Keresés

Részletes keresés

kferenc Creative Commons License 2004.06.20 0 0 139
"Mennyiért vadászol átlag?"

Helyesbitenék: Mannyiért vadászik az ember átlag? Vag lelött vadak után kell fizetni? Hogy kell elképzelni?

Előzmény: kferenc (138)
kferenc Creative Commons License 2004.06.20 0 0 138
Hi!

Hozzád fordulnék pár kérdéssel,mert látom otthol vagy a témában.

Szóval,ha megvan mindenem,fegyver,vizsagák,vadászjegy...
akkor,ha nem vagy tag elmehetsz valamely vadásztársaság területére mint vendég vadászni, x összegért.Igaz igy van? Mennyiért vadászol átlag?

Vagy lehetsz vadásztársasági tag jó drágán(ha jol tudom)... "Ha tag vagy, akkor a teruleten arra es oda mehetsz ki, amire a tarsasag..."

Vagy meghívhatnak,ami ingyen van?
Ez mit jelent:
" itt megint az ismeretsegtol fugg, hogy vihetsz-e magaddal fegyvert" Miért ne vihetnél magaddal fegyvert?

Mehetsz még valahogy vadászni?
(leszámitva a meghirdetett vadászatokat,bár föleg külföldi utakat láttam)
Van valami fontos amit még tudni kell?

Előzmény: hosszu (137)
hosszu Creative Commons License 2004.06.20 0 0 137
A jogi keretek meglete eseten mar minden csak kapcsolatok es/vagy penz kerdese. Ha berkilovo vagy, akkor hasonloan a kulfoldi vendegvadaszokhoz konkret cellal szerzodhetsz es annak az arat kifizeted. Itt mindennek ara van, meg az elhibazott lovesnek is.
Vannak aprovadas tenyeszetek, ahol kibicsaltas celjabol lehet vadat (facant) venni, es helyben is lehet vadat kiloni.

Ha tag vagy, akkor a teruleten arra es oda mehetsz ki, amire a tarsasag az eves tervben engedelyt kapott es a tarsasag eppen nem korlatozta tovabb pl. vendegvadaszatok miatt (abbol van a bevetel).

Egyebkent marad a meghivas. Ezt a tarsasagok belso (foleg iratlan) szabalyai korlatozzak, altalaban egy ember 1-2 vendeget hivhat evente. Kutyaval vagy anelkul mehetsz hajtani, itt megint az ismeretsegtol fugg, hogy vihetsz-e magaddal fegyvert.

Szal kitartas! :))

Előzmény: kferenc (130)
hosszu Creative Commons License 2004.06.20 0 0 136
Egy eleg lenyeges aprosagot kifelejtettel. A vadaszjegy alapvetoen _semmire_ nem jo a fegyverismereti vizsga nelkul. A ketto egyutt el, es amikor a fegyvertartasi engedelyt valamilyen sulyos okbol bevonjak, akkor a Vadaszkamara is kap egy ertesitest es a vadaszjegyet is bevonjak. Az FM a szakmai miniszterium, de fegyverkezes maganembernke a BM jovahagyasa nelkul nem lehetseges.

Mas, egy kis paragrafus-csocsalas.
Azt irja a jogalkoto, hogy vadaszlofegyveret annak tartasara jogosult annak adhatjha at, aki azonos fajtaju (!= tipus) lofegyver _tartasara_ jogosito engedellyel rendelkezik. Ehhez pl. nekem mint atvevonek az alabbiakkal kell rendelkeznem: vadaszvizsga bizonyitvany->ervenyes vadaszjegy (biztositas, stb.), fegyverismereti vizsga bizonyitvany->lofegyver tartasi engedely (orvosi, stb.). Ez utobbi az en ertelmezesemben ugy "jon letre", hogy kialakitok egy megfelelo tarolot (elfogadjak) _es_ fegyvervasarlasi engedelyt kerek, majd a beszerzett fegyver bemutatása után kiallitjak a fegyvertartasi engedelyemet es bejegyzik elso fegyvert.
Jol ertelmezem, hogy amig nincs sajat fegyverem ami "miatt" kezhez kaptam a fegyvertartasi engedelyt, addig a paragrafus szerint hiaba van meg a bizonyitvanyom a sikeres FM és BM vizsgakrol, amugy arra megfelelo kornyezetben (pl. vendegvadaszat, korongloter) sem vehetem a kezembe ismerosom fegyveret sem?

