is látható részek leválnak belőle, amit a kazán beszív és ott rakódik le, ahol nem kéne. Kéménytűz meg egy kondenzációs kazánnál elég elképzelhetetlen, így ilyen nála biztos nem lesz. 

 

Gondolom neki a teljes kéménye bélelt ezzel a csővel. Ezért is használta úgy a kiépítő, hogy a füstgáz elvezetőt ebbe húzta bele és a két cső közötti résen meg szívj a kazán a kinti levegőt. 

Előzmény: zöldeskékek (1060)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1060

 Valamikor régen  még a szilárd tüzelések fénykorában volt olyan divat / szokás, hogy a kémények végére toldásként eternit csövet raktak. Nem az egészkéménybe,  hanem csak a végére és úgy 20  - 25 cm -re bedugták a kémény likba is.  + 1 - 1,5 m magasítás.

 Nekem is tartott kiselőadást egy kémény seperő, hogy az nem jó,..... mert hogy kéménytűz esetén az eternit darabjaira hullik.

 

Ez igaz.

 

 Csakhogy rettentően ritka a kéménytűz és ha az az eternitcső széthullik hát lecsúszik a tetőn.

 Előbb látunk a mobilok világában cápa támadást mint kéménytüzet.

Előzmény: csiba00 (1058)
zöldeskékek Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1059

Meg kell kérdezni a tervezőt az okáról, a szabályzat származásáról.

 

 Tudni kell, hogy  a szabályzatok két félék.

 

 Az egyik a  biztonsági,  a másik csak a sima műszaki.

 A biztonságit mindenkinek be kell tartani,  a műszaki szabályokat csak a szakiknak.

 

 De ez alól a megrendelő adhat felmentést.

 

 Tehát a tervezőt meg kell kérdezni  miféle az a szabály , indokolja meg miért nem jó az eternit cső ?

 

  "A kéményseprők átvették,"  Na ez a lényeg , habár ők is eléggé  lököttek és bürokratikusok.

 

 

 Élményem a csököttségről.

 

 

 Annó úgy 27 - 28 éve készült az első  gázkazános  központi fűtésünk.

 Ehhez természetesen kell gázterv is,  amit a szolgáltató jóváhagy. Nos nekem is készült ilyen  és  még mielőtt beadta volna a tervező a tervet,  kiszúrtam ,hogy  C24 -es kazán van a terven feltüntetve.

 Mondom legyen az csak C12 , rám néz, meglepődik, majd mondja hogy ő tudja. Mondom én is tudom, bőven elegendő. Majd hogy aláírat velem valamit. Na mondom nem lesz aláírva semmi.

 

 Tény hogy a tervre rá kell vezetni a készüléket, de hogy ki választaja ki,  az más. Ha kapott volna megbízást hőtechnikai  számításra  stb.  -re akkor is felülbírálhattam volna.

 

 Megszokásból a jó nagyot tett fel /írt rá a tervre,  abból baj nem lehet.... gondolta.

 A szaki, a tervező mindig a megrendelő kívánsága szerint dolgozik... kivéve a biztonsági előírásokat.

 Ha viszont a megrendelőnek nincs kívánsága, akkor a szabványok alapján.

 

 Minden szabványosítva van. Van szabvány ami kötelező és van ami nem.

Előzmény: mcad (1055)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1058

Gondolom attól tart a tervező, hogy a behúzott füstcső és az eternit cső között, ahol a kazán szívja a friss levegőt, az eternit csőből olyan anyagok juthatnak be a kazánba, aminek nem kellene. 

Előzmény: mcad (1055)
csiba00 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1057

Fentről beengedni? És akkor bontani csak ott kell, ahol a rácsatlakozás van. 

Előzmény: balkan_kobra (1054)
Gyurco78 Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1056

Ezt nekem is így csinálták meg 10 éve. Remélem most nem találják ki, hogy nem jó, mert a fölső szomszédomon megy keresztül a régi eternitcsöves bélés.