Előzmény: jager (132)
kferenc Creative Commons License 2004.06.18 0 0 135
Thx mindkettötöknek!

(a felszereléssel tisztában voltam,csak a többivel nem)

Előzmény: gvass1 (133)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.18 0 0 134
Ja, értem!
Előzmény: kferenc (130)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.18 0 0 133
"Vadászjegy birtokában, kérhetsz fegyvervásárlási engedélyt: orvosi 4000 Ft, kérelem 1500 Ft.
Fegyvervásárlás: 0Ft-tól a csillagos égig.
Megvásárolt fegyverrel rendörség, fegyvertartási engedély: 2500 Ft. "

Hat ez sem igy van.
A kerelem elso lofegyver vasarlasa eseten 3900 Ft illetekbelyeg (ha jol emlexem), ha engedelyezik, es elhasznaltad a mexerzesit akkor a beirataskor a konyvbe mar nem kell ujra fizetni. Csak sorbanallni...

Előzmény: jager (132)
jager Creative Commons License 2004.06.18 0 0 132
Vadászjegy: 8000 Ft.
Vadászjegy birtokában, kérhetsz fegyvervásárlási engedélyt: orvosi 4000 Ft, kérelem 1500 Ft.
Fegyvervásárlás: 0Ft-tól a csillagos égig.
Megvásárolt fegyverrel rendörség, fegyvertartási engedély: 2500 Ft.
A kamara neked nem fog segíteni vadászni. Vagy elhívnak ismerösök vendégnek, vagy fizetsz a vadászatért, 0Ft-tól sok-sok ezer Ft-ig.
Felszerelés:0 ft-tól csillagos égig költhetsz felszerelésre. Egy gyenge felszerelés is, lámpa keresö távcsö, ruha stb min.300000 Ft.
És ha még közlekedni is akarsz a terepen akkor terepjáró: 200000-töl sok-sok millióig el tudsz költeni.
Sok sikert!
Előzmény: kferenc (130)
Boarhunter Creative Commons License 2004.06.18 0 0 131
Gvass!
Amikor tavaly megcsináltam a maroklőfegyver vizsgát, ugyanezt mondtam mint Te. Kijavítottak, hogy csak a gáz és riasztó fegyver töltényeit nem szabad a fegyverrel együtt tárolni.
Mellesleg elég logikátlan, ha a nagyvas bent figyel a páncélban, a lőszert nem tehetem mellé.
Boar
Előzmény: gvass1 (125)
kferenc Creative Commons License 2004.06.18 0 0 130
Hi!

Mivel még nem vagyok otthol a témában,kérdeznék.
Tehát,ha van vadászvizsgám,kiváltom a vadászjegyet(ez mennyibe kerülŰ?),eztután mitkell tennem hogy mehessek legálisan vadászni? Gondolom ahova megyek,annak a megyének a vadászkamarájával kell intézkednem,ha jol gondolom.(valamit váltani kell pénzért?)

Az a lényeg,hogy a vadászvizsga után mibe,mennyit kell még beruháznom a vadászathoz,vadászatonként?
(a fegyvert,töltényeket leszámitva)

HUNTERKILLER:

Ha tölem kérdezed,akkor 20 éves fösulis vagyok.Érdekel a vadászta/fegyverek,ezért tervezem a vizsga letételét.De kérdezek,mert sokmindennel nem vagyok e téren tisztában.