Előzmény: mcad (1055)
mcad Creative Commons License 2019.10.30 0 0 1055

Nekem eternitcső bélelésem van. Ebbe belehúztak egy füstcsövet a  kondenzes kazánhoz. A kéményseprők átvették, de a tervező a fejéhez kapott, hogy egy új szabályzat szerint nem lehet eternit. Most fúrják a pincefalamat, hogy a szabadból vegyék a levegőt a kazánhoz, aminek nem örülök, mert akkor a kazán adott időjárás esetén a -15 fokos levegővel fogja a gázt elégetni. Képzelem a hatásfokát.

balkan_kobra Creative Commons License 2019.07.28 0 0 1054

hogyan kell betenni a saválló csöveket a kéménybe? jobb egy kicsit megbontani a kéményt?

ja69 Creative Commons License 2018.09.16 0 0 1053

Üdv. Olyan kérdésem lenne,hogy évekkel ezelőtt  acél csővel bélelve lett  a téglakéményem. Most volt egy kis vakolatjavítás  a  kéményen és akkor vettem észre,hogy a kémény tetejétől kb 2 méterre lévő tisztító nyílás idomja alatti

 lefelé menő cső kb 1 cm rel  lejjebb van az idom végénél  ekkora rés van  a két cső között és egy kicsit mozog oldalirányba is  a  az alsó cső.  A tisztító idomtól felfelé  rögzített fix a  cső. Nem tudom mióta ilyen , de a kazánom rendesen működött eddig  jó huzattal égett. Nem tudom,hogy ez normális jelenség vagy sürgősen javítani kell. A válaszokat előre is köszönöm. A kéményem kb 9 méter magas lehet, fa tüzelésű.

ksanci Creative Commons License 2018.08.18 0 0 1051

Sajnos ilyenkor mindig felmerül a kérdés, hogy miért is adtál pénzt neki, pláne a teljes összeget?

Egyébként hívd fel a NAV-ot, hogy mit lehet tenni. Sokkal hatékonyabb lesz, mint a rendőrség :)

Előzmény: Fanny Kovács (1050)
Fanny Kovács Creative Commons License 2018.08.18 0 0 1050

Az összes adatomat átadtam neki, de semmilyen papírt nem adott, számlát sem, arrogáns volt már az első alkalommal is. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy ez megmerik tenni.

ksanci Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1049

Most, hogy írod, tényleg. Nekünk a kéményes a felét kérte, amikor elkezdte, a másik felét meg akkor, amikor kézhez kaptuk az engedélyező szakvéleményt.

Előzmény: a tömeg az tömeg (1048)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1048

 Az hogy nincs garancia a készüléken,  az a legkevesebb.

 

Jó készülék működik e nélkül is.

 

 Na de ha a szolgáltató kiszagolja, akkor  megszüntetheti a szolgáltatást.

 Azért ekkora volumenű munkánál csak kér az ember számlát.

 Ráadásul feltételezhető, hogy már korábban is volt gáz készüléketek tehát valami fogalmatoknak kell lenni az eljárásról.

 Anno én régen a kéményest úgy bíztam meg, hogy a bélelésért csak akkor kap pénzt, ha az engedélyt is megszerzi.

Előzmény: Fanny Kovács (1046)
ksanci Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1047

Üdv! 

 

Gondolom, számla nincs a munkáról. Ha így van, akkor ez tanulság a jövőre nézve, hogy az ilyen jellegű munkán ezt nem szabad megspórolni, mert sokkal drágább lesz a végére.

Egyáltalán kitöltették a papírokat, amik a Főkétüsznek, vagy az egyéb illetékes szakhatóságnak kellenek a szakvéleményhez?

 

Előzmény: Fanny Kovács (1046)
[fidelio] andaxin Creative Commons License 2018.08.12 0 0 1045

Sziasztok!

88 éves ismerősömnél tavasz óta téma a kéménybélelés (megjelent az illetékes szerv).

Nem lenne rá pénze, és nincs pénze más megoldásra sem, pedig próbáltam megfűzni álmennyezetre + valami gazdaságos elektromos fűtőtestre, mivel csak 1 szobája van, ami alapterületre nem nagy, viszont nagyon magas (Bp. VII. kerületi). Most gázos cserépkályhával fűt, ezt szeretné megtartani - de hát bélelés nélkül nem fogja tudni.

Az első kérdésem, hogy ha kicsúszik a határidőből (már tavasszal ez megvolt egyszer, az augusztusi az újabb határidő, de még mindig nem tett semmit), akkor a főgáz leszerelheti-e a gázóráját?

Ez az év nagyon megviselte az egészségét, szerintem nem éli meg a fűtési szezont, de az nem lenne jó, ha addig az óráját leszednék.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 1044

Amúgy eléggé a határeseten van. Pl.  egy ajtón való alsó és felső szellőző  és a fakeretes ablak már  csökkenti a baleset veszélyt.

Előzmény: Mezőföldi 2 (1043)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2018.08.04 0 0 1043

Kétféle konvektor van. A parapetes és a kéményes.

 A kéményesnél a levegő utánpótlás miatt kell kifúrni.

 

 

 60 m3 nem túl nagy, kb. egy 20 nm -es szobának felel meg.   A konvektor pedig  ha pl. 5 KW -os / lehet nagyobb is pl. 6,5 kW /, akkor  óránként   fogyaszthat  10 -15 m3 levegőt. Egy  hosszú éjszaka és megfulladtok.

Előzmény: Törölt nick (1042)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 0 1042

Szeretném megkérdezni, hogy a 60 légköbméter területen van egy gázkonvektor, régi fa ablakkerettel, minek kell kifúrni az ablakkereteket?

Sárgamacska Creative Commons License 2018.06.14 0 0 1041

A 18. kerületi kis okosban keresgélj !

  Biztos akad, ha nem, akkor a kéményseprők ajánlhatnak.

Előzmény: sereske11 (1040)
sereske11 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 1040

Kedves Fórumozók!

Tudna esetleg valaki ajánlani egy kéményest, aki viszonylag elfogadható áron dolgozik?   Kondenzációs kazánhoz kell egy kb. 6 méter bélést behúzni és engedélyeztetni Budapest, 18. kerületben.  

Grossbau Creative Commons License 2018.06.04 0 0 1039

 ettől függetlenül a következő miatt lehet igazuk van a kéményeseknek :

 

  "4 emeletes tarsash, foldszinti lakas. adott egy kemeny,"

 

 

Tehát a kémény járat  a fölszintől végig megy az 1. a 2.  ….. stb emeleti lakások falaiban is így azokban veszélyes helyzet alakulhat ki.

 

 

 ". csinaltassak kemenybelest. megint irt piros papirt fenyegetetett stb."

 

 

  Meg kell csináltatni azt a bélelést. 

 Függetlenül attól ,hogy az átszivárgás valószínűség kicsi !!

Előzmény: Törölt nick (1037)
Grossbau Creative Commons License 2018.06.04 0 0 1038

 Jó összefoglaló.

 A kémény valóban veszélyes, de a kéményseprők meg tanulatlan marhák !

Előzmény: Törölt nick (1037)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.04 0 0 1037

sziasztok, latom kicsit pang a topic...

 

kovetkezo lenne a sztorim, regi budai haz, 4 emeletes tarsash, foldszinti lakas. adott egy kemeny, valaha anno olajkalyhaval futve, aztan 20 evig semmi, majd fa tuzelesu kandallo. nyilvan beles nincs, tegla az egesz, tetejen eternit cso. 

 

kemenyseprok evekig nem lattak mivel nem volt padlaskulcs, meg kalyha sem igy beengedve sem voltak. aztan mikor meglett a kalyha en naivan beengedtem oket, hogy nezzenek ra biztos ami biztos. de amugy hasznaltuk, jol mukodott nem volt vele gond es csak faval. na ennek a beengedesnek az lett az eredmenye hogy megallapitottak, nincs felso acel tisztitoluk szabalytalan irtak piros papirt, fenyegettek birsaggal stb, szepen elmentek semmit nem csinaltak, bele se neztek. meg lett csinalva az acel felso tisztito.