Előzmény: hosszu (122)
Molaf Creative Commons License 2004.06.17 0 0 129
fegyverövemet = töltényövemet
Előzmény: Molaf (128)
Molaf Creative Commons License 2004.06.17 0 0 128
Ott én is ezt jelöltem be, ezért is örvendeztem a rendőrségen, amikor megtudtam, hogy a fegyverövemet beakaszthatom a puska mellé, nem kell kiürítenem.
Előzmény: hosszu (127)
hosszu Creative Commons License 2004.06.17 0 0 127
A Fegyvertartás és fegyverhasználat jogi és technikai ismeretei című tananyagban a 115/1991. korm. rendelet másolatában a 21. paragrafus 2. bekezdésben valóban nem szerepel ilyen kitétel, csak az ürített állapot.
A vonatkozó tesztkérdésre (V/17. kérdés) a helyes válasz: "biztonsági zárral ellátott fa- vagy lemezszekrényben, külön a fegyver és külön a lőszer".

Ezek szerint jogilag neked van igazad (ha teljes és hibátlan a jogszabály másolat). A tesztkérdés válasza is értelmezhető ennek megfelelően (mit jelent az, hogy külön). Valahogy mégis ellenérzésem van.

Előzmény: Molaf (126)
Molaf Creative Commons License 2004.06.17 0 0 126
Ezen csodálkoznék, még alá is íratták velem a nyilatkozatomat a Teve utcában. Pontosan hol van az a jogszabályban, ami miatt köteles vagy külön tárolni a fegyvert és a lőszert?
Előzmény: gvass1 (125)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 125
"A lőszert a fegyverrel együtt is lehet tárolni, nálam legalábbis 2001-ben, mikor rákérdeztek, bólintottam. Ellenőrzésnél nem volt probléma."

A rendor sem ertett hozza.
Ma pedig mar mindenhol megkoveteil, hogy a toleny es a fegyver kulon-kulon, elzarva legyen tarolva.

Előzmény: Molaf (123)
hosszu Creative Commons License 2004.06.17 0 0 124
A paragrafus mást mond, de én is tudok olyan emberről, aki együtt tárolja és nem volt belőle gondja. Azért egy golyós puska benne a zárdugattyúval és mondjuk 2-3 doboz hozzá való lőszer nem rossz zsákmány egy betörőnek.
Előzmény: Molaf (123)
Molaf Creative Commons License 2004.06.17 0 0 123
A lőszert a fegyverrel együtt is lehet tárolni, nálam legalábbis 2001-ben, mikor rákérdeztek, bólintottam. Ellenőrzésnél nem volt probléma.
Előzmény: hosszu (122)
hosszu Creative Commons License 2004.06.17 0 0 122
kferenc:
Nem így értettem. Túljut a vizsgán, de soha nem lesz társasági tag, esetleg még a vadászjegyet sem váltja ki. Többen pedig a legális lövészet miatt teszik, aminek ez a járható útja. Társaságba belépni manapság százezres (néhol a milliót is elérő) nagyságrendű beruházás. Ennyi pénzért tervszerű vadgazdálkodásban vehet részt az ember, magyarul azt lőhet, ami a keretbe belefér és a társaság neki megenged. Megfontolandó, hogy megér-e ennyit.

gvass1:
Elvileg két darab biztonsági záras (pl. ruhás) szekrény is megteszi. Egy a fegyvereknek, egy a lőszernek. A fegyvert átmenetileg (eleinte) lehet tárolni másnál is, ezt az akadályt le lehet küzdeni. Persze nem túl praktikus dolog.

Előzmény: HUNTERKILLER (119)
hunserv Creative Commons License 2004.06.17 0 0 121
Én ha leteszem a vadászvizsgát nem leszek vadász... csak a pusek miatt csinálom, mert sportfegyverre sokkalrohadtmacerásabb...
Előzmény: kferenc (117)
hunserv Creative Commons License 2004.06.17 0 0 120
Én ha leteszem a vadászvizsgát nem leszek vadász... csak a pusked miatt csinálom, mert sportfegyverre sokkalrohadtmacerásabb...
Előzmény: kferenc (117)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.06.17 0 0 119
Úgy hogy sokan megbuknak!(De nem elegen!)