 

kovetkezo ellenorzeskor, ajto oke, de tul kozel van a csereplecezes a kemenyhez ezert az tuzveszelyes (hogy a fakkba ha 100 eve ilyen?). piros papir, birsag fenyegetes. jott is valami papir hogy a tuzoltokat ertesitettek, meg le fogjak tiltani a gazvetelezest. nagyon nem erdekelt tekintve hogy nincs gazom..

 

kozben megcsinaltam a csereplec kivaltast. kovetkezo evben ujra jottek, csereplec oke, de tul porozus a kemeny anyaga atmegy az egestermek a falon. mondtam, nem megy at. de atmegy. nem megy. na jo megmutatjak. belenyomott alul olyan fustbigyot, felul neztuk. nem ment at, belenyomott meg egyet, de akkor mar olyan fustot csinaltak mint a kanizsai gozos. latja atmegy. nem lattam. na irtak piros papirt, birsaggal fenyegettek, stb.

 

megcsinaltam a kemenyre a vakolast kemenyhabarcsbol.

kovetkezo evben jottek megint, porozus a kemeny. nem az. de az. megint jott a fustoles, nem ment at, erre kitalalta hogy mivel ikerkemenyek (ket jarat van egymas mellett) es a masikba atszivarog. hiaba mondtam, hogy nem, meg amugy is hasznalaton kivuli a masik, hianyzik a teteteje meg tegla tormelek van benne. szerinte atmegy es nem tomitett. csinaltassak kemenybelest. megint irt piros papirt fenyegetetett stb.

 

ezzel mar nem tudok mit kezdeni magam nem tudom belelni, meg a zsebukbe se fogok pakolni. igy aztan tobbet nem engedtem be oket.

 

viszont most ugye van az uj katasztrofavedos rendszer megint jonni akartak, nem engedtem be. megint fenyegettek, raadasul ugy tudom fizteni is kell mert vallakozas van bejelentve. 

ez mennyire gaz? most vagyok ott, hogy nem engedtem be oket, kijeloltek egy kovetkezo idopontot egy ket het mulva. sztetek mi a jo eljaras jelen helyzetben? a vallalkozasos penzt kifizetnem, de a piros papiros fenyegetest en mar nem akarom vegigjatszani.

 

amugy csinaltatnek belest, de nem tudom ez mekkora melo meg penz, meg mi kell ehhez. nincs tetojaronk, az eternit csoves megoldas is eleg lepukkant, a tove korul omladozik is nincs jo allapotban. csak fa tuzelesu, gaz nincs, nem is lesz ennek fenyeben kene rendbe tenni. nyilvan lenne vele nemi komuves munka is. esetleg van akit javasoltok?

 

 

KalásziM Creative Commons License 2018.04.02 0 0 1036

 Amíg a régi cirkó működik, nem érdemes.

 

  Meg kell ismerni a lakást, a jelenlegi fűtést, magát a kémény járatot  és a pénzt szorgalmasan gyűjteni.

  Sok pénz lesz, maga a bélelés csak olyan 300 eft  + a kazán   + az egyebek.

 

 

  Tehát elhamarkodni nem szabad egy működő  cirkó esetén.

Jagerfamily Creative Commons License 2018.04.01 0 0 1035

Sziasztok.

Tudna valaki segíteni? Szeretném béleltetni a kéményem, de nem tudom lehetséges e. Budapesti régi (kb100éves) emeletes téglaépítésű társasház. 3emeletes és én a elsőn lakom, jelenleg régi cirkó van és szeretnék kondenzációs kombi kazánt. Minden lakónak saját, külön kürtője van, vagy lehet más is  a járatra kötve? Még nem hívtam szakit, mert nemrég vettem a lakást és nem tudom érdemes e belevágni.

Előre is köszönöm a segítséget és az ötleteket.

turboskemeny Creative Commons License 2018.03.02 0 0 1034

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!