Amúgy elég furcsa kérdéseid vannak a témával kapcsolatban.Hány éves vagy?

Előzmény: kferenc (117)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.17 0 0 118
"A fegyvervásárlási kérelmet a fenti 2 engedély birtokában lehet benyújtani, amit pár hétig elbírálnak jól, aztán megejthető a beruházás. "

Ne felejtsuk ki a tarolohelyellenorzest, nomeg elotte a tarolohely kiepeitesenek koltseget, az sem keves.

Előzmény: hosszu (116)
kferenc Creative Commons License 2004.06.17 0 0 117
"A fordítottjával annál inkább, a vizsgázók jelentős része soha nem lesz vadász."

Ezt hogy érted?

Előzmény: hosszu (116)
hosszu Creative Commons License 2004.06.16 0 0 116
Hali!

Vadászvizsgával kapcsolatban néhány aktuális info.

Vadászvizsgára jelentkezni a megyei vadászkamaránal kell, ha jól emlékszem 7e HUF az aktuális tarifa és minimum 90 napnak el kell telnie a jelentkezés és a vizsga között. A Vadászkönyv 6e HUF a V. ker. Garibaldi (?) utcában, a tesztkönyv kb. 2e HUF. Ennyi elég, bár a könyv néhol a szájbarágós ismeretterjesztés határát súrolja, néha viszont átcsap pl. madár-biológusba. A vizsga egy tesztből (lehet hibázni), egy fajfelismerésből (200 fényképes anyag, nincs hibalehetőség és a trófeabírálat is része), és az ezt túlélőknek szóbeli részből áll. Természetesen a szóbeli vizsa tételei néhol jóval mélyebb ismereteket igényelnek, mint ami a könyvben van, de aki tud vizsgázni és nem alapvetöen hülye az anyaghoz azt át fogják engedni. Ezután egy kis lövöldözés céltáblára kb. 35-50 méterröl szabad kézböl őz vagy vaddisznó alakú céltáblára (érdekes, mert a 8-as mellett is van 0-ás), 100-ból 50 kör a beugró. Majd egy 25-ös iskolagyakorlat skeet pályán 1 lőszer per korong felállásban, itt 8-at kell eltalálni.
Van megye, ahol ezt az egészet 1 nap alatt nyomják le kieséses rendszerben (a nap végére egyre kevesebben vannak).
Léteznek tanfolyamok is, ez Budapesten kb 75eHUF (nem semmi), ebben benne vannak a könyvek, a gyakorlási lehetöség (kérdés, hogy a költsége igen vagy nem), továbbá az utolsó alkalommal a vizsga.

Ha megvan a vadászvizsga, akkor a bizonyítvánnyal be lehet menni a kamarához és kiváltani a vadászjegyet. Ennek annyi jelentősége van, hogy ez (vagy a bizonyítvány) igazolja a rendőrségi vizsgán, hogy az illető már eredményes lővizsgát tett. Van benne egy éves biztosítás, de annak a tarifája idény végén is ugyanannyi, szóval előny nem származik a későbbi kiváltásból. Érdekessége, hogy lőjegyzéket adnak, de gyakorlatilag így önmagában semmire nem jó.

A fegyverismereti vizsgára a lakcím szerint illetékes megyei vagy fővárosi RFK-nál kell jelentkezni. A könyv kb. 2e HUF, a paragrafusok miatt célszerü megismerkedni vele. Célszerű a sörétes és golyós vizsgára jelentkezni, ilyenkor 2 tesztlapra van kb. ugyanannyi idő viszont nem kell kétszer vizsgázni. A tesztet szóbeli követi, ahol természetesen az elhibázott kérdéseket feszegetik. Akinek nincs érvényes lővizsgája (vagy nem viszi magával az igazolást), az (ismét) lövöldözhet céltáblára.

Orvosi vizsgálat a fegyvertartási engedélyhez kell, ezt időszakosan majd meg kell újítani. A fegyvervásárlási kérelmet a fenti 2 engedély birtokában lehet benyújtani, amit pár hétig elbírálnak jól, aztán megejthető a beruházás.
Ezután már csak további párszázezer forint (tagság, ruha, apróságok, esetleg terepjáró) és már lehet is kergetni a vaddisznókat.

A lényeg: ha valaki rendelkezik érvényes vadászjeggyel és adott típusú fegyver tartására jogosító engedéllyel, csak akkor vehet a kezébe vadászfegyvert. A vadászvizsga alternatívája a sportegyleti tagság miatti "rászorultság", én ilyennel még nem találkoztam. A fordítottjával annál inkább, a vizsgázók jelentős része soha nem lesz vadász.

Előzmény: kferenc (70)
hunserv Creative Commons License 2004.06.15 0 0 115
Gvass, olvastad a GUS-t? (Galaxis Útikalauz Stopposoknak) na, olyan vagy, mint a Vogon katona, aki csak azt hajtogatta, hogy "az ellenállásnak semmi értelme" :)
Ha nagyon pikkelnek rád a körzetedben jelentkezz át oda, ahol normálisabb (esetleg tudatlanabb) ember ül az asztalnál, aztán be is írják az M4-et is. Ha már ekkora trükközések mennek, én miért ne tegyem? Ne hagyd magad!!! Különben BT96 ügyes cikk még mindig nem került kezeim közé, de most már félek is tőle :) rosszat álmodnék...
Előzmény: gvass1 (114)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 114
hi,
mondom, mielott ep elmevel logikai es jogi fejtegetesekbe kezdel, melyedj el a BT96 ugyben, es rajossz, hogy minden iylesmi felesleges.
Előzmény: hunserv (113)
hunserv Creative Commons License 2004.06.15 0 0 113
No miért? a duplacsövű meg mégjobban összecsukható, meg szétszedhető hipphopp, mindenen túlmenően ez senkit nem mozgat? A másik, fix tamaszost miert fujjolnak? mert szép, és nem úgy néz ki mint egy kováspuska? Vagy mert pisztolymarkolatos? AZ kéne még, hogy a piszt. markolatot is betiltsák... ez olyan lenne, mintha azt mondanák, hogy márpedig nem lehet bőrülés a kocsidban... és ha nekem az a kényelmesebb???
Különben beírják az M4-et is...
SZerinted hogy állapítják meg, hogy összevissza csukható, ha ki sem szedik a tokból, csak félretűrik épp annyira, hogy a sorszámot leolvashassák?
Előzmény: gvass1 (112)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 112
hi,
" de azért egy Benelli M4 is megteszi..."

Csak haveroknak irjak be. Masnak "a vadaszat celjan tulmenoen osszecsukhato". Mondjuk erre mgoldas, hogy a rogzitett vallatmaszos (kulsore ugyanolyan) USA polgari valtozatot szerzed be, de jo szemmel akkor sem fog rad nezni a jard beirataskor:-))

Előzmény: hunserv (111)
hunserv Creative Commons License 2004.06.15 0 0 111
Pedig de jó is volna Jackhammer-rel vadászgatni :) ehhhem... de azért egy Benelli M4 is megteszi...
Előzmény: gvass1 (110)
gvass1 Creative Commons License 2004.06.15 0 0 110
"Tehat pl. ontolto puska az tilos"

Automata sörétes brenekkével eléggé öntöltő. :)"

Az "automata" az sorozatlovo:-)) Az nagyon tilos, minden celra:-))

Amugy egeszen pontosan ontolto (FELautomata) golyos hosszu lofegyver (rifle) a tilos. (Ezt roviditettem, nem tokeletesen pontosan, ontolto puskanak, ami igy jelzo nelkul azert szerintem teljesen egyertelmuen jelzi, hogy mirol van szo).

Az ontolto soretes (shotgun) az nem tilos.

Előzmény: Molaf (109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